Šilutės ligoninės gydytojų gretas papildė jauni specialistai

VšĮ Šilutės ligoninėje jau daugiau kaip du mėnesiai dirba du nauji specialistai. Prieš penkerius metus šioje ligoninėje atlikę internatūros praktiką, jie sugrįžo į Šilutę dirbti gydytojais. Anesteziologė-reanimatologė Aurima ir traumatologas Paulius Piesliakai kartu ne tik namie, bet ir operacinėje.

Naujieji gydytojai Aurima ir Paulius Piesliakai patenkinti gavę darbą Šilutės ligoninėje.

Prieš penkerius metus
Prieš penkerius metus Aurima ir Paulius atvyko į Šilutę atlikti internatūros praktikos, tada jie dar buvo tik pažįstami. Prieš atvykdami jiedu žinojo, jog dideliame mieste bus sunku ko nors išmokti, o mažame būsimiesiems gydytojams tikrai leis pasireikšti, todėl patraukė į Pamarį, į Šilutę. Pauliaus Piesliako tėvai gyvena ir dirba gydytojais Mažeikiuose, tad po mokslų ten grįžti nepanoro. „Mano mama buvo kilusi iš Rusnės, o dabar ten gyvena mano seneliai. Kad jie būtų arčiau manęs, patraukiau į Šilutę. Pats esu iš Mažeikių, tačiau dirbti su tėvais vienoje ligoninėje tikrai nenorėjau“, – pasakojo jaunasis gydytojas Paulius.
Jo žmona Aurima yra kilusi iš Šilutės, todėl ne tik internatūros praktika, bet ir gimtinės trauka ją čia atvedė. „Praktikos metu Šilutės ligoninėje mums kartu su Pauliumi suteikė ne tik praktikos vietą, bet ir įdarbino Priėmimo skyriuje“, – pasakojo Aurima. Ji gerai pamena, kad vyr. gydytojas jai pasiūlė rinktis anesteziologės specialybę, tuo labiau, kad ir pati apie tai svajojo.
„Paslapčia visada svajojau apie šią specialybę, tik žinojau, kad sunku bus įstoti, nes norinčiųjų buvo labai daug. Be galo džiaugiausi sėkme, todėl pasižadėjau baigusi mokslus sugrįžti čia dirbti“, – mena jaunoji medikė. Sutuoktinis Paulius pridūrė, kad jis taip pat svajojo apie traumatologo specialybę.
Operacinėje dirba kartu
Galbūt daugelis nė neįsivaizduoja, kaip reikėtų sutuoktiniams ir dirbti, ir gyventi kartu, tačiau jaunų gydytojų Piesliakų šeima džiaugiasi galėdami ir namie, ir darbe būti kartu. „Žmonės mano, kad šiuos du dalykus suderinti yra sunku, tačiau mes kartu čia atvažiavome pirmą kartą, susipažinome ir pamilome vienas kitą, o po penkerių metų vėl abudu sugrįžome. Vilniuje taip pat teko padirbėti kartu, bet dar neatsibodome vienas kitam…“ – patikino gydytoja A. Piesliakė.
„Dažniausiai operacinėje mes dirbame kartu, aš tuo labai džiaugiuosi ir stengiuosi, kad visada taip ir būtų. Nuo pat pradžių mes dirbame kartu, todėl mums daug lengviau – galime pasitarti apie operaciją ir kitus su tuo susijusius dalykus. Puikiai sutariame, tad jokių problemų dėl bendro darbo nė karto nekilo, – patikino P. Piesliakas. – Mes dažnai iš vakaro aptariame būsimą operaciją, ką reikės man, ką Aurimai padaryti. Tai labai palengvina mūsų darbą, o labiausiai dėl to laimi pacientai“.
Naujovės ligoninėje
„Aš išmaišiau beveik visą vidurio Lietuvą, Vilniaus kraštą, teko dirbti ir didžiausioje Lietuvos ligoninėje, todėl galiu pasakyti drąsiai – Šilutės ligoninės pacientai yra kitokie“, – atkreipė dėmesį traumatologas P. Piesliakas, pridurdamas, kad šilutiškiai malonesni, paprastesni. „Čia labai malonu dirbti jau vien todėl, kad žmonės paprasti, tai pastebime kiekvieną dieną“, – sutuoktiniui paantrino gydytoja.
Nors Šilutės ligoninėje šiedu gydytojai dirba vos du mėnesius, tačiau kolegos pastebi, kad ryžto ir gero nusiteikimo jiems tikrai netrūksta. Šią savaitę pirmą kartą Šilutės ligoninės istorijoje gydytojas P. Piesliakas atliko klubo sąnario endoprotezavimo operaciją. „Kartu su gydytoju Gediminu Paplausku mes atlikome rimtą operaciją, kuri reikalavo rimto pasiruošimo. Mums puikiai pavyko“, – patikino gydytojas P. Piesliakas. Anot jo, ši ligoninė turi ne tik įrangos, bet ir priemonių panašioms operacijoms atlikti.
„Tokios įrangos kaip Šilutėje nemačiau net trečio lygio ligoninėje. Šilutės ligoninė nei įranga, nei paslaugomis nenusileidžia kai kurioms didmiesčių gydymo įstaigoms. Mes norime, jog mūsų pacientai žinotų, kad jiems nebebūtina važiuoti į kitus miestus laukti eilėse. Pavyzdžiui, klubo endoprotezavimo sąnario operaciją mes galime atlikti ir Šilutės ligoninėje“, – pasakojo gydytojas Paulius Piesliakas.
Jo žmona Aurima jau ne kartą Šilutės ligoninės pacientams taikė saugesnę narkozę – regioninę nejautrą. „Šį būdą taikau ne tik aš, taip darė vietiniai ir kiti atvažiuojantys specialistai. Ji taikoma tik pavieniais atvejais, nes tam reikia turėti nemažai įgūdžių, – pasakoja gydytoja A. Piesliakė. –Tai daug saugesnė procedūra, nors ir gana sudėtinga. Pacientui šis būdas taip pat naudingesnis, mat grįžęs iš operacinės jau gali valgyti, gerti, net vaikščioti“.
„Puikūs specialistai“
Šilutės ligoninės vyr. gydytojas D. Steponkus sako, kad prieš penkerius metus susipažinęs su šiais jaunais specialistais, jis pajutęs užsimezgusį ryšį. „Sužavėjo jų užsidegimas, noras atlikti praktiką Šilutėje. Praėjo penkeri metai, ir šiedu jauni specialistai darbuojasi čia, Šilutės ligoninėje“, – kalbėjo vyriausiasis gydytojas. Anot jo, šių naujų gydytojų pasirengimas yra aukščiausio lygio. „Aš gerbiu ir džiaugiuosi, kad jie nebijo imtis to, ko išmoko studijuodami – gydyti žmones šiuolaikiškai. Drąsiai galiu palyginti su naujų gydytojų pasirengimu darbui prieš kokius 20 metų – šie specialistai yra aukščiausio lygio, puikūs specialistai‘, – Šilutės ligoninės vadovas D. Steponkus, pastebėjęs, kad jaunus specialistus šiltai priėmė ir vyresnieji kolegos.

Viktorija ŠIMKUTĖ

4 komentarai

 • abba

  Džiugu,kad Šilutės ligoninė atsigauna. Pagarba direktoriui ir jauniems specialistams, norintiems dirbti. Gal pagaliau nebereikės dėl traumos važiuoti į Klaipėdą, gal šis naujas traumatologas nenueis savo kolegų pramintais takais.Juk vieša paslaptis …

 • ona

  Džiugu,kad pasirinkote periferiją,nebijote mažų miestelių nepatogumų.Sėkmės darbe.

 • Helena

  Žaviuosi jaunų gydytojų sugebėjimais ir drąsa ! Šaunuoliai !

  • Regina

   Dekojui siam puikiam gydytojui traumatologui,jis tikrai geras specialistas.Si aprasyta operacija yra padaryta mano mamai,90 m.moteriai.Operacija ji atlaike puikiai,tai didelis gydytojo nuopelnas,po operacijos rupinasi sunkia ligone ir stengiasi ja pastatyti ant savo koju,kad ir tokiame garbingame amziuje jaustusi normaliu zmogumi.
   Daktare,nuosirdus aciu Jums,dekojame mes visi penki jos vaikai.
   Sekmes ir kantrybes darbe,seimoje ir gyvenime.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite