Šilutės ligoninėje atnaujinamos planinės paslaugos, COVID-19 situacija išlieka įtempta

2021 11 03

Šilutės ligoninėje nuo trečiadienio, lapkričio 3 dienos, atnaujinamos paslaugos: Vidaus ligų skyriaus veikla, planinės hospitalizacijos ir planinės operacijos. Visgi COVID-19 situacija išlieka įtempta, todėl medikai prašo gyventojų supratingumo ir sąmoningumo kovojant su klastingu virusu.

Atnaujintos planinės paslaugos

„Situacija Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriuje stabilizavosi, gydymo įstaiga grįžta prie įprasto darbo ritmo ir atnaujina paslaugas. Pacientai vėl priimami planinėms operacijoms ir hospitalizacijai. Paslaugos teikiamos pagal ankstesnę tvarką“, – praneša Šilutės ligoninės l. e. p. vyr. gydytojas Algis Starkus.

Ligoninėje laikomasi visų saugumo priemonių, siekiant iki minimumo sumažinti infekcijos plitimo riziką. Esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, pacientų lankymas ir toliau draudžiamas, išskyrus pacientus iki 14 metų. Informacija artimiesiems apie pacientų būklę teikiama tik telefonu, paskambinus į skyrių (skyrių telefonai nurodyti www.silutesligonine.lt).

Lapkričio 3 d. duomenimis Šilutės ligoninės kovidiniuose skyriuose gydomi 37 pacientai. Pirmajame COVID skyriuje, Tulpių gatvėje, gydoma 18 pacientų – 8 iš jų būklė labai sunki (vienas ligonis intubuotas), likusiems taikoma deguonies terapija. Antrajame COVID skyriuje gydoma 19 pacientų.

Praėjusią parą Šilutės rajone diagnozuota 13 koronaviruso atvejų, šiuo metu rajone serga 375 gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė – 32, pasveiko – 788 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Prašo gyventojų sąmoningumo

Tikėtina, kad po ilgojo savaitgalio užsikrėtimų tik daugės, nes Vėlinių savaitgalį tautiečiai plūdo lankyti artimųjų kapus, kai kurie iš jų nepaisė rekomendacijų dėvėti apsaugines veido kaukes.

L.e.p. vyr. gydytojas Algis Starkus prašo visų supratingumo, sąmoningumo, laikytis Vyriausybės rekomendacijų, tokiu būdu saugoti savo ir artimųjų sveikatą.

„Skiepai, apsaugos priemonių dėvėjimas, saugaus atstumo laikymasis – tai priemonės, pasitelktos kovai su koronavirusu. Vien vaistų ir medikų pagalbos neužteks, jeigu nebus žmonių sąmoningumo. Jau dabar kovidiniais ligoniais perpildyta ne tik Šilutės ligoninė, bet ir Klaipėdos ligoninės”, – sako Šilutės ligoninės vadovas.

Medikai primena, kad susirgus koronavirusu, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jeigu pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti ryškesni COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą bendruoju pagalbos centro numeriu 112. Atvykę medikai, kurie specialiai tam pasiruošę, jūsų būklę įvertins objektyviai ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.

Į COVID-19 skyrių pacientai guldomi tik esant kvėpavimo nepakankamumo reiškiniams ir papildomo deguonies poreikiui.

Šilutės ligoninės administracijos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Metų knygos rinkimuose – ir šilutiškio Dovydo Pancerovo romanas

Jau penktus metus 15min.lt organizuoja metų knygų rinkimus. Iš Šilutės kilusį Dovydą Pancerovą kartu su bendraminte Birute Davidonyte šiuose rinkimuose ir pernai lydėjo sėkmė, o šiemet lietuvių autorių grožinių knygų grupėje tarp 15 romanų pristatytas pirmasis D. Pancerovo romanas „Medžiojant tėvą“. Rinkimuose dalyvauja tiek skaitytojai, tiek komisija, kurią sudaro literatūros ekspertai. Iki gruodžio 7 dienos skaitytojai gali balsuoti ir išrinkti, jų nuomone, vertingiausias per metus išleistas knygas. Pristatytos keturios atrinktų knygų grupės: lietuvių autorių grožinės, negrožinės, grožinės verstinės ir negrožinės

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Taip pat skaitykite