Savivaldybėje apsilankė Nyderlandų ambasadorius

Šilutės r. savivaldybėje lankėsi ir susitiko su meru Šarūnu Laužiku Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Kornelis Spaans.

Šilutės rajoną aplankiusį Nyderlandų Karalystės ambasadorių Lietuvoje Kornelį Spaansą pasitiko meras Šarūnas Laužikas ir privačiame pokalbyje papasakojo apie Pamario kraštą.

Meras Šarūnas Laužikas pasitiko svečią prie savo kabineto durų. Privačiame pokalbyje jis ambasadoriui pristatė mūsų kraštą. Svečias domėjosi ekonomine situacija, Savivaldybėje veikiančiomis įmonėmis. Susitikimo metu kalbėta apie Olandijos ir Šilutės verslininkų glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes. Ambasadorius pasidžiaugė kūrybingų vaikų gausa, kuriuos su malonumu lanko Savivaldybės mokyklose, susipažįsta su juos supančia aplinka ir jaunimą ugdančiais pedagogais.
2013 metais Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje būrė ir skatino vaikus lavinti vaizduotę ir kurti, kviesdama piešti apie Nyderlandų Karalystę. Klaipėdos regiono kaimo mokyklų mokiniai aktyviai dalyvavo konkurse – pateikta per 150 piešinių. Geriausiais pripažintų darbų autoriai lankėsi į mūsų uostą atplaukusiuose Nyderlandų Karalystės kariniuose laivuose.
Aštuoni mūsų savivaldybės mokyklų mokinių piešiniai papuošė Nyderlandų Karalystės ambasados Lietuvoje išleistą 2014-2015 metų kalendorių. „Gaila, kad metai turi tik dvylika mėnesių, nes norėjome parodyti dar daugiau piešinių“, – apgailestavo ambasadorius.
Tarp geriausiųjų tąkart atrinkti Šilutės rajono vaikų meno mokyklos mokinės Žanetos Petrauskaitės (10 m.) piešinys „Vincentas“, Karinos Kudrešovos (11 m., Saugos) piešinys „Karalių pilis“, Karinos Misutės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Miestas“, Juditos Tarvydaitės (9 m., Inkakliai) piešinys „Vėjo malūnas žiedų laukuose“, Justino Auškalnio (10 m., „Saulės“ gimnazija) piešinys „Draugystės dviratis“, Orintos Kunšteinaitės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Vėjo malūnų šalyje“, Gabrielės Pielikytės (10 m., Kintai) piešinys „Laivų karalystė“, Eimanto Končiaus (10 m. Inkakliai) piešinys „Nyderlandai – gražiausias gėlių kraštas“.
Ambasadorius taip pat lankėsi Inkakliuose, Pašyšiuose, Kintuose, Saugose, susitiko su Šilutės rajono meno mokyklos atstovais, prisiminimui įteikė kalendorius su mokinių piešiniais.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite