Šilutėje rekonstruojama P. Jakšto gatvė: ar padaugės vietų automobiliams stovėti?

Paskambino P. Jakšto gatvės gyventojas Mindaugas M., prašydamas pasidomėti, gal šioje tvarkomoje gatvėje rasis daugiau vietų automobiliams statyti. Mat nuo pat praėjusių metų liepos mėnesio įmonės „Šilutės automobilių keliai“ darbininkai triūsia P. Jakšto gatvėje, darbus suplanuota užbaigti iki artėjančios birželio 1 d.

Apie prastą situaciją garbaus Šilutės piliečio, „Sidabrinės nendrės“ premijos laureato Petro Jakšto vardu pavadintoje gatvėje buvo rašęs dar „Pamario“ laikraštis. Tuomet kilo nuostaba, kodėl iškilios asmenybės po mirties įamžinimui gatvė pavadinta jo vardu, o vaizdas – apgailėtinas. Vienoje gatvės pusėje yra privačios sodybos, nuo kurių tvorų iki gatvės – po juostą žalios pievelės, kitoje pusėje – šaligatvis, palei kurį daugiabučių namų gyventojai stato automobilius. Siaura gatvelė tiek susiaurėja, kad prasilenkti automobiliams stigo vietos. O kai iš privačių sodybų išvažiuoja koks automobilis, gatvelė užkemšama, be to, nesaugus eismas.

Šilutės r. savivaldybė nuo praėjusios liepos pradėjo P. Jakšto gatvės rekonstrukciją: tam skirta 163 tūkst. eurų, pusę šios sumos sudaro ES lėšos, kitą pusę – Savivaldybės biudžeto pinigai.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paaiškino, kad situaciją žino, kovo 30 d. su specialistais buvo nuvykę apžiūrėti tvarkomos gatvės: automobilius būsią galima statyti ne palei gatvę išilgai, bet statmenai į šaligatvį. „Vietų tikrai bus daugiau“, – patikino V. Pozingis.

Žinoma, visų šio kvartalo daugiabučių gyventojams to neužteks, tačiau būsią padaryta viskas, kas įmanoma, nes kvartale turi likti ir žaliųjų plotų.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis, suteikęs informacijos apie gatvės rekonstrukcijos lėšas, darbų terminus, patikino, kad P. Jakšto gatvėje užbaigus darbus bus 6 metrų pločio dviejų eismo juostų gatvė, ko anksčiau nebuvo, o vietų automobiliams pastatyti – padvigubės. Būsią tariamasi su rangovais, koreguojamas projektas, medžių šalinti neteks, tačiau ir žaliųjų plotų turi likti. Šią savaitę sulaukta P. Jakšto gatvės gyventojo skambučių, prašymai realūs, į juos būsią atsižvelgta pagal galimybes.

Šį daugiabučių namų kvartalą iš trijų pusių juosia Kęstučio, Liepų ir P. Jakšto gatvės. Liepų ir Kęstučio gatvėse automobilių stovi tiek, kiek įmanoma sutalpinti. Ypač sausakimša Liepų gatvė. Tačiau tais laikais, kai statė šiuos daugiabučius namus, apie tokią automobilių gausą nebuvo nė minčių…

Panašių rūpesčių yra ir kituose Šilutės mikrorajonuose.

Mindaugas M., informuotas apie tokias žinias, sakė ir pats telefonu bendravęs su V. Pozingiu, M. Oželiu, kitais specialistais, rangovais, Savivaldybei parašęs laišką. Žinoma, gyventojų norai didesni: ir padvigubintų automobilių stovėjimo vietų čia neužteks… Tačiau geranoriškos pastangos, supratimas, dėmesys gyventojo nuomonei jau geras ženklas. Daug geriau negu konfliktai ir nepaisymas to, ką miestelėnas siūlo.

Galbūt ši istorija taip gerai ir baigsis. Miela prieš šventąsias Velykas rašyti geras žinias. Tikėkimės, kad iki P. Jakšto gatvės rekonstrukcijos pabaigos jos nepasikeis į bloga.

Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite