Šilutė pagražės neatpažįstamai

Nuo metų pradžios kiekviename Tarybos posėdyje priimama po keletą sprendimų dėl vis naujų ES remiamų projektų įgyvendinimo. Tiek politikai, tiek administracija supranta, kad delsti nebėra laiko, nes 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų paramos etapas bus paskutinis. Įgyvendinus numatytus projektus nepažįstamai pagražės ištisi Šilutės kvartalai. Ir tai dar ne viskas – greitai prasidės naujojo sporto komplekso statyba, Kultūros ir pramogų centro renovacija, jau ryškėja naujos Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Modernizuos gatvių apšvietimą
Šiuo metu Šilutėje ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose – pagrindinės problemos yra šios: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu rizika, nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų išspręsti šias problemas.
Įgyvendinant projektą planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių. Didžiausi suminiai gatvių apšvietimo sistemos priežiūros išlaidų sutaupymai per visą projekto laikotarpį – 62,422 tūkstančio eurų per metus.
Tvarkys gyvenamųjų namų kvartalus
Vidaus reikalų ministro 2014 metų birželio 19 dienos įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa.
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, esantis Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. Įgyvendinant projektą bus atliekami šie darbai: bendrai naudojamos teritorijos sutvarkymas, atnaujinant ir įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo tinklus, vaikų žaidimo aikštelę.
Taip pat numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų Šilutės H. Šojaus dvaro parką: tvarkys teritoriją, įrengs ir atnaujins lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo sistemą, rekonstruos pėsčiųjų takus ir įrengs naujų dviračių-pėsčiųjų takų, taip pat planuojama įrengti mažosios architektūros objektų: suoliukų, šiukšliadėžių, tiltelių.
Pagražės Senojo turgaus aikštė
Pirminiais paskaičiavimais, tvarkomos teritorijos plotas užima 6 hektarus. Projekto įgyvendinimo metu bus atliekami šie darbai: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviračių tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Šilokarčemos kvartalo objektų susisiekimo, viešosios infrastruktūros, statinių ir prieigų prie Šyšos upės sutvarkymas padės sukurti aktyvią miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurtis, kultūros, turizmo, smulkaus verslo ir paslaugų plėtrai ir investicijoms į miestą ir kvartalą pritraukti.
Tvarkys stadioną, parką
Sporto infrastruktūros tinklo sukūrimas ir tinkama plėtra yra vieni iš Šilutės rajono savivaldybių prioritetinių tikslų, todėl turėtų būti kreipiamas dėmesys į kompleksinius plėtros projektus, kurie leistų sporto objektus paversti daugiafunkciais traukos centrais. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti dirbtinės dangos multifunkcinę aikštę (futbolui ir kultūriniams renginiams), rekonstruoti stadiono tribūnas ir daugiafunkcius pastatus, kurie būtų pritaikyti sveikatingumo ir sportinių varžybų poreikiams, taip pat sutvarkyti parko pėsčiųjų-dviračių taką, įrengti sveikatingumo trasą, automobilių stovėjimo aikštelę, sutvarkyti apšvietimą.
Atlikus šiuos darbus Šilutės miesto istorinis parkas būtų pritaikytas kultūros ir turizmo reikmėms, kokybiškam ir turiningam parko lankytojų laisvalaikio praleidimui, poilsiui, pramogavimui.
Pagrindinės gatvės ir jų apylinkės
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra Šilutės miesto Lietuvininkų g., Tilžės g. gretutinių teritorijų viešosios erdvės. Siekiant sukurti papildomus ar naujus Šilutės miesto traukos centrus ar stiprinant esamus planuojama nemažai viešųjų erdvių modernizavimo darbų: sutvarkyti Šilutės rajono savivaldybės aikštę, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapines, H. Zudermano skverą, prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36, esantį skverą.
Tilžės ir Lietuvininkų gatvių sutvarkymo projektas dar rengiamas.

Vaidotas VILKAS

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite