Seimo rinkimai: pergalės kamuolys – iš vienų rankų į kitas

Išankstiniais duomenimis, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose pirmiausia pergalę šventė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir ne nariai. Tačiau pirmadienio popietę rinkimų pergalė tarsi kamuolys skraidė tai į „valstiečių“, tai į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rankas…

Beskaičiuojant balsus, šios partijos turėjo tai po 20, tai 19 mandatų. Socialdemokratams teko 13, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 8, partijai Tvarka ir teisingumas bei Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – po 5 mandatus.

Tokius rezultatus nulėmė rinkėjų balsavimas už partijas, sąjungas ir koalicijas. Pagal šio balsavimo rezultatus paskirstoma 70 mandatų, o dar 71 mandatą gauna tiesiogiai į Seimą išrinkti asmenys. Šįkart per pirmąjį rinkimų turą į Seimą pateko tik 3 politikai, dar 68 teks rinkti spalio 23 d. vyksiančiame balsavime, kai apygardose rungsis po du daugiausiai balsų spalio 9 d. gavę asmenys.

Darbo partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašuose buvę asmenys į Seimą nepateko. Vakar po pietų iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškė atsistatydinąs Valentinas Mazuronis, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas – abu nevedė savo partijų į rinkimus, nebuvo įtraukti net į partijų sąrašus, abu turi šiltas ir labai dosniai apmokamas Europos Parlamento narių pareigas.

Palankių tyrimų, apklausų bei pranašysčių užliūliuoti socialdemokratai sulaukė netikėto rinkėjų smūgio: tikėjęsi pergalės socialdemokratai teliko treti. Lietuvos liberalų sąjūdis džiūgauja: po korupcijos skandalų jie į Seimą pateko, gavę net 8 vietas. Lenkų rinkimų akcija su bendraminčiais tradiciškai irgi susirinko saviškių balsus, tačiau partija Tvarka ir teisingumas tegavo 5 mandatus.

Darbo partija liko už borto…

Tad valdančiąją koaliciją sudariusios partijos sulaukė nemalonaus rinkėjų įvertinimo. Jaunimas veržėsi balsuoti ir, panašu, rinkosi konservatorius. Garbaus amžiaus ir po kelias kadencijas Seime buvusieji politikai aktyviai pastumti į šoną. Tačiau jų Seime bus. Ir nemažai.

Balsavo pusė rinkėjų

Sparčiai tuštėjančioje Lietuvoje rinkti Seimą galėjo beveik 2,5 milijono gyventojų, balsavo tik iki 1,2 milijono. Šilutės apygardos 28 balsavimo apylinkėse balsuoti galėjo 32 512 rinkėjų, o dalyvavo vos per 15 tūkst.

Vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje varžėsi 8 politikai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

sandra-tamasauskiene

Sandra Tamašauskienė miesto rinkimų apylinkėse aplenkė A. S. Nausėdą, bet atsiliko kaimuose.

Daugiausiai balsų gavo buvęs socialdemokratas, o prieš pat Seimo rinkimus į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą perėjęs Alfredas Stasys Nausėda, nuo kurio menkai atsiliko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Mieste ji gavo gerokai daugiau rinkėjų balsų už A. S. Nausėdą. Tad intriga išlieka.

Tik po dviejų savaičių taps aišku, kuris iš šių dviejų politikų Šilutės apygardoje bus tiesiogiai išrinktas į Seimą. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis liko trečias, socialdemokratas Artūras Skardžius – ketvirtas, Liberalų sąjūdžio narys Algirdas Gečas – penktas. Po jų su menkais rezultatais rikiuojasi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas, Darbo partijos atstovas Aloyzas Ignašius ir Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos atstovas Rimantas Jaruškevičius.

Daugiausia pirmumo balsų, per 8000, gavęs A. Skardžius Socialdemokratų partijos sąraše iš 23 vietos pakilo į 14 ir, jeigu Algirdas Butkevičius Vilkaviškio krašte rinkimus laimės tiesiogiai, A. Skardžius pateks į Seimą pagal partijos sąrašą.

K. Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą, mandatą gavo ir jo bendrapartietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, panašu, gali laimėti ir vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pirmumo balsai lėmė, kad S. Tamašauskienė, A. S. Nausėda, A. Skardžius, A. Gečas, R. Jaruškevičius partijų sąrašuose pakilo į viršų, o K. Komskis, A. Jakas, A. Ignašius krito žemyn. Tokia rinkėjų valia.

Išankstiniais duomenimis, antrasis rinkimų turas pagal gautus balsus gali būti palankus konservatoriams – daugumoje apygardų būtent jų atstovai per pirmąjį rinkimų turą šventė pergalę. Tad kas Seime turės daugiausia mandatų, tebėra mįslė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip atrasti kokybišką sausą maistą šunims?

Šiuolaikinėje rinkoje gausu įvairių rūšių sauso šunų maisto. Tai sudaro pagrindą dvejoti, kaip rasti tą tinkamą. Tiesa, yra šeimininkų, kurie sauso maisto net neduoda savo augintiniams, tačiau anot specialistų, šuo turi gauti bent šiek tiek sauso maisto davinio. Kas tinka vienam, nereiškia, kad tiks kitam Reikia pripažinti faktą, kad šunys, kaip ir  žmonės yra skirtingi, todėl renkantis maistą, kiekvienas turi savo savitą skonį. Sausas maistas mylimiems šunims gali būti pagamintas iš įvairių maisto produktų: nuo elnienos iki daržovių, todėl atrasti

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų

Nuo 2024 m. visuomeninius pastatus siūloma statyti iš medienos ir organinių medžiagų, kurios sudarytų 50 proc. viso statinio statybos medžiagų. Tai nurodyta Aplinkos ministerijos darbo grupės dėl organinių ir medienos statybos medžiagų visuomeninių pastatų statybai pateiktoje ataskaitoje. Joje taip pat pažymėta galimybė tokius pastatus statyti aukštesnius, nei kad dabar numato teisės aktai. Balandžio mėnesį suformuotos darbo grupės ataskaitoje pateiktas veiksmų planas tikslui pasiekti – statyti statinius iš atsinaujinančių išteklių (organinių, medinių) konstrukcijų, kurios sudarytų 50 proc. statybinių medžiagų. Nors šiuo

Lietuvos paštas planuoja dvigubai išplėsti paštomatų tinklą

Lietuvos paštas paskelbė viešąjį konkursą, kuriuo planuoja įsigyti iki 280 naujų paštomatų. Įgyvendinant paštomatų plėtrą, ateinančiais metais bus įrengta 80 naujų LP EXPRESS paštomatų, o likusią įrangą planuojama įsigyti iki 2025 metų. „Jau kelis metus stebime tendenciją, kai siunčiamų daiktų kiekis auga, o laiškų – mažėja. Pandemijos laikotarpiu visuomenės apsipirkimo bei siuntimo įpročiai dar sparčiau keitėsi – stipriai augo siuntų segmentas. Klientai ypač pamėgo paštomatus kaip greitą, patogų ir aplinkai draugiškesnį siuntimo būdą. Prognozuojame, kad tokie siuntimo įpročiai išliks ir

Ligonių kasos vaiko sveikatos pažymėjimais ragina pasirūpinti iš anksto

Nors iki naujų mokslo metų pradžios dar geras mėnuo, ligonių kasos jau dabar primena tėvams apie būtinybę atlikti profilaktinę vaikų sveikatos patikrą. Vizito pas šeimos gydytojus raginama neatidėlioti, nes rudenį prie medikų kabinetų gali nutįsti pasitikrinti atėjusiųjų eilės. Kasmet profilaktiškai tikrintis sveikatą pas savo šeimos gydytoją bei gydytoją odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų. Už šią patikrą sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis sudariusiose gydymo įstaigose mokėti nereikia, nes vaikai yra draudžiami valstybės – jiems suteiktos paslaugos apmokamos Privalomojo sveikatos

Taip pat skaitykite