Šilutėje atidarytas mobilusis patikros punktas
Balandžio 8 d. 10 val. prie Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) pastato pradėjo veikti mobilusis patikros punktas. Po šv. Velykų planuojama atidaryti ir karščiavimo kliniką.
Pirmąją darbo dieną į mobilųjį patikros punktą kreipėsi 25 žmonės. Punkto veiklą koordinuojanti VšĮ Šilutės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vyr. slaugytoja Jūratė Pozingienė patikino, kad diena praėjo sėkmingai.
Darbuotojus, kurie dirba šiame patikros punkte, būtinomis apsaugos priemonėmis aprūpino iš valstybės rezervo.
Mobiliajame patikros punkte pasitikrinti dėl koronaviruso infekcijos galės tik iš anksto užsiregistravę pacientai, paskambinę į Karštąją liniją tel. 1808. Sprendimą dėl siuntimo tirtis pagal pateiktą informaciją priims Karštosios linijos konsultantas.
Nuotaika – pakili

Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės visiškai nevengia dirbti mobiliajame patikros punkte.
Mobiliajame patikros punkte dirba specialistai iš įvairių sveikatos priežiūros įstaigų. Visi jie dalyvavo specialiuose mokymuose, susipažino, kaip paimti tepinėlį pacientui iš nosiaryklės ir ryklės COVID-19 laboratoriniams tyrimams atlikti.
Šiomis dienomis punkte dirbo du darbuotojai: vienas iš Šilutės ligoninės, kitas – iš Šilutės r. savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Šio biuro direktorė Kristina Surplė patikino, kad mokymus išklausė 5 biuro darbuotojos ir visos specialistės yra nusiteikusios darbui.
„Moterys patenkintos, kad gali prisidėti prie svarbaus darbo. Tikimybė užsikrėsti daug didesnė parduotuvėje negu šiame punkte. Žmogus atvažiuoja automobiliu. Tik langas pravertas, ilgo artimo kontakto nėra“, – akcentavo K. Surplė.
Po švenčių
Po šv. Velykų Šilutės PSPC antrajame aukšte duris atvers ir karščiavimo klinika. Į ją galės kreiptis viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintys pacientai, čia jiems bus atliekami išsamesni tyrimai, įtariant koronavirusinę infekciją. Anot Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), tokios karščiavimo klinikos privalės būti visose šalies savivaldybėse.
„Kliniką tikimės atidaryti po Velykų. Vyksta paruošiamieji darbai, laukiame užsakytų priemonių, – apie darbus kalbėjo Šilutės PSPC direktorė Lina Stanišauskienė. – Klinika turi būti visiškai izoliuota, specialistai turės dėvėti specialius rūbus. Viskas veiks viename aukšte, bus apžiūrų kabinetas, izoliatorius, keli darbuotojų persirengimo kambariai – švariems ir nešvariems drabužiams.“
Karščiavimo klinikose pacientams bus atliekamas išsamus sveikatos patikrinimas – bendras kraujo tyrimas, C reaktyvinio baltymo tyrimas, krūtinės ląstos rentgenografinis tyrimas, paimamas tepinėlis iš nosiaryklės dėl koronavirusinės infekcijos. Jei reikia – paskirs gydymą.
Pakartotinių tyrimų – į punktą
Sveikstantieji po koronaviruso infekcijos namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar sanatorijoje, gavę šeimos gydytojo siuntimą, pakartotinius tyrimus gali atlikti mobiliuosiuose punktuose.
Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad pakartotinis tyrimas atliekamas nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos praėjus ne mažiau kaip 14 dienų, bet ne anksčiau kaip po 3 dienų pasibaigus karščiavimui, šeimos gydytojas ar slaugytojas organizuoja pirmąjį pakartotinį tyrimą. Jeigu tyrimo atsakymas teigiamas, jis kartojamas ne anksčiau kaip po 14 kalendorinių dienų.
Nukreipti pacientą pakartotiniam tyrimui į mobilų punktą gali tik šeimos gydytojas, užpildęs atitinkamą siuntimo formą.
Pacientas gali būti laikomas pasveikusiu, jei jam ir nebuvo daromi tyrimai. Tokiu atveju – po 37 kalendorinių dienų nuo koronaviruso infekcijos diagnozavimo dienos.
Parengė Viktorija SKUTULIENĖ