Šilutė – turizmo žvaigždė. R. Višinsko vizija

Apie 220-230 mln. Lt investicijų ir naujos darbo vietos per 10 metų. Tokią Šilutės ateitį savo senosios Šilutės lentpjūvės urbanistinėje atgaivinimo vizijoje „Kuršių delta“ mato verslininkas Rimgaudas Višinskas. Anot jo, šis projektas – tai atsakas į politikų, kurie svarsto, kur investuoti Šilutės infrastruktūros plėtrai numatytus 24 milijonus litų, vizijas.

Verslininkas Rimgaudas Višinskas supažindino su senosios Šilutės lentpjūvės teritorijos atgaivinimo vizija „Kuršių delta“, kurią įgyvendinant, anot jo, per 10 metų būtų investuota apie 220-230 milijonų litų.

„Tai visiškai naujas projektas, savotiška optimistinė avantiūra, tačiau be to juk nieko nevyksta“, – pristatydamas mažosios bendrijos „Pupa – strateginė urbanistika“ parengtą viziją „Kuršių delta“, sakė Rimgaudas Višinskas.
Anot jo, projektas paremtas ekonominiais skaičiavimais – manoma, kad jį įgyvendinti apsimokės. Ekonominį pagrindimą parengė Briuselyje studijuojantis R. Višinsko sūnus Justas. Pasak verslininko, jam šis projektas įdomus kaip galimybė išbandyti savo jėgas ir užuot 10 metų kalbėjus, pastatyti 11,8 ha plote visiškai naują miesto kvartalą su 350 naujų būstų ir kitos paskirties statinių.
Teritoriją, kurioje planuojamos statybos, UAB „Kintai“ įsigijo 2005 metais ir nuo to laiko svarstyta, ką čia padarius.
Pernai pradėjo rinkti ekonominius duomenis ir svarstyti, ko reikia Šilutės miestui, kraštui ir jo žmonėms. „Turėjome sau atsakyti į klausimą, kodėl čia atvažiuoja žmonės, ir kodėl jų neatvažiuoja daugiau, ką daryti, kad Šilutė nebūtų „Juodąja skyle“ iš kurios bėga gyventojai“, – kalbėjo verslininkas.
Iš kur lėšos?
Jo teigimu, kol savivaldybėje dar tik svarstoma, kur investuoti lėšas, jis jau turįs parengtą viziją. Be to, ši vizija numato, kad investicijos ne tik pagerintų gyvenimo sąlygas, infrastruktūrą, bet ir sukurtų naujų darbo vietų, atneštų pelno verslininkams ir rajono biudžetui. Šiuo metu kuriamas prekinis ženklas. Su „Kuršių deltos“ vizija jau supažindinta Ūkio ministerija, ją pristatys įvairiose parodose. Veikti paskatino ir asmeninė patirtis.
„Prieš 12 metų Kintuose nieko nebuvo, o dabar vien UAB „Kintai“ per 4 mėnesius pabuvojo per 20 tūkstančių turistų“, – džiaugėsi R. Višinskas
Lėšų tikimasi gauti iš privačių investuotojų, dalyvaujant regionų plėtros programose, pasitelkiant ES struktūrinių fondų paramą ir iš kitų šaltinių. Sutvarkius infrastruktūrą, būstus, kaip dabar daroma Nidoje, vasaros poilsiavietėms įsigytų turtingi žmonės, kai kas norėtų čia apsigyventi nuolatos, be to Šilutė taptų patraukli ir mėgstantiems į nekilnojamąjį turtą Lietuvoje investuoti emigrantams. Vietiniams žmonėms atsirastų naujų darbo vietų aptarnavimo srityje.
Į gyvenimą – per 10 metų
Viziją įgyvendinti tikimasi 2015-2025 metais, 4 etapais. Pirmame 2015-2017 m. etape su minimaliomis investicijomis būtų siekiama išsaugoti esamas teritorines vertybes. Šyšos pakrantėje, šalia miesto ligoninės numatoma pastatyti pirmuosius gyvenamuosius namus, laikiną kempingą užliejamų pievų teritorijoje, SPA ir reabilitacijos centrą su 60 vietų viešbučiu, sutvarkyti teritoriją. 2017-2022 m. planuojama suformuoti naują komercinį centrą – pastatyti naują prekybos centrą su komercinėmis ir biuro paskirties patalpomis, sporto centrą. 2020-2025 m. būtų iškastas naujas uostas su krantine. Ši vieta taptų projekto pagrindine dalimis.
Kasant uostą likusi žemė galėtų būti panaudota teritorijai paaukštinti, apsauginiams pylimams formuoti. Aplinkui uostą būtų įrengta pagrindinė naujojo kvartalo aikštė, statomi gyvenamieji namai su vaizdu į uostą, rastųsi vietos mažiesiems laivams švartuoti. Paskutiniame 2022-2025 m. etape būtų baigiami formuoti gyvenamųjų namų kvartalai, prisijungiama prie miesto komunikacijos tinklų. Keletas kvartalų būtų pastatyti taip, kad nepriklausomai nuo centralizuoto tiekimo, patys apsirūpintų šiluma ir vandeniu. Taip pat svarstomą apie nuolat veikiančią keltų, jungiančių Šilutę ir Neringą, liniją.
Milijonai į biudžetą
Verslininkas mano, kad įgyvendintas „Kuršių deltos“ projektas leistų rajono biudžetą kasmet papildyti apie 7 milijonus litų. Tik, anot R. Višinsko, įgyvendinant projektą reikią ir valdžios struktūrų paramos bei palaikymo. Jau rengiant miesto infrastruktūros renovacijos planą reikėtų atsižvelgti ir į tai, kas numatyta šioje vizijoje.

Vaidotas VILKAS
P. S. Skaitytojui primename, kad čia ne epizodas iš Ilfo ir Petrovo veikalo „Dvylika kėdžių“…

6 komentarai

 • jo

  naujas O.Benderis belieka raketu prisipirkt kad is marso klijentai skristu kad nors per 1000metu atsipirktu,neseniai verke kad uostas y nuostoli eina is savu reik pridet nors nei lito neinvestavo.

 • Baik

  Pirmas žingsnis. Turi būti nubausti. Antras – turi būti sutvarkyta Šyšos pakrantė. Tik tada galimas trečias žingsnis projektas…

  Nėra sąžinės tame žmoguje….

 • Baikos

  Lentpjūvė buvo ir turi būti.

 • a

  Del 24 lemu skura nusilupti galeciau ir as:)

 • Moteris

  O man patinka, kai zmogus kuria, masto i prieki. Kiti sedi suskliaude ausis ir laukia, ko kepti karveliai i burna ikris. Saunuolis Rimgaudai. Daryk, o visi tegul puola. Tai ju beda, ne tavo.

 • Raimondas

  Vasiukai 2. Lochatrona varo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite