Šilutės daugiabučio gyventojų pamoka „Šilutės būsto“ bendrovei

Septyni šilutiškiai iš Dariaus ir Girėno gatvės 22-ojo namo sausio pabaigoje susitiko su Seimo nariu Artūru Skardžiumi pasitarti, kaip apginti šio daugiabučio namo gyventojų teisę pasirinkti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją. Mat name jo administratorius UAB „Šilutės būstas“ iškabino skelbimus, kad nuo sausio 11 d. sistemų priežiūrą laikinai atlieka UAB „Mano būstas“ – panašu, su „Šilutės būstu“ susijusi bendrovė. Gyventojai sunerimę, kad jų neatsiklausus gali kažkam atitekti ir jų sukauptos lėšos.

Daug metų Šilutėje gyvenantis Algirdas Kazys Dulinskas (antras iš kairės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad, susipažinę su galiojančia tvarka, gyventojai žino savo teises, deja, jų nuomone net nesidomima.

Daug metų Šilutėje gyvenantis Algirdas Kazys Dulinskas (antras iš kairės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad, susipažinę su galiojančia tvarka, gyventojai žino savo teises, deja, jų nuomone net nesidomima.

Gruodžio 30 d. UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriui Algiui Mykolui Šauliui pateikė raštą, kad gruodžio pabaigoje atliktos šildymo ir karšto vandens sistemų (toliau tekste – sistemos) perdavimo-priėmimo procedūros, surašyti aktai, prašoma juos pasirašyti, perduoti dokumentaciją ir perversti į „Šilutės būsto“ sąskaitą šildymo ir vandens priežiūros lėšas. Sąraše – 72 daugiabučiai namai, tarp jų yra ir Dariaus ir Girėno g. Nr. 22. šiame name yra 90 butų, iš jų 5 – Savivaldybės socialiniai.
Buvo taip
Dar spalio 13 d. A. Kvederis raštu informavo A. M. Šaulį, kad „Šilutės būstas“ vykdys sistemų priežiūros rangovų atranką. Nurodyta, kad bendrojo naudojimo objektų administratorius turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, prieš tai įspėjęs Šilutės šilumos tinklų bendrovę, tai numatyta 2005 metų sutartyje. Skelbiama, kad nuo lapkričio 25 d. sutartis nutraukiama. „Apie vykdomą (…) sistemų priežiūros rangovo atranką jus informuosime atskiru pranešimu“, – rašo A. Kvederis.
Lapkričio 25 d. šio daugiabučio namo 61 buto savininkas dalyvavo surengtoje apklausoje dėl sistemų prižiūrėtojo pasirinkimo. Protokolas ir kiti dokumentai leidžia teigti, kad visi 61 buto savininkai pasirinko Šilutės šilumos tinklų bendrovę, atmetė „Šilutės būstą“ ir UAB „Avižeda“. Anot gyventojų atstovų, tris galimus sistemų prižiūrėtojus jie pasiūlę žinodami, kad šios bendrovės turi teisę ir gali teikti tokią paslaugą.
Gruodžio 11 d. „Šilutės būstas“ ir Šilutės šilumos tinklų bendrovė gavo V. Knieto, A. Dulinsko, V. Žiogo, R. Kundrotienės, J. Prialgausko pasirašytą pareiškimą, kuriame pranešama apie surengtą gyventojų balsavimą ir jo rezultatus: gyventojai sistemų prižiūrėtoju pasirinko Šilutės šilumos tinklų bendrovę. Paaiškinta, kad sistemų prižiūrėtoją pagal galiojančią tvarką turi teisę pasirinkti butų savininkai. „Prašome vadovautis šiuo mūsų sprendimu sudarant daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros (eksploatavimo) sutartį“, – užbaigiamas pareiškimas, prie jo pridedama susirinkimo protokolo ir balsavimo biuletenių (10 lapų) kopijos.
Sausio 7 d. A. M. Šaulys gyventojams atsiuntė atsakymą, kuriame paaiškinama, kad pagal 2005 m. liepos 1 d. sutartį su „Šilutės būstu“ (tais metais tokio nė nebuvo, nes veikė UAB „Šilutės butų ūkis“) Šilutės šilumos tinklai vykdė sistemų priežiūrą, tačiau 2015 m. gruodžio 27 d. „Šilutės būstas“ vienašališkai sutartį nutraukė, todėl Šilutės šilumos tinklai nebegali vykdyti sistemų priežiūros. Atsakyme A. M. Šaulys cituoja norminius dokumentus ir paaiškina gyventojams, kad sistemų priežiūrą organizuoja administratorius („Šilutės būstas“), turintis pateikti butų savininkams pretendentų į sistemų prižiūrėtojus, turinčius teisę teikti tokią paslaugą, pasiūlymus, t. y. sąlygas, paslaugos kainą. Sprendimą dėl sistemų prižiūrėtojo pasirenka butų ir kitų patalpų savininkai. „Todėl dėl šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros jūs turite kreiptis į administratorių“, – užbaigiamas raštas gyventojams.
Sausio 28 d. A. Kvederis atsiuntė gyventojams atsakymą, kad yra informavęs Šilutės šilumos tinklų bendrovės vadovą apie pateiktą gyventojų pageidavimą. Tą pačią sausio 28 d. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktorius A. M. Šaulys gauna „Šilutės būsto“ direktoriaus A. Kvederio raštą, kuriame pranešamas gyventojų pasirinkimas ir rašoma: „Atsižvelgdamas į namo butų, patalpų savininkų priimtą sprendimą sistemų prižiūrėtoju pasirinkti jūsų įmonę, kviečiame 2016 m. vasario 3 d. 13 val. atvykti sudaryti sistemų priežiūros sutarties“.
Vasario 1 d. gyventojai dar kartą kreipėsi į A. M. Šaulį, prašydami deleguoti asmenį sutarčiai sudaryti ir pasirašyti.
Vėlesni įvykiai
Atkaklūs gyventojai nerimo. Derybos vyko ir Savivaldybėje, kuriai priklauso Šilutės šilumos tinklų bendrovė. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Pamariui“ paaiškino, kad šis daugiabutis namas neturi sudaręs savininkų jungtinės veiklos sutarties, nėra įkūrę bendrijos. Tad administratorių paskyrė Savivaldybė. Tai – UAB „Šilutės būstas“.
Gyventojams išaiškinta, kaip kuriama bendrija. Jie tą ir darys. Kol kas Šilutės šilumos tinklų bendrovė neperves „Šilutės būstui“ šio namo gyventojų sukauptų pinigų, nes gyventojai baiminasi, kad jų neteks.
A. M. Šaulys telefonu pirmadienį „Pamariui“ paaiškino: kol šio namo gyventojai įsteigs bendriją, jų sukaupti pinigai niekam nepervedami, juos atgaus bendrija. Vėliau gyventojai patys spręs, kam patikėti sistemų priežiūrą. Gal samdysis specialistą, gal pagelbės Šilutės šilumos tinklų bendrovė, žinoma, už sutartą mokestį.
Abejonių kyla… „Šilutės būstas“ ir „Mano būstas“ – lyg ir dvi to paties medžio šakos. Šilutės šilumos tinklų bendrovė net nekviesta dalyvauti atrankoje, skirtoje sistemų priežiūrėtojui parinkti. Gyventojai taip pat buvo nustumti į šoną.
„Pamario“ žiniomis, bruzda ir kitų Šilutės daugiabučių namų gyventojai. Galbūt jiems pravers ši pamokanti istorija?

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • Rasa

    Tai kam tie biuleteniai ir apklausos vykdomos, jei vistiek viskas nusprendžiama neatsižvelgiant i gyventojų norus???.Prie ko čia bendrijos sudarymas.?? čia tik bandoma daugiau manipuliuoti ir tempti gumą „Šilutės būsto“ naudai. Žmonės, atsimerkit ir pradėkit skaičiuoti. Kokius specialistus turi Šilutės būstas ir kokie jų valandiniai įkainiai!!!.Tai ,kad jie biuleteniuose pateikia mažiausias kainas dar nieko nereiškia. Metų ataskaitose, jei jų sulauki ,nuo sumų kažkam panaudotų, silpna pasidaro.Ir tampi amžinu skolininku…

  • zita

    tai kam tie biuleteniai ir apklauso vykdomos ,jei vistiek viskas vyksta kaip nori Šilutės būstas Čia tik akių dūmimas su pasiūlytomis mažesnemis kainomis.Juk normaliam darbui atlikti vistiek turės samdyti specialistus , tai kaina išaugs ohoho.Juk ir dabar jų darbininkų valandinis ikainis toks kad,……o darbininkai universalūs…ir elektrai ,ir vandeniui, ir statyboms ir visiems kitiems galams…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite