Šilutės ligoninėje atnaujinamos planinės paslaugos, COVID-19 situacija išlieka įtempta

2021 11 03

Šilutės ligoninėje nuo trečiadienio, lapkričio 3 dienos, atnaujinamos paslaugos: Vidaus ligų skyriaus veikla, planinės hospitalizacijos ir planinės operacijos. Visgi COVID-19 situacija išlieka įtempta, todėl medikai prašo gyventojų supratingumo ir sąmoningumo kovojant su klastingu virusu.

Atnaujintos planinės paslaugos

„Situacija Šilutės ligoninės Vidaus ligų skyriuje stabilizavosi, gydymo įstaiga grįžta prie įprasto darbo ritmo ir atnaujina paslaugas. Pacientai vėl priimami planinėms operacijoms ir hospitalizacijai. Paslaugos teikiamos pagal ankstesnę tvarką“, – praneša Šilutės ligoninės l. e. p. vyr. gydytojas Algis Starkus.

Ligoninėje laikomasi visų saugumo priemonių, siekiant iki minimumo sumažinti infekcijos plitimo riziką. Esant nepalankiai epidemiologinei situacijai, pacientų lankymas ir toliau draudžiamas, išskyrus pacientus iki 14 metų. Informacija artimiesiems apie pacientų būklę teikiama tik telefonu, paskambinus į skyrių (skyrių telefonai nurodyti www.silutesligonine.lt).

Lapkričio 3 d. duomenimis Šilutės ligoninės kovidiniuose skyriuose gydomi 37 pacientai. Pirmajame COVID skyriuje, Tulpių gatvėje, gydoma 18 pacientų – 8 iš jų būklė labai sunki (vienas ligonis intubuotas), likusiems taikoma deguonies terapija. Antrajame COVID skyriuje gydoma 19 pacientų.

Praėjusią parą Šilutės rajone diagnozuota 13 koronaviruso atvejų, šiuo metu rajone serga 375 gyventojai. Tuo tarpu Lietuvoje nustatyti 2032 nauji COVID-19 atvejai, mirė – 32, pasveiko – 788 žmonės, trečiadienį pranešė Statistikos departamentas.

Prašo gyventojų sąmoningumo

Tikėtina, kad po ilgojo savaitgalio užsikrėtimų tik daugės, nes Vėlinių savaitgalį tautiečiai plūdo lankyti artimųjų kapus, kai kurie iš jų nepaisė rekomendacijų dėvėti apsaugines veido kaukes.

L.e.p. vyr. gydytojas Algis Starkus prašo visų supratingumo, sąmoningumo, laikytis Vyriausybės rekomendacijų, tokiu būdu saugoti savo ir artimųjų sveikatą.

„Skiepai, apsaugos priemonių dėvėjimas, saugaus atstumo laikymasis – tai priemonės, pasitelktos kovai su koronavirusu. Vien vaistų ir medikų pagalbos neužteks, jeigu nebus žmonių sąmoningumo. Jau dabar kovidiniais ligoniais perpildyta ne tik Šilutės ligoninė, bet ir Klaipėdos ligoninės“, – sako Šilutės ligoninės vadovas.

Medikai primena, kad susirgus koronavirusu, visų pirma reikia konsultuotis su savo šeimos gydytoju, karščiuojant temperatūrą mušti tam skirtais vaistais. Jeigu pradėjo trūkti oro, atsirado dusulys ar kiti ryškesni COVID-19 simptomai, reikia kviesti greitąją medicinos pagalbą bendruoju pagalbos centro numeriu 112. Atvykę medikai, kurie specialiai tam pasiruošę, jūsų būklę įvertins objektyviai ir jeigu bus poreikis, atveš į COVID-19 skyrių.

Į COVID-19 skyrių pacientai guldomi tik esant kvėpavimo nepakankamumo reiškiniams ir papildomo deguonies poreikiui.

Šilutės ligoninės administracijos inf. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite