Sąskrydis – pirmasis, bet ne paskutinis

Praėjusį savaitgalį Mociškiuose, UAB „Agrūnės“ poilsio bazėje, į pirmąjį dviejų dienų sąskrydį susirinko beveik 400 įvairių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, klubų, bendruomenių narių. Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovams buvo patikėta iškelti naująją Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų vėliavą su visų penkių seniūnijų herbais ir Mažosios Lietuvos simbolika.

Pagėgių krašto bendruomenės ir kitos organizacijos už aktyvią veiklą buvo apdovanotos sieniniais laikrodžiais.

Naująją vėliavą dovanų į sąskrydį atvežė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tai tarsi įvertinimas ir pagerbimas 68 savivaldybės teritorijoje įregistruotų nevyriausybinių organizacijų, t. y. bendruomenių, klubų ir kitų, vietos žmones buriančių į būrį, kurių indėlis į bendrą darbų kraitį yra didelis ir naudingas.
Išskirtinio dėmesio sulaukė vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“. Jos administracijos vadovas Sigitas Stonys „Pamariui“ pasakojo, kad krašto žmonės, susibūrę į organizacijas, klubus ir kitaip pavadintus junginius, garsina Pagėgių kraštą aktyvia ir išradinga veikla, nes iš 68 įregistruotų organizacijų „tyli“ gal koks 10, o visos kitos gana aktyvios. 21 organizacija šįkart dovanų gavo po laikrodį. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padėkojo vietos veiklos grupei „Pagėgių kraštas“, subūrusiai, sutelkusiai visų 5 seniūnijų bendruomenes, kitas organizacijas, klubus bendrai prasmingai veiklai ir įteikė Seimo atminimo medalį.
Saviškius pasveikino nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius. Pirmą kartą surengtame sąskrydyje sulaukta svečių iš Šilutės, Jurbarko, Druskininkų vietos veiklos grupių, aptarti bendri projektai, ateities darbai. Ir ši šventė buvo finansuota iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuriai projektą pateikė asociacija „Penktas regionas“.
Kaip dirbti ir gyventi?
Bendruomenės, įgyvendinančios iš europinės paramos finansuojamus projektus, jau ruošiasi naujo etapo darbams. Todėl pravertė A. Stulginskio universiteto dėstytojo Rimanto Čiūto pranešimas apie novatoriškus projektus, iš kitų savivaldybių atvykusių atstovų pristatyta patirtis. Apie tai, kokie turtai slypi žolynuose, kalbėjo žolininkė Janina Danielienė. Ypatingo dėmesio sulaukė šilutiškio liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus pranešimas. S. Stulginskio universiteto dėstytoja Aldona Čiūtienė pristatė ir mokė gaminti sveikuolišką maistą, o liaudies amatų meistras Stasys Voveris iš klevo lapų darė skrybėlaites, tinkančias garinantis pirtyje.
Sportavo ir linksminosi
S. Stonys akcentavo, kad šiame sąskrydyje buvo ir šeimų turnyras, kuris Pagėgių krašte vyksta penkti metai. Tiesa, jis sudarė tik vieną sąskrydžio dalį. Šeimų tinklinio turnyrą laimėjo pedagogų Musvydų šeima. Visi dalyviai šurmuliavo penkių Pagėgių savivaldybė seniūnijų kiemeliuose, kur galima buvo paskanauti Vilkyškių šiupinio, Mociškių blynų, o svečiai iš Viešvilės virė žuvienę. Koncertavo grupė „Kitava“, taip pat keturi krašto duetai, neseniai pasirodę Pagėgių kultūros centro scenoje. Beje, Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo žmonos Rolandos duetas koncerte „Kai siela dainuoja“ dalyvavo net penkti metai. Sąskrydyje Maciukevičiai buvo paskelbti Šeimų šeima.
Vakare liepsnojo laužas, gegužinėje linksmino Rasa ir Valdas Armonai. Kitą dieną sąskrydžio dalyviai vyko į ekskursiją po Rambyno regioninį parką.
„Susirinko nevyriausybinės organizacijos, todėl jautėsi bendruomeniškumas ir geranoriškumas, jokių incidentų neturėjome“, – sakė S. Stonys, patikinęs, kad sąskrydžių bus ir daugiau.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovai iškėlė Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų naująją vėliavą.

Šeimų tinklinio turnyro varžybos. Petro Skutulo nuotr.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis (dešinėje) į sąskrydį atvežė Seimo atminimo medalį ir padėką, skirtą VVG „Pagėgių kraštas“, kurios administracijos vadovas yra Sigitas Stonys.

Plaškių, Stoniškių, Šilgalių bendruomenių moterys į šventę atsivežė krepšius kiaušinių ir čia pat čirškino kiaušinienę.

Hits: 53

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite