Savivaldybėje apsilankė Nyderlandų ambasadorius

Šilutės r. savivaldybėje lankėsi ir susitiko su meru Šarūnu Laužiku Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Kornelis Spaans.

Šilutės rajoną aplankiusį Nyderlandų Karalystės ambasadorių Lietuvoje Kornelį Spaansą pasitiko meras Šarūnas Laužikas ir privačiame pokalbyje papasakojo apie Pamario kraštą.

Meras Šarūnas Laužikas pasitiko svečią prie savo kabineto durų. Privačiame pokalbyje jis ambasadoriui pristatė mūsų kraštą. Svečias domėjosi ekonomine situacija, Savivaldybėje veikiančiomis įmonėmis. Susitikimo metu kalbėta apie Olandijos ir Šilutės verslininkų glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes. Ambasadorius pasidžiaugė kūrybingų vaikų gausa, kuriuos su malonumu lanko Savivaldybės mokyklose, susipažįsta su juos supančia aplinka ir jaunimą ugdančiais pedagogais.
2013 metais Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje būrė ir skatino vaikus lavinti vaizduotę ir kurti, kviesdama piešti apie Nyderlandų Karalystę. Klaipėdos regiono kaimo mokyklų mokiniai aktyviai dalyvavo konkurse – pateikta per 150 piešinių. Geriausiais pripažintų darbų autoriai lankėsi į mūsų uostą atplaukusiuose Nyderlandų Karalystės kariniuose laivuose.
Aštuoni mūsų savivaldybės mokyklų mokinių piešiniai papuošė Nyderlandų Karalystės ambasados Lietuvoje išleistą 2014-2015 metų kalendorių. „Gaila, kad metai turi tik dvylika mėnesių, nes norėjome parodyti dar daugiau piešinių“, – apgailestavo ambasadorius.
Tarp geriausiųjų tąkart atrinkti Šilutės rajono vaikų meno mokyklos mokinės Žanetos Petrauskaitės (10 m.) piešinys „Vincentas“, Karinos Kudrešovos (11 m., Saugos) piešinys „Karalių pilis“, Karinos Misutės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Miestas“, Juditos Tarvydaitės (9 m., Inkakliai) piešinys „Vėjo malūnas žiedų laukuose“, Justino Auškalnio (10 m., „Saulės“ gimnazija) piešinys „Draugystės dviratis“, Orintos Kunšteinaitės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Vėjo malūnų šalyje“, Gabrielės Pielikytės (10 m., Kintai) piešinys „Laivų karalystė“, Eimanto Končiaus (10 m. Inkakliai) piešinys „Nyderlandai – gražiausias gėlių kraštas“.
Ambasadorius taip pat lankėsi Inkakliuose, Pašyšiuose, Kintuose, Saugose, susitiko su Šilutės rajono meno mokyklos atstovais, prisiminimui įteikė kalendorius su mokinių piešiniais.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite