Šilutė – turizmo žvaigždė. R. Višinsko vizija

Apie 220-230 mln. Lt investicijų ir naujos darbo vietos per 10 metų. Tokią Šilutės ateitį savo senosios Šilutės lentpjūvės urbanistinėje atgaivinimo vizijoje „Kuršių delta“ mato verslininkas Rimgaudas Višinskas. Anot jo, šis projektas – tai atsakas į politikų, kurie svarsto, kur investuoti Šilutės infrastruktūros plėtrai numatytus 24 milijonus litų, vizijas.

Verslininkas Rimgaudas Višinskas supažindino su senosios Šilutės lentpjūvės teritorijos atgaivinimo vizija „Kuršių delta“, kurią įgyvendinant, anot jo, per 10 metų būtų investuota apie 220-230 milijonų litų.

„Tai visiškai naujas projektas, savotiška optimistinė avantiūra, tačiau be to juk nieko nevyksta“, – pristatydamas mažosios bendrijos „Pupa – strateginė urbanistika“ parengtą viziją „Kuršių delta“, sakė Rimgaudas Višinskas.
Anot jo, projektas paremtas ekonominiais skaičiavimais – manoma, kad jį įgyvendinti apsimokės. Ekonominį pagrindimą parengė Briuselyje studijuojantis R. Višinsko sūnus Justas. Pasak verslininko, jam šis projektas įdomus kaip galimybė išbandyti savo jėgas ir užuot 10 metų kalbėjus, pastatyti 11,8 ha plote visiškai naują miesto kvartalą su 350 naujų būstų ir kitos paskirties statinių.
Teritoriją, kurioje planuojamos statybos, UAB „Kintai“ įsigijo 2005 metais ir nuo to laiko svarstyta, ką čia padarius.
Pernai pradėjo rinkti ekonominius duomenis ir svarstyti, ko reikia Šilutės miestui, kraštui ir jo žmonėms. „Turėjome sau atsakyti į klausimą, kodėl čia atvažiuoja žmonės, ir kodėl jų neatvažiuoja daugiau, ką daryti, kad Šilutė nebūtų „Juodąja skyle“ iš kurios bėga gyventojai“, – kalbėjo verslininkas.
Iš kur lėšos?
Jo teigimu, kol savivaldybėje dar tik svarstoma, kur investuoti lėšas, jis jau turįs parengtą viziją. Be to, ši vizija numato, kad investicijos ne tik pagerintų gyvenimo sąlygas, infrastruktūrą, bet ir sukurtų naujų darbo vietų, atneštų pelno verslininkams ir rajono biudžetui. Šiuo metu kuriamas prekinis ženklas. Su „Kuršių deltos“ vizija jau supažindinta Ūkio ministerija, ją pristatys įvairiose parodose. Veikti paskatino ir asmeninė patirtis.
„Prieš 12 metų Kintuose nieko nebuvo, o dabar vien UAB „Kintai“ per 4 mėnesius pabuvojo per 20 tūkstančių turistų“, – džiaugėsi R. Višinskas
Lėšų tikimasi gauti iš privačių investuotojų, dalyvaujant regionų plėtros programose, pasitelkiant ES struktūrinių fondų paramą ir iš kitų šaltinių. Sutvarkius infrastruktūrą, būstus, kaip dabar daroma Nidoje, vasaros poilsiavietėms įsigytų turtingi žmonės, kai kas norėtų čia apsigyventi nuolatos, be to Šilutė taptų patraukli ir mėgstantiems į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje investuoti emigrantams. Vietiniams žmonėms atsirastų naujų darbo vietų aptarnavimo srityje.
Į gyvenimą – per 10 metų
Viziją įgyvendinti tikimasi 2015-2025 metais, 4 etapais. Pirmame 2015-2017 m. etape su minimaliomis investicijomis būtų siekiama išsaugoti esamas teritorines vertybes. Šyšos pakrantėje, šalia miesto ligoninės numatoma pastatyti pirmuosius gyvenamuosius namus, laikiną kempingą užliejamų pievų teritorijoje, SPA ir reabilitacijos centrą su 60 vietų viešbučiu, sutvarkyti teritoriją. 2017-2022 m. planuojama suformuoti naują komercinį centrą – pastatyti naują prekybos centrą su komercinėmis ir biuro paskirties patalpomis, sporto centrą. 2020-2025 m. būtų iškastas naujas uostas su krantine. Ši vieta taptų projekto pagrindine dalimis.
Kasant uostą likusi žemė galėtų būti panaudota teritorijai paaukštinti, apsauginiams pylimams formuoti. Aplinkui uostą būtų įrengta pagrindinė naujojo kvartalo aikštė, statomi gyvenamieji namai su vaizdu į uostą, rastųsi vietos mažiesiems laivams švartuoti. Paskutiniame 2022-2025 m. etape būtų baigiami formuoti gyvenamųjų namų kvartalai, prisijungiama prie miesto komunikacijos tinklų. Keletas kvartalų būtų pastatyti taip, kad nepriklausomai nuo centralizuoto tiekimo, patys apsirūpintų šiluma ir vandeniu. Taip pat svarstomą apie nuolat veikiančią keltų, jungiančių Šilutę ir Neringą, liniją.
Milijonai į biudžetą
Verslininkas mano, kad įgyvendintas „Kuršių deltos“ projektas leistų rajono biudžetą kasmet papildyti apie 7 milijonus litų. Tik, anot R. Višinsko, įgyvendinant projektą reikią ir valdžios struktūrų paramos bei palaikymo. Jau rengiant miesto infrastruktūros renovacijos planą reikėtų atsižvelgti ir į tai, kas numatyta šioje vizijoje.

Vaidotas VILKAS
P. S. Skaitytojui primename, kad čia ne epizodas iš Ilfo ir Petrovo veikalo „Dvylika kėdžių“…

6 komentarai

 • jo

  naujas O.Benderis belieka raketu prisipirkt kad is marso klijentai skristu kad nors per 1000metu atsipirktu,neseniai verke kad uostas y nuostoli eina is savu reik pridet nors nei lito neinvestavo.

 • Baik

  Pirmas žingsnis. Turi būti nubausti. Antras – turi būti sutvarkyta Šyšos pakrantė. Tik tada galimas trečias žingsnis projektas…

  Nėra sąžinės tame žmoguje….

 • Baikos

  Lentpjūvė buvo ir turi būti.

 • a

  Del 24 lemu skura nusilupti galeciau ir as:)

 • Moteris

  O man patinka, kai zmogus kuria, masto i prieki. Kiti sedi suskliaude ausis ir laukia, ko kepti karveliai i burna ikris. Saunuolis Rimgaudai. Daryk, o visi tegul puola. Tai ju beda, ne tavo.

 • Raimondas

  Vasiukai 2. Lochatrona varo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite