Serviruojant stalą Valentino dienai teko žvilgtelti ir į įsimylėjėlių laiškus

Šiemet Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO vykusi paroda ypač įsimintina buvo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklai. Šios mokyklos moksleiviai dalyvavo Nacionaliniame 2015 metų maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse. Vienam konkurso dalyviui ypač sekėsi, jis pelnė antrą vietą.

Arvydas Jokulys prie paties serviruoto stalo Valentinos dienos proga.

Vienoje salėje surengtoje tarptautinėje mokslo, žinių ir karjeros planavimo parodoje „Studijos profesijas pristatė 74 Lietuvos profesinio mokymo institucijos ir darbo rinkos mokymo centrai. Klaipėdos regiono profesinių mokyklų ekspozicijos stendą rengė ir koordinavo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykla. Parodos metu vyko susitikimai su darbdaviais bei pasiekusiais aukštą profesinę karjerą profesinių mokyklų auklėtiniais, nacionaliniai profesinio meistriškumo konkursai, buvo demonstruojami moksleivių sukurtų drabužių modeliai, šukuosenos.
Nacionaliniame 2015 m. maisto gamybos ir aptarnavimo profesinio meistriškumo konkurse dėl geriausių virėjų vardo varžėsi Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos trečiakursis Rokas Šikšnius, pirmo kurso moksleivė Vilma Birbalaitė, tarp padavėjų – trečio kurso moksleivis Arvydas Jokulys. Virėjai ruošė karštą patiekalą ir desertą, skirtus Valentino dienos stalui, o Arvydas Jokulys serviravo šventinį stalą.
Kaip padengti stalą Valentino dienai, A. Jokulys ruošėsi iš anksto. Šventinį stalą padengti reikėjo sutuoktinių porai, susipažinusiai Valentino dieną… prieš 20 metų. Kad dviejų žmonių gyvenimo šventė paliktų neišdildomą įspūdį, reikėjo ruoštis apgalvojant iki smulkmenų visas detales. A. Jokuliui į pagalbą atskubėjo vyr. profesijos mokytoja metodininkė Danguolė Nausėdienė. Stalo serviravimui buvo pasirinkta balta staltiesė, kurią per visą stalą juosia raudonas – meilę simbolizuojančios spalvos – takelis. Stalas saikingai ir skoningai dekoruotas ir kitais raudonos spalvos akcentais: žvakėmis, gėlių puokšte. Vietoj įprastų, sukurti stilingi, laiškus primenantys valgiaraščiai – abu valgiaraščiai atverčiami kaip laiškai. Valgiaraščių viršeliai dekoruoti širdelėmis ir Valentino dieną savo susipažinimo dvidešimtmetį švenčiančių sutuoktinių rašytų meilės laiškų ištraukomis.
Valgiaraštis sudarytas taip pat atsižvelgiant į temą. Karštam patiekalui pagaminti recepto ieškota iš Lietuvos kulinarinio paveldo. Valentino dieną švenčiantiems siūlyta valgyti Lietuvos didikų, bajorų mėgtą paukštienos krūtinėlės kepsnį. Valgiaraštį parengti talkino vyr. profesijos mokytoja Birutė Jankauskienė.
Konkurse stalui serviruoti buvo skirtos dvi valandos. Nors visos detalės buvo iš anksto gerai apgalvotos, tačiau, pasak A. Jokulio, jaudulio netrūko. Aplinkui zujantys parodos dalyviai smalsavo, fotografavo.
Meistriškumo konkurso dalyvius stebėjo ir vertino profesionalai – Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos nariai. Konkurso dalyviai turėjo ne tik serviruoti stalą, bet ir pristatyti, kodėl būtent taip stalas serviruotas, atsakyti į komisijos pateiktus klausimus.
A. Jokuliui teko atsakyti, kaip valgiaraščio gėrimai derinti su maistu, bei į kitus klausimus. Į vieną iš pateiktų klausimų, kaip bus atsiskaitoma su klientais, A. Jokulys atsakė: „Šiuo delikačiu dalyku nenorėčiau gadinti šventinės nuotaikos, todėl atsiskaitymą suderinčiau užsakymo priėmimo metu“. A. Jokulys sugebėjo nustebinti visko mačiusius komisijos narius. Jam reikėjo savo bendramokslių virėjų konkurso dalyvių pagamintus patiekalus pateikti ant komisijos stalo. Imdamas lėkštes nuo stalo jis panaudojo specialią trupiniams surinkti šluotelę ir semtuvėlį.
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos vadovas Pranas Avižinis kartu su visa mokyklos bendruomene džiaugiasi, kad moksleivių pastangos buvo tinkamai įvertintos. A. Jokuliui skirtas Lietuvos restoranų vyriausiųjų virėjų ir konditerių asociacijos diplomas už dalyvavimą mokinių virėjų, padavėjų konkurse „Studijos 2015“ bei medalis „Geriausias padavėjas“. A. Jokuliui taip pat įteiktas Lietuvos švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio pasirašytas antro laipsnio diplomas.
Tinkamai pasirinko
Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklą A. Jokulys pasirinko baigęs 10 Šilutės pirmosios gimnazijos klasių. Vaikinas nusprendė, kad Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokykloje jis gali kartu su vidurinio mokslo atestatu įgyti ir profesiją. Gerų atsiliepimų apie mokyklą jau buvo girdėjęs iš savo draugų, pasirinkusių šią mokyklą. Pradėjęs čia mokytis, iškart pajuto esąs puikioje terpėje. Mokykla suteikia profesinių žinių, yra puikių galimybių įvairiapusei saviraiškai. Vaikinas pripažįsta, kad nuoširdus bendravimas su mokytojais jam padeda atsakingiau mąstyti apie ateitį.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 81

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuo COVID-19 jau paskiepytas kas penktas šalies gyventojas

Padidinus vakcinacijos tempus Lietuvoje bent viena vakcinos doze jau pavyko paskiepyti 19,5 proc. visuomenės, t. y. beveik kas penktą šalies gyventoją. Vyresnių nei 65 metų gyventojų vakcinuota daugiau nei pusė – 53 proc. Nors savivaldybės nepanaudotas vakcinas jau gali siūlyti žemiau esančios prioritetinėms grupėms, balandžio mėnesį pagrindinis prioritetas yra skiriamas senjorų vakcinacijai. Vyresni nei 65 metų amžiaus gyventojai yra registruojami skiepijimui bet kuria jų pageidaujama vakcina. Nesulaukus kvietimo, senjorai raginami patys kreiptis į savo savivaldybę detalesnei informacijai ir pasinaudoti valstybės

Nuo pirmadienio atsiveria daugiau parduotuvių, kino teatrai, leidžiami renginiai

Nuo pirmadienio Vyriausybės sprendimu veiklą gali atnaujinti parduotuvės, veikiančios prekybos centruose, kino teatrai, leidžiami renginiai. Prekybos centruose, kuriuose veiklą vykdo daugiau nei viena parduotuvė ar vienas prekybininkas ir prekybos plotas sudaro mažiau kaip 50 proc. viso prekybos centro ar kitos prekybos vietos prekybos ploto, vienu metu galinčių būti lankytojų skaičius apskaičiuojamas pagal bendrą prekybos centro, turgavietės ar kitos prekybos vietos prekybos plotą, kurio vienam lankytojui turi tekti ne mažiau kaip 50 kv. metrų arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip

Lietuvos valstybės skola dabar ir prieškariu 

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) Lietuvių išeivijos instituto vyr. mokslo darbuotojas profesorius Juozas Skirius: Lietuvos banko valdybos pirmininkas Gediminas Šimkus pastebėjo, kad šiuo metu valstybės skola išaugusi iki neįprasto lygio, tačiau esą nereikėtų tuo gąsdintis. Lietuvos banko duomenimis, 2020 m. pabaigoje valstybės skola siekė 24,8 mlrd. eurų arba beveik 51 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Pasak G. Šimkaus, Lietuvos skola nesiekia Mastrichto kriterijaus (60 proc. BVP) ir yra mažesnė nei kitose euro zonos valstybėse. Įdomu, kad 2019-aisiais mūsų šalies skola siekė

Paspirtukų vairuotojai patiria nuostolių

Elektrinis paspirtukas – puikus sprendimas, norint greitai ir saugiai nukeliauti netolimą atstumą. Vis dėlto tai yra transporto priemonė, todėl jai galioja Kelių eismo taisyklės. Draudikai pastebi, kad kasmet daugėja važiuojančiųjų paspirtukais sukeltų eismo įvykių.  Žala kasmet didėja  „Elektriniai paspirtukai, kuriems nereikalingas vairuotojo pažymėjimas, gali važiuoti iki 25 kilometrų per valandą greičiu, todėl jais paprasta aplenkti dviratininkus ir pėsčiuosius, tačiau vienas neatsargus manevras gali sukelti pavojingą situaciją. Su paspirtukais susijusias žalas fiksuojame jau keletą metų. 2019 metais tokių žalų buvo 140,

Taip pat skaitykite