Saga ne tik susega

Keturių raidžių žodis saga turi ne vieną prasmę.
Sagomis susegame drabužį ir atrodome tvarkingiau, jaučiame šilumą. Įmantresnės sagos drabužyje gali prilygti net meno kūriniams.
Saga vadinamas ir senovės skandinavų (islandų ir norvegų) bei airių literatūros žanras, taip pat didelis epinis kūrinys, pasakojantis šeimos gyvenimo istoriją.
O kas slypi už Dalios Jankauskienės parduotuvės „Saga“ pavadinimo?

Parduotuvės „Saga“ šeimininkė Dalia Jankauskienė klientus pasitinka su šypsena.

Susidomėjimo netrūko nuo pirmų dienų
Nuo pirmų dienų susidomėjimo sulaukė neseniai duris atvėrusi nauja parduotuvė Šilutės centre. Smalsiausi stoviniuodavo prie vitrinų, kurios šiek tiek kitokios nei kitų miesto parduotuvių. Iš lakoniško, bet spalvingo pavadinimo buvo spėliojama, gal čia įsikūrė ne tik parduotuvė, bet ir siuvykla.
Pravėrusieji šios parduotuvės duris sutriko čia neišvydę prekių gausos: aukštai ir sausakimšai prikabintų drabužių, kuriuos renkantis neretai pamiršti, ko tau iš tiesų reikia.
„Sagoje“ ant grakščių kabyklų laisvai kabo kelios suknelės, palaidinės, kelnės, švarkeliai. Suderintos spalvos ir medžiagos – drabužiai atrodo lyg būtų iš vienos spintos ar priklausytų vienam skoningam žmogui.
Aprangos aksesuarai, suradę vietą stilingose lentynėlėse, papuošia ir interjerą, ant žemo staliuko gyvatėlėmis susirangę šaliai kuria jaukumo įspūdį, o šmaikščią nuotaiką – rankinės, nuo minkštų pagalvėlių besidairančios pro langą į praeivius… Romantiškumo suteikia apšvietimas, o stilingame veidrodyje malonu pamatyti save su nauju apdaru.
Parduotuvės šeimininkė Dalia Jankauskienė, pasitinkanti su šypsena, kiekvienam besirenkančiam ar abejojančiam neįkyriai maloniai pataria.
Neabejingi naujovėms ir ieškantieji savo stiliaus iškart pamėgo „Sagą“. Prireikė suknelės – puiku, prie jos galima prisiderinti rankinę, švarkelį, šalikėlį, jei patiks – ir kelnes. Trūksta batelių – juos taip pat rasite čia. Štai ir visas stilingas ansamblis. „Sagos“ klientai lyg laukiami draugai, visada maloniai sutinkami. Kol išrankios moterys dairosi prie stovų su moteriškais drabužiais, vyrams taip pat netenka nuobodžiauti. Apmaudu tik, kad šios jaukios ką tik duris atidariusios parduotuvės neaplenkė ilgapirštis. Dabar nuo tokių saugo akyla kameros akis.
Lietuvės labai gražios
Parduotuvės šeimininkė pastebi, kad vyresnio amžiaus moterys stengiasi paslėpti „užsitarnautą“ viršsvorį po plačiomis palaidinėmis, bijo giliau iškirptų suknelių ar ryškesnių spalvų. Aprangoje vyrauja juodai pilki tonai. Kalbinama aprangos ansamblį pagyvinti ryškesniu šalikėliu vyresnio amžiaus moteris teisinasi, kad gali būti aplinkinių nesuprasta.
D. Jankauskienė pataria nebijoti „išsilukštenti“ iš žemės spalvų apdarų. Prieš sukurdama šeimą nemažai keliavusi, net užsienyje padirbėjusi, Dalia pastebi, kad lietuvės yra labai gražios, joms tereikia turėti daugiau drąsos. Drąsos nestokoja, įmantresnių apdarų ieško jaunos pirkėjos. Joms „Saga“ turi ką pasiūlyti. Drabužiai į „Sagą“ patenka iš 5 tiekėjų. Parduotuvės šeimininkė keliskart per mėnesį važiuoja jų rinktis ir parsivežti. Tuo metu parduotuvės vitrinoje atsiranda spalvingai žaismingas „Sagos“ laiškas pirkėjui, pranešantis, kada parduotuvė vėl dirbs.

Apie sagą
Pirmoji saga į Europą pateko iš Rytų. Dauguma Europos gyventojų pradėjo sagstytis dar XIII amžiuje. Sagos išduodavo kuriam luomui jų nešiotojai priklauso. Aukštuomenė nešiojo net auksines sagas, meniškai papuoštas. Didikai sagas dirbinosi iš dramblio kaulo, emalio. Saga buvo tarsi meno kūrinys, tik po Bastilijos šturmo ji tapo plačiai naudojama pagal savo tikrąją paskirtį.

Susikūrusi internetinę svetainę tikisi dar greičiau perprasti, ko labiausiai reikia norintiems stilingai rengtis, galės bendrauti su tolimesniais klientais. Net išrankiausiems klientams „Sagos“ šeimininkė pasiruošusi atskubėti į pagalbą. Gal todėl norinčios atnaujinti garderobą, ieškančios ne tik skoningos, bet ir kokybiškos aprangos pirkėjos atvyksta net iš kitų miestų.
Nelengva parinkti pavadinimą
Šiai parduotuvei pavadinimą išrinkti nebuvo sunku. Dar besimokydama Vainuto mokykloje Dalia kiekvienam naujam savo rūbui persiūdavo sagas, jas pakeisdama įmantresnėmis. Pati mėgo piešti, tapyti, gaila, kad svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Rinkdamasi profesiją nuo svajonės nuklydo. Studijavo socialinę pedagogiką, pagal specialybę dirbo Šilutėje, Airijoje.
Ir vis dėlto mokyklos laikų svajonės teberusena, jas realizuoja dabartinėje veikloje. Kuriant parduotuvę, jos interjerą, užsakant prekes, pakuojant dovanas vis padeda meniškas požiūris. Nemenkas vaidmuo skiriamas spalvoms, padedančioms kurti nuotaiką, išlaikyti dvasinę pusiausvyrą.
„Spalvos atspindi mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia. Ir net juoda spalva turi savo žavesį, suteikia pasitikėjimo ir yra praktiška“, – sakė D. Jankauskienė, padedanti nuspalvinti ne visada spalvingą pamariškių gyvenimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Danutė

    maloni aplinka, maloni šeimininkė ir visai kitokios prekės akims “paganyti” ir “pasilepinti” 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite