Šilutėje atidaryti privatūs senjorų namai

Joninių išvakarėse Poilsio g. 5, Šilutėje, atidaryti privatūs senjorų namai. Savininkai broliai Leonas ir Antanas Anskaičiai triaukštį namą išsirinko privačių sodybų kvartale. Medžiai, gėlynai, erdvus kiemas, pavėsinė, už aukštų medžių juostos – pylimas su pėsčiųjų ir dviratininkų taku, kuris sodybą skiria nuo Šyšos upės. Tyli ir rami vieta Šilutės pakraštyje.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Leonas Anskaitis, pristatydamas UAB „Pamario senjorų namai“, pasakojo, kad šie namai yra skirti slaugomiems senjorams, kurių nemažai įkurdinama Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, slaugoma ir namuose. L. Anskaičio žmona Giedrė – socialinė darbuotoja, gerai žinanti šio darbo specifiką, senjorų poreikius, Antano Anskaičio žmona Vida – slaugytoja.
Slaugyti garbaus amžiaus žmones, neįgaliuosius – dar neužpildyta verslo niša, todėl idėją kurti privačius senjorų namus brandinę pusmetį. Metus ieškota tinkamo pastato. Dar metus jis remontuotas, tvarkytas, įrengtas taip, kad jau gauta licencija apgyvendinti 22 asmenis. Po pusmečio tikimasi įrengti dar 9 vietas, vėliau – dar 10-12. Iš viso šiuose privačiuose senjorų namuose planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.
G. Anskaitienė priminė, kad viena garbaus amžiaus šilutiškė jau yra užsiėmusi vietą. „Priimsime tik slaugomus senjorus“, – sakė namų šeimininkė ir priminė, kad savimi dar gebantys pasirūpinti garbaus amžiaus žmonės nepatiria tiek sunkumų, kiek jie prislegia atgulusius į patalą. Juk ir Šilutės ligoninės Slaugos skyrius yra perpildytas, ir Šilutės savivaldybei priklausantys Šilutės senelių globos namai stokoja vietų visiems, kurie norėtų čia įsikurti.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

G. Anskaitienė nepasakė naujienos – išties Šilutės senelių globos namai turi tiek globotinių, kiek įmanoma priimti, tačiau ir čia jau visiems reikalinga nuolatinė globa ir slauga. Kai žmogus nekyla iš lovos, jo priežiūra tampa ir sunkesnė, ir brangesnė.
Apsigyvenus šiuose privačiuose senjorų namuose, per mėnesį teks mokėti po 800 eurų: senjoras tam skirs 80 proc. pensijos, 20 proc. liks jo asmeninėms reikmėms, išlaidoms dengti atiteks ir slaugos pinigai bei valstybės dotacija. Kol bus slaugomi 22 senjorai, dirbs slaugytoja, 5 jos padėjėjos, bus kitų specialistų. Maistą planuojama pirkti iš vienos kavinės. Name yra liftas.
G. Anskaitienė yra dirbusi privačiuose senjorų namuose „Senjorų Eldoradas“, kurie veikia Pašusčių kaime, netoli Žemaičių Naumiesčio. Buvo įdomu išgirsti šios moters nuomonę, kad senjorai, namus, butus, sodybas, žemę, mišką, santaupas atidavę jų neprižiūrintiems, net nelankantiems tolimiems giminaičiams, į valdiškas globos įstaigas ateina kaip stovi…
Tiesa, kad už globą valdiškoje įstaigoje moka 80 proc. pensijos, visa kita dengia valstybė, o tiksliau – dirbantys ir mokesčius mokantys gyventojai. G. Anskaitienė sutiko, kad tai nėra teisinga, nes ne visi senjorai sau išleidžia ir tuos jiems liekančius 20 proc. pensijos.
„Lieka senjorui šiek tiek pensijos, tegul sulčių nusiperka, dar ką skanaus, naudingo. Aš norėčiau, kad artimieji paslaugytų iš lovos nekylantį seną žmogų, pajustų, ką tai reiškia. Juk ir ligoninėje, Slaugos skyriuje, neretai kaltinamos darbuotojos, kad ne viską padaro. Slaugyti – tai ne tik pavalgydinti, nuprausti, pakeisti patalynę, drabužius. Šiems žmonėms reikia daugiau. Aš groju, dainuoju. Jie nori kalbėtis, išsipasakoti…“ – atvirai pasakojo G. Anskaitienė.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

L. Anskaitis neslėpė, kad namas dar ne jų. Skolintasi iš Šilutės kredito unijos, į skolą remontuodami yra gavę statybinių medžiagų, pridėjo ir savo santaupų.
Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis palaimino šiuos namus ir tuos, kurie čia gyvens, pašventino patalpas ir padovanojo „Paskutinės vakarienės“ paveikslo kopiją. „Stiprybės dalijantis gerumu! Gailestingumo metais atidaromi Šilutėje šie senjorų namai, visos parapijos vardu dėkoju už tai“, – kalbėjo klebonas.
Už gražią iniciatyvą padėkojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, priminęs, kad nėra daug tokių iniciatyvių žmonių, kurie imtųsi socialinės globos verslo. Tačiau, anot mero, Šilutė jau turi pirmuosius privačius senjorų namus, galbūt šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti verslininkai, kurie imsis socialinės globos. Savivaldybė tuo suinteresuota, mat ji yra šių paslaugų pirkėja. Meras savininkams įteikė dovanų ir „Pinigų medį“. Pasveikino Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Su dovanomis ir gėlių puokštėmis atvyko Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė ir jos kolektyvo moterys, Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė, Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė, būrelis darbuotojų iš Šilutės kredito unijos, „Šilutės agrochemijos“ bendrovės vadovas Algis Jurkus.
Apžiūrėjus kambarius ir kitas patalpas, svečiai buvo pakviesti į pavėsinę puodeliui kavos.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis...

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis…

Hits: 4314

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite