Sekminės Žemaičių Naumiestyje

Devintą kartą Žemaičių Naumiestyje iškilmingai švęstos Sekminės. Šiemet ši šventė buvo skirta ir Tautinio kostiumo bei Piliakalnių metams. Šventė prasidėjo bežvilgčiojant į dangų ir laikrodį.

Mažieji prieš šventę pasipuošė Sekminių vainikais.

Beveik visa valanda ilgiau nei buvo numatyta šventės tvarkaraštyje užtruko pamaldos bažnyčioje. Į dangų susirinkusieji žvalgėsi baimindamiesi lietaus, kurį žadėjo sinoptikai ir tamsėjantys debesys. Laimė, Sekminių šventė baigėsi anksčiau nei ėmė lyti. Pernai liūčių grėsmė privertė šventę iš Žaliakalnio perkelti į Žemaičių krašto etnokultūros centro salę.
Šventė prasidėjo tradicine eisena, kurios priešakyje žygiavo Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir choreografijos grupė „Pamarietės“. Šie Gražvydo ir Judrės Railų vadovaujami kolektyvai scenoje pakeitė mokyklos–darželio jaunuosius šokėjus, kuriems vadovauja Virginija Šiaudvytienė. Dar koncertavo Žemaičių Naumiesčio gimnazijos ansamblis (vadovė L. Liakšienė), Vainuto folkloro kolektyvas „Vainuta“ (vadovė L. Mieliulytė), folkloro kolektyvas iš Degučių, vadovaujamas A. Baltutienės, L. Balčiauskienės vadovaujamas Gardamo moterų ansamblis „Aušrinė“, Šilutės neįgaliųjų draugijos vokalinis ansamblis „Šilainė“ ir Šilutės kapela „Šilo aidai“ (abiem pastariesiems kolektyvams vadovauja A. Kmita).

Folkloro kolektyvas „Pilutė“ iš Degučių.

Dar koncertavo „Medžiotojų trio“ (vadovas A. Dragūnas), o užgrojus valsą, šokti pasileido ir aikštėje susirinkę žiūrovai.
Susirinkusius pasveikino Žemaičių Naumiesčio seniūnas Virginijus Stasiulis, Šilutės r. savivaldybės tarybos narys Antanas Kubaitis, Žemaičių Naumiesčio mokyklos direktorius Liudvikas Genys ir mokyklos–darželio vadovė Zofija Lydekienė.
Vyko vaikų kvadrato varžybos, kurių nugalėtojus apdovanojo seniūnas V. Stasiulis. Kaip įprasta naumiestiškiams, Sekminių šventėje buvo prikepta kiaušinienės ir vaflinių blynų. Buvo galima paragauti ir kitų skanumynų.
Vaidotas VILKAS

Hits: 712

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite