Serviruojant stalą Valentino dienai teko žvilgtelti ir į įsimylėjėlių laiškus

Šiemet Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusi paroda ypač įsimintina buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai. Šios mokyklos moksleiviai dalyvavo Nacionaliniame 2015 metų maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse. Vienam konkurso dalyviui ypač sekėsi, jis pelnė antrą vietą.

Arvydas Jokulys prie paties serviruoto stalo Valentinos dienos proga.

Vienoje salėje surengtoje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos profesijas pristatė 74 Lietuvos profesinio mokymo institucijos ir darbo rinkos mokymo centrai. Klaipėdos regiono profesinių mokyklų ekspozicijos stendą rengė ir koordinavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla. Parodos metu vyko susitikimai su darbdaviais bei pasiekusiais aukštą profesinę karjerą profesinių mokyklų auklėtiniais, nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, buvo demonstruojami moksleivių sukurtų drabužių modeliai, šukuosenos.
Nacionaliniame 2015 m. maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausių virėjų vardo varžėsi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos trečiakursis Rokas Šikšnius, pirmo kurso moksleivė Vilma Birbalaitė, tarp padavėjų – trečio kurso moksleivis Arvydas Jokulys. Virėjai ruošė karštą patiekalą ir desertą, skirtus Valentino dienos stalui, o Arvydas Jokulys serviravo šventinį stalą.
Kaip padengti stalą Valentino dienai, A. Jokulys ruošėsi iš anksto. Šventinį stalą padengti reikėjo sutuoktinių porai, susipažinusiai Valentino dieną… prieš 20 metų. Kad dviejų žmonių gyvenimo šventė paliktų neišdildomą įspūdį, reikėjo ruoštis apgalvojant iki smulkmenų visas detales. A. Jokuliui į pagalbą atskubėjo vyr. profesijos mokytoja metodininkė Danguolė Nausėdienė. Stalo serviravimui buvo pasirinkta balta staltiesė, kurią per visą stalą juosia raudonas – meilę simbolizuojančios spalvos – takelis. Stalas saikingai ir skoningai dekoruotas ir kitais raudonos spalvos akcentais: žvakėmis, gėlių puokšte. Vietoj įprastų, sukurti stilingi, laiškus primenantys valgiaraščiai – abu valgiaraščiai atverčiami kaip laiškai. Valgiaraščių viršeliai dekoruoti širdelėmis ir Valentino dieną savo susipažinimo dvidešimtmetį švenčiančių sutuoktinių rašytų meilės laiškų ištraukomis.
Valgiaraštis sudarytas taip pat atsižvelgiant į temą. Karštam patiekalui pagaminti recepto ieškota iš Lietuvos kulinarinio paveldo. Valentino dieną švenčiantiems siūlyta valgyti Lietuvos didikų, bajorų mėgtą paukštienos krūtinėlės kepsnį. Valgiaraštį parengti talkino vyr. profesijos mokytoja Birutė Jankauskienė.
Konkurse stalui serviruoti buvo skirtos dvi valandos. Nors visos detalės buvo iš anksto gerai apgalvotos, tačiau, pasak A. Jokulio, jaudulio netrūko. Aplinkui zujantys parodos dalyviai smalsavo, fotografavo.
Meistriškumo konkurso dalyvius stebėjo ir vertino profesionalai – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos nariai. Konkurso dalyviai turėjo ne tik serviruoti stalą, bet ir pristatyti, kodėl būtent taip stalas serviruotas, atsakyti į komisijos pateiktus klausimus.
A. Jokuliui teko atsakyti, kaip valgiaraščio gėrimai derinti su maistu, bei į kitus klausimus. Į vieną iš pateiktų klausimų, kaip bus atsiskaitoma su klientais, A. Jokulys atsakė: „Šiuo delikačiu dalyku nenorėčiau gadinti šventinės nuotaikos, todėl atsiskaitymą suderinčiau užsakymo priėmimo metu“. A. Jokulys sugebėjo nustebinti visko mačiusius komisijos narius. Jam reikėjo savo bendramokslių virėjų konkurso dalyvių pagamintus patiekalus pateikti ant komisijos stalo. Imdamas lėkštes nuo stalo jis panaudojo specialią trupiniams surinkti šluotelę ir semtuvėlį.
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos vadovas Pranas Avižinis kartu su visa mokyklos bendruomene džiaugiasi, kad moksleivių pastangos buvo tinkamai įvertintos. A. Jokuliui skirtas Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos diplomas už dalyvavimą mokinių virėjų, padavėjų konkurse „Studijos 2015“ bei medalis „Geriausias padavėjas“. A. Jokuliui taip pat įteiktas Lietuvos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pasirašytas antro laipsnio diplomas.
Tinkamai pasirinko
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą A. Jokulys pasirinko baigęs 10 Šilutės pirmosios gimnazijos klasių. Vaikinas nusprendė, kad Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje jis gali kartu su vidurinio mokslo atestatu įgyti ir profesiją. Gerų atsiliepimų apie mokyklą jau buvo girdėjęs iš savo draugų, pasirinkusių šią mokyklą. Pradėjęs čia mokytis, iškart pajuto esąs puikioje terpėje. Mokykla suteikia profesinių žinių, yra puikių galimybių įvairiapusei saviraiškai. Vaikinas pripažįsta, kad nuoširdus bendravimas su mokytojais jam padeda atsakingiau mąstyti apie ateitį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite