Savivaldybės 2023-2025 metų strateginiame veiklos plane – milijonai eurų

Gruodį Šilutės rajono savivaldybės taryba posėdyje turėtų apsispręsti dėl 2023-2025 m. strateginio veiklos plano, pagal kurį bus tvirtinamas ir kitų metų rajono biudžetas.

Savivaldybės biudžetinės bei viešosios įstaigos kartu su savivaldybe rengia strateginį veiklos planą, viena iš jo dalių yra programa, kurioje nustatyti tikslai, uždaviniai, priemonės (projektai), numatytos lėšos ir vertinimo (produkto, rezultato, efekto) kriterijai.

Tarybos patvirtinto Šilutės rajono savivaldybės 2023-2025 m. strateginio veiklos plano, kuriame pateikiamas preliminarus lėšų poreikis, pagrindu bus sudaromas savivaldybės 2023 metų biudžetas.

2023-2025 m. strateginį veiklos planą sudaro šios programos: Ugdymo kokybės ir sporto plėtros programa; Turizmo plėtros programa; Konkurencingo žemės ūkio programa; Socialiai saugios ir sveikos aplinkos kūrimo programa; Kultūros plėtros ir paveldo puoselėjimo programa; Efektyvaus savivaldybės valdymo programa; Vietinio ūkio programa; Investicijų pritraukimo ir verslo vystymo programa.

2023-2025 m. strateginio veiklos plano programos su orientaciniais lėšų poreikiais pasitarnaus sudarant 2023 m. savivaldybės biudžetą. Numatomas preliminarus lėšų poreikis – beveik 96,3 mln. Eur. Iš jų darbo užmokesčiui tenka per 41,2 mln. Eur, turtui įsigyti ar finansiniams įsipareigojimams vykdyti – 15,9 mln.  Eur.

Lėšų poreikio pasiskirstymas pagal finansavimo šaltinius: savivaldybės biudžeto lėšos – 44 mln. Eur; valstybės biudžeto specialiosios tikslinės dotacijos lėšos – 26,4 mln. Eur; aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšos – 182 tūkst.  Eur;  pajamos už suteiktas paslaugas – 1,9 mln. Eur; Europos Sąjungos lėšos – 5,8 mln. Eur; kelių priežiūros ir programos lėšos – 2,9 mln. Eur; valstybės lėšos – 14,8 mln. Eur; kitos lėšos – 55 tūkst.  Eur.

Tokią informaciją  savivaldybės Tarybos nariams pateikė Planavimo ir plėtros skyriaus viešojo administravimo institucijos specialistė Aušra Stakvilevičienė.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite