Seimo rinkimai: pergalės kamuolys – iš vienų rankų į kitas

Išankstiniais duomenimis, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose pirmiausia pergalę šventė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir ne nariai. Tačiau pirmadienio popietę rinkimų pergalė tarsi kamuolys skraidė tai į „valstiečių“, tai į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rankas…

Beskaičiuojant balsus, šios partijos turėjo tai po 20, tai 19 mandatų. Socialdemokratams teko 13, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 8, partijai Tvarka ir teisingumas bei Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – po 5 mandatus.

Tokius rezultatus nulėmė rinkėjų balsavimas už partijas, sąjungas ir koalicijas. Pagal šio balsavimo rezultatus paskirstoma 70 mandatų, o dar 71 mandatą gauna tiesiogiai į Seimą išrinkti asmenys. Šįkart per pirmąjį rinkimų turą į Seimą pateko tik 3 politikai, dar 68 teks rinkti spalio 23 d. vyksiančiame balsavime, kai apygardose rungsis po du daugiausiai balsų spalio 9 d. gavę asmenys.

Darbo partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašuose buvę asmenys į Seimą nepateko. Vakar po pietų iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškė atsistatydinąs Valentinas Mazuronis, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas – abu nevedė savo partijų į rinkimus, nebuvo įtraukti net į partijų sąrašus, abu turi šiltas ir labai dosniai apmokamas Europos Parlamento narių pareigas.

Palankių tyrimų, apklausų bei pranašysčių užliūliuoti socialdemokratai sulaukė netikėto rinkėjų smūgio: tikėjęsi pergalės socialdemokratai teliko treti. Lietuvos liberalų sąjūdis džiūgauja: po korupcijos skandalų jie į Seimą pateko, gavę net 8 vietas. Lenkų rinkimų akcija su bendraminčiais tradiciškai irgi susirinko saviškių balsus, tačiau partija Tvarka ir teisingumas tegavo 5 mandatus.

Darbo partija liko už borto…

Tad valdančiąją koaliciją sudariusios partijos sulaukė nemalonaus rinkėjų įvertinimo. Jaunimas veržėsi balsuoti ir, panašu, rinkosi konservatorius. Garbaus amžiaus ir po kelias kadencijas Seime buvusieji politikai aktyviai pastumti į šoną. Tačiau jų Seime bus. Ir nemažai.

Balsavo pusė rinkėjų

Sparčiai tuštėjančioje Lietuvoje rinkti Seimą galėjo beveik 2,5 milijono gyventojų, balsavo tik iki 1,2 milijono. Šilutės apygardos 28 balsavimo apylinkėse balsuoti galėjo 32 512 rinkėjų, o dalyvavo vos per 15 tūkst.

Vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje varžėsi 8 politikai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

sandra-tamasauskiene

Sandra Tamašauskienė miesto rinkimų apylinkėse aplenkė A. S. Nausėdą, bet atsiliko kaimuose.

Daugiausiai balsų gavo buvęs socialdemokratas, o prieš pat Seimo rinkimus į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą perėjęs Alfredas Stasys Nausėda, nuo kurio menkai atsiliko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Mieste ji gavo gerokai daugiau rinkėjų balsų už A. S. Nausėdą. Tad intriga išlieka.

Tik po dviejų savaičių taps aišku, kuris iš šių dviejų politikų Šilutės apygardoje bus tiesiogiai išrinktas į Seimą. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis liko trečias, socialdemokratas Artūras Skardžius – ketvirtas, Liberalų sąjūdžio narys Algirdas Gečas – penktas. Po jų su menkais rezultatais rikiuojasi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas, Darbo partijos atstovas Aloyzas Ignašius ir Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos atstovas Rimantas Jaruškevičius.

Daugiausia pirmumo balsų, per 8000, gavęs A. Skardžius Socialdemokratų partijos sąraše iš 23 vietos pakilo į 14 ir, jeigu Algirdas Butkevičius Vilkaviškio krašte rinkimus laimės tiesiogiai, A. Skardžius pateks į Seimą pagal partijos sąrašą.

K. Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą, mandatą gavo ir jo bendrapartietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, panašu, gali laimėti ir vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pirmumo balsai lėmė, kad S. Tamašauskienė, A. S. Nausėda, A. Skardžius, A. Gečas, R. Jaruškevičius partijų sąrašuose pakilo į viršų, o K. Komskis, A. Jakas, A. Ignašius krito žemyn. Tokia rinkėjų valia.

Išankstiniais duomenimis, antrasis rinkimų turas pagal gautus balsus gali būti palankus konservatoriams – daugumoje apygardų būtent jų atstovai per pirmąjį rinkimų turą šventė pergalę. Tad kas Seime turės daugiausia mandatų, tebėra mįslė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite