Seimo rinkimai: pergalės kamuolys – iš vienų rankų į kitas

Išankstiniais duomenimis, spalio 9 d. vykusiuose Seimo rinkimuose pirmiausia pergalę šventė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nariai ir ne nariai. Tačiau pirmadienio popietę rinkimų pergalė tarsi kamuolys skraidė tai į „valstiečių“, tai į Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų rankas…

Beskaičiuojant balsus, šios partijos turėjo tai po 20, tai 19 mandatų. Socialdemokratams teko 13, Lietuvos liberalų sąjūdžiui – 8, partijai Tvarka ir teisingumas bei Lenkų rinkimų akcijai-Krikščioniškų šeimų sąjungai – po 5 mandatus.

Tokius rezultatus nulėmė rinkėjų balsavimas už partijas, sąjungas ir koalicijas. Pagal šio balsavimo rezultatus paskirstoma 70 mandatų, o dar 71 mandatą gauna tiesiogiai į Seimą išrinkti asmenys. Šįkart per pirmąjį rinkimų turą į Seimą pateko tik 3 politikai, dar 68 teks rinkti spalio 23 d. vyksiančiame balsavime, kai apygardose rungsis po du daugiausiai balsų spalio 9 d. gavę asmenys.

Darbo partijos ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašuose buvę asmenys į Seimą nepateko. Vakar po pietų iš Darbo partijos pirmininko pareigų pareiškė atsistatydinąs Valentinas Mazuronis, taip pat partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas Rolandas Paksas – abu nevedė savo partijų į rinkimus, nebuvo įtraukti net į partijų sąrašus, abu turi šiltas ir labai dosniai apmokamas Europos Parlamento narių pareigas.

Palankių tyrimų, apklausų bei pranašysčių užliūliuoti socialdemokratai sulaukė netikėto rinkėjų smūgio: tikėjęsi pergalės socialdemokratai teliko treti. Lietuvos liberalų sąjūdis džiūgauja: po korupcijos skandalų jie į Seimą pateko, gavę net 8 vietas. Lenkų rinkimų akcija su bendraminčiais tradiciškai irgi susirinko saviškių balsus, tačiau partija Tvarka ir teisingumas tegavo 5 mandatus.

Darbo partija liko už borto…

Tad valdančiąją koaliciją sudariusios partijos sulaukė nemalonaus rinkėjų įvertinimo. Jaunimas veržėsi balsuoti ir, panašu, rinkosi konservatorius. Garbaus amžiaus ir po kelias kadencijas Seime buvusieji politikai aktyviai pastumti į šoną. Tačiau jų Seime bus. Ir nemažai.

Balsavo pusė rinkėjų

Sparčiai tuštėjančioje Lietuvoje rinkti Seimą galėjo beveik 2,5 milijono gyventojų, balsavo tik iki 1,2 milijono. Šilutės apygardos 28 balsavimo apylinkėse balsuoti galėjo 32 512 rinkėjų, o dalyvavo vos per 15 tūkst.

Vienmandatėje Šilutės rinkimų apygardoje varžėsi 8 politikai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus štabe, kol dar nebuvo žinomi balsavimo rezultatai.

sandra-tamasauskiene

Sandra Tamašauskienė miesto rinkimų apylinkėse aplenkė A. S. Nausėdą, bet atsiliko kaimuose.

Daugiausiai balsų gavo buvęs socialdemokratas, o prieš pat Seimo rinkimus į Valstiečių ir žaliųjų sąjungą perėjęs Alfredas Stasys Nausėda, nuo kurio menkai atsiliko Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė Sandra Tamašauskienė. Mieste ji gavo gerokai daugiau rinkėjų balsų už A. S. Nausėdą. Tad intriga išlieka.

Tik po dviejų savaičių taps aišku, kuris iš šių dviejų politikų Šilutės apygardoje bus tiesiogiai išrinktas į Seimą. Partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Kęstas Komskis liko trečias, socialdemokratas Artūras Skardžius – ketvirtas, Liberalų sąjūdžio narys Algirdas Gečas – penktas. Po jų su menkais rezultatais rikiuojasi Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas, Darbo partijos atstovas Aloyzas Ignašius ir Antikorupcinės N. Puteikio ir K. Krivicko koalicijos atstovas Rimantas Jaruškevičius.

Daugiausia pirmumo balsų, per 8000, gavęs A. Skardžius Socialdemokratų partijos sąraše iš 23 vietos pakilo į 14 ir, jeigu Algirdas Butkevičius Vilkaviškio krašte rinkimus laimės tiesiogiai, A. Skardžius pateks į Seimą pagal partijos sąrašą.

K. Komskis į Seimą pateko pagal partijos sąrašą, mandatą gavo ir jo bendrapartietis Remigijus Žemaitaitis, kuris, panašu, gali laimėti ir vienmandatėje rinkimų apygardoje.

Pirmumo balsai lėmė, kad S. Tamašauskienė, A. S. Nausėda, A. Skardžius, A. Gečas, R. Jaruškevičius partijų sąrašuose pakilo į viršų, o K. Komskis, A. Jakas, A. Ignašius krito žemyn. Tokia rinkėjų valia.

Išankstiniais duomenimis, antrasis rinkimų turas pagal gautus balsus gali būti palankus konservatoriams – daugumoje apygardų būtent jų atstovai per pirmąjį rinkimų turą šventė pergalę. Tad kas Seime turės daugiausia mandatų, tebėra mįslė.

Hits: 54

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite