Seimo rinkimai: pergalės kamuolys – iš vienų rankų į kitas

Išankstiniais duomenimis, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose pirmiausia pergalę šventė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir ne nariai. Tačiau pirmadienio popietę rinkimų pergalė tarsi kamuolys skraidė tai į „valstiečių“, tai į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rankas…

Beskaičiuojant balsus, šios partijos turėjo tai po 20, tai 19 mandatų. Socialdemokratams teko 13, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 8, partijai Tvarka ir teisingumas bei Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – po 5 mandatus.

Tokius rezultatus nulėmė rinkėjų balsavimas už partijas, sąjungas ir koalicijas. Pagal šio balsavimo rezultatus paskirstoma 70 mandatų, o dar 71 mandatą gauna tiesiogiai į Seimą išrinkti asmenys. Šįkart per pirmąjį rinkimų turą į Seimą pateko tik 3 politikai, dar 68 teks rinkti spalio 23 d. vyksiančiame balsavime, kai apygardose rungsis po du daugiausiai balsų spalio 9 d. gavę asmenys.

Darbo partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašuose buvę asmenys į Seimą nepateko. Vakar po pietų iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškė atsistatydinąs Valentinas Mazuronis, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas – abu nevedė savo partijų į rinkimus, nebuvo įtraukti net į partijų sąrašus, abu turi šiltas ir labai dosniai apmokamas Europos Parlamento narių pareigas.

Palankių tyrimų, apklausų bei pranašysčių užliūliuoti socialdemokratai sulaukė netikėto rinkėjų smūgio: tikėjęsi pergalės socialdemokratai teliko treti. Lietuvos liberalų sąjūdis džiūgauja: po korupcijos skandalų jie į Seimą pateko, gavę net 8 vietas. Lenkų rinkimų akcija su bendraminčiais tradiciškai irgi susirinko saviškių balsus, tačiau partija Tvarka ir teisingumas tegavo 5 mandatus.

Darbo partija liko už borto…

Tad valdančiąją koaliciją sudariusios partijos sulaukė nemalonaus rinkėjų įvertinimo. Jaunimas veržėsi balsuoti ir, panašu, rinkosi konservatorius. Garbaus amžiaus ir po kelias kadencijas Seime buvusieji politikai aktyviai pastumti į šoną. Tačiau jų Seime bus. Ir nemažai.

Balsavo pusė rinkėjų

Sparčiai tuštėjančioje Lietuvoje rinkti Seimą galėjo beveik 2,5 milijono gyventojų, balsavo tik iki 1,2 milijono. Šilutės apygardos 28 balsavimo apylinkėse balsuoti galėjo 32 512 rinkėjų, o dalyvavo vos per 15 tūkst.

Vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje varžėsi 8 politikai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

sandra-tamasauskiene

Sandra Tamašauskienė miesto rinkimų apylinkėse aplenkė A. S. Nausėdą, bet atsiliko kaimuose.

Daugiausiai balsų gavo buvęs socialdemokratas, o prieš pat Seimo rinkimus į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą perėjęs Alfredas Stasys Nausėda, nuo kurio menkai atsiliko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Mieste ji gavo gerokai daugiau rinkėjų balsų už A. S. Nausėdą. Tad intriga išlieka.

Tik po dviejų savaičių taps aišku, kuris iš šių dviejų politikų Šilutės apygardoje bus tiesiogiai išrinktas į Seimą. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis liko trečias, socialdemokratas Artūras Skardžius – ketvirtas, Liberalų sąjūdžio narys Algirdas Gečas – penktas. Po jų su menkais rezultatais rikiuojasi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas, Darbo partijos atstovas Aloyzas Ignašius ir Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos atstovas Rimantas Jaruškevičius.

Daugiausia pirmumo balsų, per 8000, gavęs A. Skardžius Socialdemokratų partijos sąraše iš 23 vietos pakilo į 14 ir, jeigu Algirdas Butkevičius Vilkaviškio krašte rinkimus laimės tiesiogiai, A. Skardžius pateks į Seimą pagal partijos sąrašą.

K. Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą, mandatą gavo ir jo bendrapartietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, panašu, gali laimėti ir vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pirmumo balsai lėmė, kad S. Tamašauskienė, A. S. Nausėda, A. Skardžius, A. Gečas, R. Jaruškevičius partijų sąrašuose pakilo į viršų, o K. Komskis, A. Jakas, A. Ignašius krito žemyn. Tokia rinkėjų valia.

Išankstiniais duomenimis, antrasis rinkimų turas pagal gautus balsus gali būti palankus konservatoriams – daugumoje apygardų būtent jų atstovai per pirmąjį rinkimų turą šventė pergalę. Tad kas Seime turės daugiausia mandatų, tebėra mįslė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Ar pabrangs ugdymas Šilutės meno mokykloje?

Šilutės meno mokykla kreipėsi į Savivaldybę prašydama padidinti mokesčius už mokinių ugdymą šioje įstaigoje. Jau perengtas sprendimo projektas. Jį svarstys kitą savaitę Tarybos komitetuose, o galutinį žodį tars Savivaldybės taryba spalio pabaigoje vyksiančiame posėdyje.   Svarstoma, kad  meno mokyklos dailės, muzikos bei šokio skyriuose nuo lapkričio 1 d. galiotų tokio dydžio mokesčiai:   besimokantiems pagal dailės arba muzikos ankstyvojo ugdymo programą – 16 Eur;   besimokantiems dailės ir šokio skyriuose pagal pradinio arba pagrindinio ugdymo programas – 16 Eur;  

Taip pat skaitykite