Šeštadienio talka: rinko šiukšles, kuopė paupius, sodino parką

Lietuvoje praūžė akcijos „Darom 2015“ talkos. Kasmet balandžio mėnesį skelbiamos aplinkos tvarkymo akcijos. Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko aštuntoji akcija „Darom“. Tai viena iš didžiausių pilietinių akcijų, kurios metu tvarkyti savo miestus skuba ir jaunas, ir pagyvenęs. Švarinti aplinką ėmėsi Šilutės rajono seniūnijos, bendruomenės, mokyklos.

Šilutiškiai talkininkai pasklido po mišką greta stadiono.

Kintuose
Vieni iš pirmųjų Šilutės rajone prieš šešerius metus akcijos „Darom“ talką surengė kintiškiai. Kintų seniūnas Antanas Kližentis pamena, kad į talką tuomet atvyko net šilutiškių. Ir šiemet kintiškiai išsiskyrė savo indėliu į šią pilietinę akciją. Ketvirtadienį seniūnijos darbuotojai šiukšles rinko prie Minijos senvagės ir Minijos kaimo prieigose. Penktadienį aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvavo jaunieji kintiškiai.
Pasak seniūno, talkoje dalyvavo nuo darželinuko iki vyriausių moksleivių. Jaunieji talkininkai valė rekreacinį mišką ir pamiškę prie marių, uosto, tvarkė bėgimo takus. Nors šios vietos nuolat prižiūrimos, tačiau tikimasi, kad talkoje dalyvavusieji patys nebenorės šiukšlinti ir teršiančius aplinką sudrausmins. Po talkos vaišintasi arbata.
Tvarkyti aplinką susirinko ir Stankiškių kaimo bendruomenė – valė kaimo pakeles ir naujos apžvalgos aikštelės ties Kniaupo įlanka teritoriją.
Šilutės seniūnija pakvietė talkininkus tvarkyti miškelį greta stadiono. Savanoriai susirinko 10 val. ryto ir pasklido po miškelį. Šiukšles į akcijos maišus (šiemet raudonos spalvos) rinko apie 40 talkininkų.
Pasak talkininkų koordinatoriaus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, per pusantros valandos nušvarinta apie 2 ha ploto.
Švėkšnoje, Inkakliuose
Švėkšnos neįgalieji į talką rinkosi penktadienį. Tvarkė teritoriją palei parką. Švėkšnos seniūnijos darbuotojai dirbo prie Pagraumenės malūno. Šią vietą ypač mėgsta žvejai, tačiau jie ne tik žvejoja, bet ir palieka šiukšlių.
Pasak seniūno Alfonso Šepučio, talkininkai rado labai priterštą aplinką: mėtėsi įvairiausių buities atliekų, padangų. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė patraukė rinkti šiukšlių prie Žvėrinčiaus miško.
Inkakliškiai ir Inkaklių daugiafunkcio centro darbuotojai švarino Ašvos pakrantes ir Žagatpurvių poilsio aikštelės teritoriją.
Rusnėje
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Pamariui“ sakė, kad jaunieji moksleiviai talkino penktadienį, o salos gyventojai rinkosi šeštadienį ir tvarkė Pakalnės kaimo šalikeles.
Beje, šį pavasarį Rusnės saloje vyksta didžiuliai pakelių ir kanalų valymo darbai. Pjaunami, genėjami medžiai, krūmai. Išgenėti medžiai ir krūmai atvėrė ir po jais slypėjusius šiukšlynus. Ko tik nerasta po jais!..
Po darbo talkininkų laukė sriuba, kurią šeimininkės virė iš laukuose surinktų rūgštynių ir dilgėlių.
Katyčiuose
Laikinai Katyčių seniūno pareigas einantis Viktoras Vaitiekovas pranešė, kad katytiškiai į visuotinę aplinkos tvarkymo akciją rinkosi savaitę anksčiau. Planuojantys įrengti rekreacinį parką pradėjo sodinti medelius prie Šyšos upės. Talkininkai pasodino 300 pušaičių. Ateityje čia žadama įrengti suolelių.
Penktadienį apie 4 km Šyšos pakrančių šiukšles rinko moksleiviai.
Vainute
Vainutiškiai į talką skubėjo penktadienį. Vainuto seniūnijos darbuotojai dirbo Atgimimo ąžuolyne. Prieš keletą metų sodinti medeliai ne visi prigijo. Kai kuriuos teko panaikinti, kitiems rišti įkalti kuoleliai.
Vainuto gimnazijos bendruomenė tvarkė gimnazijos aplinką.
Juknaičiuose
Juknaičių bendruomenė į talką rinkosi prie ežerėlio. Grėbė senus lapus, nušlavė estrados aplinką. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, tvarkę mokyklos aplinką ir pakeles, pripažino, kad gyvena tvarkingai, šiukšlių rado nedaug.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Man rūpi

    Viskas labai gražu, jei gyvenate miesto centre ir neturite galimybės matyti, koks beviltiškas reikalas yra vienąkart metuose tvarkyti ir… kasdien teršti. Visi taip gražiai šypsosi fotografuodamiesi… Net pons Rimkus pozuoja.
    O kas kasdien rūpinasi tvarka, pavyzdžiui, palei Šyšą prie pylimo, saloje, parke… Kiekvieną mielą dieną jaunimėlio, žvejų ir kitų gamtos mylėtojų palikti vis nauji plastiko buteliai, alaus skardinės, įvairiausios pakuotės… Vaikštau, matau. Vienos paauglių kompanijos, leidžiančios laiką ant tiltuko į salą, paprašėme surinkti šiukšles, kurias jie paskleidė ant to tiltuko. Kuo baigėsi? Viską įžūliai suspardė į upę. Užsirašiau motorolerio numerį (83 AAG), paskambinau policijai – tikėjausi, pakalbins profilaktiškai paauglius, pakalbės su jų tėvais (nepilnamečiai gėrė ir alų), tačiau… Kitą dieną jie vėl gastroliavo palei pylimą – jiems viskas leidžiama. O dar po kelerių metų ta pati policija gali turėti su jais jau didesnio ir rimtesnio vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite