Šilutėje atidaryti privatūs senjorų namai

Joninių išvakarėse Poilsio g. 5, Šilutėje, atidaryti privatūs senjorų namai. Savininkai broliai Leonas ir Antanas Anskaičiai triaukštį namą išsirinko privačių sodybų kvartale. Medžiai, gėlynai, erdvus kiemas, pavėsinė, už aukštų medžių juostos – pylimas su pėsčiųjų ir dviratininkų taku, kuris sodybą skiria nuo Šyšos upės. Tyli ir rami vieta Šilutės pakraštyje.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Senjorų namų savininkai: Giedrė, Leonas ir Antanas Anskaičiai.

Leonas Anskaitis, pristatydamas UAB „Pamario senjorų namai“, pasakojo, kad šie namai yra skirti slaugomiems senjorams, kurių nemažai įkurdinama Šilutės ligoninės Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriuje, slaugoma ir namuose. L. Anskaičio žmona Giedrė – socialinė darbuotoja, gerai žinanti šio darbo specifiką, senjorų poreikius, Antano Anskaičio žmona Vida – slaugytoja.
Slaugyti garbaus amžiaus žmones, neįgaliuosius – dar neužpildyta verslo niša, todėl idėją kurti privačius senjorų namus brandinę pusmetį. Metus ieškota tinkamo pastato. Dar metus jis remontuotas, tvarkytas, įrengtas taip, kad jau gauta licencija apgyvendinti 22 asmenis. Po pusmečio tikimasi įrengti dar 9 vietas, vėliau – dar 10-12. Iš viso šiuose privačiuose senjorų namuose planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.
G. Anskaitienė priminė, kad viena garbaus amžiaus šilutiškė jau yra užsiėmusi vietą. „Priimsime tik slaugomus senjorus“, – sakė namų šeimininkė ir priminė, kad savimi dar gebantys pasirūpinti garbaus amžiaus žmonės nepatiria tiek sunkumų, kiek jie prislegia atgulusius į patalą. Juk ir Šilutės ligoninės Slaugos skyrius yra perpildytas, ir Šilutės savivaldybei priklausantys Šilutės senelių globos namai stokoja vietų visiems, kurie norėtų čia įsikurti.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

Šiame trijų aukštų pastate planuojama slaugyti, globoti ir prižiūrėti 42-43 asmenis.

G. Anskaitienė nepasakė naujienos – išties Šilutės senelių globos namai turi tiek globotinių, kiek įmanoma priimti, tačiau ir čia jau visiems reikalinga nuolatinė globa ir slauga. Kai žmogus nekyla iš lovos, jo priežiūra tampa ir sunkesnė, ir brangesnė.
Apsigyvenus šiuose privačiuose senjorų namuose, per mėnesį teks mokėti po 800 eurų: senjoras tam skirs 80 proc. pensijos, 20 proc. liks jo asmeninėms reikmėms, išlaidoms dengti atiteks ir slaugos pinigai bei valstybės dotacija. Kol bus slaugomi 22 senjorai, dirbs slaugytoja, 5 jos padėjėjos, bus kitų specialistų. Maistą planuojama pirkti iš vienos kavinės. Name yra liftas.
G. Anskaitienė yra dirbusi privačiuose senjorų namuose „Senjorų Eldoradas“, kurie veikia Pašusčių kaime, netoli Žemaičių Naumiesčio. Buvo įdomu išgirsti šios moters nuomonę, kad senjorai, namus, butus, sodybas, žemę, mišką, santaupas atidavę jų neprižiūrintiems, net nelankantiems tolimiems giminaičiams, į valdiškas globos įstaigas ateina kaip stovi…
Tiesa, kad už globą valdiškoje įstaigoje moka 80 proc. pensijos, visa kita dengia valstybė, o tiksliau – dirbantys ir mokesčius mokantys gyventojai. G. Anskaitienė sutiko, kad tai nėra teisinga, nes ne visi senjorai sau išleidžia ir tuos jiems liekančius 20 proc. pensijos.
„Lieka senjorui šiek tiek pensijos, tegul sulčių nusiperka, dar ką skanaus, naudingo. Aš norėčiau, kad artimieji paslaugytų iš lovos nekylantį seną žmogų, pajustų, ką tai reiškia. Juk ir ligoninėje, Slaugos skyriuje, neretai kaltinamos darbuotojos, kad ne viską padaro. Slaugyti – tai ne tik pavalgydinti, nuprausti, pakeisti patalynę, drabužius. Šiems žmonėms reikia daugiau. Aš groju, dainuoju. Jie nori kalbėtis, išsipasakoti…“ – atvirai pasakojo G. Anskaitienė.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

Vienas iš senjorų namuose esančių kambarių.

L. Anskaitis neslėpė, kad namas dar ne jų. Skolintasi iš Šilutės kredito unijos, į skolą remontuodami yra gavę statybinių medžiagų, pridėjo ir savo santaupų.
Šilutės katalikų bažnyčios klebonas Stasys Toleikis palaimino šiuos namus ir tuos, kurie čia gyvens, pašventino patalpas ir padovanojo „Paskutinės vakarienės“ paveikslo kopiją. „Stiprybės dalijantis gerumu! Gailestingumo metais atidaromi Šilutėje šie senjorų namai, visos parapijos vardu dėkoju už tai“, – kalbėjo klebonas.
Už gražią iniciatyvą padėkojo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, priminęs, kad nėra daug tokių iniciatyvių žmonių, kurie imtųsi socialinės globos verslo. Tačiau, anot mero, Šilutė jau turi pirmuosius privačius senjorų namus, galbūt šiuo pavyzdžiu paseks ir kiti verslininkai, kurie imsis socialinės globos. Savivaldybė tuo suinteresuota, mat ji yra šių paslaugų pirkėja. Meras savininkams įteikė dovanų ir „Pinigų medį“. Pasveikino Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.
Su dovanomis ir gėlių puokštėmis atvyko Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė ir jos kolektyvo moterys, Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė, Macikų socialinės globos namų direktorė Jovita Andrijauskienė, būrelis darbuotojų iš Šilutės kredito unijos, „Šilutės agrochemijos“ bendrovės vadovas Algis Jurkus.
Apžiūrėjus kambarius ir kitas patalpas, svečiai buvo pakviesti į pavėsinę puodeliui kavos.

Stasė SKUTULIENĖ

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Meras Vytautas Laurinaitis pasidžiaugė, kad atsiranda drąsių žmonių, kurie imasi socialinių paslaugų verslo.

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis...

Svečiai į atidarymo iškilmes atvyko su gėlėmis, dovanomis…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite