Šilutėje elektromobiliai nebėra naujiena

Šilutės autobusų parkas dar tik planuoja pirkti pirmąjį naują elektra varomą autobusą. Tuo tarpu verslininkas Saulius Stankevičius elektromobilį „Nissan Leaf“ vairuoja jau porą metų, o pavasarį į gatves ruošiasi išvažiuoti iš dalies elektra varomu galiūnu BMW i8. Savo įspūdžiais apie elektrinių automobilių privalumus ir trūkumus jis mielai sutiko pasidalinti su „Pamario“ skaitytojais.

Saulius Stankevičius jau porą metų vairuoja elektromobilį „Nissan Leaf“.

Elektrinį automobilį „Nissan Leaf“ (tokiu pat pavadinamu gaminami ir tradicinio vidaus degimo varikliu varomi automobiliai) Saulius Stankevičius turi jau antri metai. Jis 2012 metų gamybos, įsigytas JAV. Šiuo modeliu verslininkas dažniausiai važiuoja vasarą, tad Lietuvos keliais spėjo nuriedėti tik apie 3000 km. Beje, tai ne vienintelis į Šilutę atgabentas elektrinis „Nissan Leaf“. Amerikoje nupirkta ir parduoti į pargabenta 10 tokių elektromobilių.

„Įspūdis geras. Didžiulis psichologinis komfortas, kai tu važiuodamas neteršdamas aplinkos, o į degalinę užvažiuoji tik nusipirkti kavos ar kramtomosios gumos… Nėra jokio garso. Tik vienas trūkumas – bent kartą per dvi dienas automobilį reikia prijungti prie elektros rozetės ir 5-6 valandas krauti baterijas. Apie elektrinį automobilį svajojau labai seniai, buvo net kilusi mintis pabandyti pasigaminti jį pačiam iš elektrinio krautuvo“, – pasakoja garsus Šilutės verslininkas Saulius Stankevičius.

„Nissan Leaf“ salone nerasi pavarų perjungimo svirties, mat šiame automobilyje nėra ir pačios pavarų dėžės…

Vasarą vienu įkrovimu šiuo automobiliu pavyksta nuvažiuoti apie 180 kilometrų. Žiemą dėl šalčio akumuliatoriaus efektyvumas sumažėja, be to mažiau pavyksta nuvažiuoti ir dėl gana didelių elektros sąnaudų salonui šildyti. Sauliaus Stankevičiaus manymu, būtų visai neblogai automobilio stogą ir kapotą padengti saulės baterijomis. Tai nors kiek padėtų papildyti akumuliatorius. Nedidelė saulės baterija yra ir dabar, bet ji skirta tik mašinos magnetolai maitinti.

Mažą baterijos talpą verslininkas laiko didžiausiu šio automobilio trūkumu. Apie 700 kg sverianti automobilio baterija tarnauja 7-8 metus, bet jos sukaupiamas energijos kiekis kasmet mažėja 5-7 proc. Pilnai įkrovus, iš pradžių kompiuteris rodo, kad bus galima nuvažiuoti vienokį kilometrų skaičių, tačiau vos pajudėjus tas atstumas greitai sumažėja.

„Yra buvę, kad grįžtant į Šilutę indikatorius rodė, kad bebus galima nuvažiuoti tik 3 kilometrus. O atstumas likęs iki įkrovimo vietos buvo dvigubai ilgesnis… Nors prietaisai jau rodė nulius, šiaip taip pamažėle pavyko įveikti tą atkarpą. Čia ir visa blogybė, kad elektros bet kur „neįsipilsi“. Manau, būtų gerai į tokius automobilius montuoti stacionarius dyzelinu ar benzinu varomus generatorius. Tada bėdos atveju galėtum sustoti pakelėje ir per kokį pusvalandį įkrauti akumuliatorių, kad galėtum pasiekti kelionės tikslą. Esame bandę krauti elektromobilį nešiojamuoju elektros generatoriumi, bet nepavyko. Matyt buvo per maža srovė“, – dalijosi patirtimi elektromobilio savininkas.

Pasak jo, visa kita – vieni privalumai. Automobilis – patogus, nėra pavarų dėžės nereikia keisti tepalų, žvakių, oro ir tepalo filtrų. Beje, radiatorius jame yra. Jis naudojamas elektrinei jėgainei  aušinti.

Pasitaikė ir linksmų nutikimų. Techninių apžiūrų centre inspektorius norėjo išmatuoti „Nissan Leaf“ išmetamųjų dujų užterštumą ir elektromobilyje nesėkmingai ieškojo išmetamojo vamzdžio… Tik kolegoms ėmus juoktis suprato savo klaidą.

Pavasarį į Šilutės gatves verslininkas rengiasi išriedėti sportiniu BMW i8, kuris šiuo metu remontuojamas. Tiesa, tai ne visiškai elektrinis automobilis, o mūsų gatvėse jau gana įprastas hibridinis. Varomas vien elektra jis gali nuvažiuoti tik apie 30 km. Tas pats elektros variklis praverčia, kai prireikia didesnės galios. Didžiąją laiko dalį šį automobilį varo įprastas vidaus degimo variklis.

„Nissan Leaf“ – ne vieninteliai elektriniai automobiliai Šilutėje. Jau kurį laiką miesto gatvėmis važinėja ir kitam verslininkui priklausanti baltos spalvos „Tesla“.

Vaidotas VILKAS

 

 

Hits: 3014

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite