Šilutė pagražės neatpažįstamai

Nuo metų pradžios kiekviename Tarybos posėdyje priimama po keletą sprendimų dėl vis naujų ES remiamų projektų įgyvendinimo. Tiek politikai, tiek administracija supranta, kad delsti nebėra laiko, nes 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų paramos etapas bus paskutinis. Įgyvendinus numatytus projektus nepažįstamai pagražės ištisi Šilutės kvartalai. Ir tai dar ne viskas – greitai prasidės naujojo sporto komplekso statyba, Kultūros ir pramogų centro renovacija, jau ryškėja naujos Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Modernizuos gatvių apšvietimą
Šiuo metu Šilutėje ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose – pagrindinės problemos yra šios: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu rizika, nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų išspręsti šias problemas.
Įgyvendinant projektą planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių. Didžiausi suminiai gatvių apšvietimo sistemos priežiūros išlaidų sutaupymai per visą projekto laikotarpį – 62,422 tūkstančio eurų per metus.
Tvarkys gyvenamųjų namų kvartalus
Vidaus reikalų ministro 2014 metų birželio 19 dienos įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa.
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, esantis Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. Įgyvendinant projektą bus atliekami šie darbai: bendrai naudojamos teritorijos sutvarkymas, atnaujinant ir įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo tinklus, vaikų žaidimo aikštelę.
Taip pat numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų Šilutės H. Šojaus dvaro parką: tvarkys teritoriją, įrengs ir atnaujins lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo sistemą, rekonstruos pėsčiųjų takus ir įrengs naujų dviračių-pėsčiųjų takų, taip pat planuojama įrengti mažosios architektūros objektų: suoliukų, šiukšliadėžių, tiltelių.
Pagražės Senojo turgaus aikštė
Pirminiais paskaičiavimais, tvarkomos teritorijos plotas užima 6 hektarus. Projekto įgyvendinimo metu bus atliekami šie darbai: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviračių tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Šilokarčemos kvartalo objektų susisiekimo, viešosios infrastruktūros, statinių ir prieigų prie Šyšos upės sutvarkymas padės sukurti aktyvią miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurtis, kultūros, turizmo, smulkaus verslo ir paslaugų plėtrai ir investicijoms į miestą ir kvartalą pritraukti.
Tvarkys stadioną, parką
Sporto infrastruktūros tinklo sukūrimas ir tinkama plėtra yra vieni iš Šilutės rajono savivaldybių prioritetinių tikslų, todėl turėtų būti kreipiamas dėmesys į kompleksinius plėtros projektus, kurie leistų sporto objektus paversti daugiafunkciais traukos centrais. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti dirbtinės dangos multifunkcinę aikštę (futbolui ir kultūriniams renginiams), rekonstruoti stadiono tribūnas ir daugiafunkcius pastatus, kurie būtų pritaikyti sveikatingumo ir sportinių varžybų poreikiams, taip pat sutvarkyti parko pėsčiųjų-dviračių taką, įrengti sveikatingumo trasą, automobilių stovėjimo aikštelę, sutvarkyti apšvietimą.
Atlikus šiuos darbus Šilutės miesto istorinis parkas būtų pritaikytas kultūros ir turizmo reikmėms, kokybiškam ir turiningam parko lankytojų laisvalaikio praleidimui, poilsiui, pramogavimui.
Pagrindinės gatvės ir jų apylinkės
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra Šilutės miesto Lietuvininkų g., Tilžės g. gretutinių teritorijų viešosios erdvės. Siekiant sukurti papildomus ar naujus Šilutės miesto traukos centrus ar stiprinant esamus planuojama nemažai viešųjų erdvių modernizavimo darbų: sutvarkyti Šilutės rajono savivaldybės aikštę, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapines, H. Zudermano skverą, prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36, esantį skverą.
Tilžės ir Lietuvininkų gatvių sutvarkymo projektas dar rengiamas.

Vaidotas VILKAS

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

Hits: 311

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite