Sekminės Žemaičių Naumiestyje

Devintą kartą Žemaičių Naumiestyje iškilmingai švęstos Sekminės. Šiemet ši šventė buvo skirta ir Tautinio kostiumo bei Piliakalnių metams. Šventė prasidėjo bežvilgčiojant į dangų ir laikrodį.

Mažieji prieš šventę pasipuošė Sekminių vainikais.

Beveik visa valanda ilgiau nei buvo numatyta šventės tvarkaraštyje užtruko pamaldos bažnyčioje. Į dangų susirinkusieji žvalgėsi baimindamiesi lietaus, kurį žadėjo sinoptikai ir tamsėjantys debesys. Laimė, Sekminių šventė baigėsi anksčiau nei ėmė lyti. Pernai liūčių grėsmė privertė šventę iš Žaliakalnio perkelti į Žemaičių krašto etnokultūros centro salę.
Šventė prasidėjo tradicine eisena, kurios priešakyje žygiavo Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir choreografijos grupė „Pamarietės“. Šie Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujami kolektyvai scenoje pakeitė mokyklos–darželio jaunuosius šokėjus, kuriems vadovauja Virginija Šiaudvytienė. Dar koncertavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ansamblis (vadovė L. Liakšienė), Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vadovė L. Mieliulytė), folkloro kolektyvas iš Degučių, vadovaujamas A. Baltutienės, L. Balčiauskienės vadovaujamas Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, Šilutės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Šilainė“ ir Šilutės kapela „Šilo aidai“ (abiem pastariesiems kolektyvams vadovauja A. Kmita).

Folkloro kolektyvas „Pilutė“ iš Degučių.

Dar koncertavo „Medžiotojų trio“ (vadovas A. Dragūnas), o užgrojus valsą, šokti pasileido ir aikštėje susirinkę žiūrovai.
Susirinkusius pasveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis, Žemaičių Naumiesčio mokyklos direktorius Liudvikas Genys ir mokyklos–darželio vadovė Zofija Lydekienė.
Vyko vaikų kvadrato varžybos, kurių nugalėtojus apdovanojo seniūnas V. Stasiulis. Kaip įprasta naumiestiškiams, Sekminių šventėje buvo prikepta kiaušinienės ir vaflinių blynų. Buvo galima paragauti ir kitų skanumynų.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite