Savarankiškos kelionės planavimas: kuo pasirūpinti norint nepamirštamų ir pigių įspūdžių?

Nors atostogos mūsų dar gana dažnai įsivaizduojamos kaip poilsis penkių žvaigždučių viešbutyje auksiniame Turkijos paplūdimyje, kuriame viskas įskaičiuota, ir švediškas stalas atviras kiaurą parą, lygiagrečiai, kaip atsvara tokiam tipiniam požiūriui, populiarėja būdas patirti nepamirštamas atostogas kitaip – susiorganizuoti kelionę pačiam. Savaime aišku, visada egzistavo savarankiškų keliautojų entuziastų. Tačiau atsivėrus sienoms, skaitmenizuojantis turizmo sektoriui, įsivedus eurą ir išpopuliarėjus kambarių dalijimosi paslaugoms, tokioms kaip Airbnb, susiorganizuoti kelionę iš anksto pačiam tapo dar paprasčiau.

Šiais laikais žmonės geba už itin mažas kainas patekti net į kitus žemynus! Tad pateikiame keletą patarimų pradedantiesiems kelionių mėgėjams, norintiems išmokti pigių kelionių amato.

  1. Jūsų namų skirtukas nuo šiol – pigių skrydžių bilietų tinklalapis

Tokiu būdu kiekvieną kartą, kai tik užsimanysite patikrinti facebook‘ą, išvysite naujausias nuolaidas, iš kurių kai kurios bus gana vertingos. Na, o jeigu esate ištikimas kitam savo mėgstam tinklalapiui ir norite būti sutinkami jo vos įėjus į interneto platybes, turėtumėte bent išsiugdyti įprotį reguliariai tikrinti įvairius pigių skrydžių pasiūlymus arba užsisakyti kelionių portalų naujienlaiškius bei netingėti jų permesti akimis. Juk vien svajojimas apie tolimus kraštus dar niekam nepakenkė!

2. Planuokite iš anksto

Žinoma, norint nugriebti geriausius pasiūlymus, būtina iš anksto žinoti savo užimtumą keliems mėnesiams, pusei metų ar net ilgesniam periodui į priekį. Anot liaudies išminties, anksti kėlęs – ne tik į Turkiją nuskrisi… Tad norint svečioje šalyje sutikti Naujuosius metus, apie tai vertėtų susimąstyti jau vasarą, jei, žinoma, nesuskubote tuo pasirūpinti pirmosiomis praėjusių metų sausio dienomis.

Negana to, kažkur toli dienotvarkėje laukianti kelionė atrodys kur kas labiau viliojanti, o ir dienos slinks greičiau nekantraujant, kol reikės pakuotis lagaminą ir pailsėti nuo slegiančių darbų.

3. Ar tikrai norite apsistoti viešbutyje?

Kaip jau minėjome, Airbnb suteikia unikalią galimybę rasti pastogę svečioje šalyje kur kas pigiau nei galėtų pasiūlyti išpuoselėti ir iščiustyti viešbučiai.

Žinoma, jeigu norisi visiškų patogumų, viešbutis – puikiausia išeitis. Tik nepamirškite atidžiai skaityti atsiliepimų!

4. Išsinuomokite automobilį

Nėra geresnio būdo pažinti šalį nei pasirūpinti automobilių nuoma, kad sėdėdamas už vairo sau ir savo šeimai ar draugams patogiu metu nuskrietum iki reikiamos vietovės bei turėtumėte laisvės laiką planuoti pagal savo nuožiūrą, o ne atsižvelgiant į pilno autobuso, užkimšto pavargusia turistine grupe, poreikius.

5. Nebijokite gaminti valgyti patys

Tai, žinoma, nereiškia, jog trys karšti patiekalai turi garuoti ant jūsų stalo kiekvieną dieną net atostogų metu. Tačiau, ypač, jeigu išsinuomojate apartamentus, bandymas pagaminti vakarienę iš tipinių šalies produktų gali būti nepamirštama kelionės akimirka. Juk, pavyzdžiui, niekur kitur nerasite tokių makaronų kaip Italijoje. Įsivaizduokite, koks jausmas apims laikant i pilną lėkštę makaronų su Bolonijos padažu prieš vakarieniaujant vieno iš Italijos miestų butuko balkone senamiesčio centre, lėtai leidžiantis saulei ir ilsintis po kupinos įspūdžių dienos…

6. Pasikvieskite svečių iš užsienio šalių

Galbūt šis patarimas pasirodys kiek netikėtas, tačiau tikrai egzistuoja toks žmonių tipas, kuriems svečiai, o ypač – artimi draugai, nėra jokia našta, bet malonus laiko praleidimas. Tad jeigu turite pažįstamų ar draugų užsieniečių, o gal tiesiog draugų iš tolimesnių mūsų šalies regionų, atskleiskite jiems Lietuvos grožį! Tapkite savamoksliu gidu ir bemaž visai nemokamai pamatykite savo paties kraštą kitomis akimis.

Žinoma, taip pat skirti viso savo laiko svečiams nebūtina – vieną dieną galite pateikti jiems nuorodas, pasirūpinti automobiliu (jei nenorite duoti savojo, egzistuoja paslaugos, pasirūpinančios automobilių nuoma Vilniuje ar automobilių nuoma Kaune) ir paleiskite į kelią, laukdami jų įspūdžių sugrįžus.

Juk kelionių akimirkos kiekvieno atmintyje įsirėžia itin ryškiai, tad kuo daugiau išvykų – tuo daugiau beprotiškų prisiminimų. Nebijokite keliauti!

Užsak. Nr. 2016_11

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite