Šilumos siurbliai oras-vanduo ir jų teikiami privalumai

Šilumos siurbliai tampa vis populiaresni kaip energiją taupantis būdas šildyti ir vėsinti namus. Apie juos vis dažniau girdime šnekant tiek draugų būryje, tiek žiniasklaidoje. Tačiau kas tiksliai yra šilumos siurblys ir kaip jis veikia?

Šioje publikacijoje apžvelgsime šilumos siurblio naudojimo privalumus, jo ypatumus ir ką reikia apie jį žinoti prieš priimant sprendimą įsigyti.

Ieškantiems kokybiškų vėdinimo sistemų, apsilankykite https://vedinimoekspertai.lt/

Kas yra šilumos siurblys?

Šilumos siurblys yra energiją taupantis prietaisas, kuris gali ir vėsinti, ir šildyti jūsų namus. Jis veikia perduodamas šiluminę energiją iš pastato vidaus arba išorės į norimą vietą namo viduje. Šilumos siurbliai šilumai perkelti iš vienos vietos į kitą naudoja elektrą, o ne konvertuoja ją iš kito šaltinio, pavyzdžiui, gamtinių dujų ar naftos. Dėl to jie yra daug efektyvesni už kitų tipų šildymo sistemas, nes jiems veikti nereikia papildomų energijos šaltinių.

Šilumos siurblio naudojimo privalumai

Pagrindinis šilumos siurblio naudojimo privalumas yra tas, kad jis gerokai taupiau naudoja energiją nei tradicinės šildymo sistemos. Kadangi šilumai gaminti jie naudoja elektrą, o ne degina iškastinį kurą, sąskaitos už energiją gali sumažėti iki 40 %. Be to, kadangi jiems nereikia papildomų kuro šaltinių, su jų naudojimu nesusijęs anglies dioksido išmetimas.

Plačiau: https://vedinimoekspertai.lt/product-category/silumos-siurbliai/

Šilumos siurbliai oras-vanduo taip pat paprastai tarnauja ilgiau nei kitų tipų šildymo sistemos. Jie sukurti ilgalaikiam veikimui, o daugeliui modelių suteikiama 10 metų garantija, todėl galite būti tikri, kad jūsų investicija ilgainiui atsipirks. Be to, daugelis šiuolaikinių modelių turi pažangias funkcijas, pavyzdžiui, programuojamus termostatus ir zonavimo galimybes. Tai leidžia geriau kontroliuoti, kaip norite, kad jūsų namai būtų šildomi ar vėsinami.

Išskirtinės savybės

Šilumos siurbliai būna dviejų skirtingų rūšių: oro ir vandens šaltiniai. Oro šaltinio įrenginiai įsiurbia karštą arba šaltą orą iš pastato išorės, o vandens šaltinio įrenginiai įsiurbia šiltą arba šaltą vandenį iš po žemės paviršiaus (kaip geoterminė sistema). Pasirinktas įrenginio tipas priklauso nuo tokių veiksnių, kaip gyvenamoji vieta ir vietos, kurią turite įrengimui. Dauguma oro šaltinio modelių įrengiami lauke, o dauguma vandens šaltinio modelių turi būti įrengti po žemės paviršiumi – paprastai netoli vandens telkinių, pavyzdžiui, upių ar ežerų.

Išvada:

Šilumos siurblys turi keletą privalumų, palyginti su tradicinėmis sistemomis, pvz., krosnys ir katilai. Jie yra ekonomiški, ilgaamžiai ir leidžia geriau kontroliuoti, kaip šildomi ir vėsinami jūsų namai. Visa tai daro minimalų poveikį aplinkai, nes su jų naudojimu nesusijęs anglies dioksido išmetimas. Jei ieškote efektyvaus būdo, kaip užtikrinti namų komfortą ištisus metus, investicija į kokybišką šilumos siurblį gali būti tai, ko jums reikia.

pr2023/30

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras ,,Pamarys“ Palangoje laimėjo antrą vietą

Šilutės meno mokyklos fanfarinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Pamarys“ Palangoje įvykusiame XXIII Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionate B kategorijoje laimėjo antrą vietą. Šioje kategorijoje varžėsi Vilniaus Karoliniškių, Kauno 1-os, Šiaulių „Dainavos“, Jurbarko „Šventės“, Tauragės „Tauro“ Pasvalio rajono „T Brass“, Grigiškių, Platelių meno ir muzikos mokyklų orkestrai. Daugelis „Pamario“ orkestrų jaunųjų muzikantų pirmą kartą turėjo galimybę koncertuoti Palangos koncertų salėje. Visą dieną vykęs renginys, sukvietęs į vieną vietą 26  geriausius Lietuvos orkestrus, jauniesiems „Pamario“ pūtikams buvo neįkainuojama galimybė pasiklausyti kitų orkestrų, pasidalinti

Sukčiai vis išradingesni, sukčiavimas vis tobulesnis. Kaip saugotis?

Tauragės apskrities VPK praneša, kad į Šilutės rajono policiją kovo 19 d. pagalbos kreipėsi nuo sukčių nukentėjęs vyras, gim. 1997 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamą žemės ūkio techniką – sėjamąją, į pardavėjo sąskaitą pervedė pinigus, tačiau prekės negavo. Nuostolis 450 eurų.   Pateikiame Lietuvos policijos informaciją apie vis tobulėjantį sukčiavimą ir patarimus gyventojams. Prieš keletą metų populiarus buvo telefoninis sukčiavimas, kurio pagrindinis instrumentas buvo įtaigus telefoninis pokalbis, dabar sukčiai uzurpavo elektroninę erdvę. Būtent dėl jų daugėjimo, didėja ir

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Taip pat skaitykite