Šeštadienį – „Šilutės diena” (programa)

Gegužės 29-ąją, šeštadienį, Šilutės miesto gimtadienį ir vasaros sezono pradžią pažymėsime švęsdami „Šilutės dieną”. 

Miesto erdves puoš šventiniai akcentai, pagaminti Šilutės mokyklų ir darželių bendruomenių. Nuo pat ankstaus ryto ir visą dieną vyks įvairios akcijos, edukacijos, parodos. Bus galima dviračiu keliauti aplink Šilutę, susipažinti su garsiomis krašto asmenybėmis, dalyvaujant orientaciniame žaidime „Šilutės gatvės mena didžius žmones“. Vakare kraštiečiai ir miesto svečiai galės stebėti Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklį visai šeimai, klausysis poezijos, chorinės-vokalinės muzikos ir grupės „Sirupas” koncerto. Sekmadienį gyventojai bus kviečiami į Šv. Mišias.

P R O G R A M A

8.00–9.00 VAL. AKCIJA „ŠEŠTADIENIS SU ŠVENTINIU LAIKRAŠČIU“.

Prie įvažiavimų į Šilutės miestą

9.00–15.00 VAL. VEIKIA ŠILUTĖS KRAŠTIEČIŲ PARODOS: pedagogės, tautodailininkės Virginijos Kazlauskienės tapybos darbai „Šviesos ir spalvų žaismas“ ir tautodailininko Petro Balsio medžio drožiniai „Praeities stiprybė“. Lankytojų registracija vyks prieš renginį.
Bajoraičio viešosios bibliotekos Parodų salėje

NUO 10.00  VAL. DVIRAČIAIS „VĖTRUNGIŲ KELIU” APLINK ŠILUTĘ”.

Nuotaikinga kelionė dviračiais aplink Šilutę, aplankant kultūros kelio „Vėtrungių keliu“ objektus, dalyviai atliks užduotis, laimės prizus. Dalyvių skaičius ribotas. Būtina išankstinė dalyvių registracija www.silutekpc.lt.

Pradžia nuo Šilutės H. Šojaus dvaro

NUO 11.00 VAL. ORIENTACINIS ŽAIDIMAS „ŠILUTĖS GATVĖS MENA DIDŽIUS ŽMONES“. Daug gatvių Šilutėje pavadinta kultūrai ir visuomenei nusipelniusių žmonių vardais. Pagal užuominas atspėkite asmenybę, tada nueikite į jo vardu pavadintą gatvę ir nufotografuokite gatvės pavadinimą.

Daugiau apie žaidimą www.silutesmuziejus.lt.

11.00–13.00 VAL.EDUKACIJA ŠEIMOMS „SENASIS KNYGRIŠIŲ AMATAS – ĮRIŠK KNYGĄ PATS“.

Užsiėmimą ves profesionalus knygrišys, Vilniaus knygrišių gildijos pirmininkas, Rimas Supranavičius.

Išankstinė dalyvių registracija el. p. vita.geruliene@silutevb.lt, tel. 45965 ir prieš renginį.
Bajoraičio viešosios bibliotekos kiemelyje

12.00–14.00 VAL. LAUKO PARODA „510 METŲ ISTORIJOS“.

Parodos lankytojų lauks ir lauko žaidimai, kartu pasibūti kvies folkloro ansamblis „Ramytė“.

Prie Šilutės Hugo Šojaus muziejaus

14.00 VAL. SPEKTAKLIS VAIKAMS „BEŽDŽIONIŲ KARALIUS“.

Šilutės kamerinio dramos teatro spektaklis visai šeimai pagal kinų autoriaus U-CEN-EN kūrinį „Beždžionių karalius“. Po spektaklio mažųjų žiūrovų lauks maloni staigmenėlė. Spektaklis nemokamas. Išankstinė žiūrovų registracija el. p. silute@teatras.info arba tel. +37068211371.

Šilutės Vydūno gimnazijoje

15.00–16.00 VAL.„VAKARAS P“. Intensyvios poezijos, muzikos ir šokio interpretacijos su jaunosios kartos aktoriais Baliu Ivanausku, Artūru Dubaka. Išankstinė žiūrovų registracija tel. 78216 ir prieš renginį.
Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

17.00–18.00VAL. CHORINĖS-VOKALINĖS MUZIKOS KONCERTAS.

Tradicinis Šilutės rajono mėgėjų meno vokalinių ansamblių ir chorų koncertas.

Išankstinė žiūrovų registracija www.silutekpc.lt.

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje

20.00–21.30 VAL. GRUPĖS „SIRUPAS“ KONCERTAS. Koncerto organizatorius – asociacija „Pamario vakarai“. Lankytojų registracija vyks prieš renginį.

Parke prie Šilutės kultūros centro

GEGUŽĖS 30 D. (SEKMADIENĮ)

MIESTO BAŽNYČIOSE MALDA „UŽ AUGANTĮ MIESTĄ IR BENDRUOMENĘ“.

9.00 VAL. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje.

10.00 VAL. Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje, Šilutės Naujojoje apaštalų bažnyčioje.

11.00 VAL. Šilutės evangelikų baptistų bažnyčioje, Šilutės Evangelijos bažnyčioje, Šilutės laisvųjų krikščionių bažnyčioje.

Renginys gali būti fotografuojamas ir filmuojamas. Nuotraukos ir vaizdinė medžiaga viešinama reprezentaciniais tikslais.

Organizatoriai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės Hugo Šojaus muziejus, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka, Šilutės kamerinis dramos teatras, asociacija „Pamario vakarai“.

Partneriai: Šilutės seniūnija, Šilutės policijos komisariatas, Šilutės turizmo informacijos centras, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės rajono ugdymo įstaigos,

Dalinį finansavimą skiria: Šilutės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Informaciniai rėmėjai: laikraščiai „Šilutės naujienos“, „Šilokarčema“; el.laikraščiai „Pamarys“, Šilutės ETA Žinios, Šilutės žinios, „Šilainės kraštas“.

Šilutės miesto televizija „Šilutės TV“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tradicinėje Vydūno atminimo konferencijoje dėmesys skirtas karo tematikai

Rugpjūčio 4 dieną įvykusioje konferencijoje „Vydūnas: kada karų nebebus“ daug dėmesio skirta karo tematikai, jo kilimo priežasčių apžvalgai ir pan. Tema pasirinkta neatsitiktinai – Mažosios Lietuvos šviesuolis, filosofas Vydūnas šiai temai skyrė taip pat nemažai dėmesio. Vydūno vardu pavadintoje Pagėgių bibliotekoje kasmet tradiciškai buriasi šio šviesuolio idėjas vertinantys ar propaguojantys entuziastai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Rugpjūčio pirmąją savaitę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka bei Vydūno draugija organizuoja konferenciją, kurios metu aptariami svarbiausi per pastaruosius metus nuveikti

Norinčių modernizuoti savo individualų namą iš Šilutės rajono – tik 32

Šiemet paraiškų gauti finansavimą už gyvenamųjų namų (vieno ar dviejų butų) modernizavimą skaičius išaugo bene dvigubai. APVA gavo beveik 1300 paraiškų už daugiau kaip 11 mln. eurų. Iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos lėšų šiai priemonei skirta 10 mln. eurų. „Kalbant apie šio kvietimo rezultatus, pirmiausia džiugina beveik dvigubai išaugęs paraiškų skaičius – praėjusio kvietimo metu buvo gautos 653 paraiškos. Vertinant pastarųjų trijų metų kvietimų rezultatus, tendencijos panašios – norinčių modernizuoti savo individualų namą gyventojų skaičius kasmet auga“, –

Tarptautinė tautos diena      

Rugpjūčio 9 d. minima Tarptautinė pasaulio vietinių tautų diena. 1992 m. rugpjūčio 9 d. pirmą kartą įvyko tautų darbo grupių susirinkimas dėl žmonių teisių apsaugos. Tarptautinę tautos dieną paskelbė minėtina diena Jungtinių tautų organizacija 1994 m. gruodžio 23 d. Ši diena skirta ginti vietinių tautų – čiabuvių teises. Čiabuviai, dar vadinami aborigenais, autochtonais – tai senieji vietiniai tam tikros vietovės žmonės, tebegyvenantys arba gyvenę toje teritorijoje iki dabartinių gyventojų įsikūrimo. Čiabuvių bendruomenės laikosi savitų tradicijų, išsiskiria iš visos visuomenės. Tokios

Už pareigūnų žeminimą socialiniuose tinkluose gresia baudos

Policijos pareigūnai, dirbdami savo darbą, sulaukia ne tik šiltų padėkos žodžių. Vis dar pasitaiko drąsuolių, nevengiančių įžeidinėti pareigūnus. Antai socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „Kur stovi trikojis Šilutėje“ buvo patalpinti du įrašai, žeminantys policijos pareigūnus. Labai drąsi 27-erių socialinių tinklų lankytoja ir iškalbingas 59-erių vyriškis savo veiksmais įžeidė ne tik policijos pareigūnų garbę ir orumą, bet ir padarė administracinius nusižengimus, numatytus Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 508 straipsnyje (Statutinio valstybės tarnautojo, karo policijos ar žvalgybos pareigūno garbės ir orumo pažeminimas). Už

Taip pat skaitykite