Savivaldybės tarybos opozicija sukvietė spaudos konferenciją

Praėjus dienai po Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame taip ir nepavyko išrinkti mero pavaduotojo, Tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo požiūrį į rajono politines aktualijas. 

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo reikia tęsti
Šiuo klausimu opozicijos narius palaikė ir formaliai opozicijoje nesanti Tarybos narė Daiva Žebelienė. Ji dalyvavo spaudos konferencijoje, kol buvo kalbama apie balsų pirkimo bylą. Lapkričio 21 d. gautas teismo sprendimas, kad nutraukiamas bylos dėl balsų pirkimo per 2015 m. kovą vykusius savivaldos rinkimus tyrimas.
Būdama viena iš šio tyrimo iniciatorių, Daiva Žebelienė kartu su opozicija tvirtino sieksianti, kad šis tyrimas būtų tęsiamas. Pasak Tarybos narės, praėjo jau 1,5 metų, o prokurorai nesugebėjo užbaigti ikiteisminio tyrimo ir jį nutraukė.
Tarybos narė Sandra Tamašauskienė paaiškino, kad ji, Daiva Žebelienė, ir Tarybos narys Arvydas Jakas buvę aktyviausi šio tyrimo iniciatoriai, dalyvavo teismo procese liudininkais ir teiravosi, ar byla nėra specialiai vilkinama. A. Jakas tvirtino, kad jokio nutarimo dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo nėra matęs, jis esąs nusiųstas į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kur ir turi spręsti, ką daryti toliau. Pasak jo, pritrūko teisnių žinių. Jeigu iniciatoriai būtų pasivadinę ne liudininkais, o nukentėjusiaisiais, dabar jie turėtų galimybę skųsti sprendimą nutraukti tyrimą.

Iš 25 Savivaldybės tarybos narių 8 priklauso opozicijai: 3 konservatoriai, 4 liberalsąjūdiečiai ir 1 Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas.

S. Tamašauskienė konsultavosi su Tėvynės sąjungos teisininkais ir mano, kad dar ne viskas prarasta. Anot jos, dabar, nutraukus tyrimą, susidaro toks vaizdas, kad Vyriausioji rinkimų komisija be reikalo panaikino rinkimų rezultatus, nes nusikalstamos veikos taip ir nepavyko įrodyti. Vadinasi, į teismą galima paduoti VRK, nes dėl jos veiksmų nuostolių patyrė visi.
Opozicija nesiruošia nuleisti rankų, pagalbos kreiptasi į naujai išrinktą LR Seimo narį Alfredą Nausėdą, kuris žadėjo pagelbėti. Savo ruožtu ir pati Tėvynės sąjunga gali kreiptis į VRK, kad ši apskųstų prokuratūros sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą. Siekiama suvienyti visas jėgas, kad ikiteisminis tyrimas būtų pratęstas.
Etikos komisijos pėdsakais
Likęs spaudos konferencijos laikas buvo skirtas tarybos Etikos komisijos pirmininko Jono Jatauto pasisakymams Tarybos posėdyje komentuoti. Apie Etikos komisijos pareiškimus – kitame šio „Pamario“ straipsnyje.
Sandra Tamašauskienė sakė sulaukusi pasipiktinimo pareiškimų, kai Tarybos posėdyje meras Vytautas Laurinaitis į Etikos komisijos pirmininko J. Jatauto pasisakymus reagavo aštriai ir leido sau vertinti paties J. Jatauto, kaip mokymo įstaigos vadovo, veiklą. Opozicijos atstovai paragino merą elgtis mandagiau ir labiau kontroliuoti savo elgesį.
Spaudos konferencija baigėsi pranešimu, kad opozicija, kaip ir susitarta, veikianti rotacijos principu. Opozicijos lyderio pareigas dabar perima Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė S. Tamašauskienė, šias pareigas perėmusi iš Liberalų sąjūdžio nario Algirdo Gečo, jis ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas tapo S. Tamašauskienės pavaduotojais.
Vaidotas VILKAS

Hits: 433

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite