Šilutės ir Pagėgių krašto rinkėjai balsavo vangiai

Išankstiniais duomenimis, rinkti LR Prezidentą prie urnų sekmadienį atėjo 52,14 proc. šalies rinkėjų, tačiau Šilutės rajone jų sulaukta tik 44,7 proc., o Pagėgių krašte rinkėjų aktyvumas buvo dar menkesnis – 43,94 proc. Daugumos rinkėjų balsai nulėmė, kad po dviejų savaičių antrajame LR Prezidento rinkimų ture dalyvaus Dalia Grybauskaitė ir Zigmantas Balčytis.

Eilių prie balsadėžių Šilutėje šįkart nebuvo. Vaidoto Vilko nuotr.

Iš sąraše buvusių 2 554 532 rinkėjų balsuoti atėjo daugiau negu pusė – 1 331 982, tačiau 20 455 biuleteniai buvo sugadinti. 45,89 proc. arba 611 293 balsus iš atėjusiųjų balsuoti gavo Dalia Grybauskaitė, dabartinė LR Prezidentė, o 13,63 proc. arba 181 555 balsus – socialdemokratas, Europos Parlamento narys Zigmantas Balčytis.
Iš 60 savivaldybių net 55-iose pergalė atiteko D. Grybauskaitei, Šalčininkų ir Vilniaus rajonuose bei Visagine daugiausia balsų gavo Lenkų rinkimų akcijos lyderis, Europos Parlamento narys Voldemaras Tomaševskis, Šilalės rajone daugiausiai balsų surinko Z. Balčytis, Ignalinos rajone – šio rajono meras Bronis Ropė. Klaipėdoje, Klaipėdos rajone, Palangoje, Panevėžyje, Kaune pagal gautų balsų skaičių po D. Grybauskaitės yra nepartinis Naglis Puteikis.
Šilutės rajono 39 balsavimo apylinkėse iš 38 916 sąraše buvusių rinkėjų balsuoti atėjo tik 17396 asmenys, galiojančiais pripažinti 17 107 biuleteniai. Ištuštėjęs Šilutės rajonas, sulaukęs 44,7 proc. balsuoti atėjusių rinkėjų, šiaip taip aplenkė irgi sparčiai tuštėjantį Pagėgių kraštą, kuriame veikė 11 balsavimo apylinkių. Čia iš 8386 sąraše buvusių rinkėjų balsuoti atėjo tik 3686 arba 43,94 proc., o galiojančiais pripažinta tik 3630 biuletenių.
Šilutės rajone 7908 rinkėjai arba 45,46 proc. dalyvavusiųjų rinkimuose palaikė D. Grybauskaitę. Ši kandidatė gavo daugiausia balsų Šilutėje, Rusnės, Kintų, Saugų, Vilkyčių krašte, taip pat Usėnuose, Juknaičiuose, net Gardame, Ramučiuose, Šyliuose, Stemplėse, Švėkšnoje, Bikavėnuose. Pastarosios 5 vietovės per Seimo rinkimus priklausydavo Šilutės – Šilalės rinkimų apygardai, kurioje sėkmė lydėdavo Z. Balčytį. Tačiau toje apygardoje Z. Balčyčiui ištikimi liko ir daugiausia už jį balsavo Žemaičių Naumiesčio, Degučių, Vainuto, Kivylių, Gorainių, Katyčių, Inkaklių ir Stubrių rinkėjai. Šilutės rajone Z. Balčytis gavo 5588 balsus, tai yra 32,12 proc. rinkimuose dalyvavusių rinkėjų. Žinoma, Šilutės krašto rinkėjai kukliai pamalonino savo kraštietį Z. Balčytį, kuris Šilalės rajone gautais balsais aplenkė dabartinę šalies Prezidentę.
Pagėgių krašte veikė 11 balsavimo apylinkių, dešimtyje iš jų daugiausia balsuota už D. Grybauskaitę: Pagėgių, Kentrių, Pagėgių kaimiškojoje, Piktupėnų, Stoniškių, Šilgalių, Rambyno, Natkiškių, Vilkyškių ir Žukų balsavimo apylinkėse. Išsiskyrė Panemunė: 35 balsai už Z. Balčytį, po 21 – už D. Grybauskaitę ir A. Paulauską, po 12 – už B. Ropę ir N. Puteikį. Rinkti LR Prezidento Pagėgių krašte prie urnų atėjo tik 3686 rinkėjai.
Šilutės ir Pagėgių kraštų rinkėjų menkas aktyvumas turėtų būti signalas vietos savivaldybių taryboms ir jų vadovams – kai vietos valdžia garsėja skandalais, rinkėjai balsuoti nesiveržia…

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite