„Šeimos diena“ Rusnėje, prie Atmatos

Antradienio popietę automobiliai bei būreliai pėsčiųjų suko į rusniškių Virginijos ir Algimanto Svitkinų kaimo turizmo sodybą – čia iki vėlaus vakaro smagiai vyko „Šeimos diena“, kupina pramogų, žaidimų ir koncertų. Pernai tokia šventė rusniškių sodyboje sutraukė net 500 žiūrovų.

Prie didžiulio žuvienės katilo – sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, jo žmona Virginija (dešinėje) bei pagalbininkė kaimynė Irena Ignotienė.

Viena iš plevėsavusių vėliavų – Virginijos ir Algimanto Svitkinų sodybos.

Prie didelio žuvienės katilo su prijuoste, kaip ir dera, su dideliu samčiu sukosi sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, balta kepuraite plaukus prisidengusi jo žmona Virginija ir kaimynė Irena Ignotienė. Ant stalo rikiavo indelius, į kuriuos pylė kvapnią žuvienę ir vaišino susirinkusiuosius. Šalia kūrenosi ugnis – ant medinių iešmų dūmuose rūkė žiobrius ir ešerius.
Atokiau prie stalų žmonės užkandžiavo, gaivinosi gėrimais.

„Šeimos dienos“ organizatorius Vygantas Stoškus su žmona Reminta ir bliuzo atlikėjai iš JAV Keegan Mclnroe ir Matt Tedder (stovi) su Lietuvos muzikantu Aleksandru Belkinu (centre).

Nors ant Atmatos upės kranto esanti sodyba buvo nušviesta saulės, nemenkas vėjas šiaušė upėje bangas. Prie kranto stovėjo laivai, jų vis atplaukdavo. Ant pat upės kranto buvo ir maudynes mėgstantiems paruoštas kubilas, netoli jo karštį skleidė palapinę primenanti pirtis. Tikra! Karštis kibo į ausis. Vantos paruoštos, vandens yra.
Mažieji žaidė smėlio dėžėje, ūgtelėję vaikai – šaškėmis, stalo tenisą, šokinėjo ant batuto, krykštavo pripučiamuose lauko žaisluose. Gulėjo paruošti kojūkai jėgoms išbandyti. Sportuoti buvo galima beveik kiekviename didelės sodybos kampelyje. Netrūko prekybininkų, kurie prekiavo ir žaislais, ir skanumynais.

Rūkomi žiobriai ir ešeriai.

Smėlio dėžėje netrukus susirinko daug mažylių, juos rūpestingai prižiūrėjo tėvai.

Pernai tokia šventė vyko rugsėjo 8 d. O kodėl šiemet antradienį, darbo dieną? Šios šventės organizatorius, Šilutės „Karčemos“ ansamblio vadovas Vygantas Stoškus paaiškino, kad bliuzo muzikantai iš JAV, prieš savaitę atvykę į Lietuvą ir koncertavę Palangoje, kitur, galėjo Rusnėje pasirodyti tik liepos 25 d., antradienį. Tad ir tekę taikytis prie to.
Bliuzo virtuozai Keegan Mclnroe ir Matt Tedder iš JAV – V. Stoškaus pažįstami, taip pat ir su jais koncertuojantis Aleksandras Belkinas. Tokių svečių Rusnės scenoje dar nebuvo. V. Stoškus sutiko, kad ši bliuzo muzikos dozė yra reta dovana žmonėms ant Atmatos upės kranto, privačioje sodyboje. Anot jo, iš užjūrių atvykę muzikantai norėjo pabūti gražioje gamtoje, paragauti vietinio maisto, pernakvoti, pailsėti, ta pačia proga sutiko ir pakoncertuoti.
Koncertavo ir Šilutės grupės „Prieskonis“ bei „Karčema“, grupės iš Gargždų ir Mažeikių.
Suaugusiajam bilietas kainavo 2 Eur. Anot V. Stoškaus, pelno tikrai nebūna, tačiau žmonėms tai geras poilsis su šeima ir vaikais.
Kai sodybos šeimininkas A. Svitkinas trumpam į šalį padėjo žuvienei skirtą didįjį samtį, parūpo sužinoti, ar judviejų su žmona Virginija nenuvargins į šventę vis gausiau besirenkantieji, ar nepridarys žalos? A. Svitkinas sakė, kad stengiasi nė vieno žmogaus neišleisti nepamaitinto ir neapnakvindinto. „Prašau nakvoti: yra namelių, kemperių, mielai leisime nakvoti laive…“ – šypsojosi sodybos šeimininkas, beje, „Šeimos dienos“ afišoje paskelbęs, kad šeimininko žuvienė kiekvienam į šventę atvykusiam – nemokamai.

Antradienį važiavusieji didžiuoju Rusnės tiltu per Atmatą matė tokią Svitkinų sodybą.

Pievoje šalia sodybos gausėjo automobilių. Atokiau papuoštu žirgu Libela jodinėjo iš Kintų atvykusi Rima Nausėdienė, netrukus ant žirgo sėdo ir jos 9 metų anūkė Austėja. Močiutei jodinėjimas esąs pomėgis, nors anksčiau tekę dalyvauti ir varžybose, dabar dažniau atvyksta į šventes. Mielai jodinėja įvairaus amžiaus žmonės, kai kam patinka fotografuotis su gražiai išpuoštu žirgu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite