Savivaldybėje apsilankė Nyderlandų ambasadorius

Šilutės r. savivaldybėje lankėsi ir susitiko su meru Šarūnu Laužiku Nyderlandų Karalystės nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Kornelis Spaans.

Šilutės rajoną aplankiusį Nyderlandų Karalystės ambasadorių Lietuvoje Kornelį Spaansą pasitiko meras Šarūnas Laužikas ir privačiame pokalbyje papasakojo apie Pamario kraštą.

Meras Šarūnas Laužikas pasitiko svečią prie savo kabineto durų. Privačiame pokalbyje jis ambasadoriui pristatė mūsų kraštą. Svečias domėjosi ekonomine situacija, Savivaldybėje veikiančiomis įmonėmis. Susitikimo metu kalbėta apie Olandijos ir Šilutės verslininkų glaudesnio bendravimo ir bendradarbiavimo galimybes. Ambasadorius pasidžiaugė kūrybingų vaikų gausa, kuriuos su malonumu lanko Savivaldybės mokyklose, susipažįsta su juos supančia aplinka ir jaunimą ugdančiais pedagogais.
2013 metais Nyderlandų Karalystės ambasada Lietuvoje būrė ir skatino vaikus lavinti vaizduotę ir kurti, kviesdama piešti apie Nyderlandų Karalystę. Klaipėdos regiono kaimo mokyklų mokiniai aktyviai dalyvavo konkurse – pateikta per 150 piešinių. Geriausiais pripažintų darbų autoriai lankėsi į mūsų uostą atplaukusiuose Nyderlandų Karalystės kariniuose laivuose.
Aštuoni mūsų savivaldybės mokyklų mokinių piešiniai papuošė Nyderlandų Karalystės ambasados Lietuvoje išleistą 2014-2015 metų kalendorių. „Gaila, kad metai turi tik dvylika mėnesių, nes norėjome parodyti dar daugiau piešinių“, – apgailestavo ambasadorius.
Tarp geriausiųjų tąkart atrinkti Šilutės rajono vaikų meno mokyklos mokinės Žanetos Petrauskaitės (10 m.) piešinys „Vincentas“, Karinos Kudrešovos (11 m., Saugos) piešinys „Karalių pilis“, Karinos Misutės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Miestas“, Juditos Tarvydaitės (9 m., Inkakliai) piešinys „Vėjo malūnas žiedų laukuose“, Justino Auškalnio (10 m., „Saulės“ gimnazija) piešinys „Draugystės dviratis“, Orintos Kunšteinaitės (11 m., Pašyšiai) piešinys „Vėjo malūnų šalyje“, Gabrielės Pielikytės (10 m., Kintai) piešinys „Laivų karalystė“, Eimanto Končiaus (10 m. Inkakliai) piešinys „Nyderlandai – gražiausias gėlių kraštas“.
Ambasadorius taip pat lankėsi Inkakliuose, Pašyšiuose, Kintuose, Saugose, susitiko su Šilutės rajono meno mokyklos atstovais, prisiminimui įteikė kalendorius su mokinių piešiniais.

Vaidotas VILKAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 situacija Šilutės ligoninėje

Dėl nepalankios epidemiologinės situacijos, Šilutės ligoninėje atidedamos visos planinės operacijos ir hospitalizacijos, pacientų lankymas draudžiamas nuo 2021 m. spalio 27 d. Lietuvai galynėjantis su ketvirtąja COVID-19 užkrato banga, vis naujų iššūkių patiria ir Šilutės ligoninė. Esant įtarimams, atlikus antrąjį PGR testą, koronavirusas diagnozuotas Vidaus ligų skyriaus pacientui. Nedelsiant profilaktiniai testai buvo atlikti ir kitiems skyriaus pacientams bei darbuotojams. Šiandien paaiškėjo, kad infekcija pasitvirtino dar 9 pacientams. Sergančių darbuotojų nenustatyta. Atsižvelgiant į susidariusią padėtį, pranešama, kad Šilutės ligoninėje buvo imtasi visų

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas

Grabupiuose sprogo ir užsidegė malūnas, per nelaimę nukentėjo vienas darbininkas. Pirmadienį apie 10.30 val. buvo gautas pranešimas, kad Grabupiuose, Kiaulių auginimo ūkyje, įvyko sprogimas malūno viduje, kilo gaisras. Atvykus gelbėtojams, iš pastato veržėsi dūmai. Kilusį gaisrą vandens laistymo žarna gesino vienas darbuotojas. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad Sprogimo banga išgriovė 30 metrų aukščio pastato sieną, išdužo visi pirmo aukšto langai, išvirto lauko durys, užsidegė viduje laikyti polietileniniai maišai su miltais. Per gaisrą nukentėjo viduje buvęs darbininkas. Nukentėjusysis patyrė

Vietinės bitės Lietuvoje gali išnykti

Lietuvos mokslininkai vos prieš kelerius metus atrado vietines – lietuviškas – bites, tačiau šiandien joms gresia išnykti. Todėl svarstoma jas saugoti valstybės kontroliuojamuose selekciniuose branduoliuose. Apie tai, kas ir kaip galėtų tapti tokiais selekciniais branduoliais, kas galėtų parengti vietinių bičių išsaugojimo programą, Žemės ūkio ministerijos atstovai Marcinkonyse diskutavo su Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcijos vadovybe ir mokslininkais. Mokslininkai ištyrė, kad kai kuriuose tradiciškai bitininkaujančiuose bitynuose dar yra apie 45 proc. išlikusių motininių linijų, priklausančių vietinio medunešės

Šokių grupės „Juknaičiai“ sėkmė konkurse „Pora už poros“

Dvi dienas Prienuose vyko konkursinio festivalio „Pora už poros“ nacionalinis turas. Smagiame, spalvingame renginyje laureato vardą pelnyti siekė per šešiasdešimt liaudiškų šokių grupių iš visos šalies ir lietuvių bendruomenių Seinuose bei Punske (Lenkija) šokių kolektyvai.  Konkurse dalyvavo ir Šilutės rajono vyresnio amžiaus žmonių liaudiškų šokių grupė „Juknaičiai“, pasirodymas sulaukė pripažinimo ir gero įvertinimo. Šis konkursas vyksta kas ketveri metai. Juknaitiškių kolektyvas šiame konkurse dalyvauja nuo pat 1997 metų. Nuolatos pelnydavo prizines vietas, o 2001 ir 2005 metais tapo laureatais. Sėkmė

Taip pat skaitykite