Saulėtas „Šaktarpis“ Rusnėje

Šeštadienį Rusnėje vykusi „Šaktarpio“ šventė buvo pirmoji šių metų Šilutės rajono šventė po atviru dangumi. Rusnės prieplaukoje švartavosi laivai, o ant kranto katiluose kunkuliavo košė, žuvienė, čirškėjo blynai, daug ko siūlė prekybininkai, – žodžiu, pasiūla tenkino net išrankų pirkėją. Pasirodė rusniškių ir rajono šokių kolektyvai, buvo smagių dainų ir linksmos muzikos. Nors pūtė vėjelis, šiaušęs vandenis, šilumos jau netrūko.

Nuo Rusnės seniūnijos į uostelį atžygiavo šventinė eisena. Jos priekyje – pagrindinė Rusnės šeimininkė Dalia Drobnienė, kartais pavadinama iškalbingiausia rajono seniūne. Turi moteris talentą pakalbinti kiekvieną, skirdama vis kitokį kreipinį ar pagyrimą. Iškalbingoji Dalia padėkojo ir saulei, tądien spinduliuose išmaudžiusiai kiekvieną „Šaktarpio“ šventės dalyvį ar žiūrovą.

Šalia didelio medinio laivo su užrašu „Rusnė“ ir Lietuvos trispalvės vėliavos burėmis suplevėsavo net dvi „Šaktarpio“ vėliavos (nuotr.)

Į sceną pasveikinti šventės proga kilo Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis, iš Seimo atvykę Artūras Skardžius, Kęstas Komskis, o tarp žiūrovų vaikštinėjęs trečiasis Seimo narys Remigijus Žemaitaitis į sceną nekopė. Prie šachmatų lentos palinkę du jauni vaikinai juokavo, kad trumpi sveikinimai – geras ženklas…

Gražia daina susirinkusius pasveikino iš Šilutės atvykęs Reginos Jokubaitytės vadovaujamas „Verdainės“ folkloro kolektyvas, netrukus sutrypęs ir pirmąjį šokį. Juos keitė Mažosios Lietuvos tautiniais rūbais pasipuošę „Rusniečio“ šokėjai, kolegos iš Švėkšnos, kiti. Gražu buvo žiūrėti į Rusnės jaunimą ant šokiams skirtos pakylos, tuo išskirtinai pasidžiaugė ir šventei vadovavusi Dalia, o žiūrovai negailėjo plojimų.

Rusniškiai ruošiasi išvykai pas draugus į Vokietiją. Surengtas savos kūrybos darbų aukcionas, kad pavyktų susirinkti lėšų kelionei. Rusnėje savo salos grožį ant popieriaus geba perkelti ir mažieji salos gyventojai, ir vyresnieji. Ant pylimo stenduose buvo galima pamatyti kopijas šių darbų, kurių autoriai šįkart apdovanoti gausybe prizų.

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija, šilutiškis bankininkas Aidas Ragelis didelėje keptuvėje čirškino bulvinius blynus, net Seimo vicepirmininkas ir meras stojo į eilę paragauti.

Kaimo turizmo verslu užsiimanti Daivos ir Raimondo Plikšnių šeima sukosi apie didelį katilą – iš čia sklido labai skanaus viralo kvapai. Po kiek? Ogi spec. pinigų, kurie kursavo prie garuojančių valgių, derėjo įsigyti „muitinėje“, kuri veikė prie įėjimo į šventės teritoriją. Klok eurų, gausi „Šaktarpio“ valiutos ir galėsi pirktis košės, sriubos.

Verta paminėti, kad pagrindinių virėjų pareigas daugiausia ėjo vyrai… Smagu, kad bent per šventę moterys tebuvo pagalbininkės, šalia tėvų ir motinų sukosi ir daug vaikų.

Kas ką pirko, kas ką pardavė? Plaštakos storumo lašinių atvežė ūkininkai iš Kauno rajono, kitoje vietoje lentynos irgi buvo nukrautos skaniai kvepiančia rūkyta mėsa. Pasirodo, ir čia beprekiaujanti moteris iš Kauno rajono. Žuvies buvo įvairios, ja prekiavo me tik rusniškiai, bet ir iš toliau atvykusieji.

Kol į šventę atvykę suaugusieji rinkosi kepinių, atvežtų iš Kėdainių rajono, vaikai galėjo gražinti ne vieną dešimtį šlaite sustatytų inkilų paukšteliams. Nemažai žiūrovų traukė pasieniečių technika, paklusnus tarnybinis šuo.

Graži šventė, už kurią verta padėkoti Rusnės bendruomenei, garsiai naujomis tradicijomis, sumanymais ir gebėjimu gyventi savaip. Gavo „Šaktarpio“ žiūrovai ir dovaną – Rusnę garsinančio „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavusio Valdo Lacko ir jo žmonos Vainoros koncertą.

Stasė SKUTULIENĖ

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija

Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė ir vadybininkė Sonata Verbučianskė vaišino kafija

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite