„Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas tikisi, kad kitų metų antra pusė bus šviesesnė

Eimuntas Jankauskas. SBA nuotr.

Didžiausiam rajone darbdaviui „Šilutės baldams“ besibaigiantys metai pažėrė ir optimistinių vilčių, ir iššūkių. Įmonės vadovas Eimuntas Jankauskas sako, kad metų pradžia žadėjo įmonės atsigavimą po COVID pandemijos, tačiau karas Ukrainoje, sutrūkinėjusios tiekimo grandinės, pakilusios žaliavų kainos ir energijos kainų šokas aptemdė metus. Tikimasi, kad kitų metų antroje pusėje atsigaus ir paklausa, ir gamybos apimtys.

 

Iššūkių ir gerų darbų metai

„Teko priimti sudėtingus ir sunkius sprendimus, kartais – su skaudančia širdimi. Tačiau tam, kad padėtume tvirtą pagrindą atsigavimui ir augimui ateinančiais metais. O stabilizavimosi ženklus jau matome“, – prognozėmis dalijasi „Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

Anot jo, nepaisant globalių tendencijų ir lemtingų įvykių, metai įmonėje buvo labai darbingi: pradžioje augo užsakymai, todėl buvo didinami gamybos pajėgumai, priimta naujų darbuotojų, įsisavintos naujas technologijas ir skirtos milijoninės investicijos infrastruktūrai gerinti. Bendrovės komanda aktyviai įsiliejo į SBA Savanorystės bangą ir dalyvavo bei patys organizavo įvairias savanorystės iniciatyvas.

„Šilutės baldai“ išpildė 30 vaikų svajones, aktyviai dalyvavo savonorystės veikloje.

„Pasitelkę įmonės savanorius ir bendruomenę sutvarkėme apleistas senąsias evangelikų liuteronų kapinaites Šyšos ir Gaidelių kaimuose. Drauge su Raudonuoju Kryžiumi ruošiame maisto davinius sunkiai besiverčiantiems. Pyragų dienos proga aukojome Šilutės socialinių globos namų gyventojams ir Vaikų dienos centrui. Pagal galimybės padedame ir gyvūnų globos įstaigoms. Ypač džiaugiuosi, kad prieš Kalėdas įmonės darbuotojai išpildė beveik 30 vaikų svajones,“ – apie komandos padarytus gerus darbus pasakoja įmonės vadovas.

 

Smukę pirkimai mažino gamybą

E. Jankauskas sako, kad šiuo metu, kaip ir visiems šalies verslams, didžiausias iššūkis mažėjantis perkamumas ir dėl to menkstantys užsakymai.

„Mūsų produkcija keliauja į daugybę valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Todėl esame smarkiai priklausomi nuo jų gyventojų perkamosios galios ir lūkesčių. O šiemet perkamąją galią daugelyje mūsų rinkų menkino bendra infliacija, elektros kainų šokas, o lūkesčiams dėl ateities smogė karas. Šalia to, augo ir konkurencija tarp gamintojų. Todėl šiuo metu maksimaliai fokusuojamės į gamybos efektyvumą ir optimizaciją – tobuliname technologijas, įrangą, peržiūrime procesus. Siekiant efektyvumo rezultatų darbuotojai skatinami motyvaciniais priedais“, –  pasakoja „Šilutės baldų“ vadovas.

Tačiau sumažėjus užsakymų ir prisipildžius sandėliams, teko priimti sudėtingą sprendimą – mažinti gamybos apimtis.

„Siekiant išlikti konkurencingiems ir efektyviems, kad išlaikytume esamus ir gautume naujų užsakymų ateityje, teko peržiūrėti darbuotojų skaičių, pereiti iš keturių į trijų, o vėliau ir į dviejų pamainų darbą. Gamybos efektyvinimo sprendimai jau duoda rezultatų. Neabejotinai, tai padės išgyventi dabartinį nelengvą laikotarpį. O ekonomikoms bei pirkimams atsigavus, vėl užkursime gamybą maksimaliu pajėgumu,“ – sako E. Jankauskas.

Pasako jo, „Šilutės baldai“ liko ir liks vienas didžiausių darbdavių Šilutės rajone. Didelė įmonės komanda jau daugelį metų rodo savo profesionalumą ir gamybos kokybę, todėl užtarnautas pagrindinių partnerių pasitikėjimas stiprina įmonės gyvybingumą.

Tikisi palankesnių metų

Šiuo metu įmonė testuoja naujus IKEA gaminius. Dalį ketinama pradėti gaminti jau kitais metais, dėl kitų gamybos vyksta derybos. Pavyzdžių salėje jau eksponuojama keliolika baldų pavyzdžių – ruošiamasi konkursams dėl naujų gaminių keleriems metams į priekį. Planuojant imtis naujų baldų šeimų gamybos, ketinama už maždaug 1 mln. eurų įsigyti įrangos, technologijų, kurie padės tai daryti efektyviai ir kokybiškai. Taip pat įmonė numačiusi ant pastatų stogų rengti saulės jėgainę, kuri padėtų sumažinti sąskaitas už elektrą.

„Esame suinteresuoti, o komanda negaili jėgų, kad Šilutėje didintume gamybą, plėstume pajėgumus ir galėtume darbą pasiūlyti daugiau žmonių. Nors šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir infliacijos nuotaikos nėra optimistinės, tačiau artėjančių švenčių proga linkiu visiems mums taikos ir ramybės, o Naujaisiais metais kad grįžtume į normalaus gyvenimo vėžes“, – sveikindamas su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais linki „Šilutės baldų“ vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite