Šilutėje rekonstruojama P. Jakšto gatvė: ar padaugės vietų automobiliams stovėti?

Paskambino P. Jakšto gatvės gyventojas Mindaugas M., prašydamas pasidomėti, gal šioje tvarkomoje gatvėje rasis daugiau vietų automobiliams statyti. Mat nuo pat praėjusių metų liepos mėnesio įmonės „Šilutės automobilių keliai“ darbininkai triūsia P. Jakšto gatvėje, darbus suplanuota užbaigti iki artėjančios birželio 1 d.

Apie prastą situaciją garbaus Šilutės piliečio, „Sidabrinės nendrės“ premijos laureato Petro Jakšto vardu pavadintoje gatvėje buvo rašęs dar „Pamario“ laikraštis. Tuomet kilo nuostaba, kodėl iškilios asmenybės po mirties įamžinimui gatvė pavadinta jo vardu, o vaizdas – apgailėtinas. Vienoje gatvės pusėje yra privačios sodybos, nuo kurių tvorų iki gatvės – po juostą žalios pievelės, kitoje pusėje – šaligatvis, palei kurį daugiabučių namų gyventojai stato automobilius. Siaura gatvelė tiek susiaurėja, kad prasilenkti automobiliams stigo vietos. O kai iš privačių sodybų išvažiuoja koks automobilis, gatvelė užkemšama, be to, nesaugus eismas.

Šilutės r. savivaldybė nuo praėjusios liepos pradėjo P. Jakšto gatvės rekonstrukciją: tam skirta 163 tūkst. eurų, pusę šios sumos sudaro ES lėšos, kitą pusę – Savivaldybės biudžeto pinigai.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paaiškino, kad situaciją žino, kovo 30 d. su specialistais buvo nuvykę apžiūrėti tvarkomos gatvės: automobilius būsią galima statyti ne palei gatvę išilgai, bet statmenai į šaligatvį. „Vietų tikrai bus daugiau“, – patikino V. Pozingis.

Žinoma, visų šio kvartalo daugiabučių gyventojams to neužteks, tačiau būsią padaryta viskas, kas įmanoma, nes kvartale turi likti ir žaliųjų plotų.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis, suteikęs informacijos apie gatvės rekonstrukcijos lėšas, darbų terminus, patikino, kad P. Jakšto gatvėje užbaigus darbus bus 6 metrų pločio dviejų eismo juostų gatvė, ko anksčiau nebuvo, o vietų automobiliams pastatyti – padvigubės. Būsią tariamasi su rangovais, koreguojamas projektas, medžių šalinti neteks, tačiau ir žaliųjų plotų turi likti. Šią savaitę sulaukta P. Jakšto gatvės gyventojo skambučių, prašymai realūs, į juos būsią atsižvelgta pagal galimybes.

Šį daugiabučių namų kvartalą iš trijų pusių juosia Kęstučio, Liepų ir P. Jakšto gatvės. Liepų ir Kęstučio gatvėse automobilių stovi tiek, kiek įmanoma sutalpinti. Ypač sausakimša Liepų gatvė. Tačiau tais laikais, kai statė šiuos daugiabučius namus, apie tokią automobilių gausą nebuvo nė minčių…

Panašių rūpesčių yra ir kituose Šilutės mikrorajonuose.

Mindaugas M., informuotas apie tokias žinias, sakė ir pats telefonu bendravęs su V. Pozingiu, M. Oželiu, kitais specialistais, rangovais, Savivaldybei parašęs laišką. Žinoma, gyventojų norai didesni: ir padvigubintų automobilių stovėjimo vietų čia neužteks… Tačiau geranoriškos pastangos, supratimas, dėmesys gyventojo nuomonei jau geras ženklas. Daug geriau negu konfliktai ir nepaisymas to, ką miestelėnas siūlo.

Galbūt ši istorija taip gerai ir baigsis. Miela prieš šventąsias Velykas rašyti geras žinias. Tikėkimės, kad iki P. Jakšto gatvės rekonstrukcijos pabaigos jos nepasikeis į bloga.

Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite