Šilutė: savivaldybė pirks?

automobilioŠią savaitę planuojamas Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis, kuriame bus svarstoma ir balsuojama, ar šiais metais įsigyti du mokyklinius autobusus, vieną gaisrinį automobilį, šešis lengvuosius tarnybinius automobilius (seniūnijoms) ir keturias traktoriaus priekabas (seniūnijoms).

Pagal galiojančią tvarką iš savivaldybių biudžetų išlaikomos biudžetinės įstaigos gali įsigyti, nuomotis ne brangesnius kaip 17 377 eurai (be pridėtinės vertės mokesčio) tarnybinius automobilius, turinčius ne daugiau kaip 5 sėdimas vietas, ir kitus tarnybinius automobilius, ne brangesnius kaip 26 065 eurai (be pridėtinės vertės mokesčio). Įsigyti brangesnius tarnybinius automobilius gali nuspręsti tik savivaldybės Taryba.

Įsigijus paminėtą techniką, kaip nurodyta aiškinamajame rašte, būtų: atnaujintas Šilutės rajono savivaldybės administracijos, seniūnijų bei savivaldybės įmonių ir įstaigų, įskaitant viešąsias ir biudžetines įstaigas, tarnybinis transportas; sumažintos tarnybinio transporto metinės remonto išlaidos, kurios nuolatos kyla senstant automobilių parkui dėl transporto amortizacinio nusidėvėjimo; sumažintas į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekis, nes įsigijus naujas transporto priemones būtų nurašomos seniausios ir taršiausios transporto priemonės; panaikintas atsiradęs transporto stygius seniūnijose bei savivaldybės įmonėse ir įstaigose, įskaitant viešąsias ir biudžetines įstaigas.

Savivaldybė yra gavusi seniūnijų ir savivaldybės įstaigų prašymus skirti papildomą transportą ir pakeisti nebetinkamą naudoti. Transporto priemonių įsigijimas būtų finansuojamas iš savivaldybės 2024 metų biudžeto lėšų. Kiek tai kainuotų, kol kas neaišku.

Irmantas Narevičius Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Atnaujinta prie Šilutės ligoninės stovinti skulptūra „Pūga“

Šilutės rajono savivaldybė savo naujienose skelbia, kad Savivaldybės  lėšomis atnaujinta istorinė skulptūra „Pūga“, stovinti prie Šilutės ligoninės.  Priminsime ne kartą „Pamaryje“ aprašytą istoriją: šis paminklas skirtas Natkiškių kaimo (dabar Pagėgių sav.) medicinos felčerei Zosei Petraitienei, kuri, vykdama pas gimdyvę, 1982 m. sausio 6 d. žuvo siautėjant stipriai pūgai. Po penkerių metų priešais Šilutės ligoninę buvo atidengta skulptūra „Pūga“ (skulptorius Antanas Šnaras, architektas Petras Lapė). 1994 metais Natkiškiuose, kurių apylinkėse ir įvyko nelaimė, Z. Petraitienės vardu pavadinta mokykla. Z. Petraitienė jaunystėje

Laukuose nuiminėjate derlių. Neparsineškite į ūkį afrikinio kiaulių maro

Prasidėjus grūdų derliaus nuėmimo darbams, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) ragina ūkininkus laikytis biosaugos ir iš laukų neparsinešti į savo ūkį afrikinio kiaulių maro (AKM). VMVT specialistai įspėja, kad tuose pačiuose laukuose gali būti vaikščioję AKM užsikrėtę šernai. Jie galėjo užkrėsti nuimamą derlių, šiaudus, žolę ir pan.  Siekiant apsisaugoti nuo viruso plitimo, privaloma visas į ūkį grįžtančias transporto priemones dezinfekuoti. Kokiais grūdais šerti kiaules? Specialistai primena, kad šerti kiaules šių metų derliaus grūdais galima tik juos išlaikius 60 dienų. 

Brangs komunalinės atliekos

Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje planuoja svarstyti didesnius įkainius už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. Siūloma pakeisti Šilutės r. savivaldybės tarybos 2021 m. gruodžio 16 d. sprendimo „Dėl Šilutės rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų patvirtinimo“ 1 punktu patvirtintų nuostatų 1 priedą. Su UAB „Ecorevice“ 2024 m. sausio 8 d. sudaryta viešojo pirkimo sutartis, kuri įsigaliojo 2024 m. balandžio 15 d. Pagal sutarties sąlygas pasikeitė atliekamų paslaugų kaina. Padidėjo metinė pastoviosios

Gėlių puokštės iš Ramunių gatvės  

Kur šiandien žmonės dažniausiai susipažįsta? Teisingai – internete. Pamačiusi, kokias gražias gėlių puokštes kuria usėniškė Vaida Breiterienė, nusprendžiau susipažinti. Tai buvo dar pavasarį. Akis patraukė puokštė su senoviniais kaimiškais baltais narcizais ir panorau jų pasimerkti. Ilgai netruko ir gėlės jau puikavosi vazoje mūsų namuose, skleisdamos nuostabų aromatą.Tuo labiau džiaugiausi, kad pavyko pamaloninti į renginį bibliotekoje atvykusias viešnias iš Kauno. Žiedai pievose ir prie namų Dienas leisti tarp savo auginamų, laukuose ir pievose skinamų gėlių Vaida pradėjo išėjusi iš darbo. Prie

Taip pat skaitykite