Sąskrydis – pirmasis, bet ne paskutinis

Praėjusį savaitgalį Mociškiuose, UAB „Agrūnės“ poilsio bazėje, į pirmąjį dviejų dienų sąskrydį susirinko beveik 400 įvairių Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų, klubų, bendruomenių narių. Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovams buvo patikėta iškelti naująją Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų vėliavą su visų penkių seniūnijų herbais ir Mažosios Lietuvos simbolika.

Pagėgių krašto bendruomenės ir kitos organizacijos už aktyvią veiklą buvo apdovanotos sieniniais laikrodžiais.

Naująją vėliavą dovanų į sąskrydį atvežė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Tai tarsi įvertinimas ir pagerbimas 68 savivaldybės teritorijoje įregistruotų nevyriausybinių organizacijų, t. y. bendruomenių, klubų ir kitų, vietos žmones buriančių į būrį, kurių indėlis į bendrą darbų kraitį yra didelis ir naudingas.
Išskirtinio dėmesio sulaukė vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“. Jos administracijos vadovas Sigitas Stonys „Pamariui“ pasakojo, kad krašto žmonės, susibūrę į organizacijas, klubus ir kitaip pavadintus junginius, garsina Pagėgių kraštą aktyvia ir išradinga veikla, nes iš 68 įregistruotų organizacijų „tyli“ gal koks 10, o visos kitos gana aktyvios. 21 organizacija šįkart dovanų gavo po laikrodį. Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis padėkojo vietos veiklos grupei „Pagėgių kraštas“, subūrusiai, sutelkusiai visų 5 seniūnijų bendruomenes, kitas organizacijas, klubus bendrai prasmingai veiklai ir įteikė Seimo atminimo medalį.
Saviškius pasveikino nevyriausybinių organizacijų koordinatorius Edmundas Incius. Pirmą kartą surengtame sąskrydyje sulaukta svečių iš Šilutės, Jurbarko, Druskininkų vietos veiklos grupių, aptarti bendri projektai, ateities darbai. Ir ši šventė buvo finansuota iš Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos, kuriai projektą pateikė asociacija „Penktas regionas“.
Kaip dirbti ir gyventi?
Bendruomenės, įgyvendinančios iš europinės paramos finansuojamus projektus, jau ruošiasi naujo etapo darbams. Todėl pravertė A. Stulginskio universiteto dėstytojo Rimanto Čiūto pranešimas apie novatoriškus projektus, iš kitų savivaldybių atvykusių atstovų pristatyta patirtis. Apie tai, kokie turtai slypi žolynuose, kalbėjo žolininkė Janina Danielienė. Ypatingo dėmesio sulaukė šilutiškio liaudies medicinos eksperto Virgilijaus Skirkevičiaus pranešimas. S. Stulginskio universiteto dėstytoja Aldona Čiūtienė pristatė ir mokė gaminti sveikuolišką maistą, o liaudies amatų meistras Stasys Voveris iš klevo lapų darė skrybėlaites, tinkančias garinantis pirtyje.
Sportavo ir linksminosi
S. Stonys akcentavo, kad šiame sąskrydyje buvo ir šeimų turnyras, kuris Pagėgių krašte vyksta penkti metai. Tiesa, jis sudarė tik vieną sąskrydžio dalį. Šeimų tinklinio turnyrą laimėjo pedagogų Musvydų šeima. Visi dalyviai šurmuliavo penkių Pagėgių savivaldybė seniūnijų kiemeliuose, kur galima buvo paskanauti Vilkyškių šiupinio, Mociškių blynų, o svečiai iš Viešvilės virė žuvienę. Koncertavo grupė „Kitava“, taip pat keturi krašto duetai, neseniai pasirodę Pagėgių kultūros centro scenoje. Beje, Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus ir jo žmonos Rolandos duetas koncerte „Kai siela dainuoja“ dalyvavo net penkti metai. Sąskrydyje Maciukevičiai buvo paskelbti Šeimų šeima.
Vakare liepsnojo laužas, gegužinėje linksmino Rasa ir Valdas Armonai. Kitą dieną sąskrydžio dalyviai vyko į ekskursiją po Rambyno regioninį parką.
„Susirinko nevyriausybinės organizacijos, todėl jautėsi bendruomeniškumas ir geranoriškumas, jokių incidentų neturėjome“, – sakė S. Stonys, patikinęs, kad sąskrydžių bus ir daugiau.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Asociacijos „Indigo jaunimas“ atstovai iškėlė Pagėgių krašto nevyriausybinių organizacijų naująją vėliavą.

Šeimų tinklinio turnyro varžybos. Petro Skutulo nuotr.

Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis (dešinėje) į sąskrydį atvežė Seimo atminimo medalį ir padėką, skirtą VVG „Pagėgių kraštas“, kurios administracijos vadovas yra Sigitas Stonys.

Plaškių, Stoniškių, Šilgalių bendruomenių moterys į šventę atsivežė krepšius kiaušinių ir čia pat čirškino kiaušinienę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite