Savivaldybės tarybos opozicija sukvietė spaudos konferenciją

Praėjus dienai po Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame taip ir nepavyko išrinkti mero pavaduotojo, Tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo požiūrį į rajono politines aktualijas. 

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo reikia tęsti
Šiuo klausimu opozicijos narius palaikė ir formaliai opozicijoje nesanti Tarybos narė Daiva Žebelienė. Ji dalyvavo spaudos konferencijoje, kol buvo kalbama apie balsų pirkimo bylą. Lapkričio 21 d. gautas teismo sprendimas, kad nutraukiamas bylos dėl balsų pirkimo per 2015 m. kovą vykusius savivaldos rinkimus tyrimas.
Būdama viena iš šio tyrimo iniciatorių, Daiva Žebelienė kartu su opozicija tvirtino sieksianti, kad šis tyrimas būtų tęsiamas. Pasak Tarybos narės, praėjo jau 1,5 metų, o prokurorai nesugebėjo užbaigti ikiteisminio tyrimo ir jį nutraukė.
Tarybos narė Sandra Tamašauskienė paaiškino, kad ji, Daiva Žebelienė, ir Tarybos narys Arvydas Jakas buvę aktyviausi šio tyrimo iniciatoriai, dalyvavo teismo procese liudininkais ir teiravosi, ar byla nėra specialiai vilkinama. A. Jakas tvirtino, kad jokio nutarimo dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo nėra matęs, jis esąs nusiųstas į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kur ir turi spręsti, ką daryti toliau. Pasak jo, pritrūko teisnių žinių. Jeigu iniciatoriai būtų pasivadinę ne liudininkais, o nukentėjusiaisiais, dabar jie turėtų galimybę skųsti sprendimą nutraukti tyrimą.

Iš 25 Savivaldybės tarybos narių 8 priklauso opozicijai: 3 konservatoriai, 4 liberalsąjūdiečiai ir 1 Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas.

S. Tamašauskienė konsultavosi su Tėvynės sąjungos teisininkais ir mano, kad dar ne viskas prarasta. Anot jos, dabar, nutraukus tyrimą, susidaro toks vaizdas, kad Vyriausioji rinkimų komisija be reikalo panaikino rinkimų rezultatus, nes nusikalstamos veikos taip ir nepavyko įrodyti. Vadinasi, į teismą galima paduoti VRK, nes dėl jos veiksmų nuostolių patyrė visi.
Opozicija nesiruošia nuleisti rankų, pagalbos kreiptasi į naujai išrinktą LR Seimo narį Alfredą Nausėdą, kuris žadėjo pagelbėti. Savo ruožtu ir pati Tėvynės sąjunga gali kreiptis į VRK, kad ši apskųstų prokuratūros sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą. Siekiama suvienyti visas jėgas, kad ikiteisminis tyrimas būtų pratęstas.
Etikos komisijos pėdsakais
Likęs spaudos konferencijos laikas buvo skirtas tarybos Etikos komisijos pirmininko Jono Jatauto pasisakymams Tarybos posėdyje komentuoti. Apie Etikos komisijos pareiškimus – kitame šio „Pamario“ straipsnyje.
Sandra Tamašauskienė sakė sulaukusi pasipiktinimo pareiškimų, kai Tarybos posėdyje meras Vytautas Laurinaitis į Etikos komisijos pirmininko J. Jatauto pasisakymus reagavo aštriai ir leido sau vertinti paties J. Jatauto, kaip mokymo įstaigos vadovo, veiklą. Opozicijos atstovai paragino merą elgtis mandagiau ir labiau kontroliuoti savo elgesį.
Spaudos konferencija baigėsi pranešimu, kad opozicija, kaip ir susitarta, veikianti rotacijos principu. Opozicijos lyderio pareigas dabar perima Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė S. Tamašauskienė, šias pareigas perėmusi iš Liberalų sąjūdžio nario Algirdo Gečo, jis ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas tapo S. Tamašauskienės pavaduotojais.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite