Šeimos poilsio oazė vidury Pagėgių

Pagėgių gyventojai jau spėjo pastebėti Sodų gatvėje išdygusį naują ir modernų namą. Čia su dviem sūnumis gyvena Rita ir Arūnas Gečai. Jų išpuoselėtą sodybą šiemet įvertino ir 2015 m. gražiausių sodybų konkurso vertinimo komisija, skirdama pagėgiškiams pirmąją vietą.

Vasarą kiemas primena tikrą grožio ir poilsio oazę.

Dirbtinis šlaitas
Pagėgiuose važiuojant Sodų gatve sunku nepastebėti Gečų namo. Nauja sodyba iš aplinkinių išsiskiria pastatų dizainu. Apie tai, kad namas visai neseniai pastatytas išduoda sodybą juosianti tvora, kuriai dar trūksta vartų.
Netoli gatvės stovintį namą juosia aukštoka medinė tvora, traukianti ne vieno smalsuolio žvilgsnį. Visiems įdomu, kas už tos tvoros, vidiniame kieme. Būtent įžengus į sodybos vidinį kiemą galima suprasti, kas pakerėjo konkurso „Gražiausia sodyba 2015“ vertinimo komisijos narius.
Nors mums lankantis Gečų sodyboje šalnos jau buvo pakandusios sodo augalus, gėlynus, nuostabą vis tiek kėlė netradiciniai sodo sprendimai. Kasant žemę naujai statomo namo pamatams, jos niekur neišvežė – vidiniame kieme suformuotas dirbtinis šlaitas, sutvirtintas akmenų mūru, o viršus gausiai apsodintas rožėmis. Taip padalintos vidinio kiemo poilsio zonos bei išlygintas nuožulnus sklypas.
Viršuje erdvi terasa ir nama juosiantis žolynas, o apačioje – kūdra, pavėsinė, supynės ir pirtis. Pasak R. Gečienės, sklypo apačioje nuolatos kaupdavosi vanduo, pieva būdavo pažliugusi, todėl toje vietoje buvo išgilinta bei praplatinta kūdra, kurioje net užėjus vasariškoms sausroms nepritrūksta vandens.

Šeimininkė tikino, kad tvarkyti sodybos aplinką jai vienas malonumas.

Iš daugiabučio – į namą
Šlaito viduryje įrengtais akmeniniais laiptais leidžiantis pirties link dėmesį patraukia šlaito pašonėje įrengtas krioklys bei didžiulis alpinariumas, kuriame vasarą žydi įvairiausių gėlių. Šeimininkė Rita sakė, kad norėtų dar vieno visžalio alpinariumo, kurį apsodintų įvairiais dekoratyviniais augalais.
Sodybos krašte, prie pirties stovi išsirykiavę trys mediniai „Grybų karo“ personažai. Pasirodo, tai restauruotos, kadaise R. Gečienės tėvo padarytos medinės, labai senos skulptūrėlės. Pačioje sodyboje yra ir daugiau dekoratyvinių papuošimų. Pavyzdžiui, iš akmenų styrantys metalo strypai, ant kurių pritvirtinti mažesni akmenukai.
R. Gečienė sakė, kad jai labiausiai patinka auginti gėles: „Gėlių galėčiau auginti labai daug, joms vietos visada atrasiu. Kartais vyras sako, kad jau užtenka, bet aš vis tiek dar kelias pasodinu. Šį pomėgį turbūt paveldėjau iš mamos. Man visada smagu laukti, kol gėlės pražys ir stebėti, kokie bus jų žiedai. Visada noriu įsigyti vis naujų rūšių gėlių“.
Moteris sodybos gražinimo idėjų semiasi iš visur – ir iš interneto, ir iš žurnalų. Dabartinės sodybos sklypą Gečai turi jau seniai. Iš pradžių čia pasistatė pirtį ir leisdami laisvą laiką tvarkė aplinką. Iki tol gyveno netoliese esančiame daugiabutyje. Atsiradus galimybių, čia išdygo modernus namas.
Sporto salė namuose
Nors iš išorės namas atrodo didelis, bet viduje kambarių nėra daug. Jis įrengtas naujoviškai – vyrauja didelės erdvės. Kadangi visi šeimos nariai aktyviai sportuoja, name virš garažo įrengta nedidelė sporto salė. Šeimos potraukį sportui išduoda ir sode esantys treniruočių skersiniai.

Ritos ir Arūno Gečų sodyba Sodų gatvėje išsiskiria iš kitų modernia išvaizda.

R. Gečienė sakė, jog įvertinimo už gražiausią sodybą visai nesitikėjo.
„Viską darėme, kad namuose būtų jauku ir gera gyventi. Vidinį kiemą stengėmės sutvarkyti taip, kad jame būtų galima poilsiauti tarsi nuosavame kurorte. Vasaros laiku mėgstu kieme degintis ir kūdroje išsimaudyti. Tvarkyti sodybą man yra malonumas. Kiti sako, kad tai – darbas, bet norint turėti gražią aplinką reikia stengtis, juk viską darai pats sau“, – kalbėjo R. Gečienė.
„Gražiausios sodybos 2015“ konkurso komisija Gečų sodybai paskyrė prizą, atsižvelgdami į sodybos originalumą, puikiai priderintus mažosios architektūros elementus, tvarkingą aplinką, funkciškai teisingai ir skoningai suformuotą reljefą, vandens telkinių ir pakrančių apželdinimą bei augalijos įvairovę.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkimų komisijų pirmininkėmis Šilutėje ir Pagėgiuose bus Loretos

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks savivaldybių tarybų ir tiesioginiai merų rinkimai. Vyriausioji rinkimų komisija priima su tuo susijusius sprendimus. Lapkričio 29 d. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) patvirtino savivaldybių rinkimų komisijų sudėtis ir paskyrė šių rinkimų komisijų pirmininkus. Šilutės rajono rinkimų komisijai vadovaus Loreta Pakalniškienė, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovė, Pagėgių savivaldybėje – Loreta Razutienė, Lietuvos socialdemokratų partijos atstovė. Savivaldybių rinkimų komisijos sudarytos iš Lietuvos Respublikos teisingumo ministro, Lietuvos teisininkų draugijos, savivaldybių administracijų direktorių ir politinių partijų pateiktų kandidatūrų.

Už ilgametį darbą padėkota Birutei Servienei ir Romualdui Blechertui

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jo pavaduotoja Daiva Žebelienė bei kultūros įstaigų vadovai pagerbė ilgametę Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorę Birutę Servienę ir palinkėjo sėkmės naujame gyvenimo etape. B. Servienei įteikta padėka už ilgametį, nuoširdų, pasiaukojamą darbą siekiant išsaugoti ir populiarinti Mažosios Lietuvos ir Rusnės kultūros vertybes. B. Servienė nuo 2005 m. vadovavo Rusnėje veikiančiam Salos etnokultūros ir informacijos centrui, kuris rūpinasi kultūros veikla ne tik Rusnėje, bet ir Usėnų bei Juknaičių seniūnijose. B.

UV lempos naudojimo gidas – kaip naudoti?

Gelinis nagų lakavimas yra tapęs vienu iš populiariausių lakavimo būdų. Jis yra patogus tuo, jog užtikrina tvarkingo manikiūro ilgaamžiškumą bei su juo galima atlikti įvairiausius nagų dailės sprendimus. Gelinis nagų lakas turi specialias priemones, o viena jų pagrindinių – UV lempa nagams. Šios lempos padeda sukurti nepriekaištingą nagų įvaizdį. Ji tinkama net ir tiems, kurie tik pradeda mokytis nagų dailės meno! Kokiais privalumais pasižymi UV nagų lempa? UV nagų lempos vienas iš pagrindinių privalumų – ji nepamainoma pradedantiesiems. Nesvarbu, ar

Tilžės akto originalas yra Vytauto Didžiojo karo muziejuje

Lygiai prieš 104 metus Tilžėje buvo pasirašytas Mažosios Lietuvos tautinės tarybos Aktas, šiais laikais dažniausiai vadinamas Tilžės aktu. Manoma, kad 1918 m. lapkričio 30 d. šį dokumentą 24 jo signatarai pasirašė veikiausiai spaustuvininko, visuomenės veikėjo Enzio Jagomasto bute, Tilžėje. Algirdas Matulevičius, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto vyresnysis mokslinis darbuotojas, yra rašęs: „Žinoma tik tiek, kad MLTT susirinkimas, kurio metu ir buvo pasirašytas šis dokumentas, galėjo vykti žymaus Tilžės spaustuvininko, „Lituanios“ savininko Enzio Jagomasto bute arba kito tilžiškio F. Sūbaičio bute.

Taip pat skaitykite