Sąskrydis – pirmasis, bet ne paskutinis

Praėjusį savaitgalį Mociškiuose, UAB „Agrūnės“ poilsio bazėje, į pirmąjį dviejų dienų sąskrydį susirinko beveik 400 įvairių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, klubų, bendruomenių narių. Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovams buvo patikėta iškelti naująją Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų vėliavą su visų penkių seniūnijų herbais ir Mažosios Lietuvos simbolika.

Pagėgių krašto bendruomenės ir kitos organizacijos už aktyvią veiklą buvo apdovanotos sieniniais laikrodžiais.

Naująją vėliavą dovanų į sąskrydį atvežė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tai tarsi įvertinimas ir pagerbimas 68 savivaldybės teritorijoje įregistruotų nevyriausybinių organizacijų, t. y. bendruomenių, klubų ir kitų, vietos žmones buriančių į būrį, kurių indėlis į bendrą darbų kraitį yra didelis ir naudingas.
Išskirtinio dėmesio sulaukė vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“. Jos administracijos vadovas Sigitas Stonys „Pamariui“ pasakojo, kad krašto žmonės, susibūrę į organizacijas, klubus ir kitaip pavadintus junginius, garsina Pagėgių kraštą aktyvia ir išradinga veikla, nes iš 68 įregistruotų organizacijų „tyli“ gal koks 10, o visos kitos gana aktyvios. 21 organizacija šįkart dovanų gavo po laikrodį. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padėkojo vietos veiklos grupei „Pagėgių kraštas“, subūrusiai, sutelkusiai visų 5 seniūnijų bendruomenes, kitas organizacijas, klubus bendrai prasmingai veiklai ir įteikė Seimo atminimo medalį.
Saviškius pasveikino nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius. Pirmą kartą surengtame sąskrydyje sulaukta svečių iš Šilutės, Jurbarko, Druskininkų vietos veiklos grupių, aptarti bendri projektai, ateities darbai. Ir ši šventė buvo finansuota iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuriai projektą pateikė asociacija „Penktas regionas“.
Kaip dirbti ir gyventi?
Bendruomenės, įgyvendinančios iš europinės paramos finansuojamus projektus, jau ruošiasi naujo etapo darbams. Todėl pravertė A. Stulginskio universiteto dėstytojo Rimanto Čiūto pranešimas apie novatoriškus projektus, iš kitų savivaldybių atvykusių atstovų pristatyta patirtis. Apie tai, kokie turtai slypi žolynuose, kalbėjo žolininkė Janina Danielienė. Ypatingo dėmesio sulaukė šilutiškio liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus pranešimas. S. Stulginskio universiteto dėstytoja Aldona Čiūtienė pristatė ir mokė gaminti sveikuolišką maistą, o liaudies amatų meistras Stasys Voveris iš klevo lapų darė skrybėlaites, tinkančias garinantis pirtyje.
Sportavo ir linksminosi
S. Stonys akcentavo, kad šiame sąskrydyje buvo ir šeimų turnyras, kuris Pagėgių krašte vyksta penkti metai. Tiesa, jis sudarė tik vieną sąskrydžio dalį. Šeimų tinklinio turnyrą laimėjo pedagogų Musvydų šeima. Visi dalyviai šurmuliavo penkių Pagėgių savivaldybė seniūnijų kiemeliuose, kur galima buvo paskanauti Vilkyškių šiupinio, Mociškių blynų, o svečiai iš Viešvilės virė žuvienę. Koncertavo grupė „Kitava“, taip pat keturi krašto duetai, neseniai pasirodę Pagėgių kultūros centro scenoje. Beje, Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo žmonos Rolandos duetas koncerte „Kai siela dainuoja“ dalyvavo net penkti metai. Sąskrydyje Maciukevičiai buvo paskelbti Šeimų šeima.
Vakare liepsnojo laužas, gegužinėje linksmino Rasa ir Valdas Armonai. Kitą dieną sąskrydžio dalyviai vyko į ekskursiją po Rambyno regioninį parką.
„Susirinko nevyriausybinės organizacijos, todėl jautėsi bendruomeniškumas ir geranoriškumas, jokių incidentų neturėjome“, – sakė S. Stonys, patikinęs, kad sąskrydžių bus ir daugiau.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovai iškėlė Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų naująją vėliavą.

Šeimų tinklinio turnyro varžybos. Petro Skutulo nuotr.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis (dešinėje) į sąskrydį atvežė Seimo atminimo medalį ir padėką, skirtą VVG „Pagėgių kraštas“, kurios administracijos vadovas yra Sigitas Stonys.

Plaškių, Stoniškių, Šilgalių bendruomenių moterys į šventę atsivežė krepšius kiaušinių ir čia pat čirškino kiaušinienę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite