Šeimos poilsio oazė vidury Pagėgių

Pagėgių gyventojai jau spėjo pastebėti Sodų gatvėje išdygusį naują ir modernų namą. Čia su dviem sūnumis gyvena Rita ir Arūnas Gečai. Jų išpuoselėtą sodybą šiemet įvertino ir 2015 m. gražiausių sodybų konkurso vertinimo komisija, skirdama pagėgiškiams pirmąją vietą.

Vasarą kiemas primena tikrą grožio ir poilsio oazę.

Dirbtinis šlaitas
Pagėgiuose važiuojant Sodų gatve sunku nepastebėti Gečų namo. Nauja sodyba iš aplinkinių išsiskiria pastatų dizainu. Apie tai, kad namas visai neseniai pastatytas išduoda sodybą juosianti tvora, kuriai dar trūksta vartų.
Netoli gatvės stovintį namą juosia aukštoka medinė tvora, traukianti ne vieno smalsuolio žvilgsnį. Visiems įdomu, kas už tos tvoros, vidiniame kieme. Būtent įžengus į sodybos vidinį kiemą galima suprasti, kas pakerėjo konkurso „Gražiausia sodyba 2015“ vertinimo komisijos narius.
Nors mums lankantis Gečų sodyboje šalnos jau buvo pakandusios sodo augalus, gėlynus, nuostabą vis tiek kėlė netradiciniai sodo sprendimai. Kasant žemę naujai statomo namo pamatams, jos niekur neišvežė – vidiniame kieme suformuotas dirbtinis šlaitas, sutvirtintas akmenų mūru, o viršus gausiai apsodintas rožėmis. Taip padalintos vidinio kiemo poilsio zonos bei išlygintas nuožulnus sklypas.
Viršuje erdvi terasa ir nama juosiantis žolynas, o apačioje – kūdra, pavėsinė, supynės ir pirtis. Pasak R. Gečienės, sklypo apačioje nuolatos kaupdavosi vanduo, pieva būdavo pažliugusi, todėl toje vietoje buvo išgilinta bei praplatinta kūdra, kurioje net užėjus vasariškoms sausroms nepritrūksta vandens.

Šeimininkė tikino, kad tvarkyti sodybos aplinką jai vienas malonumas.

Iš daugiabučio – į namą
Šlaito viduryje įrengtais akmeniniais laiptais leidžiantis pirties link dėmesį patraukia šlaito pašonėje įrengtas krioklys bei didžiulis alpinariumas, kuriame vasarą žydi įvairiausių gėlių. Šeimininkė Rita sakė, kad norėtų dar vieno visžalio alpinariumo, kurį apsodintų įvairiais dekoratyviniais augalais.
Sodybos krašte, prie pirties stovi išsirykiavę trys mediniai „Grybų karo“ personažai. Pasirodo, tai restauruotos, kadaise R. Gečienės tėvo padarytos medinės, labai senos skulptūrėlės. Pačioje sodyboje yra ir daugiau dekoratyvinių papuošimų. Pavyzdžiui, iš akmenų styrantys metalo strypai, ant kurių pritvirtinti mažesni akmenukai.
R. Gečienė sakė, kad jai labiausiai patinka auginti gėles: „Gėlių galėčiau auginti labai daug, joms vietos visada atrasiu. Kartais vyras sako, kad jau užtenka, bet aš vis tiek dar kelias pasodinu. Šį pomėgį turbūt paveldėjau iš mamos. Man visada smagu laukti, kol gėlės pražys ir stebėti, kokie bus jų žiedai. Visada noriu įsigyti vis naujų rūšių gėlių“.
Moteris sodybos gražinimo idėjų semiasi iš visur – ir iš interneto, ir iš žurnalų. Dabartinės sodybos sklypą Gečai turi jau seniai. Iš pradžių čia pasistatė pirtį ir leisdami laisvą laiką tvarkė aplinką. Iki tol gyveno netoliese esančiame daugiabutyje. Atsiradus galimybių, čia išdygo modernus namas.
Sporto salė namuose
Nors iš išorės namas atrodo didelis, bet viduje kambarių nėra daug. Jis įrengtas naujoviškai – vyrauja didelės erdvės. Kadangi visi šeimos nariai aktyviai sportuoja, name virš garažo įrengta nedidelė sporto salė. Šeimos potraukį sportui išduoda ir sode esantys treniruočių skersiniai.

Ritos ir Arūno Gečų sodyba Sodų gatvėje išsiskiria iš kitų modernia išvaizda.

R. Gečienė sakė, jog įvertinimo už gražiausią sodybą visai nesitikėjo.
„Viską darėme, kad namuose būtų jauku ir gera gyventi. Vidinį kiemą stengėmės sutvarkyti taip, kad jame būtų galima poilsiauti tarsi nuosavame kurorte. Vasaros laiku mėgstu kieme degintis ir kūdroje išsimaudyti. Tvarkyti sodybą man yra malonumas. Kiti sako, kad tai – darbas, bet norint turėti gražią aplinką reikia stengtis, juk viską darai pats sau“, – kalbėjo R. Gečienė.
„Gražiausios sodybos 2015“ konkurso komisija Gečų sodybai paskyrė prizą, atsižvelgdami į sodybos originalumą, puikiai priderintus mažosios architektūros elementus, tvarkingą aplinką, funkciškai teisingai ir skoningai suformuotą reljefą, vandens telkinių ir pakrančių apželdinimą bei augalijos įvairovę.

Simonas SKUTULAS

Hits: 152

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite