Šarūnas Laužikas atšaukė neeilinį Tarybos posėdį

Likus kelioms valandoms iki neeilinio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Šarūnu Laužiku klausimas, meras atšaukė ankstesnį savo potvarkį dėl šio posėdžio. Kada vyks kitas posėdis, kuriame bus sprendžiamas Savivaldybės mero likimas, kol kas neaišku.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams bandė paaiškinti, kaip elgtis, bet abejojo, ar surengus atšauktą posėdį iš karto jo rezultatai būtų teisėti.

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo juo klausimas, buvo numatytas birželio 18 d. Tačiau likus valandai ar dviem iki posėdžio, meras išleido potvarkį, kuriuo atšaukė savo ankstesnį sprendimą rengti neeilinį Tarybos posėdį.

Apie tai į Tarybos posėdžių salę vis tiek susirinkusius kai kuriuos vietos politikus informavo Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, pranešęs, kad nei meras, nei vicemeras į posėdžių salę neateis. Jis sakė, kad šiuo metu susidarė dviprasmiška padėtis: iš vienos pusės meras turi teisę atšaukti savo sprendimus, iš kitos, po nepasitikėjimo pareiškimo, kuris buvo perskaitytas gegužės 29 d. vykusiame Tarybos posėdyje, neeilinį Tarybos posėdį privalu sušaukti per 20 dienų.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams paaiškino, kad dabar sušaukti teisėto Tarybos posėdžio greičiausiai negalima. Jeigu salėje esančių politikų iniciatyva jis būtų sušauktas ir įvyktų slaptas balsavimas dėl mero atleidimo, rezultatai negaliotų.

„Negalėčiau pasakyti, ar jau šiandien galite šaukti posėdį Tarybos narių iniciatyva. Savivaldos įstatyme numatyta, kad, jei meras nesušaukia posėdžio, pareikalauti, kad jis tai padarytų, gali trečdalis Tarybos narių (Šilutės rajone tai būtų 9 Tarybos nariai – autoriaus past.). Jeigu ir tuomet per 2 savaites meras nesušaukia posėdžio, trečdalis Tarybos narių patys jį gali sušaukti. Kadangi jau buvo pareikštas nepasitikėjimas meru ir neeilinis posėdis turėjo būti sušauktas per 20 dienų, šiuo atveju negaliu pasakyti, ar trečdalis Tarybos narių gali sušaukti posėdį dabar“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Šiek tiek pašurmuliavę Tarybos nariai išėjo pasitarti ir žadėjo pateikti bent 9 politikų pasirašytą reikalavimą merui dėl posėdžio sušaukimo.

„Yra susiformavusi nauja dauguma. Laukėme posėdžio dėl garbingo mero atsistatydinimo. Kalbėjomės su meru. Jis žadėjo sušaukti posėdį kitą savaitę“, – sakė Tarybos narys Vytautas Laurinaitis,kuris pats ne pirmą kartą taiko į mero postą.

„Sužinojau, kad posėdis neįvyks ir toliau dirbu savo darbą“, – pasiteiravus, kodėl neatėjo į posėdžių salę, atsakė Savivaldybės koridoriuje sutiktas vicemeras Virgilijus Pozingis.

Trečiadienį popiet Tarybos sekretorius Jonas Jaunius sakė, kad po neįvykusio posėdžio iš Tarybos narių jokių dokumentų negavęs, o meras apie kito posėdžio datą žadėjęs pranešti artimiausiu laiku ir informacija apie tai būsianti pateikta Savivaldybės tinklalapyje.

Vaidotas VILKAS

 

Išsamiau apie politines Šilutės rajono savivaldybės peripetijas skaitykite penktadienio „Pamario“ laikraštyje.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite