Seimo rinkimai: pergalės kamuolys – iš vienų rankų į kitas

Išankstiniais duomenimis, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose pirmiausia pergalę šventė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir ne nariai. Tačiau pirmadienio popietę rinkimų pergalė tarsi kamuolys skraidė tai į „valstiečių“, tai į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rankas…

Beskaičiuojant balsus, šios partijos turėjo tai po 20, tai 19 mandatų. Socialdemokratams teko 13, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 8, partijai Tvarka ir teisingumas bei Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – po 5 mandatus.

Tokius rezultatus nulėmė rinkėjų balsavimas už partijas, sąjungas ir koalicijas. Pagal šio balsavimo rezultatus paskirstoma 70 mandatų, o dar 71 mandatą gauna tiesiogiai į Seimą išrinkti asmenys. Šįkart per pirmąjį rinkimų turą į Seimą pateko tik 3 politikai, dar 68 teks rinkti spalio 23 d. vyksiančiame balsavime, kai apygardose rungsis po du daugiausiai balsų spalio 9 d. gavę asmenys.

Darbo partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašuose buvę asmenys į Seimą nepateko. Vakar po pietų iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškė atsistatydinąs Valentinas Mazuronis, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas – abu nevedė savo partijų į rinkimus, nebuvo įtraukti net į partijų sąrašus, abu turi šiltas ir labai dosniai apmokamas Europos Parlamento narių pareigas.

Palankių tyrimų, apklausų bei pranašysčių užliūliuoti socialdemokratai sulaukė netikėto rinkėjų smūgio: tikėjęsi pergalės socialdemokratai teliko treti. Lietuvos liberalų sąjūdis džiūgauja: po korupcijos skandalų jie į Seimą pateko, gavę net 8 vietas. Lenkų rinkimų akcija su bendraminčiais tradiciškai irgi susirinko saviškių balsus, tačiau partija Tvarka ir teisingumas tegavo 5 mandatus.

Darbo partija liko už borto…

Tad valdančiąją koaliciją sudariusios partijos sulaukė nemalonaus rinkėjų įvertinimo. Jaunimas veržėsi balsuoti ir, panašu, rinkosi konservatorius. Garbaus amžiaus ir po kelias kadencijas Seime buvusieji politikai aktyviai pastumti į šoną. Tačiau jų Seime bus. Ir nemažai.

Balsavo pusė rinkėjų

Sparčiai tuštėjančioje Lietuvoje rinkti Seimą galėjo beveik 2,5 milijono gyventojų, balsavo tik iki 1,2 milijono. Šilutės apygardos 28 balsavimo apylinkėse balsuoti galėjo 32 512 rinkėjų, o dalyvavo vos per 15 tūkst.

Vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje varžėsi 8 politikai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

sandra-tamasauskiene

Sandra Tamašauskienė miesto rinkimų apylinkėse aplenkė A. S. Nausėdą, bet atsiliko kaimuose.

Daugiausiai balsų gavo buvęs socialdemokratas, o prieš pat Seimo rinkimus į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą perėjęs Alfredas Stasys Nausėda, nuo kurio menkai atsiliko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Mieste ji gavo gerokai daugiau rinkėjų balsų už A. S. Nausėdą. Tad intriga išlieka.

Tik po dviejų savaičių taps aišku, kuris iš šių dviejų politikų Šilutės apygardoje bus tiesiogiai išrinktas į Seimą. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis liko trečias, socialdemokratas Artūras Skardžius – ketvirtas, Liberalų sąjūdžio narys Algirdas Gečas – penktas. Po jų su menkais rezultatais rikiuojasi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas, Darbo partijos atstovas Aloyzas Ignašius ir Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos atstovas Rimantas Jaruškevičius.

Daugiausia pirmumo balsų, per 8000, gavęs A. Skardžius Socialdemokratų partijos sąraše iš 23 vietos pakilo į 14 ir, jeigu Algirdas Butkevičius Vilkaviškio krašte rinkimus laimės tiesiogiai, A. Skardžius pateks į Seimą pagal partijos sąrašą.

K. Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą, mandatą gavo ir jo bendrapartietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, panašu, gali laimėti ir vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pirmumo balsai lėmė, kad S. Tamašauskienė, A. S. Nausėda, A. Skardžius, A. Gečas, R. Jaruškevičius partijų sąrašuose pakilo į viršų, o K. Komskis, A. Jakas, A. Ignašius krito žemyn. Tokia rinkėjų valia.

Išankstiniais duomenimis, antrasis rinkimų turas pagal gautus balsus gali būti palankus konservatoriams – daugumoje apygardų būtent jų atstovai per pirmąjį rinkimų turą šventė pergalę. Tad kas Seime turės daugiausia mandatų, tebėra mįslė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite