Šarūnas Laužikas atšaukė neeilinį Tarybos posėdį

Likus kelioms valandoms iki neeilinio Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdžio, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo meru Šarūnu Laužiku klausimas, meras atšaukė ankstesnį savo potvarkį dėl šio posėdžio. Kada vyks kitas posėdis, kuriame bus sprendžiamas Savivaldybės mero likimas, kol kas neaišku.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams bandė paaiškinti, kaip elgtis, bet abejojo, ar surengus atšauktą posėdį iš karto jo rezultatai būtų teisėti.

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas nepasitikėjimo juo klausimas, buvo numatytas birželio 18 d. Tačiau likus valandai ar dviem iki posėdžio, meras išleido potvarkį, kuriuo atšaukė savo ankstesnį sprendimą rengti neeilinį Tarybos posėdį.

Apie tai į Tarybos posėdžių salę vis tiek susirinkusius kai kuriuos vietos politikus informavo Tarybos sekretorius Jonas Jaunius, pranešęs, kad nei meras, nei vicemeras į posėdžių salę neateis. Jis sakė, kad šiuo metu susidarė dviprasmiška padėtis: iš vienos pusės meras turi teisę atšaukti savo sprendimus, iš kitos, po nepasitikėjimo pareiškimo, kuris buvo perskaitytas gegužės 29 d. vykusiame Tarybos posėdyje, neeilinį Tarybos posėdį privalu sušaukti per 20 dienų.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš Tarybos nariams paaiškino, kad dabar sušaukti teisėto Tarybos posėdžio greičiausiai negalima. Jeigu salėje esančių politikų iniciatyva jis būtų sušauktas ir įvyktų slaptas balsavimas dėl mero atleidimo, rezultatai negaliotų.

„Negalėčiau pasakyti, ar jau šiandien galite šaukti posėdį Tarybos narių iniciatyva. Savivaldos įstatyme numatyta, kad, jei meras nesušaukia posėdžio, pareikalauti, kad jis tai padarytų, gali trečdalis Tarybos narių (Šilutės rajone tai būtų 9 Tarybos nariai – autoriaus past.). Jeigu ir tuomet per 2 savaites meras nesušaukia posėdžio, trečdalis Tarybos narių patys jį gali sušaukti. Kadangi jau buvo pareikštas nepasitikėjimas meru ir neeilinis posėdis turėjo būti sušauktas per 20 dienų, šiuo atveju negaliu pasakyti, ar trečdalis Tarybos narių gali sušaukti posėdį dabar“, – kalbėjo Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Daiva Kerekeš.

Šiek tiek pašurmuliavę Tarybos nariai išėjo pasitarti ir žadėjo pateikti bent 9 politikų pasirašytą reikalavimą merui dėl posėdžio sušaukimo.

„Yra susiformavusi nauja dauguma. Laukėme posėdžio dėl garbingo mero atsistatydinimo. Kalbėjomės su meru. Jis žadėjo sušaukti posėdį kitą savaitę“, – sakė Tarybos narys Vytautas Laurinaitis,kuris pats ne pirmą kartą taiko į mero postą.

„Sužinojau, kad posėdis neįvyks ir toliau dirbu savo darbą“, – pasiteiravus, kodėl neatėjo į posėdžių salę, atsakė Savivaldybės koridoriuje sutiktas vicemeras Virgilijus Pozingis.

Trečiadienį popiet Tarybos sekretorius Jonas Jaunius sakė, kad po neįvykusio posėdžio iš Tarybos narių jokių dokumentų negavęs, o meras apie kito posėdžio datą žadėjęs pranešti artimiausiu laiku ir informacija apie tai būsianti pateikta Savivaldybės tinklalapyje.

Vaidotas VILKAS

 

Išsamiau apie politines Šilutės rajono savivaldybės peripetijas skaitykite penktadienio „Pamario“ laikraštyje.

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite