Savivaldybės tarybos opozicija sukvietė spaudos konferenciją

Praėjus dienai po Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame taip ir nepavyko išrinkti mero pavaduotojo, Tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo požiūrį į rajono politines aktualijas. 

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo reikia tęsti
Šiuo klausimu opozicijos narius palaikė ir formaliai opozicijoje nesanti Tarybos narė Daiva Žebelienė. Ji dalyvavo spaudos konferencijoje, kol buvo kalbama apie balsų pirkimo bylą. Lapkričio 21 d. gautas teismo sprendimas, kad nutraukiamas bylos dėl balsų pirkimo per 2015 m. kovą vykusius savivaldos rinkimus tyrimas.
Būdama viena iš šio tyrimo iniciatorių, Daiva Žebelienė kartu su opozicija tvirtino sieksianti, kad šis tyrimas būtų tęsiamas. Pasak Tarybos narės, praėjo jau 1,5 metų, o prokurorai nesugebėjo užbaigti ikiteisminio tyrimo ir jį nutraukė.
Tarybos narė Sandra Tamašauskienė paaiškino, kad ji, Daiva Žebelienė, ir Tarybos narys Arvydas Jakas buvę aktyviausi šio tyrimo iniciatoriai, dalyvavo teismo procese liudininkais ir teiravosi, ar byla nėra specialiai vilkinama. A. Jakas tvirtino, kad jokio nutarimo dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo nėra matęs, jis esąs nusiųstas į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kur ir turi spręsti, ką daryti toliau. Pasak jo, pritrūko teisnių žinių. Jeigu iniciatoriai būtų pasivadinę ne liudininkais, o nukentėjusiaisiais, dabar jie turėtų galimybę skųsti sprendimą nutraukti tyrimą.

Iš 25 Savivaldybės tarybos narių 8 priklauso opozicijai: 3 konservatoriai, 4 liberalsąjūdiečiai ir 1 Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas.

S. Tamašauskienė konsultavosi su Tėvynės sąjungos teisininkais ir mano, kad dar ne viskas prarasta. Anot jos, dabar, nutraukus tyrimą, susidaro toks vaizdas, kad Vyriausioji rinkimų komisija be reikalo panaikino rinkimų rezultatus, nes nusikalstamos veikos taip ir nepavyko įrodyti. Vadinasi, į teismą galima paduoti VRK, nes dėl jos veiksmų nuostolių patyrė visi.
Opozicija nesiruošia nuleisti rankų, pagalbos kreiptasi į naujai išrinktą LR Seimo narį Alfredą Nausėdą, kuris žadėjo pagelbėti. Savo ruožtu ir pati Tėvynės sąjunga gali kreiptis į VRK, kad ši apskųstų prokuratūros sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą. Siekiama suvienyti visas jėgas, kad ikiteisminis tyrimas būtų pratęstas.
Etikos komisijos pėdsakais
Likęs spaudos konferencijos laikas buvo skirtas tarybos Etikos komisijos pirmininko Jono Jatauto pasisakymams Tarybos posėdyje komentuoti. Apie Etikos komisijos pareiškimus – kitame šio „Pamario“ straipsnyje.
Sandra Tamašauskienė sakė sulaukusi pasipiktinimo pareiškimų, kai Tarybos posėdyje meras Vytautas Laurinaitis į Etikos komisijos pirmininko J. Jatauto pasisakymus reagavo aštriai ir leido sau vertinti paties J. Jatauto, kaip mokymo įstaigos vadovo, veiklą. Opozicijos atstovai paragino merą elgtis mandagiau ir labiau kontroliuoti savo elgesį.
Spaudos konferencija baigėsi pranešimu, kad opozicija, kaip ir susitarta, veikianti rotacijos principu. Opozicijos lyderio pareigas dabar perima Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė S. Tamašauskienė, šias pareigas perėmusi iš Liberalų sąjūdžio nario Algirdo Gečo, jis ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas tapo S. Tamašauskienės pavaduotojais.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite