Savarankiškos kelionės planavimas: kuo pasirūpinti norint nepamirštamų ir pigių įspūdžių?

Nors atostogos mūsų dar gana dažnai įsivaizduojamos kaip poilsis penkių žvaigždučių viešbutyje auksiniame Turkijos paplūdimyje, kuriame viskas įskaičiuota, ir švediškas stalas atviras kiaurą parą, lygiagrečiai, kaip atsvara tokiam tipiniam požiūriui, populiarėja būdas patirti nepamirštamas atostogas kitaip – susiorganizuoti kelionę pačiam. Savaime aišku, visada egzistavo savarankiškų keliautojų entuziastų. Tačiau atsivėrus sienoms, skaitmenizuojantis turizmo sektoriui, įsivedus eurą ir išpopuliarėjus kambarių dalijimosi paslaugoms, tokioms kaip Airbnb, susiorganizuoti kelionę iš anksto pačiam tapo dar paprasčiau.

Šiais laikais žmonės geba už itin mažas kainas patekti net į kitus žemynus! Tad pateikiame keletą patarimų pradedantiesiems kelionių mėgėjams, norintiems išmokti pigių kelionių amato.

  1. Jūsų namų skirtukas nuo šiol – pigių skrydžių bilietų tinklalapis

Tokiu būdu kiekvieną kartą, kai tik užsimanysite patikrinti facebook‘ą, išvysite naujausias nuolaidas, iš kurių kai kurios bus gana vertingos. Na, o jeigu esate ištikimas kitam savo mėgstam tinklalapiui ir norite būti sutinkami jo vos įėjus į interneto platybes, turėtumėte bent išsiugdyti įprotį reguliariai tikrinti įvairius pigių skrydžių pasiūlymus arba užsisakyti kelionių portalų naujienlaiškius bei netingėti jų permesti akimis. Juk vien svajojimas apie tolimus kraštus dar niekam nepakenkė!

2. Planuokite iš anksto

Žinoma, norint nugriebti geriausius pasiūlymus, būtina iš anksto žinoti savo užimtumą keliems mėnesiams, pusei metų ar net ilgesniam periodui į priekį. Anot liaudies išminties, anksti kėlęs – ne tik į Turkiją nuskrisi… Tad norint svečioje šalyje sutikti Naujuosius metus, apie tai vertėtų susimąstyti jau vasarą, jei, žinoma, nesuskubote tuo pasirūpinti pirmosiomis praėjusių metų sausio dienomis.

Negana to, kažkur toli dienotvarkėje laukianti kelionė atrodys kur kas labiau viliojanti, o ir dienos slinks greičiau nekantraujant, kol reikės pakuotis lagaminą ir pailsėti nuo slegiančių darbų.

3. Ar tikrai norite apsistoti viešbutyje?

Kaip jau minėjome, Airbnb suteikia unikalią galimybę rasti pastogę svečioje šalyje kur kas pigiau nei galėtų pasiūlyti išpuoselėti ir iščiustyti viešbučiai.

Žinoma, jeigu norisi visiškų patogumų, viešbutis – puikiausia išeitis. Tik nepamirškite atidžiai skaityti atsiliepimų!

4. Išsinuomokite automobilį

Nėra geresnio būdo pažinti šalį nei pasirūpinti automobilių nuoma, kad sėdėdamas už vairo sau ir savo šeimai ar draugams patogiu metu nuskrietum iki reikiamos vietovės bei turėtumėte laisvės laiką planuoti pagal savo nuožiūrą, o ne atsižvelgiant į pilno autobuso, užkimšto pavargusia turistine grupe, poreikius.

5. Nebijokite gaminti valgyti patys

Tai, žinoma, nereiškia, jog trys karšti patiekalai turi garuoti ant jūsų stalo kiekvieną dieną net atostogų metu. Tačiau, ypač, jeigu išsinuomojate apartamentus, bandymas pagaminti vakarienę iš tipinių šalies produktų gali būti nepamirštama kelionės akimirka. Juk, pavyzdžiui, niekur kitur nerasite tokių makaronų kaip Italijoje. Įsivaizduokite, koks jausmas apims laikant i pilną lėkštę makaronų su Bolonijos padažu prieš vakarieniaujant vieno iš Italijos miestų butuko balkone senamiesčio centre, lėtai leidžiantis saulei ir ilsintis po kupinos įspūdžių dienos…

6. Pasikvieskite svečių iš užsienio šalių

Galbūt šis patarimas pasirodys kiek netikėtas, tačiau tikrai egzistuoja toks žmonių tipas, kuriems svečiai, o ypač – artimi draugai, nėra jokia našta, bet malonus laiko praleidimas. Tad jeigu turite pažįstamų ar draugų užsieniečių, o gal tiesiog draugų iš tolimesnių mūsų šalies regionų, atskleiskite jiems Lietuvos grožį! Tapkite savamoksliu gidu ir bemaž visai nemokamai pamatykite savo paties kraštą kitomis akimis.

Žinoma, taip pat skirti viso savo laiko svečiams nebūtina – vieną dieną galite pateikti jiems nuorodas, pasirūpinti automobiliu (jei nenorite duoti savojo, egzistuoja paslaugos, pasirūpinančios automobilių nuoma Vilniuje ar automobilių nuoma Kaune) ir paleiskite į kelią, laukdami jų įspūdžių sugrįžus.

Juk kelionių akimirkos kiekvieno atmintyje įsirėžia itin ryškiai, tad kuo daugiau išvykų – tuo daugiau beprotiškų prisiminimų. Nebijokite keliauti!

Užsak. Nr. 2016_11

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite