Šilutėje ir žiemą benamiai nebus palikti sušalti

Pastaruoju metu Lietuvą kausto žvarbūs orai, tad nenuostabu, kad stogo virš galvos neturintys asmenys skuba į nakvynės namus. Pavyzdžiui, uostamiestyje dar net neprasidėjus šalčiams nakvynės namuose nebeliko laisvų vietų.

Kokia situacija Šilutėje?

Anot Šilutės socialinių paslaugų centro direktorės Redos Urbaitytės, šis žiemos laikotarpis niekuo nesiskiria nuo ankstesnių metų. Benamių antplūdžio nėra. „Kas kreipiasi, visi paslaugas gauna. Nė vienam asmeniui neatsakome. Jų šiuo metu yra apie 30. Žinoma, vieną savaitę daugiau, kitą – mažiau“, – informavo R. Urbaitytė.

Šilutės socialinių paslaugų centras, teikia laikino apnakvyndinimo ir nakvynės namų paslaugas. Laikinai centre žmonės gali gyventi septynias paras nemokamai. Centre jie pernakvoja, gali nusiprausti. Anot R. Urbaitytės, kadangi dabar yra žiema, todėl nė vienas žmogus nėra išvaromas, leidžiama ir ilgiau būti.

Vasarą tvarka yra kiek kitokia. Anot direktorės, žmonės į centrą gali atvykti po 20 val. ir turi išeiti 8 val.

„Stebime, kaip žmonės elgiasi. Teikiame ir kitas paslaugas. Bendraujame ir su gydymo įstaigomis, kad jie neliktų be sveikatos priežiūros. Jeigu reikia, sutvarkome neįgalumą ir kitus dalykus. Su šiais asmenimis dirba ir socialiniai darbuotojai. Tikrai, nepaliekame jų likimo valiai“, – sakė R. Urbaitytė.

Į centrą nakvynės ieškantys asmenys priimami blaivūs, tačiau žiemos metu, anot direktorės, kartais tenka padaryti išimtį. „Žiema tenka „užsimerkti“ ir leidžiame jiems užsibūti. Tikrai nepaliekame gatvėje nė vieno žmogaus, neišvarome. Svarbu, kad nekeltų triukšmo. Priešingu atveju kviečiame į pagalbą policijos pareigūnus“, – pasakojo Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė.

Vienas nušalimo atvejis

Medikai perspėja, kad pastaruoju metu Lietuvą sukaustęs šaltis pavojingas kiekvieno sveikatai ir gyvybei.

Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis informavo, kad praėjusią parą į juos kreipėsi vienas asmuo su nušalusiomis pėdomis. Šis asmuo buvo pervežtas į uostamiesčio ligoninę.

Anot V. Šileikio, šis atvejis kol kas vienintelis, tačiau tikėtina, kad dėl nušalimų besikreipiančių asmenų padaugės artimiausiomis dienomis.

Kaip apsisaugoti?

Stipriai atšalus orams, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistai rekomenduoja į lauką eiti tinkamai pasiruošus, svarbiausia – šiltai ir patogiai apsirengti. Pučiant stipriam vėjui, šalčio poveikis sustiprėja. Dažniausiai nuo šalčio dažniausiai nukenčia kojos, rankos, ausys, nosis ir skruostai.

Patartina keliais sluoksniais apsivilkti tinkamus šiltus drabužius, kumštines pirštines, ausis dengiančią kepurę, šiltą neankštą avalynę, vilnones kojines, prisidengti veidą (dabar dalį veido nuo šalčio saugo ir kaukės).

Galima išgerti šiltų skysčių, tačiau jokiu būdu nevartoti alkoholio. Pasak specialistų, ilgai esant šaltyje, o ypač pavartojus alkoholio, žmogaus pojūčiai susilpnėja, apima mieguistumas, žmogus nejaučia šalčio ir dėl nušalimų atsiradusio skausmo.

Taip pat svarbu nedėvėti drėgnų drabužių, kojinių, pirštinių. Sudrėkus, sušlapus drabužiams, kuo greičiau reikia grįžti į šiltą vietą ir persirengti sausais drabužiais.

Jeigu ruošiamasi lauke sportuoti, svarbu įvertinti, ar yra tam tinkamos sąlygos, apsirengti specialią aprangą, tinkamą avalynę. Pajutę dilgčiojančius rankų ar kojų pirštus, kandančius skruostus bei kitokių šalčio požymių, būtinai grįžkite į šiltą patalpą.

Lauke svarbu ilgai nestovėti ar sėdėti. Svarbu judėti, nes priešingai – greičiau sušąlama.

Žiemą padidėja rizika susirgti gripu ar kitomis ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis. Kiekvienas susirgimas užkrečiamąja liga alina imuninę sistemą. Todėl NVSC specialistai pataria stiprinti imunitetą ir laikytis šių asmens higienos taisyklių: dažnai plauti rankas su muilu ir vandeniu, kosėti ir čiaudėti prisidengiant vienkartine nosine ar alkūnės linkiu, o ne į delną, drėgnu būdu valyti kambarius, net ir spaudžiant stipriam šalčiui itin svarbu dažnai vėdinti patalpas.

Grynas oras ir fizinė veikla ypač svarbi gerai sveikatai palaikyti, imunitetui stiprinti. Tačiau spaudžiant stipriam šalčiui rekomenduojama trumpinti buvimo lauke laiką, lauke stengtis judėti ir dažnai grįžti į patalpas pasišildyti.

Pamarys.eu inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite