Savarankiškos kelionės planavimas: kuo pasirūpinti norint nepamirštamų ir pigių įspūdžių?

Nors atostogos mūsų dar gana dažnai įsivaizduojamos kaip poilsis penkių žvaigždučių viešbutyje auksiniame Turkijos paplūdimyje, kuriame viskas įskaičiuota, ir švediškas stalas atviras kiaurą parą, lygiagrečiai, kaip atsvara tokiam tipiniam požiūriui, populiarėja būdas patirti nepamirštamas atostogas kitaip – susiorganizuoti kelionę pačiam. Savaime aišku, visada egzistavo savarankiškų keliautojų entuziastų. Tačiau atsivėrus sienoms, skaitmenizuojantis turizmo sektoriui, įsivedus eurą ir išpopuliarėjus kambarių dalijimosi paslaugoms, tokioms kaip Airbnb, susiorganizuoti kelionę iš anksto pačiam tapo dar paprasčiau.

Šiais laikais žmonės geba už itin mažas kainas patekti net į kitus žemynus! Tad pateikiame keletą patarimų pradedantiesiems kelionių mėgėjams, norintiems išmokti pigių kelionių amato.

  1. Jūsų namų skirtukas nuo šiol – pigių skrydžių bilietų tinklalapis

Tokiu būdu kiekvieną kartą, kai tik užsimanysite patikrinti facebook‘ą, išvysite naujausias nuolaidas, iš kurių kai kurios bus gana vertingos. Na, o jeigu esate ištikimas kitam savo mėgstam tinklalapiui ir norite būti sutinkami jo vos įėjus į interneto platybes, turėtumėte bent išsiugdyti įprotį reguliariai tikrinti įvairius pigių skrydžių pasiūlymus arba užsisakyti kelionių portalų naujienlaiškius bei netingėti jų permesti akimis. Juk vien svajojimas apie tolimus kraštus dar niekam nepakenkė!

2. Planuokite iš anksto

Žinoma, norint nugriebti geriausius pasiūlymus, būtina iš anksto žinoti savo užimtumą keliems mėnesiams, pusei metų ar net ilgesniam periodui į priekį. Anot liaudies išminties, anksti kėlęs – ne tik į Turkiją nuskrisi… Tad norint svečioje šalyje sutikti Naujuosius metus, apie tai vertėtų susimąstyti jau vasarą, jei, žinoma, nesuskubote tuo pasirūpinti pirmosiomis praėjusių metų sausio dienomis.

Negana to, kažkur toli dienotvarkėje laukianti kelionė atrodys kur kas labiau viliojanti, o ir dienos slinks greičiau nekantraujant, kol reikės pakuotis lagaminą ir pailsėti nuo slegiančių darbų.

3. Ar tikrai norite apsistoti viešbutyje?

Kaip jau minėjome, Airbnb suteikia unikalią galimybę rasti pastogę svečioje šalyje kur kas pigiau nei galėtų pasiūlyti išpuoselėti ir iščiustyti viešbučiai.

Žinoma, jeigu norisi visiškų patogumų, viešbutis – puikiausia išeitis. Tik nepamirškite atidžiai skaityti atsiliepimų!

4. Išsinuomokite automobilį

Nėra geresnio būdo pažinti šalį nei pasirūpinti automobilių nuoma, kad sėdėdamas už vairo sau ir savo šeimai ar draugams patogiu metu nuskrietum iki reikiamos vietovės bei turėtumėte laisvės laiką planuoti pagal savo nuožiūrą, o ne atsižvelgiant į pilno autobuso, užkimšto pavargusia turistine grupe, poreikius.

5. Nebijokite gaminti valgyti patys

Tai, žinoma, nereiškia, jog trys karšti patiekalai turi garuoti ant jūsų stalo kiekvieną dieną net atostogų metu. Tačiau, ypač, jeigu išsinuomojate apartamentus, bandymas pagaminti vakarienę iš tipinių šalies produktų gali būti nepamirštama kelionės akimirka. Juk, pavyzdžiui, niekur kitur nerasite tokių makaronų kaip Italijoje. Įsivaizduokite, koks jausmas apims laikant i pilną lėkštę makaronų su Bolonijos padažu prieš vakarieniaujant vieno iš Italijos miestų butuko balkone senamiesčio centre, lėtai leidžiantis saulei ir ilsintis po kupinos įspūdžių dienos…

6. Pasikvieskite svečių iš užsienio šalių

Galbūt šis patarimas pasirodys kiek netikėtas, tačiau tikrai egzistuoja toks žmonių tipas, kuriems svečiai, o ypač – artimi draugai, nėra jokia našta, bet malonus laiko praleidimas. Tad jeigu turite pažįstamų ar draugų užsieniečių, o gal tiesiog draugų iš tolimesnių mūsų šalies regionų, atskleiskite jiems Lietuvos grožį! Tapkite savamoksliu gidu ir bemaž visai nemokamai pamatykite savo paties kraštą kitomis akimis.

Žinoma, taip pat skirti viso savo laiko svečiams nebūtina – vieną dieną galite pateikti jiems nuorodas, pasirūpinti automobiliu (jei nenorite duoti savojo, egzistuoja paslaugos, pasirūpinančios automobilių nuoma Vilniuje ar automobilių nuoma Kaune) ir paleiskite į kelią, laukdami jų įspūdžių sugrįžus.

Juk kelionių akimirkos kiekvieno atmintyje įsirėžia itin ryškiai, tad kuo daugiau išvykų – tuo daugiau beprotiškų prisiminimų. Nebijokite keliauti!

Užsak. Nr. 2016_11

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite