Šeimos poilsio oazė vidury Pagėgių

Pagėgių gyventojai jau spėjo pastebėti Sodų gatvėje išdygusį naują ir modernų namą. Čia su dviem sūnumis gyvena Rita ir Arūnas Gečai. Jų išpuoselėtą sodybą šiemet įvertino ir 2015 m. gražiausių sodybų konkurso vertinimo komisija, skirdama pagėgiškiams pirmąją vietą.

Vasarą kiemas primena tikrą grožio ir poilsio oazę.

Dirbtinis šlaitas
Pagėgiuose važiuojant Sodų gatve sunku nepastebėti Gečų namo. Nauja sodyba iš aplinkinių išsiskiria pastatų dizainu. Apie tai, kad namas visai neseniai pastatytas išduoda sodybą juosianti tvora, kuriai dar trūksta vartų.
Netoli gatvės stovintį namą juosia aukštoka medinė tvora, traukianti ne vieno smalsuolio žvilgsnį. Visiems įdomu, kas už tos tvoros, vidiniame kieme. Būtent įžengus į sodybos vidinį kiemą galima suprasti, kas pakerėjo konkurso „Gražiausia sodyba 2015“ vertinimo komisijos narius.
Nors mums lankantis Gečų sodyboje šalnos jau buvo pakandusios sodo augalus, gėlynus, nuostabą vis tiek kėlė netradiciniai sodo sprendimai. Kasant žemę naujai statomo namo pamatams, jos niekur neišvežė – vidiniame kieme suformuotas dirbtinis šlaitas, sutvirtintas akmenų mūru, o viršus gausiai apsodintas rožėmis. Taip padalintos vidinio kiemo poilsio zonos bei išlygintas nuožulnus sklypas.
Viršuje erdvi terasa ir nama juosiantis žolynas, o apačioje – kūdra, pavėsinė, supynės ir pirtis. Pasak R. Gečienės, sklypo apačioje nuolatos kaupdavosi vanduo, pieva būdavo pažliugusi, todėl toje vietoje buvo išgilinta bei praplatinta kūdra, kurioje net užėjus vasariškoms sausroms nepritrūksta vandens.

Šeimininkė tikino, kad tvarkyti sodybos aplinką jai vienas malonumas.

Iš daugiabučio – į namą
Šlaito viduryje įrengtais akmeniniais laiptais leidžiantis pirties link dėmesį patraukia šlaito pašonėje įrengtas krioklys bei didžiulis alpinariumas, kuriame vasarą žydi įvairiausių gėlių. Šeimininkė Rita sakė, kad norėtų dar vieno visžalio alpinariumo, kurį apsodintų įvairiais dekoratyviniais augalais.
Sodybos krašte, prie pirties stovi išsirykiavę trys mediniai „Grybų karo“ personažai. Pasirodo, tai restauruotos, kadaise R. Gečienės tėvo padarytos medinės, labai senos skulptūrėlės. Pačioje sodyboje yra ir daugiau dekoratyvinių papuošimų. Pavyzdžiui, iš akmenų styrantys metalo strypai, ant kurių pritvirtinti mažesni akmenukai.
R. Gečienė sakė, kad jai labiausiai patinka auginti gėles: „Gėlių galėčiau auginti labai daug, joms vietos visada atrasiu. Kartais vyras sako, kad jau užtenka, bet aš vis tiek dar kelias pasodinu. Šį pomėgį turbūt paveldėjau iš mamos. Man visada smagu laukti, kol gėlės pražys ir stebėti, kokie bus jų žiedai. Visada noriu įsigyti vis naujų rūšių gėlių“.
Moteris sodybos gražinimo idėjų semiasi iš visur – ir iš interneto, ir iš žurnalų. Dabartinės sodybos sklypą Gečai turi jau seniai. Iš pradžių čia pasistatė pirtį ir leisdami laisvą laiką tvarkė aplinką. Iki tol gyveno netoliese esančiame daugiabutyje. Atsiradus galimybių, čia išdygo modernus namas.
Sporto salė namuose
Nors iš išorės namas atrodo didelis, bet viduje kambarių nėra daug. Jis įrengtas naujoviškai – vyrauja didelės erdvės. Kadangi visi šeimos nariai aktyviai sportuoja, name virš garažo įrengta nedidelė sporto salė. Šeimos potraukį sportui išduoda ir sode esantys treniruočių skersiniai.

Ritos ir Arūno Gečų sodyba Sodų gatvėje išsiskiria iš kitų modernia išvaizda.

R. Gečienė sakė, jog įvertinimo už gražiausią sodybą visai nesitikėjo.
„Viską darėme, kad namuose būtų jauku ir gera gyventi. Vidinį kiemą stengėmės sutvarkyti taip, kad jame būtų galima poilsiauti tarsi nuosavame kurorte. Vasaros laiku mėgstu kieme degintis ir kūdroje išsimaudyti. Tvarkyti sodybą man yra malonumas. Kiti sako, kad tai – darbas, bet norint turėti gražią aplinką reikia stengtis, juk viską darai pats sau“, – kalbėjo R. Gečienė.
„Gražiausios sodybos 2015“ konkurso komisija Gečų sodybai paskyrė prizą, atsižvelgdami į sodybos originalumą, puikiai priderintus mažosios architektūros elementus, tvarkingą aplinką, funkciškai teisingai ir skoningai suformuotą reljefą, vandens telkinių ir pakrančių apželdinimą bei augalijos įvairovę.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite