Saga ne tik susega

Keturių raidžių žodis saga turi ne vieną prasmę.
Sagomis susegame drabužį ir atrodome tvarkingiau, jaučiame šilumą. Įmantresnės sagos drabužyje gali prilygti net meno kūriniams.
Saga vadinamas ir senovės skandinavų (islandų ir norvegų) bei airių literatūros žanras, taip pat didelis epinis kūrinys, pasakojantis šeimos gyvenimo istoriją.
O kas slypi už Dalios Jankauskienės parduotuvės „Saga“ pavadinimo?

Parduotuvės „Saga“ šeimininkė Dalia Jankauskienė klientus pasitinka su šypsena.

Susidomėjimo netrūko nuo pirmų dienų
Nuo pirmų dienų susidomėjimo sulaukė neseniai duris atvėrusi nauja parduotuvė Šilutės centre. Smalsiausi stoviniuodavo prie vitrinų, kurios šiek tiek kitokios nei kitų miesto parduotuvių. Iš lakoniško, bet spalvingo pavadinimo buvo spėliojama, gal čia įsikūrė ne tik parduotuvė, bet ir siuvykla.
Pravėrusieji šios parduotuvės duris sutriko čia neišvydę prekių gausos: aukštai ir sausakimšai prikabintų drabužių, kuriuos renkantis neretai pamiršti, ko tau iš tiesų reikia.
„Sagoje“ ant grakščių kabyklų laisvai kabo kelios suknelės, palaidinės, kelnės, švarkeliai. Suderintos spalvos ir medžiagos – drabužiai atrodo lyg būtų iš vienos spintos ar priklausytų vienam skoningam žmogui.
Aprangos aksesuarai, suradę vietą stilingose lentynėlėse, papuošia ir interjerą, ant žemo staliuko gyvatėlėmis susirangę šaliai kuria jaukumo įspūdį, o šmaikščią nuotaiką – rankinės, nuo minkštų pagalvėlių besidairančios pro langą į praeivius… Romantiškumo suteikia apšvietimas, o stilingame veidrodyje malonu pamatyti save su nauju apdaru.
Parduotuvės šeimininkė Dalia Jankauskienė, pasitinkanti su šypsena, kiekvienam besirenkančiam ar abejojančiam neįkyriai maloniai pataria.
Neabejingi naujovėms ir ieškantieji savo stiliaus iškart pamėgo „Sagą“. Prireikė suknelės – puiku, prie jos galima prisiderinti rankinę, švarkelį, šalikėlį, jei patiks – ir kelnes. Trūksta batelių – juos taip pat rasite čia. Štai ir visas stilingas ansamblis. „Sagos“ klientai lyg laukiami draugai, visada maloniai sutinkami. Kol išrankios moterys dairosi prie stovų su moteriškais drabužiais, vyrams taip pat netenka nuobodžiauti. Apmaudu tik, kad šios jaukios ką tik duris atidariusios parduotuvės neaplenkė ilgapirštis. Dabar nuo tokių saugo akyla kameros akis.
Lietuvės labai gražios
Parduotuvės šeimininkė pastebi, kad vyresnio amžiaus moterys stengiasi paslėpti „užsitarnautą“ viršsvorį po plačiomis palaidinėmis, bijo giliau iškirptų suknelių ar ryškesnių spalvų. Aprangoje vyrauja juodai pilki tonai. Kalbinama aprangos ansamblį pagyvinti ryškesniu šalikėliu vyresnio amžiaus moteris teisinasi, kad gali būti aplinkinių nesuprasta.
D. Jankauskienė pataria nebijoti „išsilukštenti“ iš žemės spalvų apdarų. Prieš sukurdama šeimą nemažai keliavusi, net užsienyje padirbėjusi, Dalia pastebi, kad lietuvės yra labai gražios, joms tereikia turėti daugiau drąsos. Drąsos nestokoja, įmantresnių apdarų ieško jaunos pirkėjos. Joms „Saga“ turi ką pasiūlyti. Drabužiai į „Sagą“ patenka iš 5 tiekėjų. Parduotuvės šeimininkė keliskart per mėnesį važiuoja jų rinktis ir parsivežti. Tuo metu parduotuvės vitrinoje atsiranda spalvingai žaismingas „Sagos“ laiškas pirkėjui, pranešantis, kada parduotuvė vėl dirbs.

Apie sagą
Pirmoji saga į Europą pateko iš Rytų. Dauguma Europos gyventojų pradėjo sagstytis dar XIII amžiuje. Sagos išduodavo kuriam luomui jų nešiotojai priklauso. Aukštuomenė nešiojo net auksines sagas, meniškai papuoštas. Didikai sagas dirbinosi iš dramblio kaulo, emalio. Saga buvo tarsi meno kūrinys, tik po Bastilijos šturmo ji tapo plačiai naudojama pagal savo tikrąją paskirtį.

Susikūrusi internetinę svetainę tikisi dar greičiau perprasti, ko labiausiai reikia norintiems stilingai rengtis, galės bendrauti su tolimesniais klientais. Net išrankiausiems klientams „Sagos“ šeimininkė pasiruošusi atskubėti į pagalbą. Gal todėl norinčios atnaujinti garderobą, ieškančios ne tik skoningos, bet ir kokybiškos aprangos pirkėjos atvyksta net iš kitų miestų.
Nelengva parinkti pavadinimą
Šiai parduotuvei pavadinimą išrinkti nebuvo sunku. Dar besimokydama Vainuto mokykloje Dalia kiekvienam naujam savo rūbui persiūdavo sagas, jas pakeisdama įmantresnėmis. Pati mėgo piešti, tapyti, gaila, kad svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Rinkdamasi profesiją nuo svajonės nuklydo. Studijavo socialinę pedagogiką, pagal specialybę dirbo Šilutėje, Airijoje.
Ir vis dėlto mokyklos laikų svajonės teberusena, jas realizuoja dabartinėje veikloje. Kuriant parduotuvę, jos interjerą, užsakant prekes, pakuojant dovanas vis padeda meniškas požiūris. Nemenkas vaidmuo skiriamas spalvoms, padedančioms kurti nuotaiką, išlaikyti dvasinę pusiausvyrą.
„Spalvos atspindi mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia. Ir net juoda spalva turi savo žavesį, suteikia pasitikėjimo ir yra praktiška“, – sakė D. Jankauskienė, padedanti nuspalvinti ne visada spalvingą pamariškių gyvenimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Vienas komentaras

  • Danutė

    maloni aplinka, maloni šeimininkė ir visai kitokios prekės akims “paganyti” ir “pasilepinti” 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite