Šilutės ligoninės gydytojų gretas papildė jauni specialistai

VšĮ Šilutės ligoninėje jau daugiau kaip du mėnesiai dirba du nauji specialistai. Prieš penkerius metus šioje ligoninėje atlikę internatūros praktiką, jie sugrįžo į Šilutę dirbti gydytojais. Anesteziologė-reanimatologė Aurima ir traumatologas Paulius Piesliakai kartu ne tik namie, bet ir operacinėje.

Naujieji gydytojai Aurima ir Paulius Piesliakai patenkinti gavę darbą Šilutės ligoninėje.

Prieš penkerius metus
Prieš penkerius metus Aurima ir Paulius atvyko į Šilutę atlikti internatūros praktikos, tada jie dar buvo tik pažįstami. Prieš atvykdami jiedu žinojo, jog dideliame mieste bus sunku ko nors išmokti, o mažame būsimiesiems gydytojams tikrai leis pasireikšti, todėl patraukė į Pamarį, į Šilutę. Pauliaus Piesliako tėvai gyvena ir dirba gydytojais Mažeikiuose, tad po mokslų ten grįžti nepanoro. „Mano mama buvo kilusi iš Rusnės, o dabar ten gyvena mano seneliai. Kad jie būtų arčiau manęs, patraukiau į Šilutę. Pats esu iš Mažeikių, tačiau dirbti su tėvais vienoje ligoninėje tikrai nenorėjau“, – pasakojo jaunasis gydytojas Paulius.
Jo žmona Aurima yra kilusi iš Šilutės, todėl ne tik internatūros praktika, bet ir gimtinės trauka ją čia atvedė. „Praktikos metu Šilutės ligoninėje mums kartu su Pauliumi suteikė ne tik praktikos vietą, bet ir įdarbino Priėmimo skyriuje“, – pasakojo Aurima. Ji gerai pamena, kad vyr. gydytojas jai pasiūlė rinktis anesteziologės specialybę, tuo labiau, kad ir pati apie tai svajojo.
„Paslapčia visada svajojau apie šią specialybę, tik žinojau, kad sunku bus įstoti, nes norinčiųjų buvo labai daug. Be galo džiaugiausi sėkme, todėl pasižadėjau baigusi mokslus sugrįžti čia dirbti“, – mena jaunoji medikė. Sutuoktinis Paulius pridūrė, kad jis taip pat svajojo apie traumatologo specialybę.
Operacinėje dirba kartu
Galbūt daugelis nė neįsivaizduoja, kaip reikėtų sutuoktiniams ir dirbti, ir gyventi kartu, tačiau jaunų gydytojų Piesliakų šeima džiaugiasi galėdami ir namie, ir darbe būti kartu. „Žmonės mano, kad šiuos du dalykus suderinti yra sunku, tačiau mes kartu čia atvažiavome pirmą kartą, susipažinome ir pamilome vienas kitą, o po penkerių metų vėl abudu sugrįžome. Vilniuje taip pat teko padirbėti kartu, bet dar neatsibodome vienas kitam…“ – patikino gydytoja A. Piesliakė.
„Dažniausiai operacinėje mes dirbame kartu, aš tuo labai džiaugiuosi ir stengiuosi, kad visada taip ir būtų. Nuo pat pradžių mes dirbame kartu, todėl mums daug lengviau – galime pasitarti apie operaciją ir kitus su tuo susijusius dalykus. Puikiai sutariame, tad jokių problemų dėl bendro darbo nė karto nekilo, – patikino P. Piesliakas. – Mes dažnai iš vakaro aptariame būsimą operaciją, ką reikės man, ką Aurimai padaryti. Tai labai palengvina mūsų darbą, o labiausiai dėl to laimi pacientai“.
Naujovės ligoninėje
„Aš išmaišiau beveik visą vidurio Lietuvą, Vilniaus kraštą, teko dirbti ir didžiausioje Lietuvos ligoninėje, todėl galiu pasakyti drąsiai – Šilutės ligoninės pacientai yra kitokie“, – atkreipė dėmesį traumatologas P. Piesliakas, pridurdamas, kad šilutiškiai malonesni, paprastesni. „Čia labai malonu dirbti jau vien todėl, kad žmonės paprasti, tai pastebime kiekvieną dieną“, – sutuoktiniui paantrino gydytoja.
Nors Šilutės ligoninėje šiedu gydytojai dirba vos du mėnesius, tačiau kolegos pastebi, kad ryžto ir gero nusiteikimo jiems tikrai netrūksta. Šią savaitę pirmą kartą Šilutės ligoninės istorijoje gydytojas P. Piesliakas atliko klubo sąnario endoprotezavimo operaciją. „Kartu su gydytoju Gediminu Paplausku mes atlikome rimtą operaciją, kuri reikalavo rimto pasiruošimo. Mums puikiai pavyko“, – patikino gydytojas P. Piesliakas. Anot jo, ši ligoninė turi ne tik įrangos, bet ir priemonių panašioms operacijoms atlikti.
„Tokios įrangos kaip Šilutėje nemačiau net trečio lygio ligoninėje. Šilutės ligoninė nei įranga, nei paslaugomis nenusileidžia kai kurioms didmiesčių gydymo įstaigoms. Mes norime, jog mūsų pacientai žinotų, kad jiems nebebūtina važiuoti į kitus miestus laukti eilėse. Pavyzdžiui, klubo endoprotezavimo sąnario operaciją mes galime atlikti ir Šilutės ligoninėje“, – pasakojo gydytojas Paulius Piesliakas.
Jo žmona Aurima jau ne kartą Šilutės ligoninės pacientams taikė saugesnę narkozę – regioninę nejautrą. „Šį būdą taikau ne tik aš, taip darė vietiniai ir kiti atvažiuojantys specialistai. Ji taikoma tik pavieniais atvejais, nes tam reikia turėti nemažai įgūdžių, – pasakoja gydytoja A. Piesliakė. –Tai daug saugesnė procedūra, nors ir gana sudėtinga. Pacientui šis būdas taip pat naudingesnis, mat grįžęs iš operacinės jau gali valgyti, gerti, net vaikščioti“.
„Puikūs specialistai“
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus sako, kad prieš penkerius metus susipažinęs su šiais jaunais specialistais, jis pajutęs užsimezgusį ryšį. „Sužavėjo jų užsidegimas, noras atlikti praktiką Šilutėje. Praėjo penkeri metai, ir šiedu jauni specialistai darbuojasi čia, Šilutės ligoninėje“, – kalbėjo vyriausiasis gydytojas. Anot jo, šių naujų gydytojų pasirengimas yra aukščiausio lygio. „Aš gerbiu ir džiaugiuosi, kad jie nebijo imtis to, ko išmoko studijuodami – gydyti žmones šiuolaikiškai. Drąsiai galiu palyginti su naujų gydytojų pasirengimu darbui prieš kokius 20 metų – šie specialistai yra aukščiausio lygio, puikūs specialistai‘, – Šilutės ligoninės vadovas D. Steponkus, pastebėjęs, kad jaunus specialistus šiltai priėmė ir vyresnieji kolegos.

Viktorija ŠIMKUTĖ

4 komentarai

 • abba

  Džiugu,kad Šilutės ligoninė atsigauna. Pagarba direktoriui ir jauniems specialistams, norintiems dirbti. Gal pagaliau nebereikės dėl traumos važiuoti į Klaipėdą, gal šis naujas traumatologas nenueis savo kolegų pramintais takais.Juk vieša paslaptis …

 • ona

  Džiugu,kad pasirinkote periferiją,nebijote mažų miestelių nepatogumų.Sėkmės darbe.

 • Helena

  Žaviuosi jaunų gydytojų sugebėjimais ir drąsa ! Šaunuoliai !

  • Regina

   Dekojui siam puikiam gydytojui traumatologui,jis tikrai geras specialistas.Si aprasyta operacija yra padaryta mano mamai,90 m.moteriai.Operacija ji atlaike puikiai,tai didelis gydytojo nuopelnas,po operacijos rupinasi sunkia ligone ir stengiasi ja pastatyti ant savo koju,kad ir tokiame garbingame amziuje jaustusi normaliu zmogumi.
   Daktare,nuosirdus aciu Jums,dekojame mes visi penki jos vaikai.
   Sekmes ir kantrybes darbe,seimoje ir gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite