Šilutės įstaigose įrengti dar 4 defibriliatoriai

Keturiose Šilutės įstaigose įrengti automatiniai išoriniai defibriliatoriai: Šilutės kultūros ir pramogų centre, F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje bei Laisvalaikio ir sporto namuose, kurių atidarymas suplanuotas balandžio 20 d. o lankytojų laukiama jau balandžio 21 d. Čia veiks baseinas.

Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis informavo, kad keturis automatinius išorinius defibriliatorius nupirko savivaldybė, vieno kaina su įrengimu sudaro 1520 Eur. Visas pirkinys kainavo 6080 Eur. S. Šeputis priminė, jog anksčiau tokia įranga buvo nupirkta ir sumontuota savivaldybės pastate.

Defibriliatorius –  įrenginys, kuriam skirta investicija gali išsaugoti žmogaus gyvybę. Tinkamai jį panaudojus, net ir medicininio išsilavinimo neturintis žmogus gali priversti sustojusią širdį vėl plakti. Defibriliatorius galima rasti didžiuosiuose prekybos centruose, oro uostuose, kai kuriuose sporto klubuose, viešbučiuose ir kt.

Įprasta šią įrangą sumontuoti ten, kur lankosi daug žmonių. Tad Šilutėje irgi pasirinktos gausiai lankomos įstaigos, kad nelaimės metu būtų galima suteikti pagalbą.

Defibriliatorius yra skirtas atkurti širdies veiklą, kai ji netikėtai sustoja. Aparatas automatiškai analizuoja situaciją ir sprendžia, ar reikia elektros impulso, instrukcijos teikiamos lietuvių kalba. Pakenkti žmogui šiais defibriliatoriais yra neįmanoma, nes pats įrenginys renka visą reikiamą informaciją.

Sveikatos ekspertai primena, kad, sustojus širdžiai, aplinkiniai privalo atlikti tris būtinus veiksmus: kuo greičiau iškviesti pagalbą skambinant numeriu 112, neatidėliojant pradėti krūtinės ląstos paspaudimus, o jei yra galimybė, paspaudimus derinti su įpūtimais santykiu 30:2.

Kol vyksta gaivinimas, atsinešti automatinį išorinį defibriliatorių, jį įjungti ir vadovautis defibriliatoriaus komandomis tęsiant gaivinimą, kol atvyks specializuota pagalba.

Defibriliatorių padedame prie nukentėjusiojo, paspaudžiame mygtuką ir klausome nurodymų. Pirmiausia, iškviesti  medikus, vėliau – nuimti rūbus nuo nukentėjusiojo krūtinės ląstos. Aparatas naudojamas tik ant nuogos krūtinės ląstos. Atidarę krepšelį, rasite du padus, ant jų parodyta, kaip užklijuoti. Uždėjus padus, defibriliatorius iškart pasižymės, plaka širdis ar ne. Aparatas paprašys atsitraukti, kad patys nenukentėtumėte, ir lieps paspausti mygtuką. Atlikus šoką, defibriliatorius prašys, kad toliau gaivinti. Darome įpūtimus ir paspaudimus. Po dviejų minučių aparatas vėl lieps atsitraukti, vėl nustatinės širdies ritmą ir vėl spręs, ar reikia impulsų, ar ne.

Jeigu širdies defibriliacija bus pradėta per pirmąsias penkias minutes, tikimybė, jog žmogus visiškai pasveiks, siekia net 75 proc. Todėl šios minutės yra labai svarbios ir vadinamos auksinėmis.

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite