Savo kūno pažinimas. Kodėl šių dienų kontekste tai nebėra gėdinga?

Kalbėti apie intymiąją gyvenimo dalį tikrai ne visuomet yra lengva. Gėda, baimė bei nepatogumas yra vis dar tie jausmai, kurie lydi  kai kuriuos žmones, dalinantis mintimis apie seksą ar net savo kūno pažinimą. Laimė pasaulis juda į priekį ir vis didesnė dalis žmonių ima suprasti, jog visa tai tikrai nėra tie dalykai, kurių reikėtų vengti. Priešingai – savo kūno pažinimas bei kitų žmonių mokymas apie jo svarbą gali atnešti didelę naudą kiekvienam iš mūsų.

Kodėl kai kurie žmonės vis dar gėdijasi pažinti savo kūną?

Norint tai suprasti, reikia grįžti į šiek tiek ankstesnius laikus ir patyrinėti to meto kultūrinį bei socialinį kontekstą. Niekam ne paslaptis, jog beveik 50 metų trukusi sovietinė okupacija paliko gilų pėdsaką ne tik mūsų šalies istorijoje, bet ir daugumos žmonių sąmonėje. Seksas sovietų laikais buvo didžiausias tabu, o tuometinės valdžios buvo laikytas net neegzistuojančiu. Seksualiniai santykiai buvo skirti tik gimstamumui didinti, o apie malonumą, patiriamą sekso metu ar stimuliuojant tam tikras savo kūno vietas, negalėjo būti nė kalbos.

Jaunuolių lytinis švietimas mokyklose irgi būdavo labai skurdus arba mokymo įstaigos jo išvis atsisakydavo, todėl niekas nebuvo tinkamai supažindintas su galimomis kontraceptinėmis priemonėmis. Negana to, knygos, laikraščiai ar televizijos laidos buvo cenzūruojamos, tad gauti informacijos, leisiančios pažinti tiek savo, tiek partnerio kūną, praktiškai buvo neįmanoma. Visa tai, be abejo, formavo žmonių požiūrį. Žmonės drovėjosi garsiai kalbėti seksualinėmis temomis ar net dalintis problemomis, su kuriomis susidurdavo savo miegamajame. Būtent dėl šios priežasties toks požiūris net ir dabar yra vis dar gajus kai kurių žmonių galvose.

Lytims keliamų standartų atsikratymas

Nors pasaulis smarkiai tobulėja, o temos apie seksualinį gyvenimą daugumai žmonių tapo priimtinesnės nei anksčiau, visgi vis dar galima susidurti su visuomenės tiek vyrams, tiek moterims keliamais standartais, susijusiais su intymiu gyvenimu ar seksualumu. Vyrai yra skatinami būti vyriškais, tvirtais, nerodančiais daug emocijų bei turinčiais daug patirties lovoje. Tuo tarpu moterys „privalo“ būti išlaikytos, nesirengti iššaukiančiai, nekalbėti apie savo seksualinį gyvenimą bei neužsiimti tokia seksualine veikla kaip masturbacija. Visa tai, be jokios abejonės, abiem lytims kelią spaudimą ir net gali žlugdyti pasitikėjimą savimi. Dėl to tiesiog būtina atsikratyti panašių sau ir kitiems keliamų standartų ar stereotipų. Gi iš tikrųjų tokie dalykai kaip emocijų reiškimas ar elementariausia masturbacija gali suteikti žmogui neišmatuojamą naudą ne tik fizine, bet ir emocine prasme.

Masturbacija ir jos seksualinė nauda moterims

Be abejo, masturbacija turėtų būti svarbi gyvenimo dalis ir moterims, ir vyrams. Kaip bebūtų, apie naudą vyrams žino ir yra girdėjęs bene kiekvienas, o, kuo masturbacija gali būti naudinga moterims, dažnai yra pamirštama. Bene svarbiausias dalykas, ką gali suteikti masturbacija moterims – patogiau jaustis savame kūne. Savo kūno pažinimas yra būtinas seksualiniame gyvenime, kadangi tai padeda atrasti, kokios stimuliuojamos kūno vietos kelia didžiausią malonumą, atrasti geriausias technikas ar net tinkamiausią tempą. Ne paslaptis, jog moterims pasiekti orgazmą yra kur kas sudėtingesnė užduotis, tad būtent masturbacija gali padėti išspręsti šią problemą ir pagerinti seksualinį gyvenimą. Fantazijos.lt G taško vibratoriai yra tie žaisliukai, kurie gali pažintį su savo pačios kūnu paversti dar malonesne. Šie vibratoriai dėl savo lenktos formos ir unikalios galvutės, stimuliuojančios G tašką, gali padidinti susijaudinimą ar sustiprinti orgazmo metu patiriamus pojūčius. Svarbu paminėti ir tai, jog ieškant tokio tipo vibratoriaus, rekomenduojama atkreipti dėmesį, iš kokių medžiagų jis yra pagamintas ir ar yra saugus naudoti, ar turi skirtingus vibracijos režimus bei ar yra pakankamai lankstus. Visa tai leis eksperimentuoti ir patirti maksimalų malonumą.

Kitas naudingas masturbacijos poveikis

Iš tiesų masturbacija gali pasitarnauti ne tik gerinant savo seksualinį gyvenimą. Seniai žinoma, jog orgazmo metu organizme išsiskiria endorfinai, dopaminas ir oksitocinas, kurie prisideda prie geresnės nuotaikos ir emocinės savijautos, kas yra itin svarbu šiame greitame ir streso pilname pasaulyje. Taip pat masturbacija gali padėti ir toms moterims, kurios sunkiai užmiega naktį ar net kenčia nuo pastovios nemigos. Pasiektas orgazmas leidžia atsikratyti įtampos, todėl kūnas po tokių solo žaidimų jaučiasi atsipalaidavęs bei ramus. Negana to, stimuliuodamos save, moterys gali sumažinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Taip yra dėl to, nes masturbacijos metu gimda susitraukinėja ir padeda menstruaciniam kraujui greičiau pasišalinti iš gimdos. Kaip galima matyti, masturbacijos nauda – be galo didelė. Dėl šios priežasties nereikėtų gėdytis savo kūno pažinimo, o priešingai – siekti to bei galbūt šiam tikslui pasitelkti ir tokias papildomas priemones kaip G taško vibratorius. Šie moterų žaisliukai labai tinka norinčioms daugiau sužinoti apie save pačią!

pr2021/11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kepyklose – kūčiukų kepimo įkarštis. Krosnys bus užgesintos tik Kūčių vakarą

kūčiukų

30 sunkvežimių kūčiukų – tiek jų po Lietuvą pasklis vien iš kepyklos Panevėžyje, kur pastarosiomis savaitėmis krosnys negęsta net ir naktį. Išlaikyti lietuvišką kūčiukų kepimo tradiciją – itin atsakinga užduotis. Aukščiausios rūšies miltai ir aguonos, dėmesingai maišoma ir kildinama tešla, tiksliai formuojami mažieji „duonos kepaliukai“ ir jų kelionė į milžinišką krosnį. Kiekvienas kepėjų žingsnis yra gerai pamatuotas ir apskaičiuotas. „Per gana trumpą laikotarpį turime iškepti tiek kūčiukų, kad jų užtektų trims milijonams“, – sako kepyklą Panevėžyje valdančios bendrovės „AR Maistas“

Lumpėnų bibliotekai – 70. Istoriją kuriame kartu…

„2021 m. lapkričio 25 d. Pagėgių savivaldybės administracijos Lumpėnų seniūnijos laisvalaikio salėje atgimsta praeitis ir vėl ataidi iš glūdumos buvę metai“, – šiais žodžiais prasidėjo Pagėgių savivaldybės Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos 7 klasės mokinio Elijaus Andriukaičio skaityta Lumpėnų bibliotekos istorijos apžvalga, prikėlusi 7-is dešimtmečius menančią bibliotekos praeitį. Istorijos vingiais Renginio metu pakeliauta istorijos vingiais – prisimintos čia dirbusios bibliotekininkės, pastatų, glaudusių Lumpėnų biblioteką, istorija, apžvelgta vykdyta veikla. Išsamios apžvalgos baigiamąjį žodį tarė šventinį jubiliejinį renginį vedusi Pagėgių sav. Vydūno viešosios

Kaip bendrauti su sudėtingais lankytojais?

Kasdien kultūros sferos specialistai neišvengiamai susiduria su sudėtingais lankytojais. Ar išties lankytojas visada būna teisus? Lapkričio 25 dieną įvykusių mokymų „Sudėtingi lankytojai: bendravimas ir aptarnavimas“ metu Šilutės rajono kultūros darbuotojai bei Palangos miesto, Kretingos, Klaipėdos rajonų bibliotekininkai sužinojo, kaip išlikti ramiu bendraujant ir nepatekti į konfliktinę situaciją. Mokymų lektorius, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Kūrybinių industrijų fakulteto dėstytojas, verslo vadybos bei socialinės psichologijos profesionalas Juris Belte pateikė konfliktinių situacijų pavyzdžių ir apžvelgė bendravimo su lankytojais kultūros psichologinius aspektus. Dalyviai sužinojo apie

Sulaukėme žiemos: savaitgalį bus šalčio

Penktadienio rytą Šilutėje prireikė atidumo ir atsargumo: po vėjuoto ketvirtadienio, ypač jo vakaro, kai ir snyguriavo, iškritęs šlapias sniegas per naktį sušalo, tapo slidu. Sinoptikai praneša, kad savaitgalį taip pat sulauksime šalčio.  Penktadienio naktį slinkęs ciklonas didelę šalies dalį prausė lietumi, ūžavo smarkus vėjas, Šilutės krašte krito šlapias sniegas. Po tokio atlydžio ėmus plūsti šaltesniam orui pradėjo formuotis plikledis. Dieną irgi plūs vis šaltesnis oras, tad plikledis išsilaikys, prie ledo prišalęs sniegas vers elgtis atsargiau ir vairuotojus, ir pėsčiuosius. Temperatūra

Taip pat skaitykite