Šilutėje elektromobiliai nebėra naujiena

Šilutės autobusų parkas dar tik planuoja pirkti pirmąjį naują elektra varomą autobusą. Tuo tarpu verslininkas Saulius Stankevičius elektromobilį „Nissan Leaf“ vairuoja jau porą metų, o pavasarį į gatves ruošiasi išvažiuoti iš dalies elektra varomu galiūnu BMW i8. Savo įspūdžiais apie elektrinių automobilių privalumus ir trūkumus jis mielai sutiko pasidalinti su „Pamario“ skaitytojais.

Saulius Stankevičius jau porą metų vairuoja elektromobilį „Nissan Leaf“.

Elektrinį automobilį „Nissan Leaf“ (tokiu pat pavadinamu gaminami ir tradicinio vidaus degimo varikliu varomi automobiliai) Saulius Stankevičius turi jau antri metai. Jis 2012 metų gamybos, įsigytas JAV. Šiuo modeliu verslininkas dažniausiai važiuoja vasarą, tad Lietuvos keliais spėjo nuriedėti tik apie 3000 km. Beje, tai ne vienintelis į Šilutę atgabentas elektrinis „Nissan Leaf“. Amerikoje nupirkta ir parduoti į pargabenta 10 tokių elektromobilių.

„Įspūdis geras. Didžiulis psichologinis komfortas, kai tu važiuodamas neteršdamas aplinkos, o į degalinę užvažiuoji tik nusipirkti kavos ar kramtomosios gumos… Nėra jokio garso. Tik vienas trūkumas – bent kartą per dvi dienas automobilį reikia prijungti prie elektros rozetės ir 5-6 valandas krauti baterijas. Apie elektrinį automobilį svajojau labai seniai, buvo net kilusi mintis pabandyti pasigaminti jį pačiam iš elektrinio krautuvo“, – pasakoja garsus Šilutės verslininkas Saulius Stankevičius.

„Nissan Leaf“ salone nerasi pavarų perjungimo svirties, mat šiame automobilyje nėra ir pačios pavarų dėžės…

Vasarą vienu įkrovimu šiuo automobiliu pavyksta nuvažiuoti apie 180 kilometrų. Žiemą dėl šalčio akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, be to mažiau pavyksta nuvažiuoti ir dėl gana didelių elektros sąnaudų salonui šildyti. Sauliaus Stankevičiaus manymu, būtų visai neblogai automobilio stogą ir kapotą padengti saulės baterijomis. Tai nors kiek padėtų papildyti akumuliatorius. Nedidelė saulės baterija yra ir dabar, bet ji skirta tik mašinos magnetolai maitinti.

Mažą baterijos talpą verslininkas laiko didžiausiu šio automobilio trūkumu. Apie 700 kg sverianti automobilio baterija tarnauja 7-8 metus, bet jos sukaupiamas energijos kiekis kasmet mažėja 5-7 proc. Pilnai įkrovus, iš pradžių kompiuteris rodo, kad bus galima nuvažiuoti vienokį kilometrų skaičių, tačiau vos pajudėjus tas atstumas greitai sumažėja.

„Yra buvę, kad grįžtant į Šilutę indikatorius rodė, kad bebus galima nuvažiuoti tik 3 kilometrus. O atstumas likęs iki įkrovimo vietos buvo dvigubai ilgesnis… Nors prietaisai jau rodė nulius, šiaip taip pamažėle pavyko įveikti tą atkarpą. Čia ir visa blogybė, kad elektros bet kur „neįsipilsi“. Manau, būtų gerai į tokius automobilius montuoti stacionarius dyzelinu ar benzinu varomus generatorius. Tada bėdos atveju galėtum sustoti pakelėje ir per kokį pusvalandį įkrauti akumuliatorių, kad galėtum pasiekti kelionės tikslą. Esame bandę krauti elektromobilį nešiojamuoju elektros generatoriumi, bet nepavyko. Matyt buvo per maža srovė“, – dalijosi patirtimi elektromobilio savininkas.

Pasak jo, visa kita – vieni privalumai. Automobilis – patogus, nėra pavarų dėžės nereikia keisti tepalų, žvakių, oro ir tepalo filtrų. Beje, radiatorius jame yra. Jis naudojamas elektrinei jėgainei  aušinti.

Pasitaikė ir linksmų nutikimų. Techninių apžiūrų centre inspektorius norėjo išmatuoti „Nissan Leaf“ išmetamųjų dujų užterštumą ir elektromobilyje nesėkmingai ieškojo išmetamojo vamzdžio… Tik kolegoms ėmus juoktis suprato savo klaidą.

 

Pavasarį į Šilutės gatves verslininkas rengiasi išriedėti sportiniu BMW i8, kuris šiuo metu remontuojamas. Tiesa, tai ne visiškai elektrinis automobilis, o mūsų gatvėse jau gana įprastas hibridinis. Varomas vien elektra jis gali nuvažiuoti tik apie 30 km. Tas pats elektros variklis praverčia, kai prireikia didesnės galios. Didžiąją laiko dalį šį automobilį varo įprastas vidaus degimo variklis.

„Nissan Leaf“ – ne vieninteliai elektriniai automobiliai Šilutėje. Jau kurį laiką miesto gatvėmis važinėja ir kitam verslininkui priklausanti baltos spalvos „Tesla“.

Vaidotas VILKAS

Hibridinių automobilių baterijos – Silentservice.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Daugiausia bičių laikoma Aukštaitijoje

Įvairiose pasaulio šalyse skambinama pavojaus varpais dėl masiškai nykstančių bičių, tačiau, panašu, kad Lietuvai tai negresia. Lietuvos statistikos departamentas skelbia, kad mūsų šalyje kasmet auga ne tik bičių šeimų skaičius, bet ir surenkamo medaus kiekis. Skaičiuojama, kad pernai, 2021-aisiais, darbštuolės bitelės prinešė 7 894 tonas medaus. 2020-aisiais šis skaičius siekė 6 033 tonas. Surenkamo medaus kiekis, palyginti su 2011 m., išaugo 4,4 karto –prikopinėta 1 797 tonos medaus. Bičių šeimų skaičius taip pat augo. Šių metų pradžioje visoje Lietuvoje buvo

Savaitgalį Vilkyčius užplūs Lietuvos automobilių kroso čempionato dalyviai

Jau artėjantį sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse ir vėl bus galima išgirsti variklių griausmą. Praėjus vos kiek daugiau nei dviem savaitėms po čia įvykusio Europos automobilių kroso čempionato etapo dabar prie starto stos mūsų šalies autokroso elitas. Čia vyks antrasis Lietuvos automobilių kroso A ir B lygos čempionatų etapas. Vilkyčių trasa Lietuvos autokroso lenktynininkams – puikiai pažįstama, o kai kurie mūsų šalies sportininkai čia paskutinį sykį varžėsi dar birželio 10-12 dienomis. Tąsyk šiame automobilių sporto komplekse buvo surengtos aukščiausios kategorijos

Informuoja policija: Švėkšnoje suskaldyti 7 kapų paminklai

Šilutės rajono policijos komisariate tiriami šie pastarųjų dienų įvykiai rajone. Tai – ir ilgojo Joninių savaitgalio įvykiai, taip pat pranešama apie pastaruoju metu gautus pranešimus. Birželio 27-os rytą  Švėkšnos kapinėse pastebėti septyni suskaldyti kapų paminklai. Nuostolis apie 15 000 eurų. Birželio 23 d. po pietų  Stadiono g., Šilutėje, automobilis BMW 528xi, kurį vairavo vyras, gim. 1956 m., nepraleido pagrindiniu keliu važiavusio automobilio „Toyota Celica“, kurį vairavo vyras, gim. 1998 m., ir su juo susidūrė. Eismo įvykio metu nukentėjo automobilio „Toyota

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Taip pat skaitykite