Seimo pirmininkės ir premjerės kalbas Sausio 13-osios minėjime nustelbė protestuotojai 

Šiandien (ketvirtadienį) minint Sausio 13-ąją, Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo vyko Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Minėjimas vyko patruliuojant sustiprintoms policijos pajėgoms.

Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen ir premjerės Ingridos Šimonytės sakytas kalbas Laisvės gynėjų dienos minėjime sudrumstė prie Seimo susirinkę protestuotojai.

Susirinkusieji Seimo pirmininkę pasitiko švilpimu ir šūksniais „Gėda“. Protestuotojai nepasitenkinimą reiškė visos V. Čmilytės-Nielsen kalbos metu.

Protestuotojai rankose laikė plakatus su užrašais „Komunistinės nkvedistinės kgbistinės išperos lauk iš valdžios“, „Lauk landsberginį gaivalą! Šalin kovidinį PIŠ‘o fašizmą“, „Ne už tokią laisvę žuvo lietuviai“.

Į protestuotojų šūksnius savo kalboje sureagavo premjerė. Kalbėdama apie laisvę ji teigė, kad ir jos kalbą tildęs protestuotojų švilpimas yra iškovotos laisvės dalis.

„Laisvė visada yra kūryba, o ne destrukcija. Ir tai, kad jūs šiandien galite man švilpti, yra taip pat tos iškovotos laisvės dalis“, – Nepriklausomybės aikštėje sakė I. Šimonytė.

Tuo tarpu prieš tai kalbėjusį prezidentą Gitaną Nausėdą susirinkusieji pasitiko palankiau, šalies vadovui kalbant pasipiktinimo šūksnių ir švilpimo girdėti nebuvo. 

 

Renginiui vykti trukdę asmenys nesutinka, kad išsišoko ne vietoje

Sklandžiai vykti renginiui trukdę asmenys nesutiko su tuo, kad savo nuomonei pareikšti pasirinko visai netinkamą vietą ir laiką.

„Sausio 13-ąją kovojome, kad neliktų okupantų valdžios. O dabar okupantai okupavo valdžią ir daro ką nori, net tvora apsitvėrė“, – sakė protestuotojas, į aikštę atsinešęs plakatą, kuriame puikavosi užrašas „mergele pagal iškvietimą, išeikite“.

„Piktinamės praktiškai visais sprendimais“, – teigė protestuotojas.

Kitas Eltos pakalbintas tarp protestuotojų sukiojęsis asmuo kalbėjo panašiai.

„Valstybė dabar yra griaunama. Turi būti pasikeitimai. Esu paprastas statybininkas, tinkuotojas, bet dar šiokį tokį loginį mąstymą turiu“, – teigė iš Klaipėdos atvykęs Gediminas.

Dalis renginio dalyvių kritiškai įvertino protestuotojus

Vis dėlto į Sausio 13-osios minėjimą atvyko ir kitokią nuomonę turinčių gyventojų.

„Neišsilavinusių, neišsiauklėjusių žmonių buvo ir bus ir jie tiesiog nori pasireikšti savo kvailumu. Vienas nori pasireikšti savo protu, savo išsilavinimu, savo patriotizmu, o kiti nori pasireikšti savo kvailumu. Štai žmonės, kuriuos matote aplinkui, kurie taip reiškiasi“, – kitokios pozicijos laikėsi renginyje dalyvavusi Gražina iš Vilniaus.

Moteris teigė, kad Laisvės gynėjų diena jai labai svarbi diena, nes pati 1991 metų sausio 13-osios naktį budėjo prie bokšto.

Policija: oficialioji renginio dalis praėjo ramiai

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (VPK) atstovė Julija Samorokovskaja teigė, kad renginio metu pažeidimų užfiksuota nebuvo.

„Mūsų duomenimis, aikštėje buvo susirinkę netoli 2,5 tūkst. žmonių, oficialioji dalis tikrai praėjo ramiai, be pažeidimų, sulaikytų asmenų tikrai nebuvo“, – Eltai teigė J. Samorokovskaja.

Vilniaus apskrities VPK atstovė spaudai taip pat teigė, kad kol kas daryti išvadų, ar protestuotojų keliamą triukšmą, kai minėjimo metu buvo sakomos kalbos, galima laikyti pažeidimu, kol kas negalima. Jos teigimu, policija renginį filmavo ir savo išvadas pateiks įvertinusi visą renginio vaizdą.

„Visas renginys yra filmuojamas, pareigūnai stebi, tai visą laiką yra tikimybė, kad įvertinus visą medžiagą pareigūnai gali priimti tam tikrus sprendimus ir gali tai traktuoti kaip pažeidimą arba ne pažeidimą. Bet tam turi būti laikas įvertinti visą tai“, – sakė VPK atstovė.

„Manau, policija padarys kažkokias išvadas po šio renginio ir jas galės pateikti, bet vėliau“, – pridūrė ji.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmosios ponios Dianos Nausėdienės vizitas Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pirmoji ponia Diana Nausėdienė lankėsi Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje, kur dalyvavo bendroje edukacijoje ir diskusijoje su Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos Carito, Meno ir sporto mokyklos neformaliojo suaugusiųjų švietimo bei Pagėgių sav. neįgaliųjų draugijos atstovais, bibliotekos lankytojais. „Be galo malonu būti tarp aktyvių, skaitančių, mąstančių, socialiai atsakingų žmonių. Ačiū jums už tai, kad esate tie Vydūno įkvėpti spinduliai, nešantys ir dalijantys šviesą kitiems, ypatingai jaunimui. Tai be galo svarbu, tai kuria atvirą, drąsią ir tvirtą bendruomenę“, – sakė D. Nausėdienė.

Joninėms ant Rambyno kalno 140 metų

Šventas mūsų kalnas ir šita vieta – buvo taip per amžius, bus taip visada. Daug čia buvo švenčių, keitėsi laikai, o Rambynas žilas matė visa tai… Regimantas Šilinskas „Ant Rambyno“   Prieš 140 metų ant legendomis apipinto didingo Rambyno kalno pirmą kartą suskambo lietuviška daina, eilėmis ir scenarijų žodžiais prabilo mėgėjiškų teatrų dalyviai, o susirinkę žiūrovai iš visos Lietuvos iki ryto klausėsi muzikos, juokėsi, verkė ir dainavo kartu. Buvo kartu. Ši šventė – gyvoji tradicija, o jos meninė ir kultūrinė

Vogė alkoholinius gėrimus

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Nuo kovo 2 iki gegužės 2 dienos 38-erių metų vyras per 8 kartus iš parduotuvės Šilutėje pavogė alkoholinių gėrimų už 154 eurus. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į Šilutės r. PK kreipėsi vyras, gim. 1977 m., dėl socialiniame tinkle paskelbtos šmeižiančios informacijos apie jį. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 11 d. vakare Saugose akivaizdžiai neblaivus (tikrintis neblaivumą atsisakė) vyras, gim. 1971 m., sužalojo 6 metais už save vyresnį vyrą. Įtariamasis sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Į

Ant naujo pašto ženklo – pirmą sykį Klaipėdoje startuosiančios didžiųjų burlaivių lenktynės

Šiandien, birželio 14 d. Lietuvos paštas išleidžia Natalijos Vaišnorienės kurtą pašto ženklą „Lietuvos didžiųjų burlaivių regata“. Pašto ženklo nominalas – 1,55 Eur, tiražas – 40 tūkst. vnt. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Klaipėdos pašte, adresu H. Manto g. 7. Didžiųjų burlaivių lenktynių „The Tall Ships Races“ starto uostu šįmet pirmą kartą istorijoje taps Klaipėda. Į Lietuvos uostamiestį birželio 27-30 d. suplauks didieji burlaiviai, o birželio 30-ąją iš Klaipėdos startavę burlaiviai lenktyniaus iki Helsinkio. Liepos 7 dieną jie

Taip pat skaitykite