Savo kūno pažinimas. Kodėl šių dienų kontekste tai nebėra gėdinga?

Kalbėti apie intymiąją gyvenimo dalį tikrai ne visuomet yra lengva. Gėda, baimė bei nepatogumas yra vis dar tie jausmai, kurie lydi  kai kuriuos žmones, dalinantis mintimis apie seksą ar net savo kūno pažinimą. Laimė pasaulis juda į priekį ir vis didesnė dalis žmonių ima suprasti, jog visa tai tikrai nėra tie dalykai, kurių reikėtų vengti. Priešingai – savo kūno pažinimas bei kitų žmonių mokymas apie jo svarbą gali atnešti didelę naudą kiekvienam iš mūsų.

Kodėl kai kurie žmonės vis dar gėdijasi pažinti savo kūną?

Norint tai suprasti, reikia grįžti į šiek tiek ankstesnius laikus ir patyrinėti to meto kultūrinį bei socialinį kontekstą. Niekam ne paslaptis, jog beveik 50 metų trukusi sovietinė okupacija paliko gilų pėdsaką ne tik mūsų šalies istorijoje, bet ir daugumos žmonių sąmonėje. Seksas sovietų laikais buvo didžiausias tabu, o tuometinės valdžios buvo laikytas net neegzistuojančiu. Seksualiniai santykiai buvo skirti tik gimstamumui didinti, o apie malonumą, patiriamą sekso metu ar stimuliuojant tam tikras savo kūno vietas, negalėjo būti nė kalbos.

Jaunuolių lytinis švietimas mokyklose irgi būdavo labai skurdus arba mokymo įstaigos jo išvis atsisakydavo, todėl niekas nebuvo tinkamai supažindintas su galimomis kontraceptinėmis priemonėmis. Negana to, knygos, laikraščiai ar televizijos laidos buvo cenzūruojamos, tad gauti informacijos, leisiančios pažinti tiek savo, tiek partnerio kūną, praktiškai buvo neįmanoma. Visa tai, be abejo, formavo žmonių požiūrį. Žmonės drovėjosi garsiai kalbėti seksualinėmis temomis ar net dalintis problemomis, su kuriomis susidurdavo savo miegamajame. Būtent dėl šios priežasties toks požiūris net ir dabar yra vis dar gajus kai kurių žmonių galvose.

Lytims keliamų standartų atsikratymas

Nors pasaulis smarkiai tobulėja, o temos apie seksualinį gyvenimą daugumai žmonių tapo priimtinesnės nei anksčiau, visgi vis dar galima susidurti su visuomenės tiek vyrams, tiek moterims keliamais standartais, susijusiais su intymiu gyvenimu ar seksualumu. Vyrai yra skatinami būti vyriškais, tvirtais, nerodančiais daug emocijų bei turinčiais daug patirties lovoje. Tuo tarpu moterys „privalo“ būti išlaikytos, nesirengti iššaukiančiai, nekalbėti apie savo seksualinį gyvenimą bei neužsiimti tokia seksualine veikla kaip masturbacija. Visa tai, be jokios abejonės, abiem lytims kelią spaudimą ir net gali žlugdyti pasitikėjimą savimi. Dėl to tiesiog būtina atsikratyti panašių sau ir kitiems keliamų standartų ar stereotipų. Gi iš tikrųjų tokie dalykai kaip emocijų reiškimas ar elementariausia masturbacija gali suteikti žmogui neišmatuojamą naudą ne tik fizine, bet ir emocine prasme.

Masturbacija ir jos seksualinė nauda moterims

Be abejo, masturbacija turėtų būti svarbi gyvenimo dalis ir moterims, ir vyrams. Kaip bebūtų, apie naudą vyrams žino ir yra girdėjęs bene kiekvienas, o, kuo masturbacija gali būti naudinga moterims, dažnai yra pamirštama. Bene svarbiausias dalykas, ką gali suteikti masturbacija moterims – patogiau jaustis savame kūne. Savo kūno pažinimas yra būtinas seksualiniame gyvenime, kadangi tai padeda atrasti, kokios stimuliuojamos kūno vietos kelia didžiausią malonumą, atrasti geriausias technikas ar net tinkamiausią tempą. Ne paslaptis, jog moterims pasiekti orgazmą yra kur kas sudėtingesnė užduotis, tad būtent masturbacija gali padėti išspręsti šią problemą ir pagerinti seksualinį gyvenimą. Fantazijos.lt G taško vibratoriai yra tie žaisliukai, kurie gali pažintį su savo pačios kūnu paversti dar malonesne. Šie vibratoriai dėl savo lenktos formos ir unikalios galvutės, stimuliuojančios G tašką, gali padidinti susijaudinimą ar sustiprinti orgazmo metu patiriamus pojūčius. Svarbu paminėti ir tai, jog ieškant tokio tipo vibratoriaus, rekomenduojama atkreipti dėmesį, iš kokių medžiagų jis yra pagamintas ir ar yra saugus naudoti, ar turi skirtingus vibracijos režimus bei ar yra pakankamai lankstus. Visa tai leis eksperimentuoti ir patirti maksimalų malonumą.

Kitas naudingas masturbacijos poveikis

Iš tiesų masturbacija gali pasitarnauti ne tik gerinant savo seksualinį gyvenimą. Seniai žinoma, jog orgazmo metu organizme išsiskiria endorfinai, dopaminas ir oksitocinas, kurie prisideda prie geresnės nuotaikos ir emocinės savijautos, kas yra itin svarbu šiame greitame ir streso pilname pasaulyje. Taip pat masturbacija gali padėti ir toms moterims, kurios sunkiai užmiega naktį ar net kenčia nuo pastovios nemigos. Pasiektas orgazmas leidžia atsikratyti įtampos, todėl kūnas po tokių solo žaidimų jaučiasi atsipalaidavęs bei ramus. Negana to, stimuliuodamos save, moterys gali sumažinti menstruacijų sukeliamus skausmus. Taip yra dėl to, nes masturbacijos metu gimda susitraukinėja ir padeda menstruaciniam kraujui greičiau pasišalinti iš gimdos. Kaip galima matyti, masturbacijos nauda – be galo didelė. Dėl šios priežasties nereikėtų gėdytis savo kūno pažinimo, o priešingai – siekti to bei galbūt šiam tikslui pasitelkti ir tokias papildomas priemones kaip G taško vibratorius. Šie moterų žaisliukai labai tinka norinčioms daugiau sužinoti apie save pačią!

pr2021/11

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite