Šilutė pagražės neatpažįstamai

Nuo metų pradžios kiekviename Tarybos posėdyje priimama po keletą sprendimų dėl vis naujų ES remiamų projektų įgyvendinimo. Tiek politikai, tiek administracija supranta, kad delsti nebėra laiko, nes 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų paramos etapas bus paskutinis. Įgyvendinus numatytus projektus nepažįstamai pagražės ištisi Šilutės kvartalai. Ir tai dar ne viskas – greitai prasidės naujojo sporto komplekso statyba, Kultūros ir pramogų centro renovacija, jau ryškėja naujos Vydūno gimnazijos sporto salės kontūrai.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Rengiamasi renovuoti Senojo turgaus aikštę ir aplinkines erdves.

Modernizuos gatvių apšvietimą
Šiuo metu Šilutėje ir aplinkiniuose kaimuose – Traksėdžiuose, Grabupiuose, Macikuose, Pagryniuose – pagrindinės problemos yra šios: nusidėvėjusi ir neefektyvi dabartinė gatvių apšvietimo sistema, eismo įvykių tamsiu paros metu rizika, nusikalstamumo rizika, aplinkos tarša. Projekto „Šilutės miesto gatvių apšvietimo sistemos modernizavimas“ įgyvendinimas padėtų išspręsti šias problemas.
Įgyvendinant projektą planuojama Šilutės mieste, Traksėdžių, Pagrynių, Grabupių, Macikų gyvenvietėse pakeisti susidėvėjusias apšvietimo sistemos dalis: 1389 šviestuvus, 937 atramas, apšviesti 5 perėjas, pakeisti 1,2 km kabelio, pakeisti 18 apšvietimo energijos valdiklių. Didžiausi suminiai gatvių apšvietimo sistemos priežiūros išlaidų sutaupymai per visą projekto laikotarpį – 62,422 tūkstančio eurų per metus.
Tvarkys gyvenamųjų namų kvartalus
Vidaus reikalų ministro 2014 metų birželio 19 dienos įsakymu patvirtintas tikslinių teritorijų, išskirtų iš miestų, turinčių nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, ir mažesnių savivaldybių centrų, sąrašas. Šilutės miestas taip pat pripažintas tiksline teritorija, kurioje bus įgyvendinama Integruota teritorijų vystymo programa.
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra daugiabučių gyvenamųjų namų kvartalas, esantis Šilutės mieste, tarp Parko g., Lietuvininkų g. ir Liepų g. Įgyvendinant projektą bus atliekami šie darbai: bendrai naudojamos teritorijos sutvarkymas, atnaujinant ir įrengiant automobilių stovėjimo aikšteles, lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo tinklus, vaikų žaidimo aikštelę.
Taip pat numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų Šilutės H. Šojaus dvaro parką: tvarkys teritoriją, įrengs ir atnaujins lietaus nuotekų tinklus, apšvietimo sistemą, rekonstruos pėsčiųjų takus ir įrengs naujų dviračių-pėsčiųjų takų, taip pat planuojama įrengti mažosios architektūros objektų: suoliukų, šiukšliadėžių, tiltelių.
Pagražės Senojo turgaus aikštė
Pirminiais paskaičiavimais, tvarkomos teritorijos plotas užima 6 hektarus. Projekto įgyvendinimo metu bus atliekami šie darbai: Turgaus, Žuvų, Uosto gatvių su prieigomis, Statybininkų g. atkarpos nuo Aukštumalės g. iki Pievų g. su prieigomis, Klaipėdos g. atkarpos nuo Lietuvininkų g. iki Kalinausko g., Rusnės g. atkarpos nuo geltonojo tilto iki Šilutės ligoninės tilto paprastasis remontas, pėsčiųjų-dviračių tilto per Šyšos upę nauja statyba, Traksėdžių polderio rekonstrukcija.
Šilokarčemos kvartalo objektų susisiekimo, viešosios infrastruktūros, statinių ir prieigų prie Šyšos upės sutvarkymas padės sukurti aktyvią miesto viešųjų erdvių visumą, sudarančią prielaidas darbo vietoms kurtis, kultūros, turizmo, smulkaus verslo ir paslaugų plėtrai ir investicijoms į miestą ir kvartalą pritraukti.
Tvarkys stadioną, parką
Sporto infrastruktūros tinklo sukūrimas ir tinkama plėtra yra vieni iš Šilutės rajono savivaldybių prioritetinių tikslų, todėl turėtų būti kreipiamas dėmesys į kompleksinius plėtros projektus, kurie leistų sporto objektus paversti daugiafunkciais traukos centrais. Įgyvendinant projektą planuojama įrengti dirbtinės dangos multifunkcinę aikštę (futbolui ir kultūriniams renginiams), rekonstruoti stadiono tribūnas ir daugiafunkcius pastatus, kurie būtų pritaikyti sveikatingumo ir sportinių varžybų poreikiams, taip pat sutvarkyti parko pėsčiųjų-dviračių taką, įrengti sveikatingumo trasą, automobilių stovėjimo aikštelę, sutvarkyti apšvietimą.
Atlikus šiuos darbus Šilutės miesto istorinis parkas būtų pritaikytas kultūros ir turizmo reikmėms, kokybiškam ir turiningam parko lankytojų laisvalaikio praleidimui, poilsiui, pramogavimui.
Pagrindinės gatvės ir jų apylinkės
Vienas iš objektų, kurį numatoma sutvarkyti iš Integruotos teritorijų vystymo programos lėšų, yra Šilutės miesto Lietuvininkų g., Tilžės g. gretutinių teritorijų viešosios erdvės. Siekiant sukurti papildomus ar naujus Šilutės miesto traukos centrus ar stiprinant esamus planuojama nemažai viešųjų erdvių modernizavimo darbų: sutvarkyti Šilutės rajono savivaldybės aikštę, Šilutės miesto senųjų evangelikų liuteronų kapines, H. Zudermano skverą, prie Šilutės muziejaus pastato, Lietuvininkų g. 36, esantį skverą.
Tilžės ir Lietuvininkų gatvių sutvarkymo projektas dar rengiamas.

Vaidotas VILKAS

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Daugiabučių namų kiemai ne tik pagražės, bet ir taps patogesni.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

Bus sutvarkytos Lietuvininkų ir Tilžės gatvės bei jų apylinkės.

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite