Savarankiškos kelionės planavimas: kuo pasirūpinti norint nepamirštamų ir pigių įspūdžių?

Nors atostogos mūsų dar gana dažnai įsivaizduojamos kaip poilsis penkių žvaigždučių viešbutyje auksiniame Turkijos paplūdimyje, kuriame viskas įskaičiuota, ir švediškas stalas atviras kiaurą parą, lygiagrečiai, kaip atsvara tokiam tipiniam požiūriui, populiarėja būdas patirti nepamirštamas atostogas kitaip – susiorganizuoti kelionę pačiam. Savaime aišku, visada egzistavo savarankiškų keliautojų entuziastų. Tačiau atsivėrus sienoms, skaitmenizuojantis turizmo sektoriui, įsivedus eurą ir išpopuliarėjus kambarių dalijimosi paslaugoms, tokioms kaip Airbnb, susiorganizuoti kelionę iš anksto pačiam tapo dar paprasčiau.

Šiais laikais žmonės geba už itin mažas kainas patekti net į kitus žemynus! Tad pateikiame keletą patarimų pradedantiesiems kelionių mėgėjams, norintiems išmokti pigių kelionių amato.

  1. Jūsų namų skirtukas nuo šiol – pigių skrydžių bilietų tinklalapis

Tokiu būdu kiekvieną kartą, kai tik užsimanysite patikrinti facebook‘ą, išvysite naujausias nuolaidas, iš kurių kai kurios bus gana vertingos. Na, o jeigu esate ištikimas kitam savo mėgstam tinklalapiui ir norite būti sutinkami jo vos įėjus į interneto platybes, turėtumėte bent išsiugdyti įprotį reguliariai tikrinti įvairius pigių skrydžių pasiūlymus arba užsisakyti kelionių portalų naujienlaiškius bei netingėti jų permesti akimis. Juk vien svajojimas apie tolimus kraštus dar niekam nepakenkė!

2. Planuokite iš anksto

Žinoma, norint nugriebti geriausius pasiūlymus, būtina iš anksto žinoti savo užimtumą keliems mėnesiams, pusei metų ar net ilgesniam periodui į priekį. Anot liaudies išminties, anksti kėlęs – ne tik į Turkiją nuskrisi… Tad norint svečioje šalyje sutikti Naujuosius metus, apie tai vertėtų susimąstyti jau vasarą, jei, žinoma, nesuskubote tuo pasirūpinti pirmosiomis praėjusių metų sausio dienomis.

Negana to, kažkur toli dienotvarkėje laukianti kelionė atrodys kur kas labiau viliojanti, o ir dienos slinks greičiau nekantraujant, kol reikės pakuotis lagaminą ir pailsėti nuo slegiančių darbų.

3. Ar tikrai norite apsistoti viešbutyje?

Kaip jau minėjome, Airbnb suteikia unikalią galimybę rasti pastogę svečioje šalyje kur kas pigiau nei galėtų pasiūlyti išpuoselėti ir iščiustyti viešbučiai.

Žinoma, jeigu norisi visiškų patogumų, viešbutis – puikiausia išeitis. Tik nepamirškite atidžiai skaityti atsiliepimų!

4. Išsinuomokite automobilį

Nėra geresnio būdo pažinti šalį nei pasirūpinti automobilių nuoma, kad sėdėdamas už vairo sau ir savo šeimai ar draugams patogiu metu nuskrietum iki reikiamos vietovės bei turėtumėte laisvės laiką planuoti pagal savo nuožiūrą, o ne atsižvelgiant į pilno autobuso, užkimšto pavargusia turistine grupe, poreikius.

5. Nebijokite gaminti valgyti patys

Tai, žinoma, nereiškia, jog trys karšti patiekalai turi garuoti ant jūsų stalo kiekvieną dieną net atostogų metu. Tačiau, ypač, jeigu išsinuomojate apartamentus, bandymas pagaminti vakarienę iš tipinių šalies produktų gali būti nepamirštama kelionės akimirka. Juk, pavyzdžiui, niekur kitur nerasite tokių makaronų kaip Italijoje. Įsivaizduokite, koks jausmas apims laikant i pilną lėkštę makaronų su Bolonijos padažu prieš vakarieniaujant vieno iš Italijos miestų butuko balkone senamiesčio centre, lėtai leidžiantis saulei ir ilsintis po kupinos įspūdžių dienos…

6. Pasikvieskite svečių iš užsienio šalių

Galbūt šis patarimas pasirodys kiek netikėtas, tačiau tikrai egzistuoja toks žmonių tipas, kuriems svečiai, o ypač – artimi draugai, nėra jokia našta, bet malonus laiko praleidimas. Tad jeigu turite pažįstamų ar draugų užsieniečių, o gal tiesiog draugų iš tolimesnių mūsų šalies regionų, atskleiskite jiems Lietuvos grožį! Tapkite savamoksliu gidu ir bemaž visai nemokamai pamatykite savo paties kraštą kitomis akimis.

Žinoma, taip pat skirti viso savo laiko svečiams nebūtina – vieną dieną galite pateikti jiems nuorodas, pasirūpinti automobiliu (jei nenorite duoti savojo, egzistuoja paslaugos, pasirūpinančios automobilių nuoma Vilniuje ar automobilių nuoma Kaune) ir paleiskite į kelią, laukdami jų įspūdžių sugrįžus.

Juk kelionių akimirkos kiekvieno atmintyje įsirėžia itin ryškiai, tad kuo daugiau išvykų – tuo daugiau beprotiškų prisiminimų. Nebijokite keliauti!

Užsak. Nr. 2016_11

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite