Sausio 13-oji: vardadieniai, astrologija

Sausio 13-oji – Laisvės gynėjų diena. Dvidešimt šešeri metai nuo ano, tragiškojo, 1991-ųjų sausio. Šią dieną minime masinį taikų Lietuvos piliečių pasipriešinimą Sovietų Sąjungos bandymui jėga į savo rankas paimti valstybiniam perversmui reikšmingus objektus.

Bandydama nuversti teisėtai išrinktą ir nepriklausomos valstybės atkūrimą paskelbusią Lietuvos valdžią sovietų kariuomenė 1991 metų sausio 13 dieną Vilniuje jėga užėmė Televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos pastatą.

Sovietų kariuomenė tuomet neišdrįso pulti Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo rūmų, kuriuos saugojo dešimtys tūkstančių taikių žmonių. Tačiau prie Televizijos bokšto nebuvo išvengta aukų – desantininkams pradėjus su karine technika važinėti po minią ir šaudyti į beginklius žmones žuvo 14 ir buvo sužeisti daugiau nei tūkstantis laisvės gynėjų.

Besiplaikstančios trispalvės, žvakučių liepsnelės, gėlės, vainikai ant žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapų primins skaudžias netektis, žaizdas ir mūsų pačių, išsivadavusių iš imperijos gniaužtų, susitelkimą pavojaus akivaizdoje.

Sausio tryliktoji, penktadienis – 13-oji metų diena (penktoji 2-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 352 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Dargauda, Dargaudas, Dargenė, Dargenis, Dargė, Dargilas, Iva, Ivas, Iveta;

rytoj: Auksė, Auksius, Auksys, Auksuolė, Lelija, Lilija;

poryt: Mauras, Meda, Paulius, Skirgaila, Sniega, Sniegė, Snieguolė.

************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 08.36, leidžiasi 16.19. Dienos ilgumas – 07.43.

Šiandien – antroji Mėnulio pilnaties diena.

Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys:

“Padalink kiekvieną problemą į tiek dalių, kiek įmanoma ir būtina tam, kad ją išspręstum” (R. Dekartas).

**************

Astrologinė prognozė sausio 13-ajai, penktadieniui

AVINAS. Šiandien netrūks darbo ir bendravimo, ir tuo labiau, kuo populiaresni esate. Labiau saugokite savo atžalas nuo įvairių galimų pavojų, o ir patys atsakingiau rinkitės laisvalaikio pramogas.

JAUTIS. Tikriausiai nelengvai seksis įgyvendinti planus. Daug kas priklausys nuo tvirto pasiryžimo ir kitų žmonių palaikymo, pritarimo. Nedrumskite mikroklimato namuose, nes bus tikrai nelinksma, jei artimuosius išvesite iš pusiausvyros.

DVYNIAI. Turėtų neblogai sektis darbai, susiję su reklama, prekyba, apdaila, mokslu. Jei susitiksite su įdomiais žmonėmis, paklauskite jų nuomonės jus dominančiu klausimu. Galbūt su kitų pagalba rasite aktualų atsakymą

VĖŽYS. Gali būti, kad teks grąžinti skolas arba dėl kažko derėtis, tarpininkauti. Galbūt įsigysite daiktą, kurį buvote iš anksto suplanavę, arba nuspręsite stipriai keisti išvaizdą, gyvenimo būdą.

LIŪTAS. Neapsidžiaugsite, jei per daug tikitės iš kitų. Būsite tokie emocionalūs ir nekantrūs, kad galite pašnekovų neišklausyti iki galo. Ir dėl to kažko nesuprasti. Vakare labiausiai norėsis komforto, malonaus pasilepinimo. Suteikite sau tai.

MERGELĖ. Jausite keistą nepasitenkinimą, sunku bus bendrauti net su artimais ir mylimais žmonėmis. Galbūt ramybės neduos kokia nors nemaloni paslaptis ar apkalbos. Neeikvokite jėgų abejotiniems užsiėmimams.

SVARSTYKLĖS. Neblogai seksis tiek profesiniai, tiek visuomeniniai reikalai, lengvai prisitaikysite įvairiose situacijose. Džiaugsmo suteiks flirtas, meilės nuotykis arba susitikimas su išsiilgtu bičiuliu, drauge. Tik neturėkite per didelių lūkesčių.

SKORPIONAS. Galite nejuokais įklimpti dirbdami suplanuotus darbus. Galbūt susidursite su biurokratinėmis užkardomis, keistais draudimais. Mėginimas juos apeiti kaip reikiant išvargins ir vis tiek naujus planus turbūt teks atidėti.

ŠAULYS. Būsite nusiteikę filosofuoti, gvildenti globalines problemas, mokyti aplinkinius. Lengviau ištversite ir kitų moralus, noriai diskutuosite. Galite pakeisti nuomonę apie save.

OŽIARAGIS. Neišpūskite kiekvienos menkos problemos, vadovaukitės blaiviu protu. Pasistenkite nesugadinti brangių jums santykių beprasmišku ginču, pavydo scena. Be reikalo neišlaidaukite.

VANDENIS. Nors konkurencija visose srityse gali atrodyti didžiulė, bet jūs būsite pakankamai patrauklūs publikai, kolektyvui. Svarbu nepasiduoti blogai įtakai, neįsivelti į avantiūras, dėl kurių vėliau tektų gailėtis, teisintis ar aiškintis.

ŽUVYS. Diena bus kupina rūpesčių. Kažkas gali sutrikdyti jūsų sumanytą planą, ir reikalai judės gana lėtai. Didesnį dėmesį skirkite sveikatos ir grožio profilaktikai. Turėtumėte intuityviai pajusti, ko reikia įvaizdžiui pagerinti.

Hits: 228

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite