Šilutėje važinėjo vien elektra varomas retas automobilis „Tesla“
Kelias dienas Šilutės gatvėse buvo galima išvysti įdomų amerikietišką visiškai elektrinį automobilį „Tesla“. Lietuvoje tokių tėra vos keli, o ir pasaulyje jų dar nedaug. „Tesla“ – tai vienas iš ateities automobilių, gali būti, kad prie panašių transporto priemonių vairo ateityje persėsime visi.
Savo „Teslą“ iš Norvegijos atvairavęs ponas Paulius sakė pats nesąs šilutiškis, tačiau iš mūsų miesto kilusi jo žmona. Jis atvyko į savo draugo Luko vestuves. Šį automobilį žmogus turi jau 1,5 metų ir nuvažiavo su juo 42 tūkst. km.
Automobilio savininkas pasakojo, kad važiuojant per Europą, surasti įkrovimo stotelių mašinai sunku nebuvo. Paspaudus specialų mygtuką, jų buvimo vietą didžiuliame ekrane parodo pats automobilis. Visiškai įkrautais akumuliatoriais galima nuvažiuoti apie 500 km. Akumuliatoriaus krovimas iki 80 proc. trunka apie pusvalandį, likę 20 proc. – dar tiek pat. Beje, specialiose „Teslos“ stotelėse elektros energija nieko nekainuoja, taigi, visą Europą jie pravažiavo veltui. Lietuvoje padėtis blogesnė, tačiau didelės bėdos nėra, nes akumuliatorius pasikrauti galima iš buitinio elektros tinklo, tik tai trunka visą naktį.
Iš negausaus savo brolių elektromobilių būrio „Tesla“ išsiskiria tuo, kad, priklausomai nuo modelio, su vienu įkrovimu galima nuvažiuoti 400-600 km. Su dauguma kitų – tik iki 200 kilometrų. Susimąstyti verčia tai, kad vidaus degimo variklio naudingumo koeficientas tėra apie 30-40 proc., o elektrinio – apie 85-90.
Taigi, nuo šiuolaikinio automobilio savo efektyvumu elektromobilis skiriasi labiau, negu modernus vidaus degimo variklis nuo garo mašinos. „Tesla“ – brangi, tačiau Norvegijos, kur gyvena Paulius, valdžia taip sureguliavo kompensacijų mechanizmą, kad „Tesla“ atsieina ne brangiau, kaip bet kuris vidutinės klasės automobilis, pavyzdžiui „Volkswagen“ arba „Audi“. Tiesa, laikui bėgant, kompensacijas žadama mažinti.
Mažytis, arbūzo dydžio varikliukas turi tiek galios, kiek daugiacilindris sportinio automobilio agregatas. Tik skirtingai nuo vidaus degimo variklio, pagreitis išlieka ne tik pradėjus judėti, bet ir važiuojant bet kokiu greičiu. Įprastų analoginių prietaisų viduje nėra. Tik monitorių ekranai. Vienas pakeičia vairuotojui prietaisų skydelį, kitas, gerokai didesnis, atlieka daugybę įvairių skirtingų funkcijų, nuo pramogų iki navigacinių ir automobilio sistemų valdymo.
Vaidotas VILKAS
Šaunuolis šeimininkas, kad pasirinko tokį išskirtinį ir ekologišką automobilį.
pasaulyje ju dar nedaug 😀 sujupkinot. Lietuva tikrai atsilikus. Norvegijoje su Tesla vazineja kas trecias gyventojas. Vien mano darbovieteje stovi 4 Teslos. Pries rasant straipsni reiketu labiau pasidometi informacija
Norvegijoje vidutinės klasės naujas automobilis, pavyzdžiui Volkswagen Passat su dyzeliniu varikliu kainuos 350tuks kr,o tu pačių metų Tesla arti 1milijono kronų.O vadinamos kompensacijos,pigesnis metinis mokestis,draudimas,nemokamas parkingas,neapmokestinamas keliu mokestis ir tai tik iki 2017m,po ju zadama jau mazinti tas kompensacijas.
Klausyk automanas nebepjauk grybo nuo kada passatai po 350 pradejokainuoti normali tesla 6000000
Jei nezinot nepjaukit pievu ir vapse koks amaras ta straipsni parase ce norgej kiekviens by… Gal ta ta tesla nusipirkti nueini i salona ir nusiperki 😀