Saulėtas „Šaktarpis“ Rusnėje

Šeštadienį Rusnėje vykusi „Šaktarpio“ šventė buvo pirmoji šių metų Šilutės rajono šventė po atviru dangumi. Rusnės prieplaukoje švartavosi laivai, o ant kranto katiluose kunkuliavo košė, žuvienė, čirškėjo blynai, daug ko siūlė prekybininkai, – žodžiu, pasiūla tenkino net išrankų pirkėją. Pasirodė rusniškių ir rajono šokių kolektyvai, buvo smagių dainų ir linksmos muzikos. Nors pūtė vėjelis, šiaušęs vandenis, šilumos jau netrūko.

Nuo Rusnės seniūnijos į uostelį atžygiavo šventinė eisena. Jos priekyje – pagrindinė Rusnės šeimininkė Dalia Drobnienė, kartais pavadinama iškalbingiausia rajono seniūne. Turi moteris talentą pakalbinti kiekvieną, skirdama vis kitokį kreipinį ar pagyrimą. Iškalbingoji Dalia padėkojo ir saulei, tądien spinduliuose išmaudžiusiai kiekvieną „Šaktarpio“ šventės dalyvį ar žiūrovą.

Šalia didelio medinio laivo su užrašu „Rusnė“ ir Lietuvos trispalvės vėliavos burėmis suplevėsavo net dvi „Šaktarpio“ vėliavos (nuotr.)

Į sceną pasveikinti šventės proga kilo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, iš Seimo atvykę Artūras Skardžius, Kęstas Komskis, o tarp žiūrovų vaikštinėjęs trečiasis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis į sceną nekopė. Prie šachmatų lentos palinkę du jauni vaikinai juokavo, kad trumpi sveikinimai – geras ženklas…

Gražia daina susirinkusius pasveikino iš Šilutės atvykęs Reginos Jokubaitytės vadovaujamas „Verdainės“ folkloro kolektyvas, netrukus sutrypęs ir pirmąjį šokį. Juos keitė Mažosios Lietuvos tautiniais rūbais pasipuošę „Rusniečio“ šokėjai, kolegos iš Švėkšnos, kiti. Gražu buvo žiūrėti į Rusnės jaunimą ant šokiams skirtos pakylos, tuo išskirtinai pasidžiaugė ir šventei vadovavusi Dalia, o žiūrovai negailėjo plojimų.

Rusniškiai ruošiasi išvykai pas draugus į Vokietiją. Surengtas savos kūrybos darbų aukcionas, kad pavyktų susirinkti lėšų kelionei. Rusnėje savo salos grožį ant popieriaus geba perkelti ir mažieji salos gyventojai, ir vyresnieji. Ant pylimo stenduose buvo galima pamatyti kopijas šių darbų, kurių autoriai šįkart apdovanoti gausybe prizų.

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija, šilutiškis bankininkas Aidas Ragelis didelėje keptuvėje čirškino bulvinius blynus, net Seimo vicepirmininkas ir meras stojo į eilę paragauti.

Kaimo turizmo verslu užsiimanti Daivos ir Raimondo Plikšnių šeima sukosi apie didelį katilą – iš čia sklido labai skanaus viralo kvapai. Po kiek? Ogi spec. pinigų, kurie kursavo prie garuojančių valgių, derėjo įsigyti „muitinėje“, kuri veikė prie įėjimo į šventės teritoriją. Klok eurų, gausi „Šaktarpio“ valiutos ir galėsi pirktis košės, sriubos.

Verta paminėti, kad pagrindinių virėjų pareigas daugiausia ėjo vyrai… Smagu, kad bent per šventę moterys tebuvo pagalbininkės, šalia tėvų ir motinų sukosi ir daug vaikų.

Kas ką pirko, kas ką pardavė? Plaštakos storumo lašinių atvežė ūkininkai iš Kauno rajono, kitoje vietoje lentynos irgi buvo nukrautos skaniai kvepiančia rūkyta mėsa. Pasirodo, ir čia beprekiaujanti moteris iš Kauno rajono. Žuvies buvo įvairios, ja prekiavo me tik rusniškiai, bet ir iš toliau atvykusieji.

Kol į šventę atvykę suaugusieji rinkosi kepinių, atvežtų iš Kėdainių rajono, vaikai galėjo gražinti ne vieną dešimtį šlaite sustatytų inkilų paukšteliams. Nemažai žiūrovų traukė pasieniečių technika, paklusnus tarnybinis šuo.

Graži šventė, už kurią verta padėkoti Rusnės bendruomenei, garsiai naujomis tradicijomis, sumanymais ir gebėjimu gyventi savaip. Gavo „Šaktarpio“ žiūrovai ir dovaną – Rusnę garsinančio „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusio Valdo Lacko ir jo žmonos Vainoros koncertą.

Stasė SKUTULIENĖ

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite