„Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas tikisi, kad kitų metų antra pusė bus šviesesnė

Eimuntas Jankauskas. SBA nuotr.

Didžiausiam rajone darbdaviui „Šilutės baldams“ besibaigiantys metai pažėrė ir optimistinių vilčių, ir iššūkių. Įmonės vadovas Eimuntas Jankauskas sako, kad metų pradžia žadėjo įmonės atsigavimą po COVID pandemijos, tačiau karas Ukrainoje, sutrūkinėjusios tiekimo grandinės, pakilusios žaliavų kainos ir energijos kainų šokas aptemdė metus. Tikimasi, kad kitų metų antroje pusėje atsigaus ir paklausa, ir gamybos apimtys.

 

Iššūkių ir gerų darbų metai

„Teko priimti sudėtingus ir sunkius sprendimus, kartais – su skaudančia širdimi. Tačiau tam, kad padėtume tvirtą pagrindą atsigavimui ir augimui ateinančiais metais. O stabilizavimosi ženklus jau matome“, – prognozėmis dalijasi „Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

Anot jo, nepaisant globalių tendencijų ir lemtingų įvykių, metai įmonėje buvo labai darbingi: pradžioje augo užsakymai, todėl buvo didinami gamybos pajėgumai, priimta naujų darbuotojų, įsisavintos naujas technologijas ir skirtos milijoninės investicijos infrastruktūrai gerinti. Bendrovės komanda aktyviai įsiliejo į SBA Savanorystės bangą ir dalyvavo bei patys organizavo įvairias savanorystės iniciatyvas.

„Šilutės baldai“ išpildė 30 vaikų svajones, aktyviai dalyvavo savonorystės veikloje.

„Pasitelkę įmonės savanorius ir bendruomenę sutvarkėme apleistas senąsias evangelikų liuteronų kapinaites Šyšos ir Gaidelių kaimuose. Drauge su Raudonuoju Kryžiumi ruošiame maisto davinius sunkiai besiverčiantiems. Pyragų dienos proga aukojome Šilutės socialinių globos namų gyventojams ir Vaikų dienos centrui. Pagal galimybės padedame ir gyvūnų globos įstaigoms. Ypač džiaugiuosi, kad prieš Kalėdas įmonės darbuotojai išpildė beveik 30 vaikų svajones,“ – apie komandos padarytus gerus darbus pasakoja įmonės vadovas.

 

Smukę pirkimai mažino gamybą

E. Jankauskas sako, kad šiuo metu, kaip ir visiems šalies verslams, didžiausias iššūkis mažėjantis perkamumas ir dėl to menkstantys užsakymai.

„Mūsų produkcija keliauja į daugybę valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Todėl esame smarkiai priklausomi nuo jų gyventojų perkamosios galios ir lūkesčių. O šiemet perkamąją galią daugelyje mūsų rinkų menkino bendra infliacija, elektros kainų šokas, o lūkesčiams dėl ateities smogė karas. Šalia to, augo ir konkurencija tarp gamintojų. Todėl šiuo metu maksimaliai fokusuojamės į gamybos efektyvumą ir optimizaciją – tobuliname technologijas, įrangą, peržiūrime procesus. Siekiant efektyvumo rezultatų darbuotojai skatinami motyvaciniais priedais“, –  pasakoja „Šilutės baldų“ vadovas.

Tačiau sumažėjus užsakymų ir prisipildžius sandėliams, teko priimti sudėtingą sprendimą – mažinti gamybos apimtis.

„Siekiant išlikti konkurencingiems ir efektyviems, kad išlaikytume esamus ir gautume naujų užsakymų ateityje, teko peržiūrėti darbuotojų skaičių, pereiti iš keturių į trijų, o vėliau ir į dviejų pamainų darbą. Gamybos efektyvinimo sprendimai jau duoda rezultatų. Neabejotinai, tai padės išgyventi dabartinį nelengvą laikotarpį. O ekonomikoms bei pirkimams atsigavus, vėl užkursime gamybą maksimaliu pajėgumu,“ – sako E. Jankauskas.

Pasako jo, „Šilutės baldai“ liko ir liks vienas didžiausių darbdavių Šilutės rajone. Didelė įmonės komanda jau daugelį metų rodo savo profesionalumą ir gamybos kokybę, todėl užtarnautas pagrindinių partnerių pasitikėjimas stiprina įmonės gyvybingumą.

Tikisi palankesnių metų

Šiuo metu įmonė testuoja naujus IKEA gaminius. Dalį ketinama pradėti gaminti jau kitais metais, dėl kitų gamybos vyksta derybos. Pavyzdžių salėje jau eksponuojama keliolika baldų pavyzdžių – ruošiamasi konkursams dėl naujų gaminių keleriems metams į priekį. Planuojant imtis naujų baldų šeimų gamybos, ketinama už maždaug 1 mln. eurų įsigyti įrangos, technologijų, kurie padės tai daryti efektyviai ir kokybiškai. Taip pat įmonė numačiusi ant pastatų stogų rengti saulės jėgainę, kuri padėtų sumažinti sąskaitas už elektrą.

„Esame suinteresuoti, o komanda negaili jėgų, kad Šilutėje didintume gamybą, plėstume pajėgumus ir galėtume darbą pasiūlyti daugiau žmonių. Nors šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir infliacijos nuotaikos nėra optimistinės, tačiau artėjančių švenčių proga linkiu visiems mums taikos ir ramybės, o Naujaisiais metais kad grįžtume į normalaus gyvenimo vėžes“, – sveikindamas su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais linki „Šilutės baldų“ vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Ką verta žinoti apie betoninius gyvenamųjų namų elementus?

Betoninių namų statyba suteikia namų savininkams daug privalumų, įskaitant energijos vartojimo efektyvumą, ilgaamžiškumą ir neprideda nereikalingos priežiūros. Be to, betoniniai namai sukuria saugią, patogią ir sveiką aplinką, taip pat teigiamai prisideda prie aplinkos. Daugelis šių privalumų suteikia namų savininkams ilgalaikių finansinių santaupų. Betoniniai blokai prieš izoliuotas betonines formas Dvi sienų sistemos, dažniausiai naudojamos betoniniams namams statyti, yra betoniniai blokai ir izoliuotos betoninės formos (ICF). Abu metodai suteikia daug betoninio namo statybos pranašumų. Tačiau, skirtingai nei ICF sienos, betono blokeliai turi

Lietuvos banko sukauptas meno kūrinių lobynas – viename albume

LB-menas

Lietuvos bankas, pernai paminėjęs 100 metų sukaktį, šia proga parengė ir išleido albumą „Lietuvos banko dailės rinkinys“. Jame pirmą kartą koncentruotai pristatomi centriniame banke tarpukariu ir po 1990 m. sukaupti dailės kūriniai – paveikslai, keramikos dirbiniai, skulptūros, vitražai. Dailės kūrinių rinkinys – ne tik puošybai „Visuomenei pristatome šiek tiek mažiau žinomą, bet vieną įdomiausių Lietuvos banko veiklos sričių, kurios pradžia siejama su Lietuvos banko rūmų, esančių K. Donelaičio ir Maironio gatvių sankirtoje, Kaune, atsiradimu. Pirmojo Lietuvos banko valdytojo Vlado Jurgučio

Taip pat skaitykite