Šarūnas Laužikas atšaukė neeilinį Tarybos posėdį

Likus kelioms valandoms iki neeilinio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Šarūnu Laužiku klausimas, meras atšaukė ankstesnį savo potvarkį dėl šio posėdžio. Kada vyks kitas posėdis, kuriame bus sprendžiamas Savivaldybės mero likimas, kol kas neaišku.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams bandė paaiškinti, kaip elgtis, bet abejojo, ar surengus atšauktą posėdį iš karto jo rezultatai būtų teisėti.

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo juo klausimas, buvo numatytas birželio 18 d. Tačiau likus valandai ar dviem iki posėdžio, meras išleido potvarkį, kuriuo atšaukė savo ankstesnį sprendimą rengti neeilinį Tarybos posėdį.

Apie tai į Tarybos posėdžių salę vis tiek susirinkusius kai kuriuos vietos politikus informavo Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, pranešęs, kad nei meras, nei vicemeras į posėdžių salę neateis. Jis sakė, kad šiuo metu susidarė dviprasmiška padėtis: iš vienos pusės meras turi teisę atšaukti savo sprendimus, iš kitos, po nepasitikėjimo pareiškimo, kuris buvo perskaitytas gegužės 29 d. vykusiame Tarybos posėdyje, neeilinį Tarybos posėdį privalu sušaukti per 20 dienų.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams paaiškino, kad dabar sušaukti teisėto Tarybos posėdžio greičiausiai negalima. Jeigu salėje esančių politikų iniciatyva jis būtų sušauktas ir įvyktų slaptas balsavimas dėl mero atleidimo, rezultatai negaliotų.

„Negalėčiau pasakyti, ar jau šiandien galite šaukti posėdį Tarybos narių iniciatyva. Savivaldos įstatyme numatyta, kad, jei meras nesušaukia posėdžio, pareikalauti, kad jis tai padarytų, gali trečdalis Tarybos narių (Šilutės rajone tai būtų 9 Tarybos nariai – autoriaus past.). Jeigu ir tuomet per 2 savaites meras nesušaukia posėdžio, trečdalis Tarybos narių patys jį gali sušaukti. Kadangi jau buvo pareikštas nepasitikėjimas meru ir neeilinis posėdis turėjo būti sušauktas per 20 dienų, šiuo atveju negaliu pasakyti, ar trečdalis Tarybos narių gali sušaukti posėdį dabar“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Šiek tiek pašurmuliavę Tarybos nariai išėjo pasitarti ir žadėjo pateikti bent 9 politikų pasirašytą reikalavimą merui dėl posėdžio sušaukimo.

„Yra susiformavusi nauja dauguma. Laukėme posėdžio dėl garbingo mero atsistatydinimo. Kalbėjomės su meru. Jis žadėjo sušaukti posėdį kitą savaitę“, – sakė Tarybos narys Vytautas Laurinaitis,kuris pats ne pirmą kartą taiko į mero postą.

„Sužinojau, kad posėdis neįvyks ir toliau dirbu savo darbą“, – pasiteiravus, kodėl neatėjo į posėdžių salę, atsakė Savivaldybės koridoriuje sutiktas vicemeras Virgilijus Pozingis.

Trečiadienį popiet Tarybos sekretorius Jonas Jaunius sakė, kad po neįvykusio posėdžio iš Tarybos narių jokių dokumentų negavęs, o meras apie kito posėdžio datą žadėjęs pranešti artimiausiu laiku ir informacija apie tai būsianti pateikta Savivaldybės tinklalapyje.

Vaidotas VILKAS

 

Išsamiau apie politines Šilutės rajono savivaldybės peripetijas skaitykite penktadienio „Pamario“ laikraštyje.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite