Saga ne tik susega

Keturių raidžių žodis saga turi ne vieną prasmę.
Sagomis susegame drabužį ir atrodome tvarkingiau, jaučiame šilumą. Įmantresnės sagos drabužyje gali prilygti net meno kūriniams.
Saga vadinamas ir senovės skandinavų (islandų ir norvegų) bei airių literatūros žanras, taip pat didelis epinis kūrinys, pasakojantis šeimos gyvenimo istoriją.
O kas slypi už Dalios Jankauskienės parduotuvės „Saga“ pavadinimo?

Parduotuvės „Saga“ šeimininkė Dalia Jankauskienė klientus pasitinka su šypsena.

Susidomėjimo netrūko nuo pirmų dienų
Nuo pirmų dienų susidomėjimo sulaukė neseniai duris atvėrusi nauja parduotuvė Šilutės centre. Smalsiausi stoviniuodavo prie vitrinų, kurios šiek tiek kitokios nei kitų miesto parduotuvių. Iš lakoniško, bet spalvingo pavadinimo buvo spėliojama, gal čia įsikūrė ne tik parduotuvė, bet ir siuvykla.
Pravėrusieji šios parduotuvės duris sutriko čia neišvydę prekių gausos: aukštai ir sausakimšai prikabintų drabužių, kuriuos renkantis neretai pamiršti, ko tau iš tiesų reikia.
„Sagoje“ ant grakščių kabyklų laisvai kabo kelios suknelės, palaidinės, kelnės, švarkeliai. Suderintos spalvos ir medžiagos – drabužiai atrodo lyg būtų iš vienos spintos ar priklausytų vienam skoningam žmogui.
Aprangos aksesuarai, suradę vietą stilingose lentynėlėse, papuošia ir interjerą, ant žemo staliuko gyvatėlėmis susirangę šaliai kuria jaukumo įspūdį, o šmaikščią nuotaiką – rankinės, nuo minkštų pagalvėlių besidairančios pro langą į praeivius… Romantiškumo suteikia apšvietimas, o stilingame veidrodyje malonu pamatyti save su nauju apdaru.
Parduotuvės šeimininkė Dalia Jankauskienė, pasitinkanti su šypsena, kiekvienam besirenkančiam ar abejojančiam neįkyriai maloniai pataria.
Neabejingi naujovėms ir ieškantieji savo stiliaus iškart pamėgo „Sagą“. Prireikė suknelės – puiku, prie jos galima prisiderinti rankinę, švarkelį, šalikėlį, jei patiks – ir kelnes. Trūksta batelių – juos taip pat rasite čia. Štai ir visas stilingas ansamblis. „Sagos“ klientai lyg laukiami draugai, visada maloniai sutinkami. Kol išrankios moterys dairosi prie stovų su moteriškais drabužiais, vyrams taip pat netenka nuobodžiauti. Apmaudu tik, kad šios jaukios ką tik duris atidariusios parduotuvės neaplenkė ilgapirštis. Dabar nuo tokių saugo akyla kameros akis.
Lietuvės labai gražios
Parduotuvės šeimininkė pastebi, kad vyresnio amžiaus moterys stengiasi paslėpti „užsitarnautą“ viršsvorį po plačiomis palaidinėmis, bijo giliau iškirptų suknelių ar ryškesnių spalvų. Aprangoje vyrauja juodai pilki tonai. Kalbinama aprangos ansamblį pagyvinti ryškesniu šalikėliu vyresnio amžiaus moteris teisinasi, kad gali būti aplinkinių nesuprasta.
D. Jankauskienė pataria nebijoti „išsilukštenti“ iš žemės spalvų apdarų. Prieš sukurdama šeimą nemažai keliavusi, net užsienyje padirbėjusi, Dalia pastebi, kad lietuvės yra labai gražios, joms tereikia turėti daugiau drąsos. Drąsos nestokoja, įmantresnių apdarų ieško jaunos pirkėjos. Joms „Saga“ turi ką pasiūlyti. Drabužiai į „Sagą“ patenka iš 5 tiekėjų. Parduotuvės šeimininkė keliskart per mėnesį važiuoja jų rinktis ir parsivežti. Tuo metu parduotuvės vitrinoje atsiranda spalvingai žaismingas „Sagos“ laiškas pirkėjui, pranešantis, kada parduotuvė vėl dirbs.

Apie sagą
Pirmoji saga į Europą pateko iš Rytų. Dauguma Europos gyventojų pradėjo sagstytis dar XIII amžiuje. Sagos išduodavo kuriam luomui jų nešiotojai priklauso. Aukštuomenė nešiojo net auksines sagas, meniškai papuoštas. Didikai sagas dirbinosi iš dramblio kaulo, emalio. Saga buvo tarsi meno kūrinys, tik po Bastilijos šturmo ji tapo plačiai naudojama pagal savo tikrąją paskirtį.

Susikūrusi internetinę svetainę tikisi dar greičiau perprasti, ko labiausiai reikia norintiems stilingai rengtis, galės bendrauti su tolimesniais klientais. Net išrankiausiems klientams „Sagos“ šeimininkė pasiruošusi atskubėti į pagalbą. Gal todėl norinčios atnaujinti garderobą, ieškančios ne tik skoningos, bet ir kokybiškos aprangos pirkėjos atvyksta net iš kitų miestų.
Nelengva parinkti pavadinimą
Šiai parduotuvei pavadinimą išrinkti nebuvo sunku. Dar besimokydama Vainuto mokykloje Dalia kiekvienam naujam savo rūbui persiūdavo sagas, jas pakeisdama įmantresnėmis. Pati mėgo piešti, tapyti, gaila, kad svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Rinkdamasi profesiją nuo svajonės nuklydo. Studijavo socialinę pedagogiką, pagal specialybę dirbo Šilutėje, Airijoje.
Ir vis dėlto mokyklos laikų svajonės teberusena, jas realizuoja dabartinėje veikloje. Kuriant parduotuvę, jos interjerą, užsakant prekes, pakuojant dovanas vis padeda meniškas požiūris. Nemenkas vaidmuo skiriamas spalvoms, padedančioms kurti nuotaiką, išlaikyti dvasinę pusiausvyrą.
„Spalvos atspindi mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia. Ir net juoda spalva turi savo žavesį, suteikia pasitikėjimo ir yra praktiška“, – sakė D. Jankauskienė, padedanti nuspalvinti ne visada spalvingą pamariškių gyvenimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Danutė

    maloni aplinka, maloni šeimininkė ir visai kitokios prekės akims “paganyti” ir “pasilepinti” 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Kokybiški dažai, lakas bei klijai Kaune – kaip išsirinkti?

Kokybiškos ir tinkamos priemonės yra bene svarbiausias aspektas, kai kalbame apie įvairius remonto darbus. Esminiais faktoriais dažniausiai tampa būtent geras lakas, dažai bei klijai. Kaunas pasižymi išties didele šių prekių pasirinkimo įvairove, todėl garantuotai surasite jus labiausiai tenkinantį variantą. Visgi, sudėtingiausiu aspektu gali būti nežinojimas, nuo kur pradėti šias paieškas. Geriausiu pagalbininku šioje situacijoje galėtų būti info.lt portalas, mat čia vienoje vietoje surasite daug skirtingų įmonių, o tai palengvins išsirinkti optimaliausią variantą. Kokybiški dažai Dažai Kaune yra viena populiariausių prekių,

Savivaldybė planuoja imti 750 tūkst. Eur ilgalaikę paskolą

Ar imti ilgalaikę 750 tūkst. eurų paskolą spalio paskutinę savaitę bus svarstoma Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdyje. Kitą savaitę vyksiančiuose Tarybos komitetų posėdžiuose dėl to vyks svarstymai ir diskusijos. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Dorita Mongirdaitė vietos politikams pateiktame aiškinamajame rašte nurodo, kad  Savivaldybės 2021 metų prognozuojamos pajamos, nuo kurių skaičiuojamas Savivaldybės skolinimosi limitas, yra 25 823 tūkst. eurų. Savivaldybės skolinimosi limitas (60 proc.) sudaro 15 493,8 tūkst. eurų. Savivaldybės negrąžintų ilgalaikių paskolų likutis 2021 m. sausio 1 d.

Taip pat skaitykite