Šilutės ligoninėje darbą pradėjo du nauji gydytojai

Rugpjūčio pabaigoje prie Šilutės ligoninės gydytojų komandos prisijungė du jauni specialistai – fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Lina Minkevičiūtė bei vidaus ligų gydytojas Povilas Bardzilauskas. Iš Alytaus atvykę medikai džiaugiasi geromis darbo sąlygomis, nuoširdžiu kolegų bendravimu bei užsitarnauja Šilutės rajono pacientų pasitikėjimą.

Į kolektyvą įsilieję savo sričių specialistai – neabejotinas pastiprinimas Vidaus ligų bei Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriams.

Gydytoja Lina kilusi iš Zarasų krašto, pernai ji baigė fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūrą Lietuvos sveikatos mokslų universitete Kaune ir išvažiavo dirbti į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninę (toliau – Alytaus ligoninė).

Povilas vidaus ligų rezidentūrą baigė prieš trejus metus, nesenai išklausė ir geriatrijos kursus. Koronaviruso pandemijos metu jaunas gydytojas vadovavo Alytaus ligoninės COVID skyriui, vėliau dirbo vidaus ligų, geriatrijos skyriuose.

Šilutėje buvo lankęsi tik kartą

Anksčiau medikų pora Šilutėje lankėsi tik vieną kartą, jų pačių žodžiais sakant, turistiniais tikslais. Dirbti Šilutės ligoninėje dar pavasarį juos pakvietė vyriausiojo gydytojo pavaduotoja medicinai Greta Undžytė. Darbo pokalbiui alytiškiai atvyko per Šilutės miesto šventę. Tuomet Lina ir Povilas susipažino su ligoninės vadovu Algiu Starkumi. Juos sužavėjo nuoširdus ligoninės atstovų bendravimas – įvyko ne tik darbo pokalbis, bet ir ekskursija po miestą.

Medikai prisipažįsta, kad iš pradžių mintis atvažiuoti dirbti į Šilutę kėlė šypseną, tačiau po truputį gyvenimo kelias vedė  Pamario krašto sostinės link. Priimti sprendimą persikraustyti padėjo ir pokalbiai su Šilutės ligoninėje praktiką atlikusiais gydytojais, pažįstamais, kilusiais iš šio krašto.

„Kieno bepaklausdavome, visi teigiamai atsiliepė apie Šilutę. Tai esąs gražus kraštas ir ligoninės darbuotojai draugiški, ir pacientai malonūs. Kai sprendėme klausimą, vykti ar nevykti, nė vienas žmogus nepasakė kažko neigiamo“, – prisimena Lina, kuri jau kuris laikas svajojo gyventi arčiau jūros arba marių.

Alytus – gimtinė

Kiek sunkiau apsispręsti buvo Povilui, nes Alytus jam gimtasis miestas. Ten gyvena tėvai, Alytaus ligoninėje jis išdirbo ilgiau, kolegos jau buvo tapę draugais. Tačiau Šilutės ligoninės administracijos dėmesys, pasiūlytas konkurencingas atlyginimas, šilti kitų žmonių atsiliepimai padrąsino priimti sprendimą atvykti gyventi ir dirbti į Šilutę.

Pasak P. Bardzilausko, nors Šilutės ligoninė ir mažesnė už Alytaus, darbo pobūdis nelabai skiriasi – dauguma pacientų vyresnio amžiaus, jie serga panašiomis lėtinėmis ligomis, kurioms paūmėjus prireikia stacionarinio gydymo. Ligoninėje atliekami visi reikiami tyrimai, yra šiuolaikiška medicininė įranga, medikamentai ir kitos priemonės.

Pirmąją savaitę Lina ir Povilas susipažino su kolegomis, kurie, jų pastebėjimu, yra draugiški ir šilti žmonės – norintys bendrauti bei siūlantys savo pagalbą.

Komandą papildžiusiais specialistais džiaugiasi ir Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus: „Labai džiugu, kad jauni gydytojai renkasi mūsų gydymo įstaigą, stengsimės sudaryti kuo geriausias sąlygas jiems dirbti. Ir ilsėtis Pamario krašte sąlygos puikios. Tikiuosi, kad Lina ir Povilas Šilutėje įsikurs ilgam ir linkiu jiems visokeriopos sėkmės“.

Šilutės ligoninė kviečia prisijungti ir kitus gydytojus, kitą medicinos personalą. Naujai atvykstantiems gydytojams yra galimybė pasinaudoti Šilutės rajono savivaldybės parama (piniginės išmokos arba būsto nuomos, kelionės išlaidų kompensavimas).

Darbo pasiūlymų yra čia.

Pagal Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite