Šeštadienio talka: rinko šiukšles, kuopė paupius, sodino parką

Lietuvoje praūžė akcijos „Darom 2015“ talkos. Kasmet balandžio mėnesį skelbiamos aplinkos tvarkymo akcijos. Šeštadienį visoje Lietuvoje vyko aštuntoji akcija „Darom“. Tai viena iš didžiausių pilietinių akcijų, kurios metu tvarkyti savo miestus skuba ir jaunas, ir pagyvenęs. Švarinti aplinką ėmėsi Šilutės rajono seniūnijos, bendruomenės, mokyklos.

Šilutiškiai talkininkai pasklido po mišką greta stadiono.

Kintuose
Vieni iš pirmųjų Šilutės rajone prieš šešerius metus akcijos „Darom“ talką surengė kintiškiai. Kintų seniūnas Antanas Kližentis pamena, kad į talką tuomet atvyko net šilutiškių. Ir šiemet kintiškiai išsiskyrė savo indėliu į šią pilietinę akciją. Ketvirtadienį seniūnijos darbuotojai šiukšles rinko prie Minijos senvagės ir Minijos kaimo prieigose. Penktadienį aplinkos tvarkymo akcijoje dalyvavo jaunieji kintiškiai.
Pasak seniūno, talkoje dalyvavo nuo darželinuko iki vyriausių moksleivių. Jaunieji talkininkai valė rekreacinį mišką ir pamiškę prie marių, uosto, tvarkė bėgimo takus. Nors šios vietos nuolat prižiūrimos, tačiau tikimasi, kad talkoje dalyvavusieji patys nebenorės šiukšlinti ir teršiančius aplinką sudrausmins. Po talkos vaišintasi arbata.
Tvarkyti aplinką susirinko ir Stankiškių kaimo bendruomenė – valė kaimo pakeles ir naujos apžvalgos aikštelės ties Kniaupo įlanka teritoriją.
Šilutės seniūnija pakvietė talkininkus tvarkyti miškelį greta stadiono. Savanoriai susirinko 10 val. ryto ir pasklido po miškelį. Šiukšles į akcijos maišus (šiemet raudonos spalvos) rinko apie 40 talkininkų.
Pasak talkininkų koordinatoriaus Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, per pusantros valandos nušvarinta apie 2 ha ploto.
Švėkšnoje, Inkakliuose
Švėkšnos neįgalieji į talką rinkosi penktadienį. Tvarkė teritoriją palei parką. Švėkšnos seniūnijos darbuotojai dirbo prie Pagraumenės malūno. Šią vietą ypač mėgsta žvejai, tačiau jie ne tik žvejoja, bet ir palieka šiukšlių.
Pasak seniūno Alfonso Šepučio, talkininkai rado labai priterštą aplinką: mėtėsi įvairiausių buities atliekų, padangų. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos bendruomenė patraukė rinkti šiukšlių prie Žvėrinčiaus miško.
Inkakliškiai ir Inkaklių daugiafunkcio centro darbuotojai švarino Ašvos pakrantes ir Žagatpurvių poilsio aikštelės teritoriją.
Rusnėje
Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė „Pamariui“ sakė, kad jaunieji moksleiviai talkino penktadienį, o salos gyventojai rinkosi šeštadienį ir tvarkė Pakalnės kaimo šalikeles.
Beje, šį pavasarį Rusnės saloje vyksta didžiuliai pakelių ir kanalų valymo darbai. Pjaunami, genėjami medžiai, krūmai. Išgenėti medžiai ir krūmai atvėrė ir po jais slypėjusius šiukšlynus. Ko tik nerasta po jais!..
Po darbo talkininkų laukė sriuba, kurią šeimininkės virė iš laukuose surinktų rūgštynių ir dilgėlių.
Katyčiuose
Laikinai Katyčių seniūno pareigas einantis Viktoras Vaitiekovas pranešė, kad katytiškiai į visuotinę aplinkos tvarkymo akciją rinkosi savaitę anksčiau. Planuojantys įrengti rekreacinį parką pradėjo sodinti medelius prie Šyšos upės. Talkininkai pasodino 300 pušaičių. Ateityje čia žadama įrengti suolelių.
Penktadienį apie 4 km Šyšos pakrančių šiukšles rinko moksleiviai.
Vainute
Vainutiškiai į talką skubėjo penktadienį. Vainuto seniūnijos darbuotojai dirbo Atgimimo ąžuolyne. Prieš keletą metų sodinti medeliai ne visi prigijo. Kai kuriuos teko panaikinti, kitiems rišti įkalti kuoleliai.
Vainuto gimnazijos bendruomenė tvarkė gimnazijos aplinką.
Juknaičiuose
Juknaičių bendruomenė į talką rinkosi prie ežerėlio. Grėbė senus lapus, nušlavė estrados aplinką. Juknaičių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir mokytojai, tvarkę mokyklos aplinką ir pakeles, pripažino, kad gyvena tvarkingai, šiukšlių rado nedaug.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Man rūpi

    Viskas labai gražu, jei gyvenate miesto centre ir neturite galimybės matyti, koks beviltiškas reikalas yra vienąkart metuose tvarkyti ir… kasdien teršti. Visi taip gražiai šypsosi fotografuodamiesi… Net pons Rimkus pozuoja.
    O kas kasdien rūpinasi tvarka, pavyzdžiui, palei Šyšą prie pylimo, saloje, parke… Kiekvieną mielą dieną jaunimėlio, žvejų ir kitų gamtos mylėtojų palikti vis nauji plastiko buteliai, alaus skardinės, įvairiausios pakuotės… Vaikštau, matau. Vienos paauglių kompanijos, leidžiančios laiką ant tiltuko į salą, paprašėme surinkti šiukšles, kurias jie paskleidė ant to tiltuko. Kuo baigėsi? Viską įžūliai suspardė į upę. Užsirašiau motorolerio numerį (83 AAG), paskambinau policijai – tikėjausi, pakalbins profilaktiškai paauglius, pakalbės su jų tėvais (nepilnamečiai gėrė ir alų), tačiau… Kitą dieną jie vėl gastroliavo palei pylimą – jiems viskas leidžiama. O dar po kelerių metų ta pati policija gali turėti su jais jau didesnio ir rimtesnio vargo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite