Šiandien Vilniui – 698 metai. 4 išmanūs sprendimai, padėsiantys jį geriau pažinti

 

·          Vilniaus vardas pirmą kartą paminėtas kunigaikščio Gedimino laiškuose 1323 m., ši data ir laikoma miesto gimtadieniu

·          Tinklalapis „Neakivaizdinis Vilnius“ leidžia pasirinkti sostinės maršrutus pagal temas

·          Programėlė „Čiurlionis in Vilnius“ padės susipažinti su šio menininko kūryba ir sužinoti, kaip anksčiau atrodė sostinė

·          Tinklalapyje „We love Lithuania“ rasite virtualius turus po lankytinas sostinės vietas

·          Programėlėje „Vilnius Go“ pateikiamas ir mažiau žinomų sostinės vietų sąrašas

Šiandien Vilnius švenčia 698-ąjį gimtadienį. Šįmet dėl karantino miesto šventė bus minima be masinių renginių, vis dėlto sostinės gimtadienį vilniečiai gali atšvęsti pasinaudodami išmaniais sprendimais. Sostinės gimtadienio proga „Bitės Profai“ aptaria išmanius sprendimus, kurie leis pasivaikščioti po sostinę virtualiai ar atrasti naujų lankytinų vietų.

„Vilniaus vardas pirmą kartą paminėtas 1323 m. kunigaikščio Gedimino laiške Hanzos miestų gyventojams, kuriuose juos kvietė atvykti į Vilnių. Ši data laikoma sostinės gimtadieniu. Kad šįmet per miesto gimtadienį vilniečiams nereikėtų liūdėti, atrinkome tinklalapius ir programėles, padėsiančius geriau pažinti miestą ir daugiau sužinoti apie jo garsenybes“, –  pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Sužinokite, kur Vilniuje rastas mamutas

Tinklalapyje „Neakivaizdinis Vilnius“ pateikiami skirtingi Vilniaus vietovių maršrutai, kuriuos galite pasirinkti pagal pomėgius. Literatūros mėgėjai čia ras maršrutą, sudarytą pagal Ričardo Gavelio knygoje „Vilniaus pokeris“ aprašytas vietas ar Vilniaus geto „Popieriaus brigados“ knygų slėptuves.

„Menų mėgėjai tinklalapyje taip pat galės susipažinti su Vytauto Kernagio kūrybai svarbiomis vietomis ir pasidomėti sostinės kino teatro istorijomis. O gamtos mylėtojai – sužinoti apie vietas, kuriose buvo rastas Vilniaus mamutas, priešistorinis moliuskas, jūrinės fosilijos ir daug kitų įdomybių“ – pasakoja L. Štrafėlaitė.

Pasivaikščiokite po Vilnių virtualiai

Jeigu iš namų per sostinės gimtadienį eiti vis dėlto neketinate, galite panaršyti po virtualius turus. Turas po Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą primins, kaip Vilnius atrodė Gedimino laikais, kaip atsirado Gedimino pilis, Katedra ir kiti šio rezervato objektai. Istoriją jums papasakos Vilniaus miesto raktininkas, kurį virtualaus turo metu matysite apatiniame dešiniame ekrano kampe.

„Taip pat galėsite virtualiai pasivaikščioti po Vilniaus paveikslų galeriją ar Nacionalinę dailės galeriją ir iš virtualių gidų sužinoti apie Lietuvos menininkų istoriją ir svarbiausius kūrinius. Daugiau virtualių turų apie Vilniaus ir kitų miestų lankytinas vietas rasite puslapyje „We love Lithuania“, – pataria „Bitės Profė“.

Pažinkite Čiurlionio kūrybą

Norintiems susipažinti su menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba ir išvysti senų Vilniaus fotografijų vertėtų išbandyti programėlę „Čiurlionis in Vilnius“ ( „Android“, „iOS“).

„Programėlėje rasite M. K. Čiurlionio eskizus, galėsite paskaityti literatūros kūrinius ir išgirsti šio kompozitoriaus kurtos muzikos. Svarbios M. K. Čiurlionio kūrybos ir gyvenimo vietos sužymėtos vėliavėlėmis Vilniaus žemėlapyje. Taip pat šalia pateikta senos sostinės įžymių vietų nuotraukos – norintiems sužinoti, kaip anksčiau atrodė Vilnius“, – paaiškina L. Štrafėlaitė.

Susidarykite savo maršrutą

Programėlėje „Vilnius Go“ ( „Android“, „iOS“) pamatysite šimtų lankytinų Vilniaus vietų sąrašą su trumpais aprašymais ir koordinatėmis. Jame bus ir mažiau žinomų objektų – skulptūrų, paminklų, ežerų, upių, fabrikų, muziejų, pažintinių takų, kapinių ir kitų vietų, apie kurias galbūt būsite nė negirdėję.

„Vilnius Go“ galėsite pasirinkti ir susidaryti norimą maršrutą, taip pat pasižiūrėti, kokios sostinės vietos geriausiai įvertintos kitų programėlės naudotojų. O kai iki lankytinos vietos bus likę mažiau nei 500 metrų, programėlė jus įspės, kad norimą vietą rastumėte greičiau. Tiesa, vilniečius raginame švęsti atsakingai, nesibūriuoti ir būtinai laikytis karantino rekomendacijų“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Daugiau apie išmanius sprendimus įprastai galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“, o per karantiną specialistai konsultuoja internetu. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Jaunius Špakauskas, „Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite