Šilutės ligoninėje gausėja modernios įrangos

Šilutės ligoninė yra viena iš keliolikos šalies ligoninių, kurioms skirta Šveicarijos paramos nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūrai gerinti. Šiai Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programai lėšų skyrė ir Lietuvos Vyriausybė.

Per tris šių metų mėnesius Šilutės ligoninėje pagimdyti 55 vaikai, sausį ir kovą – po 21, vasarį – 13. Akušerijos skyriui vadovauja Arvydas Savulionis.

Už 150 tūkst. eurų

Šilutės ligoninė jau gauna modernios medicinos įrangos, vienoje palatoje dukrelę pagimdžiusi moteris jau naudojasi kelis tūkstančius eurų kainuojančia funkcine lova.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis parodė Seimo nariui Artūrui Skardžiui, naują gimdyvės lovą.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis parodė Seimo nariui Artūrui Skardžiui, naują gimdyvės lovą.      Stasės Skuutulienės nuotr.

Akušerijos skyriaus vedėjas Arvydas Savulionis palinko prie lovos gale sumontuoto pulto ir rodė, ką galima valdyti spaudant mygtukus. Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad reikėtų keliolikos tokių lovų.

Iš viso pagal Šveicarijos ir Lietuvos bendradarbiavimo programą Šilutės ligoninė turėtų gauti 25 pavadinimų įrangos, modernių medicinos priemonių komplektų ir priemonių, reikalingų nėščiosioms, gimdyvėms bei naujagimiams, už 150 tūkst. Eur.

Tai portatyvinis ultragarsinis aparatas su akušerijai tinkamais davikliais (kaina – 72,7 tūkst. Eur), po kelis tūkstančius eurų kainuojantys naujagimio gyvybinių funkcijų monitoriai, prietaisas naujagimių klausai tikrinti, per 15 tūkst. Eur kainuojantis kardiotokografas, ginekologinė kėdė, universali gimdymo lova, šildomas naujagimio reanimacijos stalelis, sistema teigiamam slėgiui kvėpavimo takuose palaikyti, laringoskopas naujagimio trachėjai inkubuoti, elektroninis mobilusis siurblys, fototerapijos prietaisas, apšvietimo lempa, rinkinys Cezario pjūvio operacijai, naujagimio lovytė su šildymo įranga ir kiti po vieną ar kelis tūkstančius eurų įvertinti instrumentų rinkiniai.

Šveicarijos finansuojamą projektą, skirtą nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių priežiūrai Lietuvoje gerinti, vykdo Kauno klinikos, Šilutės ligoninė – projekto partnerė, kuriai skirta ne tik modernios įrangos, priemonių, tačiau ir konsultacijų, mokymų Kauno klinikose.

„Vienu šūviu – du zuikiai“, – šią naudą apibūdino D. Steponkus, akcentavęs, kad gaunamos medicinos priemonės, įranga yra medikams žinomos, tik naujesnės, modernesnės, šiuolaikiškesnės. Šilutės ligoninė turi panašios įrangos, tačiau viskas bėgant metams nusidėvi.

Dalis įrangos ir priemonių jau gauta, dalies dar laukiama.

Pasikalbės su ministru

Vyr. gydytojas D. Steponkus Seimo nariui A. Skardžiui sakė norįs susitikti su naujuoju sveikatos apsaugos ministru Juru Požela. Verta pasikalbėti apie tai, kad Šilutės ligoninė, teikdama pacientams naujų paslaugų, turi teisę gauti ir didesnį finansavimą. Pavyzdžiui, šilutiškiai jau daro klubo sąnario operacijas, kurios pacientui nieko nekainuoja ir nereikia laukti ilgoje eilėje.

Būtina didinti atlyginimus slaugytojoms. Gauta dalis lėšų Vidaus ligų ir Neurologijos skyrių vidaus remontui, tačiau šis investicinis projektas yra tęstinis, metas rūpintis ir kita lėšų dalimi. Šilutės ligoninė turi labai seną kompiuterinį tomografą, Ligonių kasos nebemoka už kai kuriuos tyrimus, nes jie neatitinka reikalavimų (beje, naujas modernus tomografas kainuoja 450 tūkst. Eur). Gal ministerija galėtų prisidėti perkant šį labai reikalingą aparatą?

Seimo narys A. Skardžius pažadėjo organizuoti D. Steponkaus susitikimą su ministru.

Stasė Rimaitė

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite