Sezoninė variklių diagnostika: ką svarbu žinoti? 

Jeigu pastebėjote pasikeitusį, netolygų automobilio variklio darbą, neramina netikėtai atsiradęs metalinis, skardus garsas, padidėjusios tepalo sąnaudas ar perteklinis tepalo lašėjimas per riebokšlius, per didelis dūmingumas – gali būti, kad taip jūsų automobilio variklis signalizuoja apie problemas ir galimą rimtesnį gedimą. Ypač aktualu tai tampa keičiantis sezonams.

Kas yra variklio diagnostika?

Variklio diagnostika – sudėtinga, tačiau labai reikalinga procedūra norint apsaugoti automobilio mechanizmus nuo rimtų ar nepataisomų gedimų. Variklio diagnostikos metu nustatomos probleminės variklio vietos, randamos esamos ir netgi nuspėjamos būsimos variklio gedimo priežastys.

Daugiausiai gedimų pasitaiko būtent žiemos sezono metu: tinkamai nesureguliuotos variklio sistemos, variklis sunkiai užsiveda arba visai neužsiveda. Tačiau tai jau yra netinkamos variklio priežiūros pasekmė, o ne priežastis. Variklių remontas Kaune konkrečiu atveju padeda įvertinti jūsų variklio būklę, prireikus suteikia būtinąją pagalbą ir remontą. Kitaip tariant paruošia jūsų automobilį žiemai.

Automobilių variklių diagnostikos rūšys

Diagnostika pagal išorinius požymius yra pati elementariausia – dar nesikreipus pagalbos į automobilių servisus, ją galima atlikti pačiam turint bendrą supratimą apie automobilio veikimo mechanizmus. Kritiškai įvertinus variklio išorinius požymius galima spręsti apie galimus gedimus.

Kompiuterinės variklio (ar viso automobilio) diagnostikos metu prie automobilio prisijungiama per elektroninius valdymo blokus: iš to tampa aišku, kaip veikia elektroninė valdymo sistema. Šis diagnostikos būdas leidžia aptikti maitinimo, komforto, saugos sistemų arba kitus mechaninius gedimus. Šis būdas patikimas, padeda atrasti galimą gedimą, tačiau reikia prisiminti, kad pagrindinės priežasties jis vienkartiniu prisijungimu nepašalina.

Variklis – svarbiausia automobilio dalis. Todėl jis turi būti ypač prižiūrimas, tvarkingos, patikimos būklės. Sezoninė variklių diagnostika jums padės geriau sukontroliuoti tinkamą automobilio variklio priežiūrą.

pr2021/112

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite