Savaitgalį buvo šalčiausia žiemos naktis. Kokio oro sulauksime artimiausiu metu?

Sekmadienį Šilutėje spaudė speigas. Petro Skutulo nuotr.

Sinoptikai naktį iš šeštadienio į sekmadienį užfiksavo šalčiausią žiemos naktį –27,5° C. Ekstremali oro temperatūra užfiksuota ir Šilutės rajone. Anot sinoptikų, jutiminė oro temperatūra galėjo siekti net daugiau kaip 30 laipsnių šaltį.

Minėtą sekmadienio naktį sinoptikai Šilutės rajone užfiksavo -24 laipsnių šaltį, tačiau vietos gyventojai socialiniame tinkle dalijosi nuotraukomis užfiksavę net ir per 27 laipsnių šaltį. Anot gyventojų, tarp Gaidelių ir Juknaičių tąryt fiksuota 28,5 laipsnio šalčio…

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos LHMT Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Zina Kitrienė informavo, kad sausio 16 d. nuo 7 iki 17 val. iškrito 7,5 mm kritulių. Sniego dangos storis nuo 8 cm padidėjo iki 17 cm, tačiau tai nėra rekordinis atvejis.

„Ko gero, smarkiausias snygis per paskutinius 30 metų fiksuotas 2009-aisiais sausio 3-iąją Kaune. Kai per 25 val. iškrito 38 mm kritulių, sniego dangos storis siekė 44 cm, o sausio 1 ir 2 d. sniego nebuvo visai“, – sakė vyr. specialistė.

Storiausia sniego danga per visą stebėjimų laikotarpį Lietuvoje buvo 94 cm 1931 kovo mėn. Laukuvoje.

Praėjusį šeštadienį, sausio 16 d., daugiausiai prisnigo būtent Šilutėje. Šiuo metu giliausia sniego danga yra Raseiniuose, Šiauliuose, Tauragėje ir Šilutėje.

LHMT sinoptikas Tadas Kantautas informavo, kad didžiausi pasaulio prognozių centrai pateikia sezonines oro temperatūros ir kritulių prognozes, tačiau prognozių, ar bus gili žiema, ar be sniego, niekas nesudarinėja. Sezoninė kritulių prognozė nurodo bendrą kritulių kiekį, tačiau ji neparodo, kiek kritulių bus sniego, kiek lietaus pavidalo. Taigi nebuvo jokių prognozių apie sniegingą arba besniegę žiemą.

Koks oras bus artimiausiu metu?

Šiandien kai kur Lietuvoje silpnai pasnigs, pustys. Popietę stiprės pietų, pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šalčio.

Artimiausiomis dienomis Lietuvą pasieks šiltų orų banga. Trečiadienį per šalį slinks kritulių juosta, keisis kritulių fazinė būsena – sniegą keis šlapdriba, lietus. Trečiadienio naktį temperatūra dar bus neigiama, dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, šiaurės rytiniuose rajonuose laikysis 3-8 laipsnių šaltis.

„Ketvirtadienio naktį dar daug kur bus šlapdribos ir lietaus, o dieną krituliai pasitrauks. Temperatūra ne kris, o po truputį kils, o dieną jau sušils iki 1-5 laipsnių šilumos. Didelė tikimybė, kad šiltesni orai tęsis iki sekmadienio, kritulių bus nedaug, o sekmadienį į šalį vėl sugrįš šaltesni orai, vietomis pasnigs“, – informavo sinoptikas T. Kantautas.

pamarys.eu inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Per Jonines savo vardadienį mini daugiau kaip 60 tūkst. žmonių

Birželio 24-oji ypatinga dideliam būriui Lietuvos gyventojų – daugiau nei 63 tūkst. Jonų, Janinų, Jonių ir kitų panašių vardų savininkų švenčią savo vardadienį.  Gyventojų registro duomenimis, Lietuvoje šiuo metu gyvena 27 tūkstančiai Jonų ir 21,5 tūkst. Janinų. Vardą Ivan turi 4,3 tūkst. gyventojų, Žanų turime beveik 1,7 tūkst. Ivanų – nepilnus 1,1 tūkst. Jonės vardu pavadintos 459 moterys, Jano – 324, Žano – 213 vyrų. Be to, daugiau nei 7 tūkst. asmenų turi du vardus, kurių bent vienas yra Jonas

Policijos pareigūnai per savaitę išaiškino 20 neblaivių vairuotojų

Vienas iš būdų, kuriuo siekiama sutramdyti neblaivius vairuotojus – griežtesnė atsakomybė. Vis tik tikinčių, kad net išgėrę jie yra „puikūs“ vairuotojai, ir kad policijai neįklius, pasitaiko ne vienas. Birželio 16–22 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, siekdami gerinti eismo saugumą Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, vykdė neblaivių vairuotojų  kontrolę. Pareigūnai įvairiose vietose stabdė transporto priemones ir alkoholio kiekio matuokliu tikrino vairuotojų blaivumą. Reido metu policijos pareigūnai sustabdė 943 transporto priemones. Išaiškinta 11 neblaivių vairuotojų. Pareigūnai tikrino ir

Paparčio žiedo ieškos ir finansiniai sukčiai. Nepraraskite budrumo!

Daugumai kasdienių veiklų persikėlus į skaitmeninę erdvę, nemažėja pranešimų apie finansinius sukčius. Įmonių vadovais, bankininkais, bičiuliais bei įsimylėjėliais apsimetantys asmenys stengiasi apgaulės būdu išvilioti svetimus pinigus arba jautrią informaciją, iš kurios vėliau būtų galima pasipelnyti. Lietuvos bankų asociacija (LBA) primena, kad sukčiai laisvadienių neturi, todėl gyventojai turėtų nuolat išlikti budrūs ir atidūs. Anot LBA prezidentės dr. Eivilės Čipkutės, nors Lietuvoje veikiantys bankai nuolat diegia išmanias saugumo sistemas ir vidinius nusikalstamos veiklos atpažinimo procesus, nusikaltėliai taip pat nesnaudžia ir sugalvoja naujų

Ar konteinerių nuoma reikalinga paslauga žmonėms?

Žmonėms dirbantiems prie statybų, ypač tiems, kurie statosi namą ir reikia atvažiuoti iki statybų vietos nemažą atstumą, mąsto, kur galėtų sudėti visus įrankius ar daiktus, kurie reikalingi statyboms. Tuomet dažniausiai žmonės ieško internete informacijos ir idėjų. Su tuo susidūrusieji sako, jog geras variantas išsinuomoti konteinerį, kuris pritaikytas viskam: laikyti daiktams, įvairioms statybinėms medžiagoms ar net gyventi. Yra konteinerių, pritaikytų ir šiukšlėms, likusioms po statybų. Tokia paslauga pasinaudojusieji tikina, jog ši paslauga yra viena iš geriausių nenorint visų daiktų ir įrankių

Taip pat skaitykite