Savo stiliaus – į dėvėtų prekių parduotuvę

Jau ne vienerius metus, ne tik po euro įvedimo, taupyti priversti šilutiškiai stilingus salonus keičia į paprastesnius, savo stiliaus ieško dėvėtų drabužių parduotuvėse. Tokių parduotuvių Šilutėje netrūksta. Ne visų parduotuvių šeimininkai sutinka leistis į kalbas. Vieni, matyt, dėl didelės konkurencijos, kiti galbūt nenorėdami atskleisti savo verslo paslapčių ir smulkmenų.

Dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą.

Dėvėtų drabužių parduotuvėse galima rasti geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą.

Teko stovėti prie verslo ištakų

Prieš kelis dešimtmečius su vyru Rimantu pradėjusi prekiauti dėvėtais drabužiais verslininkė Laima Laurinavičienė neslepia, kad žavisi žmonėmis, kurie šiandien imasi tokio verslo. Tuomet entuziastingiems verslininkams teko eiti Lietuvoje dar nepramintais takais, buvo vieni pirmųjų šio verslo atstovų. Viskas buvo nauja, nežinoma. Vis tik atsiremti buvo į ką, šiame versle jau sukosi giminaičiai, turėję ryšių ir prekiavę Rumunijoje, Afrikoje. Pradžia nebuvo lengva. Kai atidarė pirmąją dėvėtų drabužių parduotuvę, netrūko net pasišaipančių. Prekių paieška, parsivežtų prekių rūšiavimas, tvarkymas reikalavo investicijų, žinių ir patirties. Įdarbinti buvo visi namiškiai, išskyrus vaikus. Vien tik batus valė du žmonės. Drabužiai į prekyvietę patekdavo puikios prekinės išvaizdos, juos kruopščiai apžiūrėdavo, išlygindavo. Prekyboje kasdien būdavo pateikta naujų prekių.
Išrankesni ir atidesni pirkėjai greitai pastebėdavo geriausias ir skubėdavo „nusigriebti grietinėlę“.
Verslininkai nuolat investavo, plėtė prekybinių taškų tinklą. Vienu metu turėjo 13 parduotuvių, vien Šilutėje prekiauta 9 vietose. Parduotuvėse dirbo apie 20 žmonių.
Kad nenusvirtų rankos, būtina gyslelė, tuomet verslas gali atnešti ir pelną, ir pasitenkinimą. Dar labai svarbu turėti gerų tiekėjų.
„Daug dirbome, nežinojome, kas yra savaitgaliai, o išlaidų ir pajamų santykis nebetenkino. Nusprendėme keisti verslo kryptį, dabar prekiaujame tik nauja produkcija“, – sako L. Laurinavičienė. „Žinau, kokius kelius reikėjo praeiti, todėl didžiuojuosi žmonėmis, kurie šio verslo ėmėsi tik dabar“.
Verslininkė pastebi kitą problemą. Labai sumažėjo žmonių, o ir tie, kurie praveria parduotuvių duris, yra išsigandę, nenoriai bendrauja. Patirtį ir subtilų skonį turinti L. Laurinavičienė mielai bendrauja su kiekvienu pirkėju, jai rūpi, kad pirkėjas įsigytų ne bet ką, bet tikrai jam tinkantį drabužį ar kitą prekę.
Prekyba klesti Liepų gatvėje
Pagrindinėje miesto gatvėje netrūksta parduotuvių, kuriose galima įsigyti dėvėtų drabužių, avalynės ar kitų buities prekių. Tokių parduotuvių yra įsikūrę ne tik centre. Štai Liepų gatvėje ne vienerius metus veikia parduotuvė, prie kurios kas rytą prieš ją atidarant nusidriekia pirkėjų eilė. Akylesnis pastebi, kad dauguma laukiančiųjų yra nuolatiniai parduotuvės lankytojai. Pakalbintos moterys neskuba atvirauti, kokių prekių kasdien ieško.
O štai šilutiškė senjorė Zita šypsosi, sako, kad pasivaikščiojimas po parduotuves yra vienas malonumas. Išsiruošusi į parduotuves sutinka ir pasikalba su buvusiomis kolegėmis, jei įsigyja patikusį daiktą, su gera nuotaika grįžta namo. Zita sakė, kad prieš didžiąsias metų šventes peržiūri savo spintas ir mažiau reikalingus drabužius atideda, džiaugiasi, kad juos priima paramos krautuvė. Ypač reikliai savo garderobą peržiūri Zitos draugė, drabužį, kurio per metus neteko apsirengti prieš Kalėdas atiduoda labdarai.
Kita šilutiškė patikino, kad tik dėvėtų drabužių parduotuvėse ji nusiperka geros kokybės, garsių prekinių ženklų drabužių už labai prieinamą kainą. Yra ir kita priežastis, kodėl skubanti į „ponių laime“ vadinamas parduotuves, – būtent čia randanti drabužių apkūnesnėms moterims. Viena šilutiškė guodėsi nerandanti jai tinkančios žieminės striukės su gobtuvu už jai priimtiną kainą. Moteris nesijaučia esanti išranki, tiesiog apkūniam ir neturinčiam galimybių plačiai atverti piniginę pasirinkimas nėra didelis.
Pernai Liepų gatvėje dėvėtų drabužių parduotuvę po ilgesnės pertraukos atidariusi Irena Petkienė džiaugiasi visais pirkėjais. Irena pripažįsta, kad pirkėjai išrankūs, tačiau labai geranoriški, netrūksta nuolatinių pirkėjų. Pasak pardavėjos Gražinos, tinkamų daiktų čia randa mėgstančios stilingai rengtis. Parduotuvė savo pirkėjų nevargina prekių gausa, drabužiai sukabinti pagal nešiojimo paskirtį, rūpestingai parinkta vieta ir sulankstytiems vaikiškiems drabužėliams, šiuo metu labiau perkamos vaikiškos striukės ir kombinezonai taip pat turi atskirą vietą. Avalynei skirtos atskiros lentynos, šios prekės nesimėto krūvomis. Visos sezoninės prekės kruopščiai išrūšiuotos, sutvarkytos. Geros kokybės karakulio puskailiniai kainuoja per 100 eurų, nedėvėti spalvingi aulinukai su kailiu 9, stilingas nertinis 4 eurai.
Nors Liepų gatvėje netrūko parduotuvių, pernai rudenį duris atvėrė dar viena parduotuvė, prekiaujanti dėvėtais drabužiais, avalyne ir buičiai reikalingomis smulkmenomis. Pakalbinta parduotuvės šeimininkė Vaida pasakoja, kad šio verslo ėmėsi prieš tai pati nemažai padirbėjusi užsienyje. Džiaugiasi Šilutės pirkėjais, jiems yra pasiruošusi patarti įsigyjant kurį nors daiktą. „Man svarbu, kad parduotuvėje apsilankęs surastų pageidaujamą prekę, išeitų su gera nuotaika ir visada norėtų sugrįžti“.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite