Šilutėje rekonstruojama P. Jakšto gatvė: ar padaugės vietų automobiliams stovėti?

Paskambino P. Jakšto gatvės gyventojas Mindaugas M., prašydamas pasidomėti, gal šioje tvarkomoje gatvėje rasis daugiau vietų automobiliams statyti. Mat nuo pat praėjusių metų liepos mėnesio įmonės „Šilutės automobilių keliai“ darbininkai triūsia P. Jakšto gatvėje, darbus suplanuota užbaigti iki artėjančios birželio 1 d.

Apie prastą situaciją garbaus Šilutės piliečio, „Sidabrinės nendrės“ premijos laureato Petro Jakšto vardu pavadintoje gatvėje buvo rašęs dar „Pamario“ laikraštis. Tuomet kilo nuostaba, kodėl iškilios asmenybės po mirties įamžinimui gatvė pavadinta jo vardu, o vaizdas – apgailėtinas. Vienoje gatvės pusėje yra privačios sodybos, nuo kurių tvorų iki gatvės – po juostą žalios pievelės, kitoje pusėje – šaligatvis, palei kurį daugiabučių namų gyventojai stato automobilius. Siaura gatvelė tiek susiaurėja, kad prasilenkti automobiliams stigo vietos. O kai iš privačių sodybų išvažiuoja koks automobilis, gatvelė užkemšama, be to, nesaugus eismas.

Šilutės r. savivaldybė nuo praėjusios liepos pradėjo P. Jakšto gatvės rekonstrukciją: tam skirta 163 tūkst. eurų, pusę šios sumos sudaro ES lėšos, kitą pusę – Savivaldybės biudžeto pinigai.

Savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paaiškino, kad situaciją žino, kovo 30 d. su specialistais buvo nuvykę apžiūrėti tvarkomos gatvės: automobilius būsią galima statyti ne palei gatvę išilgai, bet statmenai į šaligatvį. „Vietų tikrai bus daugiau“, – patikino V. Pozingis.

Žinoma, visų šio kvartalo daugiabučių gyventojams to neužteks, tačiau būsią padaryta viskas, kas įmanoma, nes kvartale turi likti ir žaliųjų plotų.

Savivaldybės Ūkio skyriaus vyr. specialistas Mindaugas Oželis, suteikęs informacijos apie gatvės rekonstrukcijos lėšas, darbų terminus, patikino, kad P. Jakšto gatvėje užbaigus darbus bus 6 metrų pločio dviejų eismo juostų gatvė, ko anksčiau nebuvo, o vietų automobiliams pastatyti – padvigubės. Būsią tariamasi su rangovais, koreguojamas projektas, medžių šalinti neteks, tačiau ir žaliųjų plotų turi likti. Šią savaitę sulaukta P. Jakšto gatvės gyventojo skambučių, prašymai realūs, į juos būsią atsižvelgta pagal galimybes.

Šį daugiabučių namų kvartalą iš trijų pusių juosia Kęstučio, Liepų ir P. Jakšto gatvės. Liepų ir Kęstučio gatvėse automobilių stovi tiek, kiek įmanoma sutalpinti. Ypač sausakimša Liepų gatvė. Tačiau tais laikais, kai statė šiuos daugiabučius namus, apie tokią automobilių gausą nebuvo nė minčių…

Panašių rūpesčių yra ir kituose Šilutės mikrorajonuose.

Mindaugas M., informuotas apie tokias žinias, sakė ir pats telefonu bendravęs su V. Pozingiu, M. Oželiu, kitais specialistais, rangovais, Savivaldybei parašęs laišką. Žinoma, gyventojų norai didesni: ir padvigubintų automobilių stovėjimo vietų čia neužteks… Tačiau geranoriškos pastangos, supratimas, dėmesys gyventojo nuomonei jau geras ženklas. Daug geriau negu konfliktai ir nepaisymas to, ką miestelėnas siūlo.

Galbūt ši istorija taip gerai ir baigsis. Miela prieš šventąsias Velykas rašyti geras žinias. Tikėkimės, kad iki P. Jakšto gatvės rekonstrukcijos pabaigos jos nepasikeis į bloga.

Stasė Skutulienė  

Hits: 46

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite