Savivaldybėje – AGATA atstovų vizitas

Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerė Daiva Žebelienė, Pamario krašto kultūros įstaigų vadovai bei darbuotojai rugpjūčio 17 d. dalyvavo susitikime su AGATA atstovais.

Susitikimo metu pristatyta organizacijos, vienijančios muzikantus, muzikos leidėjus ir besirūpinančios jų teisių gynimu, veikla, aptartos bendradarbiavimo galimybės. Diskutuota apie muzikuojančio jaunimo stovyklos Pamaryje organizavimą, kurios metu savo žiniomis su jaunaisiais atlikėjais pasidalintų žinomi Lietuvos atlikėjai, taip pat jie būtų supažindinami su savo teisėmis kuriant muziką.

Kas yra AGATA?

AGATA arba kitaip – Lietuvos gretutinių teisių asociacija – tai asociacija, besirūpinanti atlikėjų ir muzikos įrašų gamintojų teisėmis bei išduodanti licencijas verslininkams jas atlikti viešai. Įkurta dar 1999 metais, asociacija šiuo metu vienija daugiau nei 9000 muzikos atlikėjų ir jos gamintojų Lietuvoje.

AGATA veikla

Asociacija AGATA rūpinasi įvairiais reikalais, susijusiais su muzikos kūrėjų teisėmis ir jų kūrinių atlikimu. Visų pirma asociacija administruoja gretutines teises tų autorių, kurie jas turi, užtikrina, kad šios teisės būtų saugomos tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Kita AGATA veiklos sritis – dalyvavimas įvairiuose tarptautiniuose renginiuose, kuriuose yra nagrinėjamos gretutinių teisių gynimo problemos. Tai leidžia tobulinti principus, pagal kuriuos AGATA gina Lietuvos ir užsienio šalių kūrėjų gretutines teises.

Dar viena AGATA veiklos sritis yra susijusi su analogiškų užsienio šalių organizacijų bendradarbiavimu. AGATA vadovybę sudaro: visuotinis narių susirinkimas (šaukiamas Tarybos bent kartą per metus), sociacijos taryba (sudaryta iš 5 atlikėjų ir 5 fonogramų gamintojų atstovų), AGATA administracija.

AGATA suinteresuota ginti gretutines autorių teises bei užtikrinti, kad atlikėjai gautų atlygį už jų atliekamus kūrinius. Jei pats kuriate muziką, o ji yra leidžiama per televiziją, radiją ar naudojama viešoje vietoje, tuomet jūs, kaip šios muzikos kūrėjas ir autorius, turite teisę į atlyginimą už jūsų kūrinių naudojimą. AGATA savo nariams padeda surinkti ir išmoka atlygį už jų kūrinių panaudojimą bet kokioje viešoje erdvėje, renginiuose, televizijos ar radijo eteryje. Pati narystė šioje organizacijoje yra nemokama.

AGATA užtikrina, jog asociacijos nariai gaus atlyginimą. Organizacija laikosi kertinio principo, kad muzika nėra vieša nuosavybė, kurią kiekvienas žmogus gali laisvai naudoti savo reikmėms. Kūrėjai darbui su savo kūriniais skyrė investicijų į muzikinius instrumentus bei aparatūrą, dėjo pastangas puoselėti savo talentą ir tobulėti, užsiiminėjo savo muzikos kūrinių leidyba. Dėl šios priežasties, norintys tą muziką panaudoti verslininkai ar transliuotojai (kavinių ar parduotuvių savininkai, televizijos laidų prodiuseriai ar radijo transliuotojai) turi prievolę už ją tinkamai atsiskaityti.

AGATA inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Skardos lankstinių gamyba

lankstiniai

Gaminiai iš skardos lankstinių daugelį metų vaidina svarbų vaidmenį statybinėse konstrukcijose. Trapecijos formos skarda išsiskiria paprastomis, bet išraiškingomis formomis. Tai funkcionali medžiaga, kuri leis įgyvendinti tiek paprastus, tiek gana  ambicingus architektūrinius projektus. Anot specialistų, trapecinis profilis griauna tradicinę stogo dangų naudojimo koncepciją: trapecijos formos lakštai puikiai tinka stogams, fasadams ir tvoroms. Tai sudarys galimybes įgyvendinti išorinės architektūros estetiškus ir funkcionalius sprendimus. Dėl šių priežasčių trapecijos formos profilius labai vertina architektai, konstruktoriai ir nuosavų namų savininkai. Rinkoje rasite įvairių profilių, storių

Vienas Lietuvos gyventojas per metus išmeta net 140 kg maisto

Jeigu namuose daug maisto iš šaldytuvo ar virtuvės spintelių iškeliauja į šiukšlių dėžę – verta susimąstyti. Paminėjus Tarptautinę informuotumo apie maisto švaistymą ir jo praradimus dieną, puiki proga pradėti keisti savo įpročius. Šią jau ketvirtą kartą minimą dieną siekiama atkreipti dėmesį į be reikalo švaistomo maisto neigiamą įtaką ne tik mūsų finansams, bet ir visai mūsų planetai. Europos Sąjungoje kasmet iššvaistoma beveik 59 mln. tonų maisto, kurio vertė siekia net 132 mlrd. eurų.  Vidutiniškai kiekvienas ES gyventojas išmeta 131 kg

Didės pensijos ir kitos socialinės išmokos

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija apskaičiavo, kiek kitąmet didės įvairių rūšių pensijos. Tai aktualu daugiau nei penktadaliui mūsų šalies žmonių – 2023 m. rugpjūčio mėnesio duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra apie 616 tūkst. senatvės pensijos gavėjų ir apie 7,5 tūkst. išankstinės senatvės pensijos gavėjų. Augs ir baziniai socialinių išmokų dydžiai – bazinė socialinė išmoka, šalpos pensijos, tikslinės kompensacijos, valstybės remiamų pajamų dydis, – dėl to didės vaiko pinigai ir kitos socialinės išmokos. Siūlymams dar turi pritarti Vyriausybė ir Seimas. „Planuojame,

Tarptautinė Kauno policijos ir prokuratūros operacija: išardytas narkotikų tinklas nuo Graikijos iki Lietuvos

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Kauno apskr. VPK) Kriminalinės policijos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai kartu su Kauno apygardos prokuratūros prokurorais, atlikdami tyrimą dėl elektroninėje erdvėje platinamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų, išaiškino asmenis, kurie internetinėse platformose galimai vykdė narkotinių medžiagų gamybos mokymo ir kvaišalų platinimo veiklas. Tarp pirkėjų galimai buvo ir nepilnamečių. Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai nustatė, kad narkotinės medžiagos mūsų šalį galimai pasiekdavo iš Graikijos. Sukti, tačiau išnarplioti keliai internetinėse erdvėse Tarptautinio tyrimo metu nustatyta, kad

Taip pat skaitykite