Seimas patvirtino Krašto apsaugos sistemos stiprinimo ir plėtros programą

2024 m. kovo 21 d. LR Seimas patvirtino Krašto apsaugos sistemos stiprinimo ir plėtros programą.

Programoje nurodomi krašto apsaugos sistemos stiprinimo prioritetai ir kryptys, daugiausia dėmesio skiriant Lietuvos kariuomenei. Taip pat numatytos priemonės, orientuotos į bendradarbiavimą su kitomis Ginkluotųjų pajėgų institucijomis, visuomenės atsparumo stiprinimą bei kibernetinių pajėgumų vystymą.

Atnaujintoje programoje atliepti naujos kokybės kariuomenės stiprinimo pokyčiai, pajėgumų vystymo poreikiai ir kryptys. Pokyčiai susiję su aukščiausiu valstybės lygių priimtais sprendimais dėl nacionalinės divizijos steigimo, kuriuos sąlygojo atnaujinta Valstybės ginkluotos gynybos koncepcija.

Siekiant sustiprinti Lietuvos saugumą ir gynybinį potencialą, prioritetas teikiamas infrastruktūros plėtrai: NATO brigados dislokavimui Lietuvoje ir priimančiosios šalies paramai užtikrini; esamų kariuomenės poligonų ir atkuriamo Rūdninkų poligono plėtrai; naujos brigados dydžio manevravimo teritorijos steigimui; ginkluotės aptarnavimo ir amunicijos laikymo infrastruktūros plėtrai; karių tarnybos sąlygų užtikrinimui ir gerinimui.

Krašto apsaugos sistemos stiprinimo ir plėtros programos įgyvendinimas numatytas 2024-2030 metais. Prognozuojama, kad nuo 2025 m. krašto apsaugos sistemos finansavimas sudarys ne mažiau kaip 3 proc. BVP, įskaitant papildomus asignavimus Vokietijos brigados infrastruktūrai ir Nacionalinės divizijos vystymui.

Krašto apsaugos ministerijos parengtu programos projektu yra keičiama iki šiol galiojusi Seimo dar 2006 metais patvirtinta Krašto apsaugos sistemos plėtros programa. Paskutinį kartą ji buvo atnaujinta 2018 metais.

Krašto apsaugos sistemos stiprinimo ir plėtros programa svarstyta įvairiais formatais. Ji papildyta gynybos ekspertų bei pramonės atstovų įžvalgomis, atsižvelgiant į Nacionalinio saugumo strategijos ir Valstybės ginkluotos gynybos koncepcijos pakeitimus, Seime atstovaujamų politinių partijų susitarimą dėl Lietuvos nacionalinio saugumo ir gynybos artimiausio laikotarpio sustiprinimo bei Valstybės gynimo tarybos patvirtintą valstybės gynybos planą bei į tai, kad daugelis iki šiol galiojusioje Programoje (2019–2028 m.) numatytų priemonių jau buvo įgyvendintos.

Pagal Krašto apsaugos min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite