Savo stiliaus – į dėvėtų prekių parduotuvę

Jau ne vienerius metus, ne tik po euro įvedimo, taupyti priversti šilutiškiai stilingus salonus keičia į paprastesnius, savo stiliaus ieško dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tokių parduotuvių Šilutėje netrūksta. Ne visų parduotuvių šeimininkai sutinka leistis į kalbas. Vieni, matyt, dėl didelės konkurencijos, kiti galbūt nenorėdami atskleisti savo verslo paslapčių ir smulkmenų.

Dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą.

Dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą.

Teko stovėti prie verslo ištakų

Prieš kelis dešimtmečius su vyru Rimantu pradėjusi prekiauti dėvėtais drabužiais verslininkė Laima Laurinavičienė neslepia, kad žavisi žmonėmis, kurie šiandien imasi tokio verslo. Tuomet entuziastingiems verslininkams teko eiti Lietuvoje dar nepramintais takais, buvo vieni pirmųjų šio verslo atstovų. Viskas buvo nauja, nežinoma. Vis tik atsiremti buvo į ką, šiame versle jau sukosi giminaičiai, turėję ryšių ir prekiavę Rumunijoje, Afrikoje. Pradžia nebuvo lengva. Kai atidarė pirmąją dėvėtų drabužių parduotuvę, netrūko net pasišaipančių. Prekių paieška, parsivežtų prekių rūšiavimas, tvarkymas reikalavo investicijų, žinių ir patirties. Įdarbinti buvo visi namiškiai, išskyrus vaikus. Vien tik batus valė du žmonės. Drabužiai į prekyvietę patekdavo puikios prekinės išvaizdos, juos kruopščiai apžiūrėdavo, išlygindavo. Prekyboje kasdien būdavo pateikta naujų prekių.
Išrankesni ir atidesni pirkėjai greitai pastebėdavo geriausias ir skubėdavo „nusigriebti grietinėlę“.
Verslininkai nuolat investavo, plėtė prekybinių taškų tinklą. Vienu metu turėjo 13 parduotuvių, vien Šilutėje prekiauta 9 vietose. Parduotuvėse dirbo apie 20 žmonių.
Kad nenusvirtų rankos, būtina gyslelė, tuomet verslas gali atnešti ir pelną, ir pasitenkinimą. Dar labai svarbu turėti gerų tiekėjų.
„Daug dirbome, nežinojome, kas yra savaitgaliai, o išlaidų ir pajamų santykis nebetenkino. Nusprendėme keisti verslo kryptį, dabar prekiaujame tik nauja produkcija“, – sako L. Laurinavičienė. „Žinau, kokius kelius reikėjo praeiti, todėl didžiuojuosi žmonėmis, kurie šio verslo ėmėsi tik dabar“.
Verslininkė pastebi kitą problemą. Labai sumažėjo žmonių, o ir tie, kurie praveria parduotuvių duris, yra išsigandę, nenoriai bendrauja. Patirtį ir subtilų skonį turinti L. Laurinavičienė mielai bendrauja su kiekvienu pirkėju, jai rūpi, kad pirkėjas įsigytų ne bet ką, bet tikrai jam tinkantį drabužį ar kitą prekę.
Prekyba klesti Liepų gatvėje
Pagrindinėje miesto gatvėje netrūksta parduotuvių, kuriose galima įsigyti dėvėtų drabužių, avalynės ar kitų buities prekių. Tokių parduotuvių yra įsikūrę ne tik centre. Štai Liepų gatvėje ne vienerius metus veikia parduotuvė, prie kurios kas rytą prieš ją atidarant nusidriekia pirkėjų eilė. Akylesnis pastebi, kad dauguma laukiančiųjų yra nuolatiniai parduotuvės lankytojai. Pakalbintos moterys neskuba atvirauti, kokių prekių kasdien ieško.
O štai šilutiškė senjorė Zita šypsosi, sako, kad pasivaikščiojimas po parduotuves yra vienas malonumas. Išsiruošusi į parduotuves sutinka ir pasikalba su buvusiomis kolegėmis, jei įsigyja patikusį daiktą, su gera nuotaika grįžta namo. Zita sakė, kad prieš didžiąsias metų šventes peržiūri savo spintas ir mažiau reikalingus drabužius atideda, džiaugiasi, kad juos priima paramos krautuvė. Ypač reikliai savo garderobą peržiūri Zitos draugė, drabužį, kurio per metus neteko apsirengti prieš Kalėdas atiduoda labdarai.
Kita šilutiškė patikino, kad tik dėvėtų drabužių parduotuvėse ji nusiperka geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą. Yra ir kita priežastis, kodėl skubanti į „ponių laime“ vadinamas parduotuves, – būtent čia randanti drabužių apkūnesnėms moterims. Viena šilutiškė guodėsi nerandanti jai tinkančios žieminės striukės su gobtuvu už jai priimtiną kainą. Moteris nesijaučia esanti išranki, tiesiog apkūniam ir neturinčiam galimybių plačiai atverti piniginę pasirinkimas nėra didelis.
Pernai Liepų gatvėje dėvėtų drabužių parduotuvę po ilgesnės pertraukos atidariusi Irena Petkienė džiaugiasi visais pirkėjais. Irena pripažįsta, kad pirkėjai išrankūs, tačiau labai geranoriški, netrūksta nuolatinių pirkėjų. Pasak pardavėjos Gražinos, tinkamų daiktų čia randa mėgstančios stilingai rengtis. Parduotuvė savo pirkėjų nevargina prekių gausa, drabužiai sukabinti pagal nešiojimo paskirtį, rūpestingai parinkta vieta ir sulankstytiems vaikiškiems drabužėliams, šiuo metu labiau perkamos vaikiškos striukės ir kombinezonai taip pat turi atskirą vietą. Avalynei skirtos atskiros lentynos, šios prekės nesimėto krūvomis. Visos sezoninės prekės kruopščiai išrūšiuotos, sutvarkytos. Geros kokybės karakulio puskailiniai kainuoja per 100 eurų, nedėvėti spalvingi aulinukai su kailiu 9, stilingas nertinis 4 eurai.
Nors Liepų gatvėje netrūko parduotuvių, pernai rudenį duris atvėrė dar viena parduotuvė, prekiaujanti dėvėtais drabužiais, avalyne ir buičiai reikalingomis smulkmenomis. Pakalbinta parduotuvės šeimininkė Vaida pasakoja, kad šio verslo ėmėsi prieš tai pati nemažai padirbėjusi užsienyje. Džiaugiasi Šilutės pirkėjais, jiems yra pasiruošusi patarti įsigyjant kurį nors daiktą. „Man svarbu, kad parduotuvėje apsilankęs surastų pageidaujamą prekę, išeitų su gera nuotaika ir visada norėtų sugrįžti“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 271

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite