Sąskrydis – pirmasis, bet ne paskutinis

Praėjusį savaitgalį Mociškiuose, UAB „Agrūnės“ poilsio bazėje, į pirmąjį dviejų dienų sąskrydį susirinko beveik 400 įvairių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, klubų, bendruomenių narių. Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovams buvo patikėta iškelti naująją Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų vėliavą su visų penkių seniūnijų herbais ir Mažosios Lietuvos simbolika.

Pagėgių krašto bendruomenės ir kitos organizacijos už aktyvią veiklą buvo apdovanotos sieniniais laikrodžiais.

Naująją vėliavą dovanų į sąskrydį atvežė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tai tarsi įvertinimas ir pagerbimas 68 savivaldybės teritorijoje įregistruotų nevyriausybinių organizacijų, t. y. bendruomenių, klubų ir kitų, vietos žmones buriančių į būrį, kurių indėlis į bendrą darbų kraitį yra didelis ir naudingas.
Išskirtinio dėmesio sulaukė vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“. Jos administracijos vadovas Sigitas Stonys „Pamariui“ pasakojo, kad krašto žmonės, susibūrę į organizacijas, klubus ir kitaip pavadintus junginius, garsina Pagėgių kraštą aktyvia ir išradinga veikla, nes iš 68 įregistruotų organizacijų „tyli“ gal koks 10, o visos kitos gana aktyvios. 21 organizacija šįkart dovanų gavo po laikrodį. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padėkojo vietos veiklos grupei „Pagėgių kraštas“, subūrusiai, sutelkusiai visų 5 seniūnijų bendruomenes, kitas organizacijas, klubus bendrai prasmingai veiklai ir įteikė Seimo atminimo medalį.
Saviškius pasveikino nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius. Pirmą kartą surengtame sąskrydyje sulaukta svečių iš Šilutės, Jurbarko, Druskininkų vietos veiklos grupių, aptarti bendri projektai, ateities darbai. Ir ši šventė buvo finansuota iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuriai projektą pateikė asociacija „Penktas regionas“.
Kaip dirbti ir gyventi?
Bendruomenės, įgyvendinančios iš europinės paramos finansuojamus projektus, jau ruošiasi naujo etapo darbams. Todėl pravertė A. Stulginskio universiteto dėstytojo Rimanto Čiūto pranešimas apie novatoriškus projektus, iš kitų savivaldybių atvykusių atstovų pristatyta patirtis. Apie tai, kokie turtai slypi žolynuose, kalbėjo žolininkė Janina Danielienė. Ypatingo dėmesio sulaukė šilutiškio liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus pranešimas. S. Stulginskio universiteto dėstytoja Aldona Čiūtienė pristatė ir mokė gaminti sveikuolišką maistą, o liaudies amatų meistras Stasys Voveris iš klevo lapų darė skrybėlaites, tinkančias garinantis pirtyje.
Sportavo ir linksminosi
S. Stonys akcentavo, kad šiame sąskrydyje buvo ir šeimų turnyras, kuris Pagėgių krašte vyksta penkti metai. Tiesa, jis sudarė tik vieną sąskrydžio dalį. Šeimų tinklinio turnyrą laimėjo pedagogų Musvydų šeima. Visi dalyviai šurmuliavo penkių Pagėgių savivaldybė seniūnijų kiemeliuose, kur galima buvo paskanauti Vilkyškių šiupinio, Mociškių blynų, o svečiai iš Viešvilės virė žuvienę. Koncertavo grupė „Kitava“, taip pat keturi krašto duetai, neseniai pasirodę Pagėgių kultūros centro scenoje. Beje, Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo žmonos Rolandos duetas koncerte „Kai siela dainuoja“ dalyvavo net penkti metai. Sąskrydyje Maciukevičiai buvo paskelbti Šeimų šeima.
Vakare liepsnojo laužas, gegužinėje linksmino Rasa ir Valdas Armonai. Kitą dieną sąskrydžio dalyviai vyko į ekskursiją po Rambyno regioninį parką.
„Susirinko nevyriausybinės organizacijos, todėl jautėsi bendruomeniškumas ir geranoriškumas, jokių incidentų neturėjome“, – sakė S. Stonys, patikinęs, kad sąskrydžių bus ir daugiau.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovai iškėlė Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų naująją vėliavą.

Šeimų tinklinio turnyro varžybos. Petro Skutulo nuotr.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis (dešinėje) į sąskrydį atvežė Seimo atminimo medalį ir padėką, skirtą VVG „Pagėgių kraštas“, kurios administracijos vadovas yra Sigitas Stonys.

Plaškių, Stoniškių, Šilgalių bendruomenių moterys į šventę atsivežė krepšius kiaušinių ir čia pat čirškino kiaušinienę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite