Šilutės ligoninėje atnaujinamos planinės paslaugos, COVID-19 situacija išlieka įtempta

2021 11 03

Šilutės ligoninėje nuo trečiadienio, lapkričio 3 dienos, atnaujinamos paslaugos: Vidaus ligų skyriaus veikla, planinės hospitalizacijos ir planinės operacijos. Visgi COVID-19 situacija išlieka įtempta, todėl medikai prašo gyventojų supratingumo ir sąmoningumo kovojant su klastingu virusu.

Atnaujintos planinės paslaugos

„Situacija Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriuje stabilizavosi, gydymo įstaiga grįžta prie įprasto darbo ritmo ir atnaujina paslaugas. Pacientai vėl priimami planinėms operacijoms ir hospitalizacijai. Paslaugos teikiamos pagal ankstesnę tvarką“, – praneša Šilutės ligoninės l. e. p. vyr. gydytojas Algis Starkus.

Ligoninėje laikomasi visų saugumo priemonių, siekiant iki minimumo sumažinti infekcijos plitimo riziką. Esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, pacientų lankymas ir toliau draudžiamas, išskyrus pacientus iki 14 metų. Informacija artimiesiems apie pacientų būklę teikiama tik telefonu, paskambinus į skyrių (skyrių telefonai nurodyti www.silutesligonine.lt).

Lapkričio 3 d. duomenimis Šilutės ligoninės kovidiniuose skyriuose gydomi 37 pacientai. Pirmajame COVID skyriuje, Tulpių gatvėje, gydoma 18 pacientų – 8 iš jų būklė labai sunki (vienas ligonis intubuotas), likusiems taikoma deguonies terapija. Antrajame COVID skyriuje gydoma 19 pacientų.

Praėjusią parą Šilutės rajone diagnozuota 13 koronaviruso atvejų, šiuo metu rajone serga 375 gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė – 32, pasveiko – 788 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Prašo gyventojų sąmoningumo

Tikėtina, kad po ilgojo savaitgalio užsikrėtimų tik daugės, nes Vėlinių savaitgalį tautiečiai plūdo lankyti artimųjų kapus, kai kurie iš jų nepaisė rekomendacijų dėvėti apsaugines veido kaukes.

L.e.p. vyr. gydytojas Algis Starkus prašo visų supratingumo, sąmoningumo, laikytis Vyriausybės rekomendacijų, tokiu būdu saugoti savo ir artimųjų sveikatą.

„Skiepai, apsaugos priemonių dėvėjimas, saugaus atstumo laikymasis – tai priemonės, pasitelktos kovai su koronavirusu. Vien vaistų ir medikų pagalbos neužteks, jeigu nebus žmonių sąmoningumo. Jau dabar kovidiniais ligoniais perpildyta ne tik Šilutės ligoninė, bet ir Klaipėdos ligoninės”, – sako Šilutės ligoninės vadovas.

Medikai primena, kad susirgus koronavirusu, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jeigu pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti ryškesni COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą bendruoju pagalbos centro numeriu 112. Atvykę medikai, kurie specialiai tam pasiruošę, jūsų būklę įvertins objektyviai ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.

Į COVID-19 skyrių pacientai guldomi tik esant kvėpavimo nepakankamumo reiškiniams ir papildomo deguonies poreikiui.

Šilutės ligoninės administracijos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Prognozuojami karščiai, lietus su griaustiniu ir vėju, galima kruša

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad birželio 27 d., pirmadienis, po karšto ilgojo savaitgalio pokyčių dar neatneš – šalyje išsilaikys sausi, saulėti ir karšti orai.  5-10 m/s pietinis, rytinis vėjas gaivins menkai. Aukščiausia temperatūra pavėsyje šiandien sieks 28–33 laipsnius karščio, atokaitoje bus dar karščiau, todėl įdienojus geriau lauke nebūti. Įprasta, kad tvyrant tokiam karčiui medikai pataria vengti aktyvaus judėjimo ir su tuo susijusių darbų. Birželio 28 d., antradienį, orai ims keistis. Naktį lietaus dar nenumatoma. Bus ramu, tvanku ir labai šilta,

Birželio 29-ąją – Pasieniečių diena

Tai profesinė Lietuvos beveik pusketvirto tūkstančio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) tarnautojų ir darbuotojų šventė. Šia proga vyks šventiniai renginiai ir Šilutėje. Programa Šilutėje: 11 val. Šv. mišios Šv. Kryžiaus katalikų bažnyčioje (Katalikų Bažnyčios g. 1); 12 val. VSAT vėliavų būrių maršas – paradas nuo bažnyčios Turgaus ir Lietuvininkų gatvėmis iki Šilutės senojo turgaus aikštės; 12.30 val. iškilmės aikštėje, pasieniečių rikiuotė, apdovanojimai; 13 val. Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinio pučiamųjų orkestro koncertas; 13.30 val. parodomoji pasieniečių kinologų su šunimis programa; 14

Taip pat skaitykite