Šilutėje bus Olimpiečių gatvė

Šilutės rajono Sporto tarybos posėdyje pokalbis pasisuko netikėta vaga, kai VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius pasiūlė ieškoti galimybių pagerbti sportininkus bei jų nuopelnus Lietuvai ir Šilutės rajonui.

VšĮ „Šilutės sporto“ vadovas Dainius Gricevičius pasiūlė Sporto tarybos nariams įamžinti Šilutės sportininkų laimėjimus, įrengiant atskirą stendą su per laiką susikaupusiais trofėjais ir eksponatais.

 

Privertė susimąstyti
VšĮ „Šilutės sportas“ vadovas Dainius Gricevičius Sporto tarybos posėdyje užsiminė, kad per laiką susikaupė nemaža sportinių trofėjų ir informacijos apie geriausius rajono sportininkus kolekcija. Jis siūlė ieškoti galimybių viešai eksponuoti tai, kas pasakoja apie geriausius sportininkus, trenerius ir jų pergales.
Anot D. Gricevičiaus, būtų galima įrengti stendą Sporto mokyklos patalpose, kur dabar veikia VšĮ „Šilutės sportas“, tačiau nelabai aišku, kur jį pastatyti. Be to, šį stendą vargu ar matys žmonės, mažiau susiję su sportu ir sporto mokyklos veikla. Jo nuomone, geriausia išeitis būtų medalius, taures ir prizus eksponuoti Šilutės muziejuje.
Tokiai minčiai pritarė visi Sporto tarybos nariai, tačiau nuspręsta pirmiausia šią idėją aptarti su muziejininkais.
Taip pat pritarta siūlymui pagerbti mūsų olimpiečius, jų vardais pavadinant Šilutės gatves. Iš pradžių taip derėtų įamžinti olimpinių prizininkų Laimutės Baikauskaitės, Romo Ubarto, Mindaugo Timinsko, Remigijaus Valiulio ir Evaldo Petrausko vardus ir pavardes.
Kilus diskusijai, nuspręsta bendru Olimpiečių vardu pavadinti vieną gatvę, kurioje laikui bėgant atsirastų kiekvienam olimpiečiui skirtų akcentų. Kartu būtų pagerbti ir olimpinių prizininkų treneriai. Pasitarus su architektais, politikais, visuomene, belieka sutarti, kokiai iš naujų gatvių suteikti Olimpiečių pavadinimą.
Prireikė pinigų
Sporto tarybos narė Asta Maigienė paprašė iš šios tarybos rezervo skirti lėšų gegužės 3 d. vyksiančiam tradiciniam sportinių šokių konkursui „Pamario pora“ organizuoti. Šios varžybos įtrauktos į strateginių renginių programą, klubo veiklai jau skirta 2000 Lt, tačiau reikia papildomų lėšų, kad į jas būtų galima pakviesti daugiau teisėjų. Pasak A. Maigienės, kuo daugiau teisėjų, tuo objektyvesnis bus teisėjavimas. Pagal Sportinių šokių federacijos nuostatus, teisėjams reikia padengti kelionės išlaidas. Sporto tarybos nariai pasitarę nusprendė šioms reikmėms iš rezervo skirti 1000 litų.
Taip pat 3265 Lt skirta VšĮ „Šilutės sportas“ naujai krepšinio lentai įsigyti. Vienų varžybų metu lenta buvo sulaužyta, todėl ją teko pakeisti. Pasak VšĮ „Šilutės sportas“ vadovo D. Gricevičiaus, lėšų inventoriui įsigyti nėra numatyta, todėl tenka prašyti iš Sporto tarybos rezervo. Po šio posėdžio Sporto tarybos rezerve iš maždaug 23 tūkst. liko apie 18 tūkst. Lt.
Pasikeitė Sporto tarybos sudėtis
Prijungus VšĮ „Šilutės krepšinis“ prie „Šilutės sporto“, buvo atleistas „Šilutės krepšiniui“ vadovavęs Arūnas Pupšys, kuris dalyvavo Sporto taryboje. Spręsta, ar sumažinti šios tarybos narių skaičių nuo 11 iki 10, ar keisti nuostatus ir įtraukti į tarybos narių sąrašą naują žmogų.
Nuspręsta, kad taryboje liks 10 narių, o jeigu balsuojant balsai pasiskirstys po lygiai, sprendžiamuoju taps Sporto tarybos pirmininko vicemero Virgilijaus Pozingio balsas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite