Šilutė pagražės neatpažįstamai

Nuo metų pradžios kiekviename Tarybos posėdyje priimama po keletą sprendimų dėl vis naujų ES remiamų projektų įgyvendinimo. Tiek politikai, tiek administracija supranta, kad delsti nebėra laiko, nes 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų paramos etapas bus paskutinis. Įgyvendinus numatytus projektus nepažįstamai pagražės ištisi Šilutės kvartalai. Ir tai dar ne viskas – greitai prasidės naujojo sporto komplekso statyba, Kultūros ir pramogų centro renovacija, jau ryškėja naujos Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Modernizuos gatvių apšvietimą
Šiuo metu Šilutėje ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose – pagrindinės problemos yra šios: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu rizika, nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų išspręsti šias problemas.
Įgyvendinant projektą planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių. Didžiausi suminiai gatvių apšvietimo sistemos priežiūros išlaidų sutaupymai per visą projekto laikotarpį – 62,422 tūkstančio eurų per metus.
Tvarkys gyvenamųjų namų kvartalus
Vidaus reikalų ministro 2014 metų birželio 19 dienos įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa.
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, esantis Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. Įgyvendinant projektą bus atliekami šie darbai: bendrai naudojamos teritorijos sutvarkymas, atnaujinant ir įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo tinklus, vaikų žaidimo aikštelę.
Taip pat numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų Šilutės H. Šojaus dvaro parką: tvarkys teritoriją, įrengs ir atnaujins lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo sistemą, rekonstruos pėsčiųjų takus ir įrengs naujų dviračių-pėsčiųjų takų, taip pat planuojama įrengti mažosios architektūros objektų: suoliukų, šiukšliadėžių, tiltelių.
Pagražės Senojo turgaus aikštė
Pirminiais paskaičiavimais, tvarkomos teritorijos plotas užima 6 hektarus. Projekto įgyvendinimo metu bus atliekami šie darbai: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviračių tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Šilokarčemos kvartalo objektų susisiekimo, viešosios infrastruktūros, statinių ir prieigų prie Šyšos upės sutvarkymas padės sukurti aktyvią miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurtis, kultūros, turizmo, smulkaus verslo ir paslaugų plėtrai ir investicijoms į miestą ir kvartalą pritraukti.
Tvarkys stadioną, parką
Sporto infrastruktūros tinklo sukūrimas ir tinkama plėtra yra vieni iš Šilutės rajono savivaldybių prioritetinių tikslų, todėl turėtų būti kreipiamas dėmesys į kompleksinius plėtros projektus, kurie leistų sporto objektus paversti daugiafunkciais traukos centrais. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti dirbtinės dangos multifunkcinę aikštę (futbolui ir kultūriniams renginiams), rekonstruoti stadiono tribūnas ir daugiafunkcius pastatus, kurie būtų pritaikyti sveikatingumo ir sportinių varžybų poreikiams, taip pat sutvarkyti parko pėsčiųjų-dviračių taką, įrengti sveikatingumo trasą, automobilių stovėjimo aikštelę, sutvarkyti apšvietimą.
Atlikus šiuos darbus Šilutės miesto istorinis parkas būtų pritaikytas kultūros ir turizmo reikmėms, kokybiškam ir turiningam parko lankytojų laisvalaikio praleidimui, poilsiui, pramogavimui.
Pagrindinės gatvės ir jų apylinkės
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra Šilutės miesto Lietuvininkų g., Tilžės g. gretutinių teritorijų viešosios erdvės. Siekiant sukurti papildomus ar naujus Šilutės miesto traukos centrus ar stiprinant esamus planuojama nemažai viešųjų erdvių modernizavimo darbų: sutvarkyti Šilutės rajono savivaldybės aikštę, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapines, H. Zudermano skverą, prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36, esantį skverą.
Tilžės ir Lietuvininkų gatvių sutvarkymo projektas dar rengiamas.

Vaidotas VILKAS

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite