Šilutės ligoninėje gausėja modernios įrangos

Šilutės ligoninė yra viena iš keliolikos šalies ligoninių, kurioms skirta Šveicarijos paramos nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūrai gerinti. Šiai Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programai lėšų skyrė ir Lietuvos Vyriausybė.

Per tris šių metų mėnesius Šilutės ligoninėje pagimdyti 55 vaikai, sausį ir kovą – po 21, vasarį – 13. Akušerijos skyriui vadovauja Arvydas Savulionis.

Už 150 tūkst. eurų

Šilutės ligoninė jau gauna modernios medicinos įrangos, vienoje palatoje dukrelę pagimdžiusi moteris jau naudojasi kelis tūkstančius eurų kainuojančia funkcine lova.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis parodė Seimo nariui Artūrui Skardžiui, naują gimdyvės lovą.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis parodė Seimo nariui Artūrui Skardžiui, naują gimdyvės lovą.      Stasės Skuutulienės nuotr.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis palinko prie lovos gale sumontuoto pulto ir rodė, ką galima valdyti spaudant mygtukus. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad reikėtų keliolikos tokių lovų.

Iš viso pagal Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą Šilutės ligoninė turėtų gauti 25 pavadinimų įrangos, modernių medicinos priemonių komplektų ir priemonių, reikalingų nėščiosioms, gimdyvėms bei naujagimiams, už 150 tūkst. Eur.

Tai portatyvinis ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais (kaina – 72,7 tūkst. Eur), po kelis tūkstančius eurų kainuojantys naujagimio gyvybinių funkcijų monitoriai, prietaisas naujagimių klausai tikrinti, per 15 tūkst. Eur kainuojantis kardiotokografas, ginekologinė kėdė, universali gimdymo lova, šildomas naujagimio reanimacijos stalelis, sistema teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti, laringoskopas naujagimio trachėjai inkubuoti, elektroninis mobilusis siurblys, fototerapijos prietaisas, apšvietimo lempa, rinkinys Cezario pjūvio operacijai, naujagimio lovytė su šildymo įranga ir kiti po vieną ar kelis tūkstančius eurų įvertinti instrumentų rinkiniai.

Šveicarijos finansuojamą projektą, skirtą nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūrai Lietuvoje gerinti, vykdo Kauno klinikos, Šilutės ligoninė – projekto partnerė, kuriai skirta ne tik modernios įrangos, priemonių, tačiau ir konsultacijų, mokymų Kauno klinikose.

„Vienu šūviu – du zuikiai“, – šią naudą apibūdino D. Steponkus, akcentavęs, kad gaunamos medicinos priemonės, įranga yra medikams žinomos, tik naujesnės, modernesnės, šiuolaikiškesnės. Šilutės ligoninė turi panašios įrangos, tačiau viskas bėgant metams nusidėvi.

Dalis įrangos ir priemonių jau gauta, dalies dar laukiama.

Pasikalbės su ministru

Vyr. gydytojas D. Steponkus Seimo nariui A. Skardžiui sakė norįs susitikti su naujuoju sveikatos apsaugos ministru Juru Požela. Verta pasikalbėti apie tai, kad Šilutės ligoninė, teikdama pacientams naujų paslaugų, turi teisę gauti ir didesnį finansavimą. Pavyzdžiui, šilutiškiai jau daro klubo sąnario operacijas, kurios pacientui nieko nekainuoja ir nereikia laukti ilgoje eilėje.

Būtina didinti atlyginimus slaugytojoms. Gauta dalis lėšų Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių vidaus remontui, tačiau šis investicinis projektas yra tęstinis, metas rūpintis ir kita lėšų dalimi. Šilutės ligoninė turi labai seną kompiuterinį tomografą, Ligonių kasos nebemoka už kai kuriuos tyrimus, nes jie neatitinka reikalavimų (beje, naujas modernus tomografas kainuoja 450 tūkst. Eur). Gal ministerija galėtų prisidėti perkant šį labai reikalingą aparatą?

Seimo narys A. Skardžius pažadėjo organizuoti D. Steponkaus susitikimą su ministru.

Stasė Rimaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite