Šilutėje ir žiemą benamiai nebus palikti sušalti

Pastaruoju metu Lietuvą kausto žvarbūs orai, tad nenuostabu, kad stogo virš galvos neturintys asmenys skuba į nakvynės namus. Pavyzdžiui, uostamiestyje dar net neprasidėjus šalčiams nakvynės namuose nebeliko laisvų vietų.

Kokia situacija Šilutėje?

Anot Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės Redos Urbaitytės, šis žiemos laikotarpis niekuo nesiskiria nuo ankstesnių metų. Benamių antplūdžio nėra. „Kas kreipiasi, visi paslaugas gauna. Nė vienam asmeniui neatsakome. Jų šiuo metu yra apie 30. Žinoma, vieną savaitę daugiau, kitą – mažiau“, – informavo R. Urbaitytė.

Šilutės socialinių paslaugų centras, teikia laikino apnakvyndinimo ir nakvynės namų paslaugas. Laikinai centre žmonės gali gyventi septynias paras nemokamai. Centre jie pernakvoja, gali nusiprausti. Anot R. Urbaitytės, kadangi dabar yra žiema, todėl nė vienas žmogus nėra išvaromas, leidžiama ir ilgiau būti.

Vasarą tvarka yra kiek kitokia. Anot direktorės, žmonės į centrą gali atvykti po 20 val. ir turi išeiti 8 val.

„Stebime, kaip žmonės elgiasi. Teikiame ir kitas paslaugas. Bendraujame ir su gydymo įstaigomis, kad jie neliktų be sveikatos priežiūros. Jeigu reikia, sutvarkome neįgalumą ir kitus dalykus. Su šiais asmenimis dirba ir socialiniai darbuotojai. Tikrai, nepaliekame jų likimo valiai“, – sakė R. Urbaitytė.

Į centrą nakvynės ieškantys asmenys priimami blaivūs, tačiau žiemos metu, anot direktorės, kartais tenka padaryti išimtį. „Žiema tenka „užsimerkti“ ir leidžiame jiems užsibūti. Tikrai nepaliekame gatvėje nė vieno žmogaus, neišvarome. Svarbu, kad nekeltų triukšmo. Priešingu atveju kviečiame į pagalbą policijos pareigūnus“, – pasakojo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė.

Vienas nušalimo atvejis

Medikai perspėja, kad pastaruoju metu Lietuvą sukaustęs šaltis pavojingas kiekvieno sveikatai ir gyvybei.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis informavo, kad praėjusią parą į juos kreipėsi vienas asmuo su nušalusiomis pėdomis. Šis asmuo buvo pervežtas į uostamiesčio ligoninę.

Anot V. Šileikio, šis atvejis kol kas vienintelis, tačiau tikėtina, kad dėl nušalimų besikreipiančių asmenų padaugės artimiausiomis dienomis.

Kaip apsisaugoti?

Stipriai atšalus orams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia – šiltai ir patogiai apsirengti. Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja. Dažniausiai nuo šalčio dažniausiai nukenčia kojos, rankos, ausys, nosis ir skruostai.

Patartina keliais sluoksniais apsivilkti tinkamus šiltus drabužius, kumštines pirštines, ausis dengiančią kepurę, šiltą neankštą avalynę, vilnones kojines, prisidengti veidą (dabar dalį veido nuo šalčio saugo ir kaukės).

Galima išgerti šiltų skysčių, tačiau jokiu būdu nevartoti alkoholio. Pasak specialistų, ilgai esant šaltyje, o ypač pavartojus alkoholio, žmogaus pojūčiai susilpnėja, apima mieguistumas, žmogus nejaučia šalčio ir dėl nušalimų atsiradusio skausmo.

Taip pat svarbu nedėvėti drėgnų drabužių, kojinių, pirštinių. Sudrėkus, sušlapus drabužiams, kuo greičiau reikia grįžti į šiltą vietą ir persirengti sausais drabužiais.

Jeigu ruošiamasi lauke sportuoti, svarbu įvertinti, ar yra tam tinkamos sąlygos, apsirengti specialią aprangą, tinkamą avalynę. Pajutę dilgčiojančius rankų ar kojų pirštus, kandančius skruostus bei kitokių šalčio požymių, būtinai grįžkite į šiltą patalpą.

Lauke svarbu ilgai nestovėti ar sėdėti. Svarbu judėti, nes priešingai – greičiau sušąlama.

Žiemą padidėja rizika susirgti gripu ar kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kiekvienas susirgimas užkrečiamąja liga alina imuninę sistemą. Todėl NVSC specialistai pataria stiprinti imunitetą ir laikytis šių asmens higienos taisyklių: dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, kosėti ir čiaudėti prisidengiant vienkartine nosine ar alkūnės linkiu, o ne į delną, drėgnu būdu valyti kambarius, net ir spaudžiant stipriam šalčiui itin svarbu dažnai vėdinti patalpas.

Grynas oras ir fizinė veikla ypač svarbi gerai sveikatai palaikyti, imunitetui stiprinti. Tačiau spaudžiant stipriam šalčiui rekomenduojama trumpinti buvimo lauke laiką, lauke stengtis judėti ir dažnai grįžti į patalpas pasišildyti.

Pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Ar bus Atmatos ir Minijos upėse naujų slipų?

Šią savaitę Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetų posėdžiuose svarstys, ar pritarti projektui „Vandens transporto priemonių nuleidimo vietų įrengimas Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje“. Pritarimas prilygtų sutikimui prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 30 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Projektas svarbus Šilutės kraštui: valčių, įvairių kitų vandens transporto priemonių vis daugėja, o joms nuleisti į

Gyventojų aptarnavimo tvarka Šilutės rajono savivaldybės administracijoje

Įstaigos lankytojai aptarnaujami ir paslaugos teikiamos: asmenys prioriteto tvarka aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos darbo valandomis susisiekus su administracinę paslaugą teikiančiais darbuotojais ir tarnautojais (toliau – darbuotojai) www.silute.lt svetainėje nurodytais kontaktais arba vykdant registraciją atvykus į Savivaldybę per „vieno langelio“ darbuotoją; ribojant vienu metu aptarnaujamų asmenų skaičių, lankytojui rezervuojamas konkretus atvykimo laikas ir po vieną aptarnaujami Šilutės rajono savivaldybės administracijos veiklos, socialinės rūpybos, teisės ir civilinės metrikacijos klausimais lankytojų priėmimo vietoje (centriniame vestibiulyje), arba seniūnijose pagal jų buveinės adresą. Esant būtinybei, darbuotojo

Taip pat skaitykite