Seserys dvynės visą gyvenimą buvo greta

Nikėliškei (Švėkšnos sen.) Valerijai Urbonienei gyvenimas atseikėjo gražių metų – štai atšventė 90-ąjį gimtadienį, užaugino dvi dukras, turi anūkių ir proanūkę. Tebegyvena savo gražiuose namuose gamtos prieglobstyje, yra mylima ir globojama. Ji puiki pašnekovė ir klausytoja.

Jubiliatę Valeriją Urbonienę sveikino Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis (kairėje), Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.Kartu su jais nuotraukoje (dešinėje) socialinio darbo organizatorė Neringa Andrijauskienė, dukterėčia Aldona Būdvytienė ir 90–metė Valerija Urbonienė.

Nikėlų kaime pravėrus sodybos vartelius, pirmasis pasisveikina vyras, kaip vėliau paaiškėja, Valerijos dukterėčios Aldonos sutuoktinis. Einame cementuotu takeliu, kuris staiga pasidalija į du keliukus, kurie veda prie dviejų, beveik vienodų geltonai nudažytų namukų, apsuptų įvairiausių sodo medžių. Šiuose namuose ilgus metus šalia viena kitos gyveno dvynių Valerijos ir Zofijos šeimos (Zofija praėjusį pavasarį atgulė Amžinojo poilsio).
Prie namo gražus šulinys. Duris atidaro ponia Aldona ir pakviečia į vidų. Netrukus pasirodo ir gimtuvininkė Valerija. Su gražiu gimtadieniu Valeriją pasveikino Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis ir perdavė linkėjimus (bei vitaminų nuo savivaldybės mero), Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis padovanojo tulpę, pavasario gėlę, knygelę apie Švėkšną ir palinkėjo sveikatos ir gražių metų.
Į Nikėlus atsikėlė iš Bumbuliškės
Valerijos vaikystė praėjo Bumbuliškės kaime, netoli Švėkšnos. Kartu augo penkios seserys ir vienas brolis. Valerija pasakojo, kad su seserimi, dvyne, su kuria visą gyvenimą buvo šalia, net namus pasistatė greta. Čia sutiko savo vyrą, čia ir kūrėsi. Su seserimi buvo labai panašios ir labai artimos. Kad tai tiesa, liudija ant stalelio padėta nuotrauka su sesers Zofijos atvaizdu. Su vyru Antanu užaugino dvi dukras. Laikė gyvulių, daug dirbo, norėjo sutaupyti pinigų, kad galėtų nupirkti dukroms butus. Šiandien abi jos gyvena Klaipėdoje. Džiaugdamasi Valerija pasakoja, kad turi dvi anūkes – Moniką ir Laimą bei proanūkę Robertą.
Paklausta, kaip šiandien gyvena, Valerija atsakė: „Mano diena prasideda paprastai, kaip ir visų žmonių, keliuosi, valgau. Su manim būna ir man padeda dukterėčia Aldona, Zofijos dukra“.
„Kol Valerijos dukros turi darbus, aš padedu per savaitę prižiūrėti „ciocytę“ (taip mano vaikai vadino tetą). Savaitgaliais jos atvažiuoja. Buvo ne kartą išsivežusios į Klaipėdą, tačiau ilgiau kaip dvi dienas senoji neištveria – nori grįžti į savo namus“, – pasakojo Aldona. – „Ciocytė“ Valerija ir mano mama buvo labai panašios, užtat jų charakteriai skirtingi. Mano mama buvo lėtesnė, neskubanti, o Valerija nepasiduodanti, einanti, kovojanti. Jai galima pavydėti – nieko nelaukdama keliasi iš kovos ir eina. Su ja mes visą laiką gerai sutardavome, todėl ir dabar pagloboju“.

Seserų dvynių namai greta

Niekada nesusipykome
„Mūsų šeimos tiek daug metų pragyveno greta, ir niekada nebuvome susipykę. Jei būdavo šventės, tai vieni pas kitus eidavome, ir darbus padėdavome vieni kitiems nudirbti.
Gyvename gražioje gamtos apsuptyje, tai irgi, tikriausiai, padeda kurti gerus santykius. Netrukus dukra Birutė išeis į pensiją ir parvažiuos į gimtuosius namus. Mes senstame taip pat, norime turėti daugiau laiko, bet aš ir toliau padėsiu, kiek reikės“, – atviravo dukterėčia Aldona Būdvytienė.
Išeidami dar pasižvalgome po kiemą ir laukus. Čia tikras gamtos rojus, ypač vasarą: čiulba kiemo paukščiai, žydi savos gėlės. Netrukdo ir kelio dulkės, kurios kyla nuo pravažiuojančių didžiulių mašinų. Čia namai – čia gerai.
Birutė Morkevičienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite