Šilutė: už elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugą teks mokėti?

Šilutės rajono savivaldybės taryba planuoja apmokestinti elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugą. Šią savaitę savivaldybės Tarybos komitetai svarstys, ar tam pritarti.

Jeigu savivaldybės Taryba posėdyje tam pritars, bus nustatoma, kad nuo šių metų spalio 9 d. elektromobilių įkrovimo paslauga iš savivaldybės lėšų įrengtose elektromobilių įkrovimo stotelėse bus mokama.

Siūloma nustatyti elektromobilių viešojo įkrovimo paslaugos kainą – 0,30 Eur/kWh.

Šilutės rajono savivaldybės administracijai pagal su Transporto kompetencijų agentūra 2020 m. gegužę pasirašytą elektromobilių įkrovimo stotelių perdavimo-priėmimo aktą buvo perduota elektromobilių įkrovimo stotelė (Cintjoniškių g. 9A, Šilutės m.), kuri pradėta eksploatuoti 2021 m. liepą.

Įkrauti automobilius kainavo 25 tūkstančius

Per stotelės veikimo laikotarpį (2021 m liepos 1 d. – 2023 m. liepos 31 d.) ja pasinaudota 5961 kartą, sunaudota 91 651 kWh elektros energijos, už elektros energiją ir galios mokesčius iš savivaldybės biudžeto sumokėta per 25 tūkst. Eur. Vidutiniškai vieno įkrovimo metu panaudota 15,4 kWh elektros energijos, kas savivaldybei vidutiniškai kainavo 4,16 Eur (apie 0,27 Eur už kWh). Savivaldybės turi teisę nustatyti ir gauti atlygį iš galutinių vartotojų už stotelėse suteiktą elektromobilių įkrovimo paslaugą.

Atsižvelgiant į faktiškai patiriamas išlaidas, susijusias su minėtos stotelės eksploatavimu, siūloma nuo 2023 m. spalio 9 d. rinkti 0,3 Eur/kWh atlygį iš galutinių vartotojų už stotelėje suteiktą elektromobilių įkrovimo paslaugą.

Atsiskaitymas – mobiliuoju telefonu

Mokestis būtų renkamas naudojantis stotelės gamintojo siūloma mokesčio rinkimo telefono programėle, už mokesčio rinkimo administravimą būtų taikomas paslaugos mokestis, kurį sudaro 10 proc. transakcijos sumos bei 0,3 Eur už kiekvieną transakciją (t. y. krovimo sesiją). Mokesčio rinkimo administravimo paslauga būtų perkama viešųjų pirkimų būdu. Vidutiniškai elektromobilio vienas įkrovimas kainuos apie 4,62 Eur.

Tokią informaciją pateikė Andrius Norvaišas, Ūkio skyriaus viešojo administravimo specialistas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Informacija mokinių tėvams: kaip patvirtinti apsilankymą pas gydytoją

Prasidėjus naujiems mokslo metams, gydymo įstaigos pastebi, kad mokinių tėvai vėl kreipiasi į gydytojus dėl pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena, kad tokios pažymos nebeišduodamos nuo 2019 m., o patvirtinimą, kad lankėsi pas gydytoją, pacientai gali rasti savo E. sveikatos paskyroje. Sveikatos apsaugos  ministro patarėjas Tomas Bagdonas sako, kad nuo rugsėjo 1 d. pristačius naująją praleistų pamokų pateisinimo tvarką, tėvai, o kartais ir švietimo įstaigų administracijos, pradėjo kreiptis į gydytojus pažymų praleistoms pamokoms pateisinti. Gydytojai pažymų neišduoda

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugsėjo 21 d. pavakare Pypliškės k., Gardamo sen., darbo metu dirbant prie elektros laidų,susižalojo vyras, gim. 1996 m. Vyras buvo pristatytas į gydymo įstaigą. Policija tiria įvykį Katyčiuose, kai birželio 10 d. nenustatyti vyriškiai išžagino moterį, gim. 1998 m. Rugsėjo 22 d. pavakare  Grygališkės k., Žemaičių Naumiesčio sen., automobilį „Audi A6“ vairavo neblaivus (2,38 prom.) vyras, gim. 1961 m. Rugsėjo 22 d. vėlų vakarą  Cintjoniškių g., Šilutėje, automobilį „Mercedes-Benz“ vairavo

Nuo spalio mėnesio lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais

Kadangi baigiasi vasaros turizmo sezonas, saugomų teritorijų lankytojų centrai dirbs trumpiau. Šis savaitgalis – paskutinis, kai galima aplankyti nacionalinių, regioninių parkų bei rezervatų lankytojų centrus ir šeštadienį, ir sekmadienį. Tačiau gera žinia yra ta, kad iki šių metų pabaigos lankytojų centrai dirbs ir šeštadieniais nuo 10 iki 15 valandos. Prieš vasaros sezoną Aplinkos ministerija buvo skyrusi papildomą finansavimą, kad būtų galimybė vasarą užsukti į saugomų teritorijų lankytojų centrus savaitgaliais. Tai pasiteisino, nes lankytojų skaičius išaugo. Atvykusiam į nacionalinį ar regioninį

Renginių ciklo „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“ finalas Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje

Vėjas – stiprybė, vanduo – gyvybė, krantas – namai. Visa tai – Mažoji Lietuva. Nuo liepos mėnesio šią žinią per Mažąją Lietuvą nešė nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“, rengdamas Lietuvos kultūros ministerijos finansuojamą renginių ciklą „Vėtrungių kelias: vėjas, krantas ir vanduo“. Šį rudenį, rugsėjo 27 d., maloniai kviečiame į renginių ciklo baigiamąjį renginį Mažosios Lietuvos sostinėje – Šilutėje. Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ rugsėjo 27 d. nuo 17:30 val. kviečia į Šilutės kultūros ir pramogų centrą paskanauti tradicinio lietuvininkų gėrimo

Taip pat skaitykite