Savivaldybės tarybos opozicija sukvietė spaudos konferenciją

Praėjus dienai po Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame taip ir nepavyko išrinkti mero pavaduotojo, Tarybos opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje išdėstė savo požiūrį į rajono politines aktualijas. 

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Tarybos opozicijos nariai (iš kairės): Arūnas Kurlianskas, Algirdas Gečas, Sandra Tamašauskienė, Arvydas Jakas.

Ikiteisminį tyrimą dėl balsų pirkimo reikia tęsti
Šiuo klausimu opozicijos narius palaikė ir formaliai opozicijoje nesanti Tarybos narė Daiva Žebelienė. Ji dalyvavo spaudos konferencijoje, kol buvo kalbama apie balsų pirkimo bylą. Lapkričio 21 d. gautas teismo sprendimas, kad nutraukiamas bylos dėl balsų pirkimo per 2015 m. kovą vykusius savivaldos rinkimus tyrimas.
Būdama viena iš šio tyrimo iniciatorių, Daiva Žebelienė kartu su opozicija tvirtino sieksianti, kad šis tyrimas būtų tęsiamas. Pasak Tarybos narės, praėjo jau 1,5 metų, o prokurorai nesugebėjo užbaigti ikiteisminio tyrimo ir jį nutraukė.
Tarybos narė Sandra Tamašauskienė paaiškino, kad ji, Daiva Žebelienė, ir Tarybos narys Arvydas Jakas buvę aktyviausi šio tyrimo iniciatoriai, dalyvavo teismo procese liudininkais ir teiravosi, ar byla nėra specialiai vilkinama. A. Jakas tvirtino, kad jokio nutarimo dėl ikiteisminio tyrimo nutraukimo nėra matęs, jis esąs nusiųstas į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), kur ir turi spręsti, ką daryti toliau. Pasak jo, pritrūko teisnių žinių. Jeigu iniciatoriai būtų pasivadinę ne liudininkais, o nukentėjusiaisiais, dabar jie turėtų galimybę skųsti sprendimą nutraukti tyrimą.

Iš 25 Savivaldybės tarybos narių 8 priklauso opozicijai: 3 konservatoriai, 4 liberalsąjūdiečiai ir 1 Laisvės sąjungos (liberalų) atstovas.

S. Tamašauskienė konsultavosi su Tėvynės sąjungos teisininkais ir mano, kad dar ne viskas prarasta. Anot jos, dabar, nutraukus tyrimą, susidaro toks vaizdas, kad Vyriausioji rinkimų komisija be reikalo panaikino rinkimų rezultatus, nes nusikalstamos veikos taip ir nepavyko įrodyti. Vadinasi, į teismą galima paduoti VRK, nes dėl jos veiksmų nuostolių patyrė visi.
Opozicija nesiruošia nuleisti rankų, pagalbos kreiptasi į naujai išrinktą LR Seimo narį Alfredą Nausėdą, kuris žadėjo pagelbėti. Savo ruožtu ir pati Tėvynės sąjunga gali kreiptis į VRK, kad ši apskųstų prokuratūros sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą. Siekiama suvienyti visas jėgas, kad ikiteisminis tyrimas būtų pratęstas.
Etikos komisijos pėdsakais
Likęs spaudos konferencijos laikas buvo skirtas tarybos Etikos komisijos pirmininko Jono Jatauto pasisakymams Tarybos posėdyje komentuoti. Apie Etikos komisijos pareiškimus – kitame šio „Pamario“ straipsnyje.
Sandra Tamašauskienė sakė sulaukusi pasipiktinimo pareiškimų, kai Tarybos posėdyje meras Vytautas Laurinaitis į Etikos komisijos pirmininko J. Jatauto pasisakymus reagavo aštriai ir leido sau vertinti paties J. Jatauto, kaip mokymo įstaigos vadovo, veiklą. Opozicijos atstovai paragino merą elgtis mandagiau ir labiau kontroliuoti savo elgesį.
Spaudos konferencija baigėsi pranešimu, kad opozicija, kaip ir susitarta, veikianti rotacijos principu. Opozicijos lyderio pareigas dabar perima Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Šilutės skyriaus pirmininkė S. Tamašauskienė, šias pareigas perėmusi iš Liberalų sąjūdžio nario Algirdo Gečo, jis ir Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovas Arvydas Jakas tapo S. Tamašauskienės pavaduotojais.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite