Šilutės ligoninės darbuotojui Alvydui Tarozai – Garbės donoro vardas

Vilniaus rotušėje birželio 14-ąją, Pasaulinę kraujo donoro dieną, buvo pasveikinti ir apdovanoti labiausiai Lietuvos visuomenei nusipelnę Nacionalinio kraujo centro (NKC) donorai. Garbės kraujo donorų gretas papildė 60 geros širdies žmonių, tarp kurių ir Šilutės ligoninės darbuotojas Alvydas Taroza.

„Šiandien pagerbiame didvyrius, kurie aukoja kraujo. Jūsų nesavanaudiškumas gelbsti gyvybes kiekvieną dieną. Dėkojame už jūsų dosnumą ir įsipareigojimą keisti pasaulį. Jūs esate tikri herojai!“, – kraujo donorus feisbuko paskyroje pasveikino Nacionalinis kraujo centras.

Iškilmingo renginio metu apdovanojimus Garbės kraujo donorams iš vidurio ir Vakarų Lietuvos įteikė NKC direktorius Daumantas Gutauskas. Specialų ženklelį ir diplomą už neatlyginamą kraujo donorystę gavęs šilutiškis A. Taroza džiaugiasi garbingu apdovanojimu, tačiau neslepia, kad kraują aukoja ne dėl apdovanojimų ar pripažinimo.

„Kiekvienas savaip daro gerus darbus, svarbu pasirinkti tinkamiausią būdą. Paaukoti kraujo yra paprasčiausias būdas padaryti kažką prasmingo. Nereikia nei daug laiko, nei pasiruošimo, tiesiog nueini, ištiesi ranką, truputį pasėdi ir jau būni padaręs gerą darbą. Gera žinoti, kad tavo kraujas galėjo išgelbėti kažkieno gyvybę“, – įsitikinęs Alvydas.

A. Taroza kraują aukoja nuo 2011 metų, kada pradėjo dirbti Šilutės ligoninėje. Jis juokauja, kad kai nuėjo pirmą kartą, taip ir nebesustojo – kraują aukoja nuo 3 iki daugiausiai 5 kartų per metus, o per 13 donorystės metų tai padarė daugiau nei 44 kartus. Alvydas šia kilnia veikla žada užsiimti ir toliau, kol jausis sveikas.

Šilutės ligoninės vadovybė, kolegos didžiuojasi Alvydui suteiktu Garbės donoro vardu ir džiaugiasi, kad jo ir kitų donorų pasiaukojanti veikla yra įvertinta. Garbės donoro vardas suteikiamas žmogui, ne mažiau nei 40 kartų neatlygintinai davusiam kraujo ir aktyviai dalyvaujančiam donorystės veikloje.

Pirmą kartą žmonėms, aukojantiems kraujo Lietuvos donorystės Garbės donoro vardas suteiktas 2008-aisiais. Dabar garbės donorų Lietuvoje yra daugiau kaip 1232. Praėjusiais metais 40 tūkst. donorų davė kraujo 72 tūkst. kartų, padėdami sunkiems pacientams išgyventi sudėtingas operacijas ir išgelbėdami ne vieną gyvybę.

Šilutės ligoninės administracijos informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Gydytojai rekomenduoja hidrolizuotą kolageną. Kas tai?

Apie kolageno papildus ir jų naudą girdėjo daugelis. Tačiau ne visiems pažįstamas hidrolizuotas kolagenas, kurio sudėtyje gausu aukščiausios kokybės I, II ir III tipo kolageno peptidų. Kuo ypatingas šis papildas ir ką žinoti apie jo vartojimą? Atsakome! Kokybiškas maisto papildas Hidrolizuotas kolagenas, paprastai išgaunamas iš galvijų, yra populiarus miltelių formos papildas, kuris nuo kitų kolageno papildų skiriasi savo forma, bet ne veiksmingumu. Šios rūšies kolagenas suskaidomas į mažesnius peptidus, kad būtų lengviau įsisavinamas, todėl jis labai efektyviai veikia odos sveikatą,

Geriausios antklodės visiems metų laikams. Kaip išsirinkti?

Antklodės yra svarbi miego dalis, daranti įtaką ne tik komfortiškam miegui, bet ir bendrai gyvenimo gerovei. Pasirinkus tinkamą antklodę, ypač vilnonę, galima pagerinti miego kokybę ir savijautą visais metų laikais. Vilnonės antklodės yra ypač vertinamos dėl jų natūralių savybių, kurios suteikia šilumą, reguliuoja drėgmės lygį ir leidžia odai kvėpuoti. Vilna yra gamtos duota medžiaga, turinti  puikias izoliacines savybes. Tai reiškia, kad vilnonė antklodė gali suteikti šilumos, kai reikia, tačiau tuo pat metu gali būti naudojama visais metų laikais, reguliuojant kūno

Patarimai, į ką atkreipti dėmesį renkant rankinę vyrui?

Laikai, kai vyrai buvo santūrūs dėl aksesuarų, seniai praėjo. Vis labiau populiarėja tokie vyriški aksesuarai kaip elegantiškas laikrodis, sąsagos, krepšys ar rankinė. Tinkamai priderinti prie stiliaus ir progos suteikia vyriško charakterio ir elegancijos.   Vyriška odinė rankinė per petį yra praktiškas ir stilingas aksesuaras, galintis papildyti bet kurio vyro garderobą. Renkantis tokią rankinę, svarbu atkreipti dėmesį į keletą svarbių aspektų, kurie padės išsirinkti kokybišką ir ilgalaikį gaminį. Atkreipkite dėmesį į odos kokybę. Aukštos kokybės oda yra patvari, atspari dėvėjimuisi ir

Šilutės ligoninėje atnaujinta įranga akių ligų diagnostikai

Konsultacinės poliklinikos akių ligų kabinetas pasipildė šiuolaikišku, išskirtines diagnostines galimybes turinčiu optiniu koherentiniu tomografu. Akių vidines struktūras (visus tinklainės sluoksnius) leidžiantis pamatyti prietaisas gerokai pagerina ankstyvąją akių ligų diagnostiką ir gydymą. Neskausmingas prietaisas Nuo šiol pacientams, sergantiems glaukoma, geltonosios dėmės degeneracija, diabetine retinopatija ir kitomis akių ligomis, nereikės vykti į kitus miestus, norint patikslinti diagnozę ir atlikti tyrimą. Šis neinvazinis, šviesos metodu pagrįstas tyrimas neturi jokių skausmingų pojūčių, yra saugus, patogus ir atliekamas per trumpą laiką (nuo 5 iki 10

Taip pat skaitykite