Šilutės ligoninės 130-ojo jubiliejaus proga

Viena seniausių gydymo įstaigų Lietuvoje – Šilutės ligoninė, paskutinį vasaros savaitgalį minėjo 130 metų sukaktį.

Šilutės ligoninės jubiliejų įstaigos bendruomenė paminėjo susirinkusi į sąskrydį. Šventės metu buvo pagerbti ilgamečiai darbuotojai, taip pat apdovanoti šauniausi kolegos – gydytojai, slaugytojos, kiti darbuotojai, kuriuos balsavimo būdų išrinko kolektyvo nariai.

Sveikinimo žodžius ligoninei skyrė ir įstaigos steigėjo – Šilutės r. savivaldybės atstovai – meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, kiti garbūs svečiai. Jie priminė, kad ligoninės nebūtų be čia dirbančių medikų, į kuriuos pirmuosius kreipiamės, kai norime išsaugoti savo sveikatą.

  • Dabartinės Šilutės ligoninės istorija prasidėjo 1892 m. spalio 10 d., kai kairiajame Šyšos upės krante, prie Rusnės plento, Šilutės dvarininko H. Šojaus dovanotame žemės sklype buvo pastatyta ir iškilmingai atidaryta nauja mūrinė ligoninė.

Per 130 metų laikotarpį įstaigoje pasikeitė ne viena medikų karta, jaunesni kolegos visada mokėsi iš vyresniųjų. Šilutės ligoninės administracija didžiuojasi, kad ir šiandien įstaigoje dirba ir jauni medikai, ir jau turintys ilgametę patirtį, dėl to pacientai gali jaustis ypač saugūs.

 

Aktyviai leido laiką

Šilutės bendruomenės sąskrydis, skirtas įstaigos 130-ajam jubiliejui įvyko rugpjūčio 27 d. Į šventę susirinko gausus būrys ligoninės darbuotojų ir jų šeimos narių, kurie aktyviai ir smagiai leido laiką.

Keturių komandų („Žalioji energija“, „Pieniai“, „Oranžiniai apelsinai“, „Mėlynieji mohikanai“) galvas suko atsakinėdami į protų mūšio klausimus, varžėsi bepiločių skraidyklių („dronų“) rungtyje. Daug teigiamų emocijų visiems sukėlė visame pasaulyje populiaraus šokio „Jerusalema“ pamoka.

Šventinį tortą, skirtą Šilutės ligoninės gimtadieniui, išlavinta chirurgo ranka perpjovė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Dėkojo už nelengvą darbą

„Labai džiaugiuosi, kad Šilutės ligoninė yra regioninė ligoninė, labai džiaugiuosi, kad šitą jubiliejų pasitinkame su patyrusiu, stabiliu ir atsinaujinančiu kolektyvu. Jūs esate reikšmingas segmentas mūsų savivaldybės saugumo gyvenime. Jums sveikatos, socialiai saugios aplinkos, geros darbinės atmosferos, Ačiū, kad jūs esate Šilutės regioninėje ligoninėje“, – medikus sveikino meras V. Laurinaitis. Jis vyr. gydytojui A. Starkui įteikė laikrodį, simbolizuojantį Savivaldybės ir ligoninės partnerystę.

„Noriu pasveikinti su jūsų švente. Jūsų darbas nėra lengvas. Turiu daug draugų medikų, todėl žinau, kad jūs daug dūšios atiduodate tiems žmonėms, kurie ateina pas jus, kurie skambina jums, kurie prašo jūsų pagalbos. Nuoširdus dėkui jums“, – už nelengvą darbą medikams dėkojo Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius V. Pozingis.

„Didelis stebuklas yra gyvybė, o dar didesnis stebuklas išsaugoti ją. Sveikindamas prasmingos sukakties proga, linkiu dvasinių ir fizinių jėgų, sveikatos,  ir neišsenkančios stiprybės, dirbant nepaprastai prasmingą darbą“, – sveikinimo žodžius ligoninės bendruomenei skyrė kraštietis Seimo narys Zigmantas Balčytis.

Padėkojo darbuotojams

Šiuo metu ligoninei vadovauja kolegų gerbiamas ir pacientų mylimas vyr. gydytojas A. Starkus, šioje įstaigoje dirbantis 37-erius metus.

„130 metų į vieno žmogaus gyvenimą nesudėsi, tai kelių kartų gyvenimas. Įstaigos gyvenime tai ilgas laiko tarpas, gydymo įstaigos – juo labiau. Mūsų ligoninės istorija skaičiuoja jau 130 metų, per šiuos metus įvyko du pasauliniai karai, pandemijos, kitos negandos, bet ši įstaiga gyveno ir visais laikais Šilutės rajono gyventojams teikė medicininę pagalbą. Bet šiandien norisi kalbėti ne apie istoriją, o apie jus, tuos, kurie esate čia šiandien. Aš jumis didžiuojuosi ir džiaugiuosi, kad mes esame čia, mes kuriame istoriją. Po 130 metų kalbės apie mus, mes jau būsime istorija”, – kalbėjo vyr. gydytojas A. Starkus.

Ligoninės vadovas kartu su administracijos direktoriumi įteikė padėkas ilgamečiams darbuotojams, kurie savo profesine veikla prisidėjo prie įstaigos istorijos.

Šilčiausiais įspūdžiais dalinosi darbuotojai

Pakalbinus Šilutės ligoninės darbuotojus, akivaizdu, kad ši gydymo įstaiga jiems ne tik darbovietė, bet brangi ir mylima vieta – ligoninė.

„Linkiu, kad gyvuotų ilgai mūsų ligoninė, nes šilutiškiams patogu gauti paslaugas savo mieste. Kai pati būsiu pacientė, nenorėčiau vykti į Klaipėdą ar į kitą regioną, asmens sveikatos paslaugas norėčiau gauti savo mieste“, – Reanimacijos ir intensyvios (RIT) terapijos skyriaus vyr. slaugytoja Vida Ščemeliova.

„Vyriausiajam gydytojui stiprybės, mums sveikatos, kad ligoninė dar ilgai gyvuotų“ – Slaugos ir palaikomojo skyriaus vardu linki vyresnioji slaugytoja Daiva Staigienė.

„Gyvuoti, gyvuoti, gyvuoti. Kai būsime pacientės, norėsime čia sugrįžti, kad mus priimtų kaip savas“, – Radiologijos technologės Vida Auškalnienė ir Onutė Pranaitienė.

„Labai mylime savo ligoninę, linkime jai kuo geriausios kloties, gyvuoti ilgai ir padėti savo rajono žmonėms. O mes su meile priimsime kiekvieną Lietuvos ir pasaulio vaiką. Tegul jie būna sveiki“, – vaikų ligų gydytoja, Vaikų ligų skyriaus vedėja Vaidilutė Intienė.

„Noriu ypač pagerbti personalą, nes be personalo, be medikų, ligoninės nebūtų. Labai linkiu stiprybės kiekvienai slaugytojai, kiekvienai slaugytojos padėjėjai, gydytojams. Nesvarbu, kad ligoninei 130 metų, bet linkiu, kad ligoninė jaunėtų, linkiu kad Savivaldybė, vyriausiais gydytojas, kiti kolegos sugebėtų pritraukti jaunus žmones gydytojus. O jiems noriu palinkėti, kad žiūrėtų ne tik į kompiuterį ar dokumentus, bet pakeltų akis ir į pacientą. Linkiu dar ne vieno gražaus jubiliejaus ligoninei“, – nuoširdžius linkėjimus išsakė šventės dalyvė Juleta.

„Prieš 34 metus pradėjus dirbti Šilutės ligoninėje, didžiausią įspūdį padarė tai, kad ši ligoninė turi labai gilias tradicijas. Sužinojau, kad niekada negalima praleisti penkiasdešimtmečių. Juos būtina švęsti, nes niekada nežinai, ar sulauksi kito jubiliejaus… Atsimenu, kaip šventėme ligoninės110-ąjį, 125-ąjį, o dabar 130-ąjį jubiliejų. Ligoninė visuomet garsėjo gerais specialistais, išleistais rezidentais, kurie dirba ne tik Šilutėje, bet ir visoje Lietuvoje. Šilutės ligoninėje dirbo šviesaus atminimo gydytojas Vytautas Vaicekauskas, kuris išmokė švenčių tradicijų, etikos, kolegiškumo, tolerancijos. Jis buvo reiklus darbuotojams, bet reiklus ir sau, tai buvo pavyzdys visiems darbuotojams atėjusiems dirbti į šitą kolektyvą. Šilutės ligoninę myliu, joje praleidau labai daug laiko, daug puikių akimirkų. Dabar tenka dirbti su ketvirtu vadovu. Visi vadovai buvo puikūs, kiekvienam iš jų esu dėkinga už paramą, pagarbą, kuri jaučiasi nuolatos. Linkiu Šilutės ligoninės kolektyvui ilgų gyvavimo metų, kad būtų saugomos žmonių bendravimo tradicijos, kad visi dirbtų kolegiškai“, – anesteziologė-reanimatologė Audronė Pikžirnienė, RIT skyriaus vedėja, Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė.

Už pagalbą ir iniciatyvą prisidedant prie  viešosios įstaigos Šilutės ligoninės 130-ojo jubiliejaus renginio organizavimo Šilutės ligoninė dėkinga įstaigos darbuotojams, Šilutės rajono savivaldybės administracijai, UAB „Šilutės vandenys“, Šilutės seniūnijai, Rusnės seniūnijai, Švėkšnos seniūnijai.

Parengta pagal Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite