Savaitgalį buvo šalčiausia žiemos naktis. Kokio oro sulauksime artimiausiu metu?

Sekmadienį Šilutėje spaudė speigas. Petro Skutulo nuotr.

Sinoptikai naktį iš šeštadienio į sekmadienį užfiksavo šalčiausią žiemos naktį –27,5° C. Ekstremali oro temperatūra užfiksuota ir Šilutės rajone. Anot sinoptikų, jutiminė oro temperatūra galėjo siekti net daugiau kaip 30 laipsnių šaltį.

Minėtą sekmadienio naktį sinoptikai Šilutės rajone užfiksavo -24 laipsnių šaltį, tačiau vietos gyventojai socialiniame tinkle dalijosi nuotraukomis užfiksavę net ir per 27 laipsnių šaltį. Anot gyventojų, tarp Gaidelių ir Juknaičių tąryt fiksuota 28,5 laipsnio šalčio…

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos LHMT Tyrimų ir plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Zina Kitrienė informavo, kad sausio 16 d. nuo 7 iki 17 val. iškrito 7,5 mm kritulių. Sniego dangos storis nuo 8 cm padidėjo iki 17 cm, tačiau tai nėra rekordinis atvejis.

„Ko gero, smarkiausias snygis per paskutinius 30 metų fiksuotas 2009-aisiais sausio 3-iąją Kaune. Kai per 25 val. iškrito 38 mm kritulių, sniego dangos storis siekė 44 cm, o sausio 1 ir 2 d. sniego nebuvo visai“, – sakė vyr. specialistė.

Storiausia sniego danga per visą stebėjimų laikotarpį Lietuvoje buvo 94 cm 1931 kovo mėn. Laukuvoje.

Praėjusį šeštadienį, sausio 16 d., daugiausiai prisnigo būtent Šilutėje. Šiuo metu giliausia sniego danga yra Raseiniuose, Šiauliuose, Tauragėje ir Šilutėje.

LHMT sinoptikas Tadas Kantautas informavo, kad didžiausi pasaulio prognozių centrai pateikia sezonines oro temperatūros ir kritulių prognozes, tačiau prognozių, ar bus gili žiema, ar be sniego, niekas nesudarinėja. Sezoninė kritulių prognozė nurodo bendrą kritulių kiekį, tačiau ji neparodo, kiek kritulių bus sniego, kiek lietaus pavidalo. Taigi nebuvo jokių prognozių apie sniegingą arba besniegę žiemą.

Koks oras bus artimiausiu metu?

Šiandien kai kur Lietuvoje silpnai pasnigs, pustys. Popietę stiprės pietų, pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra 6–11 laipsnių šalčio.

Artimiausiomis dienomis Lietuvą pasieks šiltų orų banga. Trečiadienį per šalį slinks kritulių juosta, keisis kritulių fazinė būsena – sniegą keis šlapdriba, lietus. Trečiadienio naktį temperatūra dar bus neigiama, dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos, šiaurės rytiniuose rajonuose laikysis 3-8 laipsnių šaltis.

„Ketvirtadienio naktį dar daug kur bus šlapdribos ir lietaus, o dieną krituliai pasitrauks. Temperatūra ne kris, o po truputį kils, o dieną jau sušils iki 1-5 laipsnių šilumos. Didelė tikimybė, kad šiltesni orai tęsis iki sekmadienio, kritulių bus nedaug, o sekmadienį į šalį vėl sugrįš šaltesni orai, vietomis pasnigs“, – informavo sinoptikas T. Kantautas.

pamarys.eu inf.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite