Šeimos poilsio oazė vidury Pagėgių

Pagėgių gyventojai jau spėjo pastebėti Sodų gatvėje išdygusį naują ir modernų namą. Čia su dviem sūnumis gyvena Rita ir Arūnas Gečai. Jų išpuoselėtą sodybą šiemet įvertino ir 2015 m. gražiausių sodybų konkurso vertinimo komisija, skirdama pagėgiškiams pirmąją vietą.

Vasarą kiemas primena tikrą grožio ir poilsio oazę.

Dirbtinis šlaitas
Pagėgiuose važiuojant Sodų gatve sunku nepastebėti Gečų namo. Nauja sodyba iš aplinkinių išsiskiria pastatų dizainu. Apie tai, kad namas visai neseniai pastatytas išduoda sodybą juosianti tvora, kuriai dar trūksta vartų.
Netoli gatvės stovintį namą juosia aukštoka medinė tvora, traukianti ne vieno smalsuolio žvilgsnį. Visiems įdomu, kas už tos tvoros, vidiniame kieme. Būtent įžengus į sodybos vidinį kiemą galima suprasti, kas pakerėjo konkurso „Gražiausia sodyba 2015“ vertinimo komisijos narius.
Nors mums lankantis Gečų sodyboje šalnos jau buvo pakandusios sodo augalus, gėlynus, nuostabą vis tiek kėlė netradiciniai sodo sprendimai. Kasant žemę naujai statomo namo pamatams, jos niekur neišvežė – vidiniame kieme suformuotas dirbtinis šlaitas, sutvirtintas akmenų mūru, o viršus gausiai apsodintas rožėmis. Taip padalintos vidinio kiemo poilsio zonos bei išlygintas nuožulnus sklypas.
Viršuje erdvi terasa ir nama juosiantis žolynas, o apačioje – kūdra, pavėsinė, supynės ir pirtis. Pasak R. Gečienės, sklypo apačioje nuolatos kaupdavosi vanduo, pieva būdavo pažliugusi, todėl toje vietoje buvo išgilinta bei praplatinta kūdra, kurioje net užėjus vasariškoms sausroms nepritrūksta vandens.

Šeimininkė tikino, kad tvarkyti sodybos aplinką jai vienas malonumas.

Iš daugiabučio – į namą
Šlaito viduryje įrengtais akmeniniais laiptais leidžiantis pirties link dėmesį patraukia šlaito pašonėje įrengtas krioklys bei didžiulis alpinariumas, kuriame vasarą žydi įvairiausių gėlių. Šeimininkė Rita sakė, kad norėtų dar vieno visžalio alpinariumo, kurį apsodintų įvairiais dekoratyviniais augalais.
Sodybos krašte, prie pirties stovi išsirykiavę trys mediniai „Grybų karo“ personažai. Pasirodo, tai restauruotos, kadaise R. Gečienės tėvo padarytos medinės, labai senos skulptūrėlės. Pačioje sodyboje yra ir daugiau dekoratyvinių papuošimų. Pavyzdžiui, iš akmenų styrantys metalo strypai, ant kurių pritvirtinti mažesni akmenukai.
R. Gečienė sakė, kad jai labiausiai patinka auginti gėles: „Gėlių galėčiau auginti labai daug, joms vietos visada atrasiu. Kartais vyras sako, kad jau užtenka, bet aš vis tiek dar kelias pasodinu. Šį pomėgį turbūt paveldėjau iš mamos. Man visada smagu laukti, kol gėlės pražys ir stebėti, kokie bus jų žiedai. Visada noriu įsigyti vis naujų rūšių gėlių“.
Moteris sodybos gražinimo idėjų semiasi iš visur – ir iš interneto, ir iš žurnalų. Dabartinės sodybos sklypą Gečai turi jau seniai. Iš pradžių čia pasistatė pirtį ir leisdami laisvą laiką tvarkė aplinką. Iki tol gyveno netoliese esančiame daugiabutyje. Atsiradus galimybių, čia išdygo modernus namas.
Sporto salė namuose
Nors iš išorės namas atrodo didelis, bet viduje kambarių nėra daug. Jis įrengtas naujoviškai – vyrauja didelės erdvės. Kadangi visi šeimos nariai aktyviai sportuoja, name virš garažo įrengta nedidelė sporto salė. Šeimos potraukį sportui išduoda ir sode esantys treniruočių skersiniai.

Ritos ir Arūno Gečų sodyba Sodų gatvėje išsiskiria iš kitų modernia išvaizda.

R. Gečienė sakė, jog įvertinimo už gražiausią sodybą visai nesitikėjo.
„Viską darėme, kad namuose būtų jauku ir gera gyventi. Vidinį kiemą stengėmės sutvarkyti taip, kad jame būtų galima poilsiauti tarsi nuosavame kurorte. Vasaros laiku mėgstu kieme degintis ir kūdroje išsimaudyti. Tvarkyti sodybą man yra malonumas. Kiti sako, kad tai – darbas, bet norint turėti gražią aplinką reikia stengtis, juk viską darai pats sau“, – kalbėjo R. Gečienė.
„Gražiausios sodybos 2015“ konkurso komisija Gečų sodybai paskyrė prizą, atsižvelgdami į sodybos originalumą, puikiai priderintus mažosios architektūros elementus, tvarkingą aplinką, funkciškai teisingai ir skoningai suformuotą reljefą, vandens telkinių ir pakrančių apželdinimą bei augalijos įvairovę.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite