Šeštadienio talka: rinko šiukšles, kuopė paupius, sodino parką

Lietuvoje praūžė akcijos „Darom 2015“ talkos. Kasmet balandžio mėnesį skelbiamos aplinkos tvarkymo akcijos. Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko aštuntoji akcija „Darom“. Tai viena iš didžiausių pilietinių akcijų, kurios metu tvarkyti savo miestus skuba ir jaunas, ir pagyvenęs. Švarinti aplinką ėmėsi Šilutės rajono seniūnijos, bendruomenės, mokyklos.

Šilutiškiai talkininkai pasklido po mišką greta stadiono.

Kintuose
Vieni iš pirmųjų Šilutės rajone prieš šešerius metus akcijos „Darom“ talką surengė kintiškiai. Kintų seniūnas Antanas Kližentis pamena, kad į talką tuomet atvyko net šilutiškių. Ir šiemet kintiškiai išsiskyrė savo indėliu į šią pilietinę akciją. Ketvirtadienį seniūnijos darbuotojai šiukšles rinko prie Minijos senvagės ir Minijos kaimo prieigose. Penktadienį aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvavo jaunieji kintiškiai.
Pasak seniūno, talkoje dalyvavo nuo darželinuko iki vyriausių moksleivių. Jaunieji talkininkai valė rekreacinį mišką ir pamiškę prie marių, uosto, tvarkė bėgimo takus. Nors šios vietos nuolat prižiūrimos, tačiau tikimasi, kad talkoje dalyvavusieji patys nebenorės šiukšlinti ir teršiančius aplinką sudrausmins. Po talkos vaišintasi arbata.
Tvarkyti aplinką susirinko ir Stankiškių kaimo bendruomenė – valė kaimo pakeles ir naujos apžvalgos aikštelės ties Kniaupo įlanka teritoriją.
Šilutės seniūnija pakvietė talkininkus tvarkyti miškelį greta stadiono. Savanoriai susirinko 10 val. ryto ir pasklido po miškelį. Šiukšles į akcijos maišus (šiemet raudonos spalvos) rinko apie 40 talkininkų.
Pasak talkininkų koordinatoriaus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, per pusantros valandos nušvarinta apie 2 ha ploto.
Švėkšnoje, Inkakliuose
Švėkšnos neįgalieji į talką rinkosi penktadienį. Tvarkė teritoriją palei parką. Švėkšnos seniūnijos darbuotojai dirbo prie Pagraumenės malūno. Šią vietą ypač mėgsta žvejai, tačiau jie ne tik žvejoja, bet ir palieka šiukšlių.
Pasak seniūno Alfonso Šepučio, talkininkai rado labai priterštą aplinką: mėtėsi įvairiausių buities atliekų, padangų. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė patraukė rinkti šiukšlių prie Žvėrinčiaus miško.
Inkakliškiai ir Inkaklių daugiafunkcio centro darbuotojai švarino Ašvos pakrantes ir Žagatpurvių poilsio aikštelės teritoriją.
Rusnėje
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Pamariui“ sakė, kad jaunieji moksleiviai talkino penktadienį, o salos gyventojai rinkosi šeštadienį ir tvarkė Pakalnės kaimo šalikeles.
Beje, šį pavasarį Rusnės saloje vyksta didžiuliai pakelių ir kanalų valymo darbai. Pjaunami, genėjami medžiai, krūmai. Išgenėti medžiai ir krūmai atvėrė ir po jais slypėjusius šiukšlynus. Ko tik nerasta po jais!..
Po darbo talkininkų laukė sriuba, kurią šeimininkės virė iš laukuose surinktų rūgštynių ir dilgėlių.
Katyčiuose
Laikinai Katyčių seniūno pareigas einantis Viktoras Vaitiekovas pranešė, kad katytiškiai į visuotinę aplinkos tvarkymo akciją rinkosi savaitę anksčiau. Planuojantys įrengti rekreacinį parką pradėjo sodinti medelius prie Šyšos upės. Talkininkai pasodino 300 pušaičių. Ateityje čia žadama įrengti suolelių.
Penktadienį apie 4 km Šyšos pakrančių šiukšles rinko moksleiviai.
Vainute
Vainutiškiai į talką skubėjo penktadienį. Vainuto seniūnijos darbuotojai dirbo Atgimimo ąžuolyne. Prieš keletą metų sodinti medeliai ne visi prigijo. Kai kuriuos teko panaikinti, kitiems rišti įkalti kuoleliai.
Vainuto gimnazijos bendruomenė tvarkė gimnazijos aplinką.
Juknaičiuose
Juknaičių bendruomenė į talką rinkosi prie ežerėlio. Grėbė senus lapus, nušlavė estrados aplinką. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, tvarkę mokyklos aplinką ir pakeles, pripažino, kad gyvena tvarkingai, šiukšlių rado nedaug.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 18

Vienas komentaras

  • Man rūpi

    Viskas labai gražu, jei gyvenate miesto centre ir neturite galimybės matyti, koks beviltiškas reikalas yra vienąkart metuose tvarkyti ir… kasdien teršti. Visi taip gražiai šypsosi fotografuodamiesi… Net pons Rimkus pozuoja.
    O kas kasdien rūpinasi tvarka, pavyzdžiui, palei Šyšą prie pylimo, saloje, parke… Kiekvieną mielą dieną jaunimėlio, žvejų ir kitų gamtos mylėtojų palikti vis nauji plastiko buteliai, alaus skardinės, įvairiausios pakuotės… Vaikštau, matau. Vienos paauglių kompanijos, leidžiančios laiką ant tiltuko į salą, paprašėme surinkti šiukšles, kurias jie paskleidė ant to tiltuko. Kuo baigėsi? Viską įžūliai suspardė į upę. Užsirašiau motorolerio numerį (83 AAG), paskambinau policijai – tikėjausi, pakalbins profilaktiškai paauglius, pakalbės su jų tėvais (nepilnamečiai gėrė ir alų), tačiau… Kitą dieną jie vėl gastroliavo palei pylimą – jiems viskas leidžiama. O dar po kelerių metų ta pati policija gali turėti su jais jau didesnio ir rimtesnio vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite