Šilutėje elektromobiliai nebėra naujiena

Šilutės autobusų parkas dar tik planuoja pirkti pirmąjį naują elektra varomą autobusą. Tuo tarpu verslininkas Saulius Stankevičius elektromobilį „Nissan Leaf“ vairuoja jau porą metų, o pavasarį į gatves ruošiasi išvažiuoti iš dalies elektra varomu galiūnu BMW i8. Savo įspūdžiais apie elektrinių automobilių privalumus ir trūkumus jis mielai sutiko pasidalinti su „Pamario“ skaitytojais.

Saulius Stankevičius jau porą metų vairuoja elektromobilį „Nissan Leaf“.

Elektrinį automobilį „Nissan Leaf“ (tokiu pat pavadinamu gaminami ir tradicinio vidaus degimo varikliu varomi automobiliai) Saulius Stankevičius turi jau antri metai. Jis 2012 metų gamybos, įsigytas JAV. Šiuo modeliu verslininkas dažniausiai važiuoja vasarą, tad Lietuvos keliais spėjo nuriedėti tik apie 3000 km. Beje, tai ne vienintelis į Šilutę atgabentas elektrinis „Nissan Leaf“. Amerikoje nupirkta ir parduoti į pargabenta 10 tokių elektromobilių.

„Įspūdis geras. Didžiulis psichologinis komfortas, kai tu važiuodamas neteršdamas aplinkos, o į degalinę užvažiuoji tik nusipirkti kavos ar kramtomosios gumos… Nėra jokio garso. Tik vienas trūkumas – bent kartą per dvi dienas automobilį reikia prijungti prie elektros rozetės ir 5-6 valandas krauti baterijas. Apie elektrinį automobilį svajojau labai seniai, buvo net kilusi mintis pabandyti pasigaminti jį pačiam iš elektrinio krautuvo“, – pasakoja garsus Šilutės verslininkas Saulius Stankevičius.

„Nissan Leaf“ salone nerasi pavarų perjungimo svirties, mat šiame automobilyje nėra ir pačios pavarų dėžės…

Vasarą vienu įkrovimu šiuo automobiliu pavyksta nuvažiuoti apie 180 kilometrų. Žiemą dėl šalčio akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, be to mažiau pavyksta nuvažiuoti ir dėl gana didelių elektros sąnaudų salonui šildyti. Sauliaus Stankevičiaus manymu, būtų visai neblogai automobilio stogą ir kapotą padengti saulės baterijomis. Tai nors kiek padėtų papildyti akumuliatorius. Nedidelė saulės baterija yra ir dabar, bet ji skirta tik mašinos magnetolai maitinti.

Mažą baterijos talpą verslininkas laiko didžiausiu šio automobilio trūkumu. Apie 700 kg sverianti automobilio baterija tarnauja 7-8 metus, bet jos sukaupiamas energijos kiekis kasmet mažėja 5-7 proc. Pilnai įkrovus, iš pradžių kompiuteris rodo, kad bus galima nuvažiuoti vienokį kilometrų skaičių, tačiau vos pajudėjus tas atstumas greitai sumažėja.

„Yra buvę, kad grįžtant į Šilutę indikatorius rodė, kad bebus galima nuvažiuoti tik 3 kilometrus. O atstumas likęs iki įkrovimo vietos buvo dvigubai ilgesnis… Nors prietaisai jau rodė nulius, šiaip taip pamažėle pavyko įveikti tą atkarpą. Čia ir visa blogybė, kad elektros bet kur „neįsipilsi“. Manau, būtų gerai į tokius automobilius montuoti stacionarius dyzelinu ar benzinu varomus generatorius. Tada bėdos atveju galėtum sustoti pakelėje ir per kokį pusvalandį įkrauti akumuliatorių, kad galėtum pasiekti kelionės tikslą. Esame bandę krauti elektromobilį nešiojamuoju elektros generatoriumi, bet nepavyko. Matyt buvo per maža srovė“, – dalijosi patirtimi elektromobilio savininkas.

Pasak jo, visa kita – vieni privalumai. Automobilis – patogus, nėra pavarų dėžės nereikia keisti tepalų, žvakių, oro ir tepalo filtrų. Beje, radiatorius jame yra. Jis naudojamas elektrinei jėgainei  aušinti.

Pasitaikė ir linksmų nutikimų. Techninių apžiūrų centre inspektorius norėjo išmatuoti „Nissan Leaf“ išmetamųjų dujų užterštumą ir elektromobilyje nesėkmingai ieškojo išmetamojo vamzdžio… Tik kolegoms ėmus juoktis suprato savo klaidą.

Pavasarį į Šilutės gatves verslininkas rengiasi išriedėti sportiniu BMW i8, kuris šiuo metu remontuojamas. Tiesa, tai ne visiškai elektrinis automobilis, o mūsų gatvėse jau gana įprastas hibridinis. Varomas vien elektra jis gali nuvažiuoti tik apie 30 km. Tas pats elektros variklis praverčia, kai prireikia didesnės galios. Didžiąją laiko dalį šį automobilį varo įprastas vidaus degimo variklis.

„Nissan Leaf“ – ne vieninteliai elektriniai automobiliai Šilutėje. Jau kurį laiką miesto gatvėmis važinėja ir kitam verslininkui priklausanti baltos spalvos „Tesla“.

Vaidotas VILKAS

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Taip pat skaitykite