Šiandien Vilniui – 698 metai. 4 išmanūs sprendimai, padėsiantys jį geriau pažinti

 

·          Vilniaus vardas pirmą kartą paminėtas kunigaikščio Gedimino laiškuose 1323 m., ši data ir laikoma miesto gimtadieniu

·          Tinklalapis „Neakivaizdinis Vilnius“ leidžia pasirinkti sostinės maršrutus pagal temas

·          Programėlė „Čiurlionis in Vilnius“ padės susipažinti su šio menininko kūryba ir sužinoti, kaip anksčiau atrodė sostinė

·          Tinklalapyje „We love Lithuania“ rasite virtualius turus po lankytinas sostinės vietas

·          Programėlėje „Vilnius Go“ pateikiamas ir mažiau žinomų sostinės vietų sąrašas

Šiandien Vilnius švenčia 698-ąjį gimtadienį. Šįmet dėl karantino miesto šventė bus minima be masinių renginių, vis dėlto sostinės gimtadienį vilniečiai gali atšvęsti pasinaudodami išmaniais sprendimais. Sostinės gimtadienio proga „Bitės Profai“ aptaria išmanius sprendimus, kurie leis pasivaikščioti po sostinę virtualiai ar atrasti naujų lankytinų vietų.

„Vilniaus vardas pirmą kartą paminėtas 1323 m. kunigaikščio Gedimino laiške Hanzos miestų gyventojams, kuriuose juos kvietė atvykti į Vilnių. Ši data laikoma sostinės gimtadieniu. Kad šįmet per miesto gimtadienį vilniečiams nereikėtų liūdėti, atrinkome tinklalapius ir programėles, padėsiančius geriau pažinti miestą ir daugiau sužinoti apie jo garsenybes“, –  pranešime žiniasklaidai sako „Bitės Profė“ Lina Štrafėlaitė.

Sužinokite, kur Vilniuje rastas mamutas

Tinklalapyje „Neakivaizdinis Vilnius“ pateikiami skirtingi Vilniaus vietovių maršrutai, kuriuos galite pasirinkti pagal pomėgius. Literatūros mėgėjai čia ras maršrutą, sudarytą pagal Ričardo Gavelio knygoje „Vilniaus pokeris“ aprašytas vietas ar Vilniaus geto „Popieriaus brigados“ knygų slėptuves.

„Menų mėgėjai tinklalapyje taip pat galės susipažinti su Vytauto Kernagio kūrybai svarbiomis vietomis ir pasidomėti sostinės kino teatro istorijomis. O gamtos mylėtojai – sužinoti apie vietas, kuriose buvo rastas Vilniaus mamutas, priešistorinis moliuskas, jūrinės fosilijos ir daug kitų įdomybių“ – pasakoja L. Štrafėlaitė.

Pasivaikščiokite po Vilnių virtualiai

Jeigu iš namų per sostinės gimtadienį eiti vis dėlto neketinate, galite panaršyti po virtualius turus. Turas po Vilniaus pilių valstybinį kultūrinį rezervatą primins, kaip Vilnius atrodė Gedimino laikais, kaip atsirado Gedimino pilis, Katedra ir kiti šio rezervato objektai. Istoriją jums papasakos Vilniaus miesto raktininkas, kurį virtualaus turo metu matysite apatiniame dešiniame ekrano kampe.

„Taip pat galėsite virtualiai pasivaikščioti po Vilniaus paveikslų galeriją ar Nacionalinę dailės galeriją ir iš virtualių gidų sužinoti apie Lietuvos menininkų istoriją ir svarbiausius kūrinius. Daugiau virtualių turų apie Vilniaus ir kitų miestų lankytinas vietas rasite puslapyje „We love Lithuania“, – pataria „Bitės Profė“.

Pažinkite Čiurlionio kūrybą

Norintiems susipažinti su menininko Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūryba ir išvysti senų Vilniaus fotografijų vertėtų išbandyti programėlę „Čiurlionis in Vilnius“ ( „Android“, „iOS“).

„Programėlėje rasite M. K. Čiurlionio eskizus, galėsite paskaityti literatūros kūrinius ir išgirsti šio kompozitoriaus kurtos muzikos. Svarbios M. K. Čiurlionio kūrybos ir gyvenimo vietos sužymėtos vėliavėlėmis Vilniaus žemėlapyje. Taip pat šalia pateikta senos sostinės įžymių vietų nuotraukos – norintiems sužinoti, kaip anksčiau atrodė Vilnius“, – paaiškina L. Štrafėlaitė.

Susidarykite savo maršrutą

Programėlėje „Vilnius Go“ ( „Android“, „iOS“) pamatysite šimtų lankytinų Vilniaus vietų sąrašą su trumpais aprašymais ir koordinatėmis. Jame bus ir mažiau žinomų objektų – skulptūrų, paminklų, ežerų, upių, fabrikų, muziejų, pažintinių takų, kapinių ir kitų vietų, apie kurias galbūt būsite nė negirdėję.

„Vilnius Go“ galėsite pasirinkti ir susidaryti norimą maršrutą, taip pat pasižiūrėti, kokios sostinės vietos geriausiai įvertintos kitų programėlės naudotojų. O kai iki lankytinos vietos bus likę mažiau nei 500 metrų, programėlė jus įspės, kad norimą vietą rastumėte greičiau. Tiesa, vilniečius raginame švęsti atsakingai, nesibūriuoti ir būtinai laikytis karantino rekomendacijų“, – pasakoja „Bitės Profė“.

Daugiau apie išmanius sprendimus įprastai galite sužinoti iš didžiųjų miestų „Bitės“ salonuose įsikūrusių „Bitės Profų“, o per karantiną specialistai konsultuoja internetu. Išmaniųjų technologijų ekspertai konsultuoja nemokamai nepriklausomai nuo to, kokio tinklo paslaugomis naudojatės. Daugiau naudingų patarimų ir įdomių naujienų ieškokite „Bitės Profų“ puslapyje https://www.bite.lt/profai.

Jaunius Špakauskas, „Bitė Lietuva“ Korporatyvinės komunikacijos vadovas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso pandemija karūnavo apelsiną

Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija paskatino daugiau dėmesio skirti natūraliems imuniteto stiprinimo būdams. Natūralaus vitamino C šaltinio – apelsinų – paklausa pirmosios pandemijos metu pernai pavasarį taip šoktelėjo, kad Viduržemio jūros šalių ūkininkai buvo priversti ieškoti būdų, kaip patenkinti žaibiškai išaugusią paklausą. Augo ne tik šviežių vaisų, bet ir sulčių poreikis. Skaičiuojama, kad apelsinų sulčių gamyba 2020-2021 metų sezoną pasaulyje turėtų išaugti apie 17 procentų. Panašus augimas prognozuojamas ir Lietuvos rinkai. Didžiausios Lietuvoje sulčių gamintojos „Eckes-Granini Lietuva“ generalinis direktorius Marius Gudauskas

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą ar veiklos sritį?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje. Kam ruoštis, jei karantino metu nusprendėte keisti darbo pobūdį ar įsilieti į naują kolektyvą? Elektroninės parduotuves „Senukai.lt“ ir „1A.lt“ Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Kesko Senukai Digital“ administracijos vadovė Solveta Bružaitė pastebi, kad pastarieji 12 mėnesių darbo rinkoje buvo kaip niekuomet intensyvūs ir kupini iššūkių.

Kaip meninių vertybių restauratorius tapo 3D modeliuotoju?

3D modeliavimas – profesija, kurios dėka sukuriamos virtualios realybės ir kompiuterinių žaidimų erdvės, ji dažnai naudojama ir kuriant filmus ar projektuojant įvairius objektus gamybai. Trimatės erdvės modeliuotojas Lukas Paulauskas sako, jog sunkiausia šiame darbe analizuoti ir suprasti, kaip objektai padaryti realybėje, o labiausiai džiugina, kai juos pavyksta kokybiškai atkurti skaitmeninėje erdvėje. L. Paulauskas pasakoja, kad jo profesinis kelias prasidėjo prieš maždaug ketverius metus, kai jam buvo pasiūlyta prisidėti prie virtualiosios realybės erdvių kūrimo Kauno technologijos universitete (KTU). „Tuomet virtuali realybė

Zigmantas Balčytis: „Daržovių augintojai tikisi kompensacijų ir šiemet“

Vasario 22 d. Seimo narys Zigmantas Balčytis raštu kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydamas, kad būtų ieškoma būdų, kaip tęsti daržovių augintojams svarbią laikinosios pagalbos priemonę. 2020 metais prasidėjusi ir tebesitęsianti pandemija, COVID-19 ligos plitimas skaudžiai palietė visus sektorius, tarp jų ir žemės ūkio: daržovių augintojai, kurie negalėjo realizuoti derliaus, turėjo jį utilizuoti. Valstybė žemės ūkio ministro įsakymu skyrė laikinąją pagalbą, kuria pasinaudojo didžioji dalis daržovių augintojų, laiku suspėjusių užpildyti reikiamus dokumentus. Seimo narys Z. Balčytis sako, kad regionuose pasitaikė

Taip pat skaitykite