Sekminės Žemaičių Naumiestyje

Devintą kartą Žemaičių Naumiestyje iškilmingai švęstos Sekminės. Šiemet ši šventė buvo skirta ir Tautinio kostiumo bei Piliakalnių metams. Šventė prasidėjo bežvilgčiojant į dangų ir laikrodį.

Mažieji prieš šventę pasipuošė Sekminių vainikais.

Beveik visa valanda ilgiau nei buvo numatyta šventės tvarkaraštyje užtruko pamaldos bažnyčioje. Į dangų susirinkusieji žvalgėsi baimindamiesi lietaus, kurį žadėjo sinoptikai ir tamsėjantys debesys. Laimė, Sekminių šventė baigėsi anksčiau nei ėmė lyti. Pernai liūčių grėsmė privertė šventę iš Žaliakalnio perkelti į Žemaičių krašto etnokultūros centro salę.
Šventė prasidėjo tradicine eisena, kurios priešakyje žygiavo Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir choreografijos grupė „Pamarietės“. Šie Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujami kolektyvai scenoje pakeitė mokyklos–darželio jaunuosius šokėjus, kuriems vadovauja Virginija Šiaudvytienė. Dar koncertavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ansamblis (vadovė L. Liakšienė), Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vadovė L. Mieliulytė), folkloro kolektyvas iš Degučių, vadovaujamas A. Baltutienės, L. Balčiauskienės vadovaujamas Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, Šilutės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Šilainė“ ir Šilutės kapela „Šilo aidai“ (abiem pastariesiems kolektyvams vadovauja A. Kmita).

Folkloro kolektyvas „Pilutė“ iš Degučių.

Dar koncertavo „Medžiotojų trio“ (vadovas A. Dragūnas), o užgrojus valsą, šokti pasileido ir aikštėje susirinkę žiūrovai.
Susirinkusius pasveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis, Žemaičių Naumiesčio mokyklos direktorius Liudvikas Genys ir mokyklos–darželio vadovė Zofija Lydekienė.
Vyko vaikų kvadrato varžybos, kurių nugalėtojus apdovanojo seniūnas V. Stasiulis. Kaip įprasta naumiestiškiams, Sekminių šventėje buvo prikepta kiaušinienės ir vaflinių blynų. Buvo galima paragauti ir kitų skanumynų.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite