Šilutėje bus Olimpiečių gatvė

Šilutės rajono Sporto tarybos posėdyje pokalbis pasisuko netikėta vaga, kai VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius pasiūlė ieškoti galimybių pagerbti sportininkus bei jų nuopelnus Lietuvai ir Šilutės rajonui.

VšĮ „Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius pasiūlė Sporto tarybos nariams įamžinti Šilutės sportininkų laimėjimus, įrengiant atskirą stendą su per laiką susikaupusiais trofėjais ir eksponatais.

 

Privertė susimąstyti
VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius Sporto tarybos posėdyje užsiminė, kad per laiką susikaupė nemaža sportinių trofėjų ir informacijos apie geriausius rajono sportininkus kolekcija. Jis siūlė ieškoti galimybių viešai eksponuoti tai, kas pasakoja apie geriausius sportininkus, trenerius ir jų pergales.
Anot D. Gricevičiaus, būtų galima įrengti stendą Sporto mokyklos patalpose, kur dabar veikia VšĮ „Šilutės sportas“, tačiau nelabai aišku, kur jį pastatyti. Be to, šį stendą vargu ar matys žmonės, mažiau susiję su sportu ir sporto mokyklos veikla. Jo nuomone, geriausia išeitis būtų medalius, taures ir prizus eksponuoti Šilutės muziejuje.
Tokiai minčiai pritarė visi Sporto tarybos nariai, tačiau nuspręsta pirmiausia šią idėją aptarti su muziejininkais.
Taip pat pritarta siūlymui pagerbti mūsų olimpiečius, jų vardais pavadinant Šilutės gatves. Iš pradžių taip derėtų įamžinti olimpinių prizininkų Laimutės Baikauskaitės, Romo Ubarto, Mindaugo Timinsko, Remigijaus Valiulio ir Evaldo Petrausko vardus ir pavardes.
Kilus diskusijai, nuspręsta bendru Olimpiečių vardu pavadinti vieną gatvę, kurioje laikui bėgant atsirastų kiekvienam olimpiečiui skirtų akcentų. Kartu būtų pagerbti ir olimpinių prizininkų treneriai. Pasitarus su architektais, politikais, visuomene, belieka sutarti, kokiai iš naujų gatvių suteikti Olimpiečių pavadinimą.
Prireikė pinigų
Sporto tarybos narė Asta Maigienė paprašė iš šios tarybos rezervo skirti lėšų gegužės 3 d. vyksiančiam tradiciniam sportinių šokių konkursui „Pamario pora“ organizuoti. Šios varžybos įtrauktos į strateginių renginių programą, klubo veiklai jau skirta 2000 Lt, tačiau reikia papildomų lėšų, kad į jas būtų galima pakviesti daugiau teisėjų. Pasak A. Maigienės, kuo daugiau teisėjų, tuo objektyvesnis bus teisėjavimas. Pagal Sportinių šokių federacijos nuostatus, teisėjams reikia padengti kelionės išlaidas. Sporto tarybos nariai pasitarę nusprendė šioms reikmėms iš rezervo skirti 1000 litų.
Taip pat 3265 Lt skirta VšĮ „Šilutės sportas“ naujai krepšinio lentai įsigyti. Vienų varžybų metu lenta buvo sulaužyta, todėl ją teko pakeisti. Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ vadovo D. Gricevičiaus, lėšų inventoriui įsigyti nėra numatyta, todėl tenka prašyti iš Sporto tarybos rezervo. Po šio posėdžio Sporto tarybos rezerve iš maždaug 23 tūkst. liko apie 18 tūkst. Lt.
Pasikeitė Sporto tarybos sudėtis
Prijungus VšĮ „Šilutės krepšinis“ prie „Šilutės sporto“, buvo atleistas „Šilutės krepšiniui“ vadovavęs Arūnas Pupšys, kuris dalyvavo Sporto taryboje. Spręsta, ar sumažinti šios tarybos narių skaičių nuo 11 iki 10, ar keisti nuostatus ir įtraukti į tarybos narių sąrašą naują žmogų.
Nuspręsta, kad taryboje liks 10 narių, o jeigu balsuojant balsai pasiskirstys po lygiai, sprendžiamuoju taps Sporto tarybos pirmininko vicemero Virgilijaus Pozingio balsas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite