„Šeimos diena“ Rusnėje, prie Atmatos

Antradienio popietę automobiliai bei būreliai pėsčiųjų suko į rusniškių Virginijos ir Algimanto Svitkinų kaimo turizmo sodybą – čia iki vėlaus vakaro smagiai vyko „Šeimos diena“, kupina pramogų, žaidimų ir koncertų. Pernai tokia šventė rusniškių sodyboje sutraukė net 500 žiūrovų.

Prie didžiulio žuvienės katilo – sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, jo žmona Virginija (dešinėje) bei pagalbininkė kaimynė Irena Ignotienė.

Viena iš plevėsavusių vėliavų – Virginijos ir Algimanto Svitkinų sodybos.

Prie didelio žuvienės katilo su prijuoste, kaip ir dera, su dideliu samčiu sukosi sodybos šeimininkas Algimantas Svitkinas, balta kepuraite plaukus prisidengusi jo žmona Virginija ir kaimynė Irena Ignotienė. Ant stalo rikiavo indelius, į kuriuos pylė kvapnią žuvienę ir vaišino susirinkusiuosius. Šalia kūrenosi ugnis – ant medinių iešmų dūmuose rūkė žiobrius ir ešerius.
Atokiau prie stalų žmonės užkandžiavo, gaivinosi gėrimais.

„Šeimos dienos“ organizatorius Vygantas Stoškus su žmona Reminta ir bliuzo atlikėjai iš JAV Keegan Mclnroe ir Matt Tedder (stovi) su Lietuvos muzikantu Aleksandru Belkinu (centre).

Nors ant Atmatos upės kranto esanti sodyba buvo nušviesta saulės, nemenkas vėjas šiaušė upėje bangas. Prie kranto stovėjo laivai, jų vis atplaukdavo. Ant pat upės kranto buvo ir maudynes mėgstantiems paruoštas kubilas, netoli jo karštį skleidė palapinę primenanti pirtis. Tikra! Karštis kibo į ausis. Vantos paruoštos, vandens yra.
Mažieji žaidė smėlio dėžėje, ūgtelėję vaikai – šaškėmis, stalo tenisą, šokinėjo ant batuto, krykštavo pripučiamuose lauko žaisluose. Gulėjo paruošti kojūkai jėgoms išbandyti. Sportuoti buvo galima beveik kiekviename didelės sodybos kampelyje. Netrūko prekybininkų, kurie prekiavo ir žaislais, ir skanumynais.

Rūkomi žiobriai ir ešeriai.

Smėlio dėžėje netrukus susirinko daug mažylių, juos rūpestingai prižiūrėjo tėvai.

Pernai tokia šventė vyko rugsėjo 8 d. O kodėl šiemet antradienį, darbo dieną? Šios šventės organizatorius, Šilutės „Karčemos“ ansamblio vadovas Vygantas Stoškus paaiškino, kad bliuzo muzikantai iš JAV, prieš savaitę atvykę į Lietuvą ir koncertavę Palangoje, kitur, galėjo Rusnėje pasirodyti tik liepos 25 d., antradienį. Tad ir tekę taikytis prie to.
Bliuzo virtuozai Keegan Mclnroe ir Matt Tedder iš JAV – V. Stoškaus pažįstami, taip pat ir su jais koncertuojantis Aleksandras Belkinas. Tokių svečių Rusnės scenoje dar nebuvo. V. Stoškus sutiko, kad ši bliuzo muzikos dozė yra reta dovana žmonėms ant Atmatos upės kranto, privačioje sodyboje. Anot jo, iš užjūrių atvykę muzikantai norėjo pabūti gražioje gamtoje, paragauti vietinio maisto, pernakvoti, pailsėti, ta pačia proga sutiko ir pakoncertuoti.
Koncertavo ir Šilutės grupės „Prieskonis“ bei „Karčema“, grupės iš Gargždų ir Mažeikių.
Suaugusiajam bilietas kainavo 2 Eur. Anot V. Stoškaus, pelno tikrai nebūna, tačiau žmonėms tai geras poilsis su šeima ir vaikais.
Kai sodybos šeimininkas A. Svitkinas trumpam į šalį padėjo žuvienei skirtą didįjį samtį, parūpo sužinoti, ar judviejų su žmona Virginija nenuvargins į šventę vis gausiau besirenkantieji, ar nepridarys žalos? A. Svitkinas sakė, kad stengiasi nė vieno žmogaus neišleisti nepamaitinto ir neapnakvindinto. „Prašau nakvoti: yra namelių, kemperių, mielai leisime nakvoti laive…“ – šypsojosi sodybos šeimininkas, beje, „Šeimos dienos“ afišoje paskelbęs, kad šeimininko žuvienė kiekvienam į šventę atvykusiam – nemokamai.

Antradienį važiavusieji didžiuoju Rusnės tiltu per Atmatą matė tokią Svitkinų sodybą.

Pievoje šalia sodybos gausėjo automobilių. Atokiau papuoštu žirgu Libela jodinėjo iš Kintų atvykusi Rima Nausėdienė, netrukus ant žirgo sėdo ir jos 9 metų anūkė Austėja. Močiutei jodinėjimas esąs pomėgis, nors anksčiau tekę dalyvauti ir varžybose, dabar dažniau atvyksta į šventes. Mielai jodinėja įvairaus amžiaus žmonės, kai kam patinka fotografuotis su gražiai išpuoštu žirgu.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite