Šilutės daugiabučio gyventojų pamoka „Šilutės būsto“ bendrovei

Septyni šilutiškiai iš Dariaus ir Girėno gatvės 22-ojo namo sausio pabaigoje susitiko su Seimo nariu Artūru Skardžiumi pasitarti, kaip apginti šio daugiabučio namo gyventojų teisę pasirinkti šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtoją. Mat name jo administratorius UAB „Šilutės būstas“ iškabino skelbimus, kad nuo sausio 11 d. sistemų priežiūrą laikinai atlieka UAB „Mano būstas“ – panašu, su „Šilutės būstu“ susijusi bendrovė. Gyventojai sunerimę, kad jų neatsiklausus gali kažkam atitekti ir jų sukauptos lėšos.

Daug metų Šilutėje gyvenantis Algirdas Kazys Dulinskas (antras iš kairės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad, susipažinę su galiojančia tvarka, gyventojai žino savo teises, deja, jų nuomone net nesidomima.

Daug metų Šilutėje gyvenantis Algirdas Kazys Dulinskas (antras iš kairės) Seimo nariui Artūrui Skardžiui pasakojo, kad, susipažinę su galiojančia tvarka, gyventojai žino savo teises, deja, jų nuomone net nesidomima.

Gruodžio 30 d. UAB „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktoriui Algiui Mykolui Šauliui pateikė raštą, kad gruodžio pabaigoje atliktos šildymo ir karšto vandens sistemų (toliau tekste – sistemos) perdavimo-priėmimo procedūros, surašyti aktai, prašoma juos pasirašyti, perduoti dokumentaciją ir perversti į „Šilutės būsto“ sąskaitą šildymo ir vandens priežiūros lėšas. Sąraše – 72 daugiabučiai namai, tarp jų yra ir Dariaus ir Girėno g. Nr. 22. šiame name yra 90 butų, iš jų 5 – Savivaldybės socialiniai.
Buvo taip
Dar spalio 13 d. A. Kvederis raštu informavo A. M. Šaulį, kad „Šilutės būstas“ vykdys sistemų priežiūros rangovų atranką. Nurodyta, kad bendrojo naudojimo objektų administratorius turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, prieš tai įspėjęs Šilutės šilumos tinklų bendrovę, tai numatyta 2005 metų sutartyje. Skelbiama, kad nuo lapkričio 25 d. sutartis nutraukiama. „Apie vykdomą (…) sistemų priežiūros rangovo atranką jus informuosime atskiru pranešimu“, – rašo A. Kvederis.
Lapkričio 25 d. šio daugiabučio namo 61 buto savininkas dalyvavo surengtoje apklausoje dėl sistemų prižiūrėtojo pasirinkimo. Protokolas ir kiti dokumentai leidžia teigti, kad visi 61 buto savininkai pasirinko Šilutės šilumos tinklų bendrovę, atmetė „Šilutės būstą“ ir UAB „Avižeda“. Anot gyventojų atstovų, tris galimus sistemų prižiūrėtojus jie pasiūlę žinodami, kad šios bendrovės turi teisę ir gali teikti tokią paslaugą.
Gruodžio 11 d. „Šilutės būstas“ ir Šilutės šilumos tinklų bendrovė gavo V. Knieto, A. Dulinsko, V. Žiogo, R. Kundrotienės, J. Prialgausko pasirašytą pareiškimą, kuriame pranešama apie surengtą gyventojų balsavimą ir jo rezultatus: gyventojai sistemų prižiūrėtoju pasirinko Šilutės šilumos tinklų bendrovę. Paaiškinta, kad sistemų prižiūrėtoją pagal galiojančią tvarką turi teisę pasirinkti butų savininkai. „Prašome vadovautis šiuo mūsų sprendimu sudarant daugiabučio namo šildymo ir karšto vandens sistemos priežiūros (eksploatavimo) sutartį“, – užbaigiamas pareiškimas, prie jo pridedama susirinkimo protokolo ir balsavimo biuletenių (10 lapų) kopijos.
Sausio 7 d. A. M. Šaulys gyventojams atsiuntė atsakymą, kuriame paaiškinama, kad pagal 2005 m. liepos 1 d. sutartį su „Šilutės būstu“ (tais metais tokio nė nebuvo, nes veikė UAB „Šilutės butų ūkis“) Šilutės šilumos tinklai vykdė sistemų priežiūrą, tačiau 2015 m. gruodžio 27 d. „Šilutės būstas“ vienašališkai sutartį nutraukė, todėl Šilutės šilumos tinklai nebegali vykdyti sistemų priežiūros. Atsakyme A. M. Šaulys cituoja norminius dokumentus ir paaiškina gyventojams, kad sistemų priežiūrą organizuoja administratorius („Šilutės būstas“), turintis pateikti butų savininkams pretendentų į sistemų prižiūrėtojus, turinčius teisę teikti tokią paslaugą, pasiūlymus, t. y. sąlygas, paslaugos kainą. Sprendimą dėl sistemų prižiūrėtojo pasirenka butų ir kitų patalpų savininkai. „Todėl dėl šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros jūs turite kreiptis į administratorių“, – užbaigiamas raštas gyventojams.
Sausio 28 d. A. Kvederis atsiuntė gyventojams atsakymą, kad yra informavęs Šilutės šilumos tinklų bendrovės vadovą apie pateiktą gyventojų pageidavimą. Tą pačią sausio 28 d. Šilutės šilumos tinklų bendrovės direktorius A. M. Šaulys gauna „Šilutės būsto“ direktoriaus A. Kvederio raštą, kuriame pranešamas gyventojų pasirinkimas ir rašoma: „Atsižvelgdamas į namo butų, patalpų savininkų priimtą sprendimą sistemų prižiūrėtoju pasirinkti jūsų įmonę, kviečiame 2016 m. vasario 3 d. 13 val. atvykti sudaryti sistemų priežiūros sutarties“.
Vasario 1 d. gyventojai dar kartą kreipėsi į A. M. Šaulį, prašydami deleguoti asmenį sutarčiai sudaryti ir pasirašyti.
Vėlesni įvykiai
Atkaklūs gyventojai nerimo. Derybos vyko ir Savivaldybėje, kuriai priklauso Šilutės šilumos tinklų bendrovė. Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis „Pamariui“ paaiškino, kad šis daugiabutis namas neturi sudaręs savininkų jungtinės veiklos sutarties, nėra įkūrę bendrijos. Tad administratorių paskyrė Savivaldybė. Tai – UAB „Šilutės būstas“.
Gyventojams išaiškinta, kaip kuriama bendrija. Jie tą ir darys. Kol kas Šilutės šilumos tinklų bendrovė neperves „Šilutės būstui“ šio namo gyventojų sukauptų pinigų, nes gyventojai baiminasi, kad jų neteks.
A. M. Šaulys telefonu pirmadienį „Pamariui“ paaiškino: kol šio namo gyventojai įsteigs bendriją, jų sukaupti pinigai niekam nepervedami, juos atgaus bendrija. Vėliau gyventojai patys spręs, kam patikėti sistemų priežiūrą. Gal samdysis specialistą, gal pagelbės Šilutės šilumos tinklų bendrovė, žinoma, už sutartą mokestį.
Abejonių kyla… „Šilutės būstas“ ir „Mano būstas“ – lyg ir dvi to paties medžio šakos. Šilutės šilumos tinklų bendrovė net nekviesta dalyvauti atrankoje, skirtoje sistemų priežiūrėtojui parinkti. Gyventojai taip pat buvo nustumti į šoną.
„Pamario“ žiniomis, bruzda ir kitų Šilutės daugiabučių namų gyventojai. Galbūt jiems pravers ši pamokanti istorija?

Stasė SKUTULIENĖ

2 komentarai

  • Rasa

    Tai kam tie biuleteniai ir apklausos vykdomos, jei vistiek viskas nusprendžiama neatsižvelgiant i gyventojų norus???.Prie ko čia bendrijos sudarymas.?? čia tik bandoma daugiau manipuliuoti ir tempti gumą “Šilutės būsto” naudai. Žmonės, atsimerkit ir pradėkit skaičiuoti. Kokius specialistus turi Šilutės būstas ir kokie jų valandiniai įkainiai!!!.Tai ,kad jie biuleteniuose pateikia mažiausias kainas dar nieko nereiškia. Metų ataskaitose, jei jų sulauki ,nuo sumų kažkam panaudotų, silpna pasidaro.Ir tampi amžinu skolininku…

  • zita

    tai kam tie biuleteniai ir apklauso vykdomos ,jei vistiek viskas vyksta kaip nori Šilutės būstas Čia tik akių dūmimas su pasiūlytomis mažesnemis kainomis.Juk normaliam darbui atlikti vistiek turės samdyti specialistus , tai kaina išaugs ohoho.Juk ir dabar jų darbininkų valandinis ikainis toks kad,……o darbininkai universalūs…ir elektrai ,ir vandeniui, ir statyboms ir visiems kitiems galams…….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite