„Šilutės baldų“ vadovas E. Jankauskas tikisi, kad kitų metų antra pusė bus šviesesnė

Eimuntas Jankauskas. SBA nuotr.

Didžiausiam rajone darbdaviui „Šilutės baldams“ besibaigiantys metai pažėrė ir optimistinių vilčių, ir iššūkių. Įmonės vadovas Eimuntas Jankauskas sako, kad metų pradžia žadėjo įmonės atsigavimą po COVID pandemijos, tačiau karas Ukrainoje, sutrūkinėjusios tiekimo grandinės, pakilusios žaliavų kainos ir energijos kainų šokas aptemdė metus. Tikimasi, kad kitų metų antroje pusėje atsigaus ir paklausa, ir gamybos apimtys.

 

Iššūkių ir gerų darbų metai

„Teko priimti sudėtingus ir sunkius sprendimus, kartais – su skaudančia širdimi. Tačiau tam, kad padėtume tvirtą pagrindą atsigavimui ir augimui ateinančiais metais. O stabilizavimosi ženklus jau matome“, – prognozėmis dalijasi „Šilutės baldų“ vadovas Eimuntas Jankauskas.

Anot jo, nepaisant globalių tendencijų ir lemtingų įvykių, metai įmonėje buvo labai darbingi: pradžioje augo užsakymai, todėl buvo didinami gamybos pajėgumai, priimta naujų darbuotojų, įsisavintos naujas technologijas ir skirtos milijoninės investicijos infrastruktūrai gerinti. Bendrovės komanda aktyviai įsiliejo į SBA Savanorystės bangą ir dalyvavo bei patys organizavo įvairias savanorystės iniciatyvas.

„Šilutės baldai“ išpildė 30 vaikų svajones, aktyviai dalyvavo savonorystės veikloje.

„Pasitelkę įmonės savanorius ir bendruomenę sutvarkėme apleistas senąsias evangelikų liuteronų kapinaites Šyšos ir Gaidelių kaimuose. Drauge su Raudonuoju Kryžiumi ruošiame maisto davinius sunkiai besiverčiantiems. Pyragų dienos proga aukojome Šilutės socialinių globos namų gyventojams ir Vaikų dienos centrui. Pagal galimybės padedame ir gyvūnų globos įstaigoms. Ypač džiaugiuosi, kad prieš Kalėdas įmonės darbuotojai išpildė beveik 30 vaikų svajones,“ – apie komandos padarytus gerus darbus pasakoja įmonės vadovas.

 

Smukę pirkimai mažino gamybą

E. Jankauskas sako, kad šiuo metu, kaip ir visiems šalies verslams, didžiausias iššūkis mažėjantis perkamumas ir dėl to menkstantys užsakymai.

„Mūsų produkcija keliauja į daugybę valstybių Europoje ir Šiaurės Amerikoje. Todėl esame smarkiai priklausomi nuo jų gyventojų perkamosios galios ir lūkesčių. O šiemet perkamąją galią daugelyje mūsų rinkų menkino bendra infliacija, elektros kainų šokas, o lūkesčiams dėl ateities smogė karas. Šalia to, augo ir konkurencija tarp gamintojų. Todėl šiuo metu maksimaliai fokusuojamės į gamybos efektyvumą ir optimizaciją – tobuliname technologijas, įrangą, peržiūrime procesus. Siekiant efektyvumo rezultatų darbuotojai skatinami motyvaciniais priedais“, –  pasakoja „Šilutės baldų“ vadovas.

Tačiau sumažėjus užsakymų ir prisipildžius sandėliams, teko priimti sudėtingą sprendimą – mažinti gamybos apimtis.

„Siekiant išlikti konkurencingiems ir efektyviems, kad išlaikytume esamus ir gautume naujų užsakymų ateityje, teko peržiūrėti darbuotojų skaičių, pereiti iš keturių į trijų, o vėliau ir į dviejų pamainų darbą. Gamybos efektyvinimo sprendimai jau duoda rezultatų. Neabejotinai, tai padės išgyventi dabartinį nelengvą laikotarpį. O ekonomikoms bei pirkimams atsigavus, vėl užkursime gamybą maksimaliu pajėgumu,“ – sako E. Jankauskas.

Pasako jo, „Šilutės baldai“ liko ir liks vienas didžiausių darbdavių Šilutės rajone. Didelė įmonės komanda jau daugelį metų rodo savo profesionalumą ir gamybos kokybę, todėl užtarnautas pagrindinių partnerių pasitikėjimas stiprina įmonės gyvybingumą.

Tikisi palankesnių metų

Šiuo metu įmonė testuoja naujus IKEA gaminius. Dalį ketinama pradėti gaminti jau kitais metais, dėl kitų gamybos vyksta derybos. Pavyzdžių salėje jau eksponuojama keliolika baldų pavyzdžių – ruošiamasi konkursams dėl naujų gaminių keleriems metams į priekį. Planuojant imtis naujų baldų šeimų gamybos, ketinama už maždaug 1 mln. eurų įsigyti įrangos, technologijų, kurie padės tai daryti efektyviai ir kokybiškai. Taip pat įmonė numačiusi ant pastatų stogų rengti saulės jėgainę, kuri padėtų sumažinti sąskaitas už elektrą.

„Esame suinteresuoti, o komanda negaili jėgų, kad Šilutėje didintume gamybą, plėstume pajėgumus ir galėtume darbą pasiūlyti daugiau žmonių. Nors šiuo metu dėl karo Ukrainoje ir infliacijos nuotaikos nėra optimistinės, tačiau artėjančių švenčių proga linkiu visiems mums taikos ir ramybės, o Naujaisiais metais kad grįžtume į normalaus gyvenimo vėžes“, – sveikindamas su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais linki „Šilutės baldų“ vadovas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite