„Šeimos diena“ Rusnėje, prie Atmatos

Antradienio popietę automobiliai bei būreliai pėsčiųjų suko į rusniškių Virginijos ir Algimanto Svitkinų kaimo turizmo sodybą – čia iki vėlaus vakaro smagiai vyko „Šeimos diena“, kupina pramogų, žaidimų ir koncertų. Pernai tokia šventė rusniškių sodyboje sutraukė net 500 žiūrovų.

Prie didžiulio žuvienės katilo – sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, jo žmona Virginija (dešinėje) bei pagalbininkė kaimynė Irena Ignotienė.

Viena iš plevėsavusių vėliavų – Virginijos ir Algimanto Svitkinų sodybos.

Prie didelio žuvienės katilo su prijuoste, kaip ir dera, su dideliu samčiu sukosi sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, balta kepuraite plaukus prisidengusi jo žmona Virginija ir kaimynė Irena Ignotienė. Ant stalo rikiavo indelius, į kuriuos pylė kvapnią žuvienę ir vaišino susirinkusiuosius. Šalia kūrenosi ugnis – ant medinių iešmų dūmuose rūkė žiobrius ir ešerius.
Atokiau prie stalų žmonės užkandžiavo, gaivinosi gėrimais.

„Šeimos dienos“ organizatorius Vygantas Stoškus su žmona Reminta ir bliuzo atlikėjai iš JAV Keegan Mclnroe ir Matt Tedder (stovi) su Lietuvos muzikantu Aleksandru Belkinu (centre).

Nors ant Atmatos upės kranto esanti sodyba buvo nušviesta saulės, nemenkas vėjas šiaušė upėje bangas. Prie kranto stovėjo laivai, jų vis atplaukdavo. Ant pat upės kranto buvo ir maudynes mėgstantiems paruoštas kubilas, netoli jo karštį skleidė palapinę primenanti pirtis. Tikra! Karštis kibo į ausis. Vantos paruoštos, vandens yra.
Mažieji žaidė smėlio dėžėje, ūgtelėję vaikai – šaškėmis, stalo tenisą, šokinėjo ant batuto, krykštavo pripučiamuose lauko žaisluose. Gulėjo paruošti kojūkai jėgoms išbandyti. Sportuoti buvo galima beveik kiekviename didelės sodybos kampelyje. Netrūko prekybininkų, kurie prekiavo ir žaislais, ir skanumynais.

Rūkomi žiobriai ir ešeriai.

Smėlio dėžėje netrukus susirinko daug mažylių, juos rūpestingai prižiūrėjo tėvai.

Pernai tokia šventė vyko rugsėjo 8 d. O kodėl šiemet antradienį, darbo dieną? Šios šventės organizatorius, Šilutės „Karčemos“ ansamblio vadovas Vygantas Stoškus paaiškino, kad bliuzo muzikantai iš JAV, prieš savaitę atvykę į Lietuvą ir koncertavę Palangoje, kitur, galėjo Rusnėje pasirodyti tik liepos 25 d., antradienį. Tad ir tekę taikytis prie to.
Bliuzo virtuozai Keegan Mclnroe ir Matt Tedder iš JAV – V. Stoškaus pažįstami, taip pat ir su jais koncertuojantis Aleksandras Belkinas. Tokių svečių Rusnės scenoje dar nebuvo. V. Stoškus sutiko, kad ši bliuzo muzikos dozė yra reta dovana žmonėms ant Atmatos upės kranto, privačioje sodyboje. Anot jo, iš užjūrių atvykę muzikantai norėjo pabūti gražioje gamtoje, paragauti vietinio maisto, pernakvoti, pailsėti, ta pačia proga sutiko ir pakoncertuoti.
Koncertavo ir Šilutės grupės „Prieskonis“ bei „Karčema“, grupės iš Gargždų ir Mažeikių.
Suaugusiajam bilietas kainavo 2 Eur. Anot V. Stoškaus, pelno tikrai nebūna, tačiau žmonėms tai geras poilsis su šeima ir vaikais.
Kai sodybos šeimininkas A. Svitkinas trumpam į šalį padėjo žuvienei skirtą didįjį samtį, parūpo sužinoti, ar judviejų su žmona Virginija nenuvargins į šventę vis gausiau besirenkantieji, ar nepridarys žalos? A. Svitkinas sakė, kad stengiasi nė vieno žmogaus neišleisti nepamaitinto ir neapnakvindinto. „Prašau nakvoti: yra namelių, kemperių, mielai leisime nakvoti laive…“ – šypsojosi sodybos šeimininkas, beje, „Šeimos dienos“ afišoje paskelbęs, kad šeimininko žuvienė kiekvienam į šventę atvykusiam – nemokamai.

Antradienį važiavusieji didžiuoju Rusnės tiltu per Atmatą matė tokią Svitkinų sodybą.

Pievoje šalia sodybos gausėjo automobilių. Atokiau papuoštu žirgu Libela jodinėjo iš Kintų atvykusi Rima Nausėdienė, netrukus ant žirgo sėdo ir jos 9 metų anūkė Austėja. Močiutei jodinėjimas esąs pomėgis, nors anksčiau tekę dalyvauti ir varžybose, dabar dažniau atvyksta į šventes. Mielai jodinėja įvairaus amžiaus žmonės, kai kam patinka fotografuotis su gražiai išpuoštu žirgu.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 933

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite