Šeštadienį – „Šilutės diena” (programa)

Gegužės 29-ąją, šeštadienį, Šilutės miesto gimtadienį ir vasaros sezono pradžią pažymėsime švęsdami „Šilutės dieną”. 

Miesto erdves puoš šventiniai akcentai, pagaminti Šilutės mokyklų ir darželių bendruomenių. Nuo pat ankstaus ryto ir visą dieną vyks įvairios akcijos, edukacijos, parodos. Bus galima dviračiu keliauti aplink Šilutę, susipažinti su garsiomis krašto asmenybėmis, dalyvaujant orientaciniame žaidime „Šilutės gatvės mena didžius žmones“. Vakare kraštiečiai ir miesto svečiai galės stebėti Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklį visai šeimai, klausysis poezijos, chorinės-vokalinės muzikos ir grupės „Sirupas” koncerto. Sekmadienį gyventojai bus kviečiami į Šv. Mišias.

P R O G R A M A

8.00–9.00 VAL. AKCIJA „ŠEŠTADIENIS SU ŠVENTINIU LAIKRAŠČIU“.

Prie įvažiavimų į Šilutės miestą

9.00–15.00 VAL. VEIKIA ŠILUTĖS KRAŠTIEČIŲ PARODOS: pedagogės, tautodailininkės Virginijos Kazlauskienės tapybos darbai „Šviesos ir spalvų žaismas“ ir tautodailininko Petro Balsio medžio drožiniai „Praeities stiprybė“. Lankytojų registracija vyks prieš renginį.
Bajoraičio viešosios bibliotekos Parodų salėje

NUO 10.00  VAL. DVIRAČIAIS „VĖTRUNGIŲ KELIU” APLINK ŠILUTĘ”.

Nuotaikinga kelionė dviračiais aplink Šilutę, aplankant kultūros kelio „Vėtrungių keliu“ objektus, dalyviai atliks užduotis, laimės prizus. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė dalyvių registracija www.silutekpc.lt.

Pradžia nuo Šilutės H. Šojaus dvaro

NUO 11.00 VAL. ORIENTACINIS ŽAIDIMAS „ŠILUTĖS GATVĖS MENA DIDŽIUS ŽMONES“. Daug gatvių Šilutėje pavadinta kultūrai ir visuomenei nusipelniusių žmonių vardais. Pagal užuominas atspėkite asmenybę, tada nueikite į jo vardu pavadintą gatvę ir nufotografuokite gatvės pavadinimą.

Daugiau apie žaidimą www.silutesmuziejus.lt.

11.00–13.00 VAL.EDUKACIJA ŠEIMOMS „SENASIS KNYGRIŠIŲ AMATAS – ĮRIŠK KNYGĄ PATS“.

Užsiėmimą ves profesionalus knygrišys, Vilniaus knygrišių gildijos pirmininkas, Rimas Supranavičius.

Išankstinė dalyvių registracija el. p. vita.geruliene@silutevb.lt, tel. 45965 ir prieš renginį.
Bajoraičio viešosios bibliotekos kiemelyje

12.00–14.00 VAL. LAUKO PARODA „510 METŲ ISTORIJOS“.

Parodos lankytojų lauks ir lauko žaidimai, kartu pasibūti kvies folkloro ansamblis „Ramytė“.

Prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus

14.00 VAL. SPEKTAKLIS VAIKAMS „BEŽDŽIONIŲ KARALIUS“.

Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklis visai šeimai pagal kinų autoriaus U-CEN-EN kūrinį „Beždžionių karalius“. Po spektaklio mažųjų žiūrovų lauks maloni staigmenėlė. Spektaklis nemokamas. Išankstinė žiūrovų registracija el. p. silute@teatras.info arba tel. +37068211371.

Šilutės Vydūno gimnazijoje

15.00–16.00 VAL.„VAKARAS P“. Intensyvios poezijos, muzikos ir šokio interpretacijos su jaunosios kartos aktoriais Baliu Ivanausku, Artūru Dubaka. Išankstinė žiūrovų registracija tel. 78216 ir prieš renginį.
Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

17.00–18.00VAL. CHORINĖS-VOKALINĖS MUZIKOS KONCERTAS.

Tradicinis Šilutės rajono mėgėjų meno vokalinių ansamblių ir chorų koncertas.

Išankstinė žiūrovų registracija www.silutekpc.lt.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje

20.00–21.30 VAL. GRUPĖS „SIRUPAS“ KONCERTAS. Koncerto organizatorius – asociacija „Pamario vakarai“. Lankytojų registracija vyks prieš renginį.

Parke prie Šilutės kultūros centro

GEGUŽĖS 30 D. (SEKMADIENĮ)

MIESTO BAŽNYČIOSE MALDA „UŽ AUGANTĮ MIESTĄ IR BENDRUOMENĘ“.

9.00 VAL. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

10.00 VAL. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje, Šilutės Naujojoje apaštalų bažnyčioje.

11.00 VAL. Šilutės evangelikų baptistų bažnyčioje, Šilutės Evangelijos bažnyčioje, Šilutės laisvųjų krikščionių bažnyčioje.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdinė medžiaga viešinama reprezentaciniais tikslais.

Organizatoriai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės kamerinis dramos teatras, asociacija „Pamario vakarai“.

Partneriai: Šilutės seniūnija, Šilutės policijos komisariatas, Šilutės turizmo informacijos centras, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės rajono ugdymo įstaigos,

Dalinį finansavimą skiria: Šilutės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Informaciniai rėmėjai: laikraščiai „Šilutės naujienos“, „Šilokarčema“; el.laikraščiai „Pamarys“, Šilutės ETA Žinios, Šilutės žinios, „Šilainės kraštas“.

Šilutės miesto televizija „Šilutės TV“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Maisto produktų tausojimo gudrybės: nuo šaldytuvo lentynėlių paslapčių iki šaldytų avokadų ir acte mirkytų uogų

Tausoti, saugoti ir veltui nešvaistyti maisto. Tokios tvarumo idėjos šiuo metu yra ne tik labai populiarios: jos taip pat leidžia gyventi taupiau, sąmoningiau ir kuo ilgiau mėgautis maisto produktų šviežumu. Visgi neretai tenka susidurti su galvosūkiu, kaip to pasiekti savo virtuvėje. Gudrybės šaldytuve Didelę dalį pasaulio užkariavusi sąmoningo maisto vartojimo filosofija sėkmingai kelią skinasi ir į lietuvių virtuves. Todėl šį, vis dažnesnį šalies gyventojų pasirinkimą sveikinanti „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė tikina – švaistyti mažiau reiškia gyventi

Įspūdžiai po savanorystės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

Kiekvienas žmogus savanorystės reikšmę suvokia savaip. Standartinis apibrėžimas skamba taip: įvairaus amžiaus žmonių, kurie laisva valia skiria savo laiką, žinias, patirtį ir energiją visuomenės naudai, atliekama veikla, už kurią nėra gaunama piniginio atlygio.   O kas mums yra savanorystė? Iš pradžių ši veikla mums reiškė papildomą 0,25 balą, kuris būtų priskaičiuojamas stojant į universitetą. Tačiau laikui bėgant supratome, jog savanorystė yra kur kas daugiau. Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje praleistos valandos virto ne tik malonumo, džiaugsmo, bet ir pažinimo šaltiniu.

Taip pat skaitykite