Savivaldybės kontrolierė rado trūkumų

Antradienį Šilutės r. savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas svarstė Savivaldybės Kontrolės ir audito tarnybos vadovės Jolitos Stonkuvienės pateiktą ataskaitą, kaip vykdomas šių metų planas. Kontrolės ir audito tarnyba I-II ketvirtį atliko pagal strategiją atrinktų įstaigų audito procedūras: Savivaldybės gautinų mokėtinų sumų, nekilnojamojo turto, socialinio būsto, kt. Nustatyta įvairių trūkumų.

Socialiniai būstai
Savivaldybės socialinio būsto nuomos sutartys nuo pat 2016 m. neįregistruotos Nekilnojamojo turto registre. Nesilaikyta Savivaldybės socialinio būsto nuomos sutarties reikalavimų, pasitaikė atvejų, kai nuomininkai neinformuoja Savivaldybės administracijos pasikeitus šeimos narių skaičiui, gimus vaikui, išvykus šeimos nariui ir t. t. Pasikeitus šeimos narių skaičiui, turi būti sudaroma nauja sutartis (Laisvės, Šilojų g., Traksėdžių k., Šilutės sen.). Pagal nuomos sutartį gyvenamojoje patalpoje turi teisę apsigyventi tie nuomininko šeimos nariai ir buvę šeimos nariai, kurie yra įrašyti sutartyje. Pasitaikė atvejų, kai gyvenamojoje patalpoje apsigyveno sutartyje neįrašyti asmenys (vyrai, sugyventiniai, draugai).

Nors nuomininkas įsipareigoja savo lėšomis ne rečiau kaip kas 5 metus daryti einamąjį socialinio būsto remontą, pasitaikė atvejų, kai nuomininkai to nėra darę nuo būsto gavimo dienos.

Savivaldybės interneto svetainėje nepateikta informacijos apie socialinius būstus ir Savivaldybės būstus, kurie nuomojami asmenims ir šeimoms.
Iki 2019 pabaigos Šilutės r. savivaldybės būsto ir socialinio būsto nuomos tvarkos apraše nebuvo nustatytos kontrolės procedūros dėl tikrinimų: kaip mokami mokesčiai už paslaugas bei nuomojamo socialinio būsto būklės. Ne visi nuomininkai moka būsto nuomos mokestį.

Gyvenamųjų patalpų, Savivaldybės būsto nuomininkų įsiskolinimai metų pabaigoje: 2017 m. – 34 594 Eur; 2018 m. – 34 331 Eur; 2019 m. – 39 990 Eur.
Nepakankamai vykdyta Savivaldybės būsto nuomininkų įsiskolinimų kontrolė, nes kai kurių nuomininkų skolos tęsiasi ilgą laiką. Susidariusios skolos – reikšminga negauta pajamų suma, kuri galėjo būti panaudota socialinio būsto modernizacijai ir plėtrai, siekiant didinti būsto prieinamumą pažeidžiamoms gyventojų grupėms.
Savivaldybės administracijai pateikta 12 rekomendacijų, kurias rekomenduojama įgyvendinti iki šių metų birželio 15 d.

Paskelbtų trūkumų nesureikšmina
Savivaldybės Turto poskyrio vyr. specialistė Nijolė Grigonienė telefonu „Pamariui“ sakė, jog rajone yra 261 būstas, suteiktas gyventojams, iš šio skaičiaus 131 būstas – socialinis, dar 130, kurie išnuomoti prieš keliolika metų, kai vadinamųjų socialinių būstų dar nebuvo, kuriuose žmonės gyvena, yra nepasinaudojusių galimybe būstą privatizuoti ir t. t.
Asmenų, įtrauktų į Savivaldybėje sudarytą sąrašą būstui nuomotis, dabar yra 175. Ši eilė juda lėtai. Tai ir neįgalūs asmenys, našlaičiai, jaunos šeimos, taip pat prašantieji geresnio būsto. Anot N. Grigonienės, už Europos Sąjungos skirtas lėšas bei prisidėdama 15 proc. savų lėšų Savivaldybė nuolat perka butus. Per metus pavyksta nupirkti kelis, tačiau butų pasiūla menka, jie gerokai pabrango. Kai valstybė ėmė aprūpinti būstais jaunas šeimas, padengdama dalį šių kaštų, nupirkti butą tapo dar sunkiau, nes mažai jų besiūlo.
Socialinio būsto nuomininkas moka nuomos mokestį Savivaldybei (20-40 Eur per mėnesį), šis mokestis priklauso nuo buto dydžio, taip pat privalo padengti visus komunalinius mokesčius. Savivaldybės būstų nuomos mokestis 2,5 karto brangesnis. N. Grigonienė sakė, jog yra skolininkų, kreipiamasi į teismą, antstoliai išieško skolas, jeigu tai įmanoma… Skolų suma nuolat kinta.

„Jeigu sulaukiame skundo, komisija vyksta, tikrina. Nėra neteisėtai pernuomotų būstų. Nėra piktnaudžiavimo. Nuomininkai tvarkosi pagal išgales. Kontrolieriai tikrino atrankos būdu, ne visur ir ne viską. Situacija keičiasi kasdien. Pasigedo informacijos Savivaldybės interneto svetainėje. Tačiau jos nebuvo trumpai, kol keitė svetainę, o dabar vėl yra. Tačiau jeigu tikrinimo dieną nebuvo, fiksuotas pažeidimas… Taip ir dėl nuomininkų skolų. Dėl vienų bylinėjamasi teisme, kitų reikalai jau tvarkomi antstolių… Yra nuomininkų, iš kurių neįmanoma atgauti skolų, nes jie neturi jokio turto“, – kontrolierių išvadas komentavo N. Grigonienė.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos bankas ir kortos

Tarpukario Lietuvoje vienas populiariausių stalo žaidimų buvo kortos, jos buvo skirtos tiek žaidimams, tiek būrimui. 1924 m. Lietuvoje įsigaliojo kortų monopolis – jas gaminti galėjo tik valstybė, o platinti – tik tie, kurie turėjo valstybės leidimą. Atsivežti kortas iš užsienio buvo draudžiama, veikla buvo griežtai kontroliuojama valstybės institucijų. Šioje tarpukario kortų istorijoje Lietuvos bankas taip pat suvaidino nemažą vaidmenį. Lietuviškos kortos Lietuvoje kortos atsirado ir paplito Renesanso epochoje. Aistringas kortuotojas buvo Lenkijos karalius ir LDK kunigaikštis Žygimantas Senasis. Panašiu metu

Gyventojų saulės elektrinėms – dar 40 mln. eurų parama

Atsižvelgiant į smarkiai išaugusį įrengiamų saulės elektrinių populiarumą ir gyventojams aktyviai naudojantis valstybės parama, Energetikos ministerija antrą ketvirtį planuoja dar vieną 40 mln. eurų paramą. Planuojama, kad į paramą galės pretenduoti gyventojai, įsirengę arba didinę turimų elektrinių galią nuo 2023 m. rugpjūčio 23 d. arba dar planuojantys įsirengti elektrinę ar padidinti esamos galią. Saulės modulių kainos per metus sumažėjo perpus. Šiuo metu vidutinė pigesnių 10 kW saulės elektrinių įsirengimo kaina gali svyruoti tarp 5000-6000 eurų, brangesnių elektrinių – apie 8690

Policijos reidai: Šilutėje – 24 pažeidėjai

Tauragės apskrities VPK skelbia iš anksto suplanuotų ir paskelbtų policijos reidų rezultatus. Šilutėje – situacija prasčiausia. Policijos pareigūnai kovo 11-17 dienomis surengtų reidų metu tikrino vairuotojų veiklas, nesusijusias su vairavimu: naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos, privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimą. Nustatyti 46 pažeidimai (Tauragė – 17, Šilutė – 24, Pagėgiai – 2, Šilalė – 3). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Primename, kad nuo kovo 19 d.

Pempės diena: jau stebimi šių paukščių tuoktuvių šokiai

Kovo 19 d. laikoma Pempės diena – bundančios gamtos ir atšilimo simboliu. Šiais metais Lietuvos ornitologų draugijos stebėtojai paprastąją pempę pastebėjo jau vasario pradžioje. Šylant klimatui ir orams vis anksčiau galima pastebėti daugiau pavasario šauklių, kurie pranašauja pasibaigusią žiemą. Pempės – įprasti pievų paukščiai Paprastoji pempė (Vanellus vanellus) – gan gerai žmonėms pažįstamas paukštis, išsiskiriantis savo išvaizda ir balsu. Tai atviro kraštovaizdžio paukštis, perėjimui renkasi gan įvairias vietas: pradedant atviromis pelkių plynėmis, šlapių durpynų plotais ir baigiant derlingomis įvairaus drėgnumo

Taip pat skaitykite