Serviruojant stalą Valentino dienai teko žvilgtelti ir į įsimylėjėlių laiškus

Šiemet Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusi paroda ypač įsimintina buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai. Šios mokyklos moksleiviai dalyvavo Nacionaliniame 2015 metų maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse. Vienam konkurso dalyviui ypač sekėsi, jis pelnė antrą vietą.

Arvydas Jokulys prie paties serviruoto stalo Valentinos dienos proga.

Vienoje salėje surengtoje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos profesijas pristatė 74 Lietuvos profesinio mokymo institucijos ir darbo rinkos mokymo centrai. Klaipėdos regiono profesinių mokyklų ekspozicijos stendą rengė ir koordinavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla. Parodos metu vyko susitikimai su darbdaviais bei pasiekusiais aukštą profesinę karjerą profesinių mokyklų auklėtiniais, nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, buvo demonstruojami moksleivių sukurtų drabužių modeliai, šukuosenos.
Nacionaliniame 2015 m. maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausių virėjų vardo varžėsi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos trečiakursis Rokas Šikšnius, pirmo kurso moksleivė Vilma Birbalaitė, tarp padavėjų – trečio kurso moksleivis Arvydas Jokulys. Virėjai ruošė karštą patiekalą ir desertą, skirtus Valentino dienos stalui, o Arvydas Jokulys serviravo šventinį stalą.
Kaip padengti stalą Valentino dienai, A. Jokulys ruošėsi iš anksto. Šventinį stalą padengti reikėjo sutuoktinių porai, susipažinusiai Valentino dieną… prieš 20 metų. Kad dviejų žmonių gyvenimo šventė paliktų neišdildomą įspūdį, reikėjo ruoštis apgalvojant iki smulkmenų visas detales. A. Jokuliui į pagalbą atskubėjo vyr. profesijos mokytoja metodininkė Danguolė Nausėdienė. Stalo serviravimui buvo pasirinkta balta staltiesė, kurią per visą stalą juosia raudonas – meilę simbolizuojančios spalvos – takelis. Stalas saikingai ir skoningai dekoruotas ir kitais raudonos spalvos akcentais: žvakėmis, gėlių puokšte. Vietoj įprastų, sukurti stilingi, laiškus primenantys valgiaraščiai – abu valgiaraščiai atverčiami kaip laiškai. Valgiaraščių viršeliai dekoruoti širdelėmis ir Valentino dieną savo susipažinimo dvidešimtmetį švenčiančių sutuoktinių rašytų meilės laiškų ištraukomis.
Valgiaraštis sudarytas taip pat atsižvelgiant į temą. Karštam patiekalui pagaminti recepto ieškota iš Lietuvos kulinarinio paveldo. Valentino dieną švenčiantiems siūlyta valgyti Lietuvos didikų, bajorų mėgtą paukštienos krūtinėlės kepsnį. Valgiaraštį parengti talkino vyr. profesijos mokytoja Birutė Jankauskienė.
Konkurse stalui serviruoti buvo skirtos dvi valandos. Nors visos detalės buvo iš anksto gerai apgalvotos, tačiau, pasak A. Jokulio, jaudulio netrūko. Aplinkui zujantys parodos dalyviai smalsavo, fotografavo.
Meistriškumo konkurso dalyvius stebėjo ir vertino profesionalai – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos nariai. Konkurso dalyviai turėjo ne tik serviruoti stalą, bet ir pristatyti, kodėl būtent taip stalas serviruotas, atsakyti į komisijos pateiktus klausimus.
A. Jokuliui teko atsakyti, kaip valgiaraščio gėrimai derinti su maistu, bei į kitus klausimus. Į vieną iš pateiktų klausimų, kaip bus atsiskaitoma su klientais, A. Jokulys atsakė: „Šiuo delikačiu dalyku nenorėčiau gadinti šventinės nuotaikos, todėl atsiskaitymą suderinčiau užsakymo priėmimo metu“. A. Jokulys sugebėjo nustebinti visko mačiusius komisijos narius. Jam reikėjo savo bendramokslių virėjų konkurso dalyvių pagamintus patiekalus pateikti ant komisijos stalo. Imdamas lėkštes nuo stalo jis panaudojo specialią trupiniams surinkti šluotelę ir semtuvėlį.
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos vadovas Pranas Avižinis kartu su visa mokyklos bendruomene džiaugiasi, kad moksleivių pastangos buvo tinkamai įvertintos. A. Jokuliui skirtas Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos diplomas už dalyvavimą mokinių virėjų, padavėjų konkurse „Studijos 2015“ bei medalis „Geriausias padavėjas“. A. Jokuliui taip pat įteiktas Lietuvos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pasirašytas antro laipsnio diplomas.
Tinkamai pasirinko
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą A. Jokulys pasirinko baigęs 10 Šilutės pirmosios gimnazijos klasių. Vaikinas nusprendė, kad Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje jis gali kartu su vidurinio mokslo atestatu įgyti ir profesiją. Gerų atsiliepimų apie mokyklą jau buvo girdėjęs iš savo draugų, pasirinkusių šią mokyklą. Pradėjęs čia mokytis, iškart pajuto esąs puikioje terpėje. Mokykla suteikia profesinių žinių, yra puikių galimybių įvairiapusei saviraiškai. Vaikinas pripažįsta, kad nuoširdus bendravimas su mokytojais jam padeda atsakingiau mąstyti apie ateitį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite