Šarūnas Laužikas atšaukė neeilinį Tarybos posėdį

Likus kelioms valandoms iki neeilinio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Šarūnu Laužiku klausimas, meras atšaukė ankstesnį savo potvarkį dėl šio posėdžio. Kada vyks kitas posėdis, kuriame bus sprendžiamas Savivaldybės mero likimas, kol kas neaišku.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams bandė paaiškinti, kaip elgtis, bet abejojo, ar surengus atšauktą posėdį iš karto jo rezultatai būtų teisėti.

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo juo klausimas, buvo numatytas birželio 18 d. Tačiau likus valandai ar dviem iki posėdžio, meras išleido potvarkį, kuriuo atšaukė savo ankstesnį sprendimą rengti neeilinį Tarybos posėdį.

Apie tai į Tarybos posėdžių salę vis tiek susirinkusius kai kuriuos vietos politikus informavo Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, pranešęs, kad nei meras, nei vicemeras į posėdžių salę neateis. Jis sakė, kad šiuo metu susidarė dviprasmiška padėtis: iš vienos pusės meras turi teisę atšaukti savo sprendimus, iš kitos, po nepasitikėjimo pareiškimo, kuris buvo perskaitytas gegužės 29 d. vykusiame Tarybos posėdyje, neeilinį Tarybos posėdį privalu sušaukti per 20 dienų.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams paaiškino, kad dabar sušaukti teisėto Tarybos posėdžio greičiausiai negalima. Jeigu salėje esančių politikų iniciatyva jis būtų sušauktas ir įvyktų slaptas balsavimas dėl mero atleidimo, rezultatai negaliotų.

„Negalėčiau pasakyti, ar jau šiandien galite šaukti posėdį Tarybos narių iniciatyva. Savivaldos įstatyme numatyta, kad, jei meras nesušaukia posėdžio, pareikalauti, kad jis tai padarytų, gali trečdalis Tarybos narių (Šilutės rajone tai būtų 9 Tarybos nariai – autoriaus past.). Jeigu ir tuomet per 2 savaites meras nesušaukia posėdžio, trečdalis Tarybos narių patys jį gali sušaukti. Kadangi jau buvo pareikštas nepasitikėjimas meru ir neeilinis posėdis turėjo būti sušauktas per 20 dienų, šiuo atveju negaliu pasakyti, ar trečdalis Tarybos narių gali sušaukti posėdį dabar“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Šiek tiek pašurmuliavę Tarybos nariai išėjo pasitarti ir žadėjo pateikti bent 9 politikų pasirašytą reikalavimą merui dėl posėdžio sušaukimo.

„Yra susiformavusi nauja dauguma. Laukėme posėdžio dėl garbingo mero atsistatydinimo. Kalbėjomės su meru. Jis žadėjo sušaukti posėdį kitą savaitę“, – sakė Tarybos narys Vytautas Laurinaitis,kuris pats ne pirmą kartą taiko į mero postą.

„Sužinojau, kad posėdis neįvyks ir toliau dirbu savo darbą“, – pasiteiravus, kodėl neatėjo į posėdžių salę, atsakė Savivaldybės koridoriuje sutiktas vicemeras Virgilijus Pozingis.

Trečiadienį popiet Tarybos sekretorius Jonas Jaunius sakė, kad po neįvykusio posėdžio iš Tarybos narių jokių dokumentų negavęs, o meras apie kito posėdžio datą žadėjęs pranešti artimiausiu laiku ir informacija apie tai būsianti pateikta Savivaldybės tinklalapyje.

Vaidotas VILKAS

 

Išsamiau apie politines Šilutės rajono savivaldybės peripetijas skaitykite penktadienio „Pamario“ laikraštyje.

Hits: 47

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite