Šeštadienio talka: rinko šiukšles, kuopė paupius, sodino parką

Lietuvoje praūžė akcijos „Darom 2015“ talkos. Kasmet balandžio mėnesį skelbiamos aplinkos tvarkymo akcijos. Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko aštuntoji akcija „Darom“. Tai viena iš didžiausių pilietinių akcijų, kurios metu tvarkyti savo miestus skuba ir jaunas, ir pagyvenęs. Švarinti aplinką ėmėsi Šilutės rajono seniūnijos, bendruomenės, mokyklos.

Šilutiškiai talkininkai pasklido po mišką greta stadiono.

Kintuose
Vieni iš pirmųjų Šilutės rajone prieš šešerius metus akcijos „Darom“ talką surengė kintiškiai. Kintų seniūnas Antanas Kližentis pamena, kad į talką tuomet atvyko net šilutiškių. Ir šiemet kintiškiai išsiskyrė savo indėliu į šią pilietinę akciją. Ketvirtadienį seniūnijos darbuotojai šiukšles rinko prie Minijos senvagės ir Minijos kaimo prieigose. Penktadienį aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvavo jaunieji kintiškiai.
Pasak seniūno, talkoje dalyvavo nuo darželinuko iki vyriausių moksleivių. Jaunieji talkininkai valė rekreacinį mišką ir pamiškę prie marių, uosto, tvarkė bėgimo takus. Nors šios vietos nuolat prižiūrimos, tačiau tikimasi, kad talkoje dalyvavusieji patys nebenorės šiukšlinti ir teršiančius aplinką sudrausmins. Po talkos vaišintasi arbata.
Tvarkyti aplinką susirinko ir Stankiškių kaimo bendruomenė – valė kaimo pakeles ir naujos apžvalgos aikštelės ties Kniaupo įlanka teritoriją.
Šilutės seniūnija pakvietė talkininkus tvarkyti miškelį greta stadiono. Savanoriai susirinko 10 val. ryto ir pasklido po miškelį. Šiukšles į akcijos maišus (šiemet raudonos spalvos) rinko apie 40 talkininkų.
Pasak talkininkų koordinatoriaus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, per pusantros valandos nušvarinta apie 2 ha ploto.
Švėkšnoje, Inkakliuose
Švėkšnos neįgalieji į talką rinkosi penktadienį. Tvarkė teritoriją palei parką. Švėkšnos seniūnijos darbuotojai dirbo prie Pagraumenės malūno. Šią vietą ypač mėgsta žvejai, tačiau jie ne tik žvejoja, bet ir palieka šiukšlių.
Pasak seniūno Alfonso Šepučio, talkininkai rado labai priterštą aplinką: mėtėsi įvairiausių buities atliekų, padangų. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė patraukė rinkti šiukšlių prie Žvėrinčiaus miško.
Inkakliškiai ir Inkaklių daugiafunkcio centro darbuotojai švarino Ašvos pakrantes ir Žagatpurvių poilsio aikštelės teritoriją.
Rusnėje
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Pamariui“ sakė, kad jaunieji moksleiviai talkino penktadienį, o salos gyventojai rinkosi šeštadienį ir tvarkė Pakalnės kaimo šalikeles.
Beje, šį pavasarį Rusnės saloje vyksta didžiuliai pakelių ir kanalų valymo darbai. Pjaunami, genėjami medžiai, krūmai. Išgenėti medžiai ir krūmai atvėrė ir po jais slypėjusius šiukšlynus. Ko tik nerasta po jais!..
Po darbo talkininkų laukė sriuba, kurią šeimininkės virė iš laukuose surinktų rūgštynių ir dilgėlių.
Katyčiuose
Laikinai Katyčių seniūno pareigas einantis Viktoras Vaitiekovas pranešė, kad katytiškiai į visuotinę aplinkos tvarkymo akciją rinkosi savaitę anksčiau. Planuojantys įrengti rekreacinį parką pradėjo sodinti medelius prie Šyšos upės. Talkininkai pasodino 300 pušaičių. Ateityje čia žadama įrengti suolelių.
Penktadienį apie 4 km Šyšos pakrančių šiukšles rinko moksleiviai.
Vainute
Vainutiškiai į talką skubėjo penktadienį. Vainuto seniūnijos darbuotojai dirbo Atgimimo ąžuolyne. Prieš keletą metų sodinti medeliai ne visi prigijo. Kai kuriuos teko panaikinti, kitiems rišti įkalti kuoleliai.
Vainuto gimnazijos bendruomenė tvarkė gimnazijos aplinką.
Juknaičiuose
Juknaičių bendruomenė į talką rinkosi prie ežerėlio. Grėbė senus lapus, nušlavė estrados aplinką. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, tvarkę mokyklos aplinką ir pakeles, pripažino, kad gyvena tvarkingai, šiukšlių rado nedaug.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Man rūpi

    Viskas labai gražu, jei gyvenate miesto centre ir neturite galimybės matyti, koks beviltiškas reikalas yra vienąkart metuose tvarkyti ir… kasdien teršti. Visi taip gražiai šypsosi fotografuodamiesi… Net pons Rimkus pozuoja.
    O kas kasdien rūpinasi tvarka, pavyzdžiui, palei Šyšą prie pylimo, saloje, parke… Kiekvieną mielą dieną jaunimėlio, žvejų ir kitų gamtos mylėtojų palikti vis nauji plastiko buteliai, alaus skardinės, įvairiausios pakuotės… Vaikštau, matau. Vienos paauglių kompanijos, leidžiančios laiką ant tiltuko į salą, paprašėme surinkti šiukšles, kurias jie paskleidė ant to tiltuko. Kuo baigėsi? Viską įžūliai suspardė į upę. Užsirašiau motorolerio numerį (83 AAG), paskambinau policijai – tikėjausi, pakalbins profilaktiškai paauglius, pakalbės su jų tėvais (nepilnamečiai gėrė ir alų), tačiau… Kitą dieną jie vėl gastroliavo palei pylimą – jiems viskas leidžiama. O dar po kelerių metų ta pati policija gali turėti su jais jau didesnio ir rimtesnio vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite