Sidabriniai sužadėtuvių žiedai. Juvelyras pataria, kaip pasirinkti

sidabriniai

Iliustracija – pexels.com

Nors požiūris į santuokos sudarymo tradiciją kinta, atsiranda naujovių, kurios senos kartos žmonėms ne visada priimtinos, tačiau kad ir kaip viskas keičiasi, tam tikri poros santykių įprasminimo elementai išlieka. Vienas jų yra sužadėtuvės.

Dažnai sužadėtuvės siejamos su komercija. Ar taip ir yra?

Viskas priklauso nuo kiekvienos poros. Kol vienos susimbolina šią dieną ir tarsi suteikia jai daugiau prasmės, kitos tik sudaro aktą, kad nuo dabar vyras ir moteris susitarė būti kartu.

Bet kuriuo atveju sužadėtuvėms vis tiek reikia mažo, jaukaus žieduko. Tam geriausiai tinka sidabriniai žiedai. Apie juos plačiau pasakoja juvelyras Tomas.

Sidabrinio žiedo privalumai

Sidabras yra gana patvarus metalas, tad atlaikys kasdienį dėvėjimą. Tiesa, laikui bėgant jis gali apsinešti, todėl reikia reguliariai valyti. „Norėdami išlaikyti savo sidabrinį žiedą gražų ir blizgantį, reguliariai valykite jį minkšta šluoste. Taip pat galite naudoti sidabro valiklį, kad pašalintumėte apnašas. Venkite dėvėti sidabrinį žiedą chloruotame vandenyje, pavyzdžiui, baseinuose ar karštose voniose, nes tai gali pažeisti metalą“, – pataria Tomas.

Svarbu tai, kad sidabras taip pat yra hipoalerginis, todėl jis netinks žmonėms, kurie turi jautrią odą.

Specialistas teigia, kad būtina žiūrėti, koks yra sidabro grynumas, kadangi tai lemia jo kokybę. „Gryniausias sidabras yra 925 prabos. Tačiau jis gana minkštas ir lengvai įbrėžiamas. 950 prabos sidabras yra šiek tiek kietesnis, o 825 – mažiau grynas, bet patvaresnis“, – paaiškina Tomas.

Kaip išsirinkti sužadėtuvių žiedą?

Tomas teigia, kad vyrai, kurie renka žiedus savo mylimosioms, neturėtų skubėti. Juk tai yra ne tik papuošalas, tačiau ir meilės gestas.

Pirmiausia reikia, žinoma, įvertinti dydį. Standartas dažniausiai varijuoja apie 17-18. Taip pat žiūrėkite – ar žiedas turi kokį nors akmenuką. Brangieji akmenys yra labai mėgstami. Žiedai gali kisti savo storumu, o tai daro įtaką kainai. Daugelis vėliau graviruoja žiedus, tad storesni, platesni žiedukai apsimoka labiau, telpa didesnė graviūra“, – pataria specialistas.

Rinktis svarbu patikimose prekybos vietose, pirkti ten, kur žiedai yra parduodami su garantija. Tai tarsi bus saugumo rodiklis, kad radote tikrai geros kokybės juvelyrinius dirbinius, kurie yra pagaminti iš tikro sidabro.

Sidabrinių žiedų istorija

Sidabrinių žiedų istorija siekia tūkstančius metų ir yra glaudžiai susijusi su žmonijos civilizacijos raida. Pirmieji sidabro papuošalai, įskaitant žiedus, buvo gaminami jau 3000 metų prieš Kristų Mesopotamijoje ir Egipte. Šie žiedai paprastai būdavo paprasti, dažnai pagaminti iš vielos ar plokščių sidabro lakštų. Jie buvo nešiojami ne tik kaip papuošalai, bet ir turėjo simbolinę prasmę, pavyzdžiui, nurodydavo socialinį statusą ar religinius įsitikinimus.

Senovės Graikijoje ir Romoje sidabriniai žiedai tapo vis sudėtingesni ir dekoratyvesni. Juvelyrai pradėjo naudoti įvairią techniką, pvz., emalį, filigraną ir inkrustaciją. Taip buvo kuriami unikalaus dizaino žiedai“, – pasakoja specialistas.

Istorijos tėkmėje kito ne tik žiedų stilius, tačiau ir gaminimo technologija. Kadangi sidabras yra labai paslanki medžiaga, iš jo galima pagaminti beveik bet kokio stiliaus papuošalus. Šiuo metu daugeliui svarbiausia unikalumas.

Renkantis sužadėtuvių žiedus taip pat prioritetas teikiamas unikalumui. Dažnas perka vienetinius unikalius dirbinius, kadangi jie yra skirti mylimai moteriai. Tiesa, tokie žiedai yra kur kas brangesni, o masinės gamybos gali būti dekoruojami graviūromis, kurios suteiks gaminiui daugiau asmeniškumo.

pr2024/61

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vyriausybės taupymo lakštų išplatinta už 2,5 mln. eurų

Vyriausybės_taupymo_lakštai

Pirmadienį baigėsi Vyriausybės taupymo lakštų (VTL) vienuoliktos emisijos platinimas – gyventojai įsigijo VTL už 2,5 mln. eurų, sudaryti 282 sandoriai. Už šią naują vienerių metų trukmės VTL emisiją gyventojams bus mokama 3,1 proc. metinių palūkanų. Pernai atnaujinus VTL platinimą, per vienuolika emisijų gyventojai viso įsigijo VTL už 203,9 mln. eurų. Vienuoliktos emisijos VTL gyventojai galėjo įsigyti birželio 3-17 d. Ši emisija bus išperkama 2025 m. birželio 18 d. VTL platinami per Finansų ministerijos atrinktus platintojus – „Swedbank“ ir SEB bankus.

Joninių ilgąjį savaitgalį policija neleis atsipalaiduoti

Tradicinė Rasos ir Joninių šventė būriais sutraukia pramogautojus. Visoje šalyje suintensyvėja eismas, miestuose, miesteliuose ir keliuose susidaro spūstys. Jau nuo pirmadienio policijos pareigūnai ruošiasi ilgajam savaitgaliui – stiprina patruliavimą. Birželio 21-ąją, penktadienį, bus vykdoma specialioji 24 valandų kontrolė. Nuo pirmadienio, birželio 17 dienos, policijos pareigūnai pradėjo vykdyti net dešimt dienų truksiančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebės eismo dalyvius ir sieks išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius

„Regitra“ paskelbė naują numerio ženklų seriją – patinkantį derinį ras ne tik „Matricos“ gerbėjai

Galima tikėti skaičių ar raidžių magija, galima netikėti, tačiau artimą, asmeninę ar simbolinę reikšmę turinčios ženklų kombinacijos kasdienybę truputį pagyvina ir netgi palengvina. Pavyzdžiui, ne eilės tvarka parinktus, o paties išsirinktus automobilio valstybinio numerio ženklus lengviau įsiminti. Tuo tarpu įmonėms, paženklinusioms visas turimas transporto priemones vienodų raidžių ar skaičių registracijos numerio deriniais, tampa paprasčiau administruoti autoparką. Birželio 18 d. „Regitra“ paskelbė 50 naujų numerio derinių automobiliams iš „N“ raidės, o elektromobilių ženklinimui bus išleista visiškai nauja serija EC. Taip pat

Skoniai iš Mažosios Lietuvos: nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ kviečia ragauti kafijos

Birželio 21-28 dienomis etnografiniame Mažosios Lietuvos regione pasklis kafijos aromatas! Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ ir kultūrinio paveldo arbatos ir kavos gamintojai „Dvaro kavos“ kviečia į „Vėtrungių ir kafijos dienas“. Visame Mažosios Lietuvos regione gyventojai ir keliautojai turės galimybę pasivaišinti autentišku lietuvininkų kulinarinio paveldo gėrimu, kuris gaminamas iš vietinių žaliavų (gilių, miežių, morkų, cikorijos) ir gardinamas pienu. Progų minėti Vėtrungių ir kafijos dienas 2024-aisiais yra net dvi! Pirmoji – 180-asis vėtrungių gimtadienis. 1844 m. birželio 26 d. buvo paskelbtas valdžios

Taip pat skaitykite