Šarūnas Laužikas atšaukė neeilinį Tarybos posėdį

Likus kelioms valandoms iki neeilinio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Šarūnu Laužiku klausimas, meras atšaukė ankstesnį savo potvarkį dėl šio posėdžio. Kada vyks kitas posėdis, kuriame bus sprendžiamas Savivaldybės mero likimas, kol kas neaišku.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams bandė paaiškinti, kaip elgtis, bet abejojo, ar surengus atšauktą posėdį iš karto jo rezultatai būtų teisėti.

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo juo klausimas, buvo numatytas birželio 18 d. Tačiau likus valandai ar dviem iki posėdžio, meras išleido potvarkį, kuriuo atšaukė savo ankstesnį sprendimą rengti neeilinį Tarybos posėdį.

Apie tai į Tarybos posėdžių salę vis tiek susirinkusius kai kuriuos vietos politikus informavo Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, pranešęs, kad nei meras, nei vicemeras į posėdžių salę neateis. Jis sakė, kad šiuo metu susidarė dviprasmiška padėtis: iš vienos pusės meras turi teisę atšaukti savo sprendimus, iš kitos, po nepasitikėjimo pareiškimo, kuris buvo perskaitytas gegužės 29 d. vykusiame Tarybos posėdyje, neeilinį Tarybos posėdį privalu sušaukti per 20 dienų.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams paaiškino, kad dabar sušaukti teisėto Tarybos posėdžio greičiausiai negalima. Jeigu salėje esančių politikų iniciatyva jis būtų sušauktas ir įvyktų slaptas balsavimas dėl mero atleidimo, rezultatai negaliotų.

„Negalėčiau pasakyti, ar jau šiandien galite šaukti posėdį Tarybos narių iniciatyva. Savivaldos įstatyme numatyta, kad, jei meras nesušaukia posėdžio, pareikalauti, kad jis tai padarytų, gali trečdalis Tarybos narių (Šilutės rajone tai būtų 9 Tarybos nariai – autoriaus past.). Jeigu ir tuomet per 2 savaites meras nesušaukia posėdžio, trečdalis Tarybos narių patys jį gali sušaukti. Kadangi jau buvo pareikštas nepasitikėjimas meru ir neeilinis posėdis turėjo būti sušauktas per 20 dienų, šiuo atveju negaliu pasakyti, ar trečdalis Tarybos narių gali sušaukti posėdį dabar“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Šiek tiek pašurmuliavę Tarybos nariai išėjo pasitarti ir žadėjo pateikti bent 9 politikų pasirašytą reikalavimą merui dėl posėdžio sušaukimo.

„Yra susiformavusi nauja dauguma. Laukėme posėdžio dėl garbingo mero atsistatydinimo. Kalbėjomės su meru. Jis žadėjo sušaukti posėdį kitą savaitę“, – sakė Tarybos narys Vytautas Laurinaitis,kuris pats ne pirmą kartą taiko į mero postą.

„Sužinojau, kad posėdis neįvyks ir toliau dirbu savo darbą“, – pasiteiravus, kodėl neatėjo į posėdžių salę, atsakė Savivaldybės koridoriuje sutiktas vicemeras Virgilijus Pozingis.

Trečiadienį popiet Tarybos sekretorius Jonas Jaunius sakė, kad po neįvykusio posėdžio iš Tarybos narių jokių dokumentų negavęs, o meras apie kito posėdžio datą žadėjęs pranešti artimiausiu laiku ir informacija apie tai būsianti pateikta Savivaldybės tinklalapyje.

Vaidotas VILKAS

 

Išsamiau apie politines Šilutės rajono savivaldybės peripetijas skaitykite penktadienio „Pamario“ laikraštyje.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite