Šalies vairuotojai mielai persėstų į hibridinius automobilius

Nepaisant rekordiškai pakilusių elektros kainų, Lietuvos vairuotojai svajoja apie automobilius, kurie kaip degalus naudotų ir elektrą. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ inicijuotos reprezentatyvios „Spinter tyrimų“ apklausos duomenimis, beveik kas antras gyventojas pirktų hibridinį automobilį, antri pagal populiarumą išlieka elektromobiliai. 

Brangymečio akivaizdoje

Su sąlyga, jei neribotų biudžetas, 45 proc. respondentų rugpjūtį norėjo įsigyti hibridinį automobilį, kuris varomas benzinu arba dyzelinu ir elektra. Palyginti su pernai geguže (39 proc.), tokių padaugėjo 6 proc.

Antroje vietoje liko elektromobiliai: tokios transporto priemonės norėtų kas penktas, arba 20 proc., šalies gyventojų. Šiemet jų yra 5 proc. mažiau negu pernai pavasarį. Benzininių automobilių paklausa išlieka nepakitusi, juos pirktų 10 proc. vairuotojų (pernai 9 proc.), tuo tarpu dyzelinu varomas automobilis domintų 10 proc. visuomenės atstovų (pernai 6 proc.).

Dujomis varomo lengvojo automobilio šiemet norėtų 3 proc. gyventojų (pernai pavasarį – 4 proc.).

„Elektros kainų dydis nėra tik mūsų šalies aktualija. Akivaizdu, kad Lietuvos vairuotojai labiausiai norėtų apsidrausti ir savo automobilyje derinti naujos kartos degalus – elektrą – bei įprastus benziną bei dyzeliną. Tačiau ir čia neverta turėti iliuzijų, nes degalinių švieslentėse taip pat matome nedžiuginančius skaičius. Kadangi gyventojai rinkosi taip, tarsi jų neribotų asmeniniai finansai, labai tikėtina, kad elektromobilių populiarumą mažina ne tik elektros kaina, bet mažas ir vairuotojų lūkesčių toli gražu neatitinkantis krovos tinklas“, – sako „Elektrum Lietuva“ Rinkodaros ir produktų vystymo vadovė Neringa Petrauskienė.

Ji atkreipia dėmesį, kad automobilis paprastai perkamas ne vieneriems metams. Panašu, jog gyventojai pratinasi prie žinios, jog taršaus iškastinio kuro naudojimas automobiliuose bus mažinamas ir galiausiai jo bus visai atsisakyta.

Elektromobiliai – labiau didmiesčiams

„Tikėtina, kad prognozuojamas brangus ir sudėtingas šaltasis sezonas vartotojų simpatijas elektromobiliams gali dar labiau atšaldyti. Tačiau suprantame, kad tai yra laikinas etapas. Saulė, vėjas vis dažniau pasitelkiami elektrai gaminti, žaliosios elektros rinkoje tik daugės, o brangimo kryptis nesilaikys amžinai“, – pastebi „Elektrum Lietuva“ atstovė.

Elektromobiliai Lietuvoje yra didmiesčių transporto priemonė – būtent tarp didžiųjų šalies miestuose yra daugiausiai elektromobilių gerbėjų. Iš viso 25 proc. Kuo labiau nuo tankiausiai apgyvendintų ir geriausią infrastruktūrą turinčių vietovių tolstama, tuo labiau silpsta dėmesys šiai transporto priemonių rūšiai.

Apklausos rezultatai atskleidė, kad net jeigu nespaustų biudžetas, elektromobilį įsigyti norėtų 18 proc. mažesnių miestų ar rajono centrų gyventojų ir tik 15 proc. kaimiškų vietovių atstovų.

Tuo tarpu „kompromisiniai“ hibridiniai automobiliai pasižymi stabiliu ir gana vienodu populiarumu. Jie domina 44 proc. didmiesčių, 44 proc. mažesnių miestų ir 46 proc. kaimų gyventojų.

Benzinu varomo automobilio norėtų kas dešimtas gyventojas, neatsižvelgiant į jo gyvenamąją vietą ir jos infrastruktūrą. Tačiau pigesnio eksploatavimo, taršesni dyzeliniai automobiliai akivaizdžiai paklausiausi atokiausiose, toliausiai nutolusiose kaimiškose vietovėse: čia tokį įsigyti norėtų 16 proc. gyventojų. Vidutinio dydžio miestuose tokių yra 11 proc., o transporto srautus norinčiuose riboti ir taršių automobilių atsisakyti didmiesčiuose – vos 6 proc.

„Vartotojai aiškiai supranta, jog atsinaujinantys ištekliai yra ateitis nepaisant to, kokius iššūkius tenka patirti dabar. Tačiau matant akivaizdžią sąsają tarp to, kaip sprendimų priėmėjai mato automobilių rinką ir to, kokia infrastruktūra jiems siūloma, atotrūkis tarp šių dviejų dedamųjų yra vis dar labai didelis. Jei jis nebus mažinamas, net ir atpigus elektrai vairuotojai nenorės persėsti į elektromobilius, todėl viešo krovos tinklo plėtra turi likti vienu svarbiausių tikslų, prie kurio įgyvendinimo prisidės ir mūsų bendrovė”, – teigia Neringa Petrauskienė.

„Spinter tyrimai“ apklausą atliko šiemet rugpjūčio 25 – rugsėjo 2 d. Joje dalyvavo 1006 gyventojai, jų amžius nuo 18 iki 75 metų.

Jūratė Rupšienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite