Serviruojant stalą Valentino dienai teko žvilgtelti ir į įsimylėjėlių laiškus

Šiemet Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusi paroda ypač įsimintina buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai. Šios mokyklos moksleiviai dalyvavo Nacionaliniame 2015 metų maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse. Vienam konkurso dalyviui ypač sekėsi, jis pelnė antrą vietą.

Arvydas Jokulys prie paties serviruoto stalo Valentinos dienos proga.

Vienoje salėje surengtoje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos profesijas pristatė 74 Lietuvos profesinio mokymo institucijos ir darbo rinkos mokymo centrai. Klaipėdos regiono profesinių mokyklų ekspozicijos stendą rengė ir koordinavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla. Parodos metu vyko susitikimai su darbdaviais bei pasiekusiais aukštą profesinę karjerą profesinių mokyklų auklėtiniais, nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, buvo demonstruojami moksleivių sukurtų drabužių modeliai, šukuosenos.
Nacionaliniame 2015 m. maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausių virėjų vardo varžėsi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos trečiakursis Rokas Šikšnius, pirmo kurso moksleivė Vilma Birbalaitė, tarp padavėjų – trečio kurso moksleivis Arvydas Jokulys. Virėjai ruošė karštą patiekalą ir desertą, skirtus Valentino dienos stalui, o Arvydas Jokulys serviravo šventinį stalą.
Kaip padengti stalą Valentino dienai, A. Jokulys ruošėsi iš anksto. Šventinį stalą padengti reikėjo sutuoktinių porai, susipažinusiai Valentino dieną… prieš 20 metų. Kad dviejų žmonių gyvenimo šventė paliktų neišdildomą įspūdį, reikėjo ruoštis apgalvojant iki smulkmenų visas detales. A. Jokuliui į pagalbą atskubėjo vyr. profesijos mokytoja metodininkė Danguolė Nausėdienė. Stalo serviravimui buvo pasirinkta balta staltiesė, kurią per visą stalą juosia raudonas – meilę simbolizuojančios spalvos – takelis. Stalas saikingai ir skoningai dekoruotas ir kitais raudonos spalvos akcentais: žvakėmis, gėlių puokšte. Vietoj įprastų, sukurti stilingi, laiškus primenantys valgiaraščiai – abu valgiaraščiai atverčiami kaip laiškai. Valgiaraščių viršeliai dekoruoti širdelėmis ir Valentino dieną savo susipažinimo dvidešimtmetį švenčiančių sutuoktinių rašytų meilės laiškų ištraukomis.
Valgiaraštis sudarytas taip pat atsižvelgiant į temą. Karštam patiekalui pagaminti recepto ieškota iš Lietuvos kulinarinio paveldo. Valentino dieną švenčiantiems siūlyta valgyti Lietuvos didikų, bajorų mėgtą paukštienos krūtinėlės kepsnį. Valgiaraštį parengti talkino vyr. profesijos mokytoja Birutė Jankauskienė.
Konkurse stalui serviruoti buvo skirtos dvi valandos. Nors visos detalės buvo iš anksto gerai apgalvotos, tačiau, pasak A. Jokulio, jaudulio netrūko. Aplinkui zujantys parodos dalyviai smalsavo, fotografavo.
Meistriškumo konkurso dalyvius stebėjo ir vertino profesionalai – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos nariai. Konkurso dalyviai turėjo ne tik serviruoti stalą, bet ir pristatyti, kodėl būtent taip stalas serviruotas, atsakyti į komisijos pateiktus klausimus.
A. Jokuliui teko atsakyti, kaip valgiaraščio gėrimai derinti su maistu, bei į kitus klausimus. Į vieną iš pateiktų klausimų, kaip bus atsiskaitoma su klientais, A. Jokulys atsakė: „Šiuo delikačiu dalyku nenorėčiau gadinti šventinės nuotaikos, todėl atsiskaitymą suderinčiau užsakymo priėmimo metu“. A. Jokulys sugebėjo nustebinti visko mačiusius komisijos narius. Jam reikėjo savo bendramokslių virėjų konkurso dalyvių pagamintus patiekalus pateikti ant komisijos stalo. Imdamas lėkštes nuo stalo jis panaudojo specialią trupiniams surinkti šluotelę ir semtuvėlį.
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos vadovas Pranas Avižinis kartu su visa mokyklos bendruomene džiaugiasi, kad moksleivių pastangos buvo tinkamai įvertintos. A. Jokuliui skirtas Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos diplomas už dalyvavimą mokinių virėjų, padavėjų konkurse „Studijos 2015“ bei medalis „Geriausias padavėjas“. A. Jokuliui taip pat įteiktas Lietuvos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pasirašytas antro laipsnio diplomas.
Tinkamai pasirinko
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą A. Jokulys pasirinko baigęs 10 Šilutės pirmosios gimnazijos klasių. Vaikinas nusprendė, kad Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje jis gali kartu su vidurinio mokslo atestatu įgyti ir profesiją. Gerų atsiliepimų apie mokyklą jau buvo girdėjęs iš savo draugų, pasirinkusių šią mokyklą. Pradėjęs čia mokytis, iškart pajuto esąs puikioje terpėje. Mokykla suteikia profesinių žinių, yra puikių galimybių įvairiapusei saviraiškai. Vaikinas pripažįsta, kad nuoširdus bendravimas su mokytojais jam padeda atsakingiau mąstyti apie ateitį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite