Savo kūno pažinimas. Kodėl šių dienų kontekste tai nebėra gėdinga?

Kalbėti apie intymiąją gyvenimo dalį tikrai ne visuomet yra lengva. Gėda, baimė bei nepatogumas yra vis dar tie jausmai, kurie lydi  kai kuriuos žmones, dalinantis mintimis apie seksą ar net savo kūno pažinimą. Laimė pasaulis juda į priekį ir vis didesnė dalis žmonių ima suprasti, jog visa tai tikrai nėra tie dalykai, kurių reikėtų vengti. Priešingai – savo kūno pažinimas bei kitų žmonių mokymas apie jo svarbą gali atnešti didelę naudą kiekvienam iš mūsų.

Kodėl kai kurie žmonės vis dar gėdijasi pažinti savo kūną?

Norint tai suprasti, reikia grįžti į šiek tiek ankstesnius laikus ir patyrinėti to meto kultūrinį bei socialinį kontekstą. Niekam ne paslaptis, jog beveik 50 metų trukusi sovietinė okupacija paliko gilų pėdsaką ne tik mūsų šalies istorijoje, bet ir daugumos žmonių sąmonėje. Seksas sovietų laikais buvo didžiausias tabu, o tuometinės valdžios buvo laikytas net neegzistuojančiu. Seksualiniai santykiai buvo skirti tik gimstamumui didinti, o apie malonumą, patiriamą sekso metu ar stimuliuojant tam tikras savo kūno vietas, negalėjo būti nė kalbos.

Jaunuolių lytinis švietimas mokyklose irgi būdavo labai skurdus arba mokymo įstaigos jo išvis atsisakydavo, todėl niekas nebuvo tinkamai supažindintas su galimomis kontraceptinėmis priemonėmis. Negana to, knygos, laikraščiai ar televizijos laidos buvo cenzūruojamos, tad gauti informacijos, leisiančios pažinti tiek savo, tiek partnerio kūną, praktiškai buvo neįmanoma. Visa tai, be abejo, formavo žmonių požiūrį. Žmonės drovėjosi garsiai kalbėti seksualinėmis temomis ar net dalintis problemomis, su kuriomis susidurdavo savo miegamajame. Būtent dėl šios priežasties toks požiūris net ir dabar yra vis dar gajus kai kurių žmonių galvose.

Lytims keliamų standartų atsikratymas

Nors pasaulis smarkiai tobulėja, o temos apie seksualinį gyvenimą daugumai žmonių tapo priimtinesnės nei anksčiau, visgi vis dar galima susidurti su visuomenės tiek vyrams, tiek moterims keliamais standartais, susijusiais su intymiu gyvenimu ar seksualumu. Vyrai yra skatinami būti vyriškais, tvirtais, nerodančiais daug emocijų bei turinčiais daug patirties lovoje. Tuo tarpu moterys „privalo“ būti išlaikytos, nesirengti iššaukiančiai, nekalbėti apie savo seksualinį gyvenimą bei neužsiimti tokia seksualine veikla kaip masturbacija. Visa tai, be jokios abejonės, abiem lytims kelią spaudimą ir net gali žlugdyti pasitikėjimą savimi. Dėl to tiesiog būtina atsikratyti panašių sau ir kitiems keliamų standartų ar stereotipų. Gi iš tikrųjų tokie dalykai kaip emocijų reiškimas ar elementariausia masturbacija gali suteikti žmogui neišmatuojamą naudą ne tik fizine, bet ir emocine prasme.

Masturbacija ir jos seksualinė nauda moterims

Be abejo, masturbacija turėtų būti svarbi gyvenimo dalis ir moterims, ir vyrams. Kaip bebūtų, apie naudą vyrams žino ir yra girdėjęs bene kiekvienas, o, kuo masturbacija gali būti naudinga moterims, dažnai yra pamirštama. Bene svarbiausias dalykas, ką gali suteikti masturbacija moterims – patogiau jaustis savame kūne. Savo kūno pažinimas yra būtinas seksualiniame gyvenime, kadangi tai padeda atrasti, kokios stimuliuojamos kūno vietos kelia didžiausią malonumą, atrasti geriausias technikas ar net tinkamiausią tempą. Ne paslaptis, jog moterims pasiekti orgazmą yra kur kas sudėtingesnė užduotis, tad būtent masturbacija gali padėti išspręsti šią problemą ir pagerinti seksualinį gyvenimą. Fantazijos.lt G taško vibratoriai yra tie žaisliukai, kurie gali pažintį su savo pačios kūnu paversti dar malonesne. Šie vibratoriai dėl savo lenktos formos ir unikalios galvutės, stimuliuojančios G tašką, gali padidinti susijaudinimą ar sustiprinti orgazmo metu patiriamus pojūčius. Svarbu paminėti ir tai, jog ieškant tokio tipo vibratoriaus, rekomenduojama atkreipti dėmesį, iš kokių medžiagų jis yra pagamintas ir ar yra saugus naudoti, ar turi skirtingus vibracijos režimus bei ar yra pakankamai lankstus. Visa tai leis eksperimentuoti ir patirti maksimalų malonumą.

Kitas naudingas masturbacijos poveikis

Iš tiesų masturbacija gali pasitarnauti ne tik gerinant savo seksualinį gyvenimą. Seniai žinoma, jog orgazmo metu organizme išsiskiria endorfinai, dopaminas ir oksitocinas, kurie prisideda prie geresnės nuotaikos ir emocinės savijautos, kas yra itin svarbu šiame greitame ir streso pilname pasaulyje. Taip pat masturbacija gali padėti ir toms moterims, kurios sunkiai užmiega naktį ar net kenčia nuo pastovios nemigos. Pasiektas orgazmas leidžia atsikratyti įtampos, todėl kūnas po tokių solo žaidimų jaučiasi atsipalaidavęs bei ramus. Negana to, stimuliuodamos save, moterys gali sumažinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Taip yra dėl to, nes masturbacijos metu gimda susitraukinėja ir padeda menstruaciniam kraujui greičiau pasišalinti iš gimdos. Kaip galima matyti, masturbacijos nauda – be galo didelė. Dėl šios priežasties nereikėtų gėdytis savo kūno pažinimo, o priešingai – siekti to bei galbūt šiam tikslui pasitelkti ir tokias papildomas priemones kaip G taško vibratorius. Šie moterų žaisliukai labai tinka norinčioms daugiau sužinoti apie save pačią!

pr2021/11

Hits: 8

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Kviečia kurti VILTIES MIESTĄ drauge

Broliai pranciškonai pastatė Klaipėdos Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią ir įkūrė VILTIES MIESTĄ, kur įsikūręs Šv. Pranciškaus onkologinis centras, šalia – rožynas bei vaikų darželis „Paukštelis“. Šiemet jau galėsime apsilankyti ir kunigo, pranciškono, gydytojo, botaniko Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos vardo sensoriniame sode. VILTIES MIESTAS atvykstančius pasitinka dailininko Pijaus Čeikausko piešiniais. Kadangi Šventojo Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios lubos primena apversto Nojaus laivo dugną, regime po du skubančius bažnyčios link gyvius: žaismingus, spalvingus, viltingus. VILTIES GALERIJĄ planuojame papildyti iki Šv. Magdalenos nakties bėgimo liepos mėnesį. Kviečiame prisidėti tiek,

Taip pat skaitykite