Sąskrydis – pirmasis, bet ne paskutinis

Praėjusį savaitgalį Mociškiuose, UAB „Agrūnės“ poilsio bazėje, į pirmąjį dviejų dienų sąskrydį susirinko beveik 400 įvairių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, klubų, bendruomenių narių. Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovams buvo patikėta iškelti naująją Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų vėliavą su visų penkių seniūnijų herbais ir Mažosios Lietuvos simbolika.

Pagėgių krašto bendruomenės ir kitos organizacijos už aktyvią veiklą buvo apdovanotos sieniniais laikrodžiais.

Naująją vėliavą dovanų į sąskrydį atvežė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tai tarsi įvertinimas ir pagerbimas 68 savivaldybės teritorijoje įregistruotų nevyriausybinių organizacijų, t. y. bendruomenių, klubų ir kitų, vietos žmones buriančių į būrį, kurių indėlis į bendrą darbų kraitį yra didelis ir naudingas.
Išskirtinio dėmesio sulaukė vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“. Jos administracijos vadovas Sigitas Stonys „Pamariui“ pasakojo, kad krašto žmonės, susibūrę į organizacijas, klubus ir kitaip pavadintus junginius, garsina Pagėgių kraštą aktyvia ir išradinga veikla, nes iš 68 įregistruotų organizacijų „tyli“ gal koks 10, o visos kitos gana aktyvios. 21 organizacija šįkart dovanų gavo po laikrodį. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padėkojo vietos veiklos grupei „Pagėgių kraštas“, subūrusiai, sutelkusiai visų 5 seniūnijų bendruomenes, kitas organizacijas, klubus bendrai prasmingai veiklai ir įteikė Seimo atminimo medalį.
Saviškius pasveikino nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius. Pirmą kartą surengtame sąskrydyje sulaukta svečių iš Šilutės, Jurbarko, Druskininkų vietos veiklos grupių, aptarti bendri projektai, ateities darbai. Ir ši šventė buvo finansuota iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuriai projektą pateikė asociacija „Penktas regionas“.
Kaip dirbti ir gyventi?
Bendruomenės, įgyvendinančios iš europinės paramos finansuojamus projektus, jau ruošiasi naujo etapo darbams. Todėl pravertė A. Stulginskio universiteto dėstytojo Rimanto Čiūto pranešimas apie novatoriškus projektus, iš kitų savivaldybių atvykusių atstovų pristatyta patirtis. Apie tai, kokie turtai slypi žolynuose, kalbėjo žolininkė Janina Danielienė. Ypatingo dėmesio sulaukė šilutiškio liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus pranešimas. S. Stulginskio universiteto dėstytoja Aldona Čiūtienė pristatė ir mokė gaminti sveikuolišką maistą, o liaudies amatų meistras Stasys Voveris iš klevo lapų darė skrybėlaites, tinkančias garinantis pirtyje.
Sportavo ir linksminosi
S. Stonys akcentavo, kad šiame sąskrydyje buvo ir šeimų turnyras, kuris Pagėgių krašte vyksta penkti metai. Tiesa, jis sudarė tik vieną sąskrydžio dalį. Šeimų tinklinio turnyrą laimėjo pedagogų Musvydų šeima. Visi dalyviai šurmuliavo penkių Pagėgių savivaldybė seniūnijų kiemeliuose, kur galima buvo paskanauti Vilkyškių šiupinio, Mociškių blynų, o svečiai iš Viešvilės virė žuvienę. Koncertavo grupė „Kitava“, taip pat keturi krašto duetai, neseniai pasirodę Pagėgių kultūros centro scenoje. Beje, Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo žmonos Rolandos duetas koncerte „Kai siela dainuoja“ dalyvavo net penkti metai. Sąskrydyje Maciukevičiai buvo paskelbti Šeimų šeima.
Vakare liepsnojo laužas, gegužinėje linksmino Rasa ir Valdas Armonai. Kitą dieną sąskrydžio dalyviai vyko į ekskursiją po Rambyno regioninį parką.
„Susirinko nevyriausybinės organizacijos, todėl jautėsi bendruomeniškumas ir geranoriškumas, jokių incidentų neturėjome“, – sakė S. Stonys, patikinęs, kad sąskrydžių bus ir daugiau.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovai iškėlė Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų naująją vėliavą.

Šeimų tinklinio turnyro varžybos. Petro Skutulo nuotr.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis (dešinėje) į sąskrydį atvežė Seimo atminimo medalį ir padėką, skirtą VVG „Pagėgių kraštas“, kurios administracijos vadovas yra Sigitas Stonys.

Plaškių, Stoniškių, Šilgalių bendruomenių moterys į šventę atsivežė krepšius kiaušinių ir čia pat čirškino kiaušinienę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite