Saga ne tik susega

Keturių raidžių žodis saga turi ne vieną prasmę.
Sagomis susegame drabužį ir atrodome tvarkingiau, jaučiame šilumą. Įmantresnės sagos drabužyje gali prilygti net meno kūriniams.
Saga vadinamas ir senovės skandinavų (islandų ir norvegų) bei airių literatūros žanras, taip pat didelis epinis kūrinys, pasakojantis šeimos gyvenimo istoriją.
O kas slypi už Dalios Jankauskienės parduotuvės „Saga“ pavadinimo?

Parduotuvės „Saga“ šeimininkė Dalia Jankauskienė klientus pasitinka su šypsena.

Susidomėjimo netrūko nuo pirmų dienų
Nuo pirmų dienų susidomėjimo sulaukė neseniai duris atvėrusi nauja parduotuvė Šilutės centre. Smalsiausi stoviniuodavo prie vitrinų, kurios šiek tiek kitokios nei kitų miesto parduotuvių. Iš lakoniško, bet spalvingo pavadinimo buvo spėliojama, gal čia įsikūrė ne tik parduotuvė, bet ir siuvykla.
Pravėrusieji šios parduotuvės duris sutriko čia neišvydę prekių gausos: aukštai ir sausakimšai prikabintų drabužių, kuriuos renkantis neretai pamiršti, ko tau iš tiesų reikia.
„Sagoje“ ant grakščių kabyklų laisvai kabo kelios suknelės, palaidinės, kelnės, švarkeliai. Suderintos spalvos ir medžiagos – drabužiai atrodo lyg būtų iš vienos spintos ar priklausytų vienam skoningam žmogui.
Aprangos aksesuarai, suradę vietą stilingose lentynėlėse, papuošia ir interjerą, ant žemo staliuko gyvatėlėmis susirangę šaliai kuria jaukumo įspūdį, o šmaikščią nuotaiką – rankinės, nuo minkštų pagalvėlių besidairančios pro langą į praeivius… Romantiškumo suteikia apšvietimas, o stilingame veidrodyje malonu pamatyti save su nauju apdaru.
Parduotuvės šeimininkė Dalia Jankauskienė, pasitinkanti su šypsena, kiekvienam besirenkančiam ar abejojančiam neįkyriai maloniai pataria.
Neabejingi naujovėms ir ieškantieji savo stiliaus iškart pamėgo „Sagą“. Prireikė suknelės – puiku, prie jos galima prisiderinti rankinę, švarkelį, šalikėlį, jei patiks – ir kelnes. Trūksta batelių – juos taip pat rasite čia. Štai ir visas stilingas ansamblis. „Sagos“ klientai lyg laukiami draugai, visada maloniai sutinkami. Kol išrankios moterys dairosi prie stovų su moteriškais drabužiais, vyrams taip pat netenka nuobodžiauti. Apmaudu tik, kad šios jaukios ką tik duris atidariusios parduotuvės neaplenkė ilgapirštis. Dabar nuo tokių saugo akyla kameros akis.
Lietuvės labai gražios
Parduotuvės šeimininkė pastebi, kad vyresnio amžiaus moterys stengiasi paslėpti „užsitarnautą“ viršsvorį po plačiomis palaidinėmis, bijo giliau iškirptų suknelių ar ryškesnių spalvų. Aprangoje vyrauja juodai pilki tonai. Kalbinama aprangos ansamblį pagyvinti ryškesniu šalikėliu vyresnio amžiaus moteris teisinasi, kad gali būti aplinkinių nesuprasta.
D. Jankauskienė pataria nebijoti „išsilukštenti“ iš žemės spalvų apdarų. Prieš sukurdama šeimą nemažai keliavusi, net užsienyje padirbėjusi, Dalia pastebi, kad lietuvės yra labai gražios, joms tereikia turėti daugiau drąsos. Drąsos nestokoja, įmantresnių apdarų ieško jaunos pirkėjos. Joms „Saga“ turi ką pasiūlyti. Drabužiai į „Sagą“ patenka iš 5 tiekėjų. Parduotuvės šeimininkė keliskart per mėnesį važiuoja jų rinktis ir parsivežti. Tuo metu parduotuvės vitrinoje atsiranda spalvingai žaismingas „Sagos“ laiškas pirkėjui, pranešantis, kada parduotuvė vėl dirbs.

Apie sagą
Pirmoji saga į Europą pateko iš Rytų. Dauguma Europos gyventojų pradėjo sagstytis dar XIII amžiuje. Sagos išduodavo kuriam luomui jų nešiotojai priklauso. Aukštuomenė nešiojo net auksines sagas, meniškai papuoštas. Didikai sagas dirbinosi iš dramblio kaulo, emalio. Saga buvo tarsi meno kūrinys, tik po Bastilijos šturmo ji tapo plačiai naudojama pagal savo tikrąją paskirtį.

Susikūrusi internetinę svetainę tikisi dar greičiau perprasti, ko labiausiai reikia norintiems stilingai rengtis, galės bendrauti su tolimesniais klientais. Net išrankiausiems klientams „Sagos“ šeimininkė pasiruošusi atskubėti į pagalbą. Gal todėl norinčios atnaujinti garderobą, ieškančios ne tik skoningos, bet ir kokybiškos aprangos pirkėjos atvyksta net iš kitų miestų.
Nelengva parinkti pavadinimą
Šiai parduotuvei pavadinimą išrinkti nebuvo sunku. Dar besimokydama Vainuto mokykloje Dalia kiekvienam naujam savo rūbui persiūdavo sagas, jas pakeisdama įmantresnėmis. Pati mėgo piešti, tapyti, gaila, kad svajonei nebuvo lemta išsipildyti. Rinkdamasi profesiją nuo svajonės nuklydo. Studijavo socialinę pedagogiką, pagal specialybę dirbo Šilutėje, Airijoje.
Ir vis dėlto mokyklos laikų svajonės teberusena, jas realizuoja dabartinėje veikloje. Kuriant parduotuvę, jos interjerą, užsakant prekes, pakuojant dovanas vis padeda meniškas požiūris. Nemenkas vaidmuo skiriamas spalvoms, padedančioms kurti nuotaiką, išlaikyti dvasinę pusiausvyrą.
„Spalvos atspindi mūsų nuotaikas, žadina arba slopina aktyvumą, išryškina mūsų grožį arba priešingai – jį slepia. Ir net juoda spalva turi savo žavesį, suteikia pasitikėjimo ir yra praktiška“, – sakė D. Jankauskienė, padedanti nuspalvinti ne visada spalvingą pamariškių gyvenimą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 494

Vienas komentaras

  • Danutė

    maloni aplinka, maloni šeimininkė ir visai kitokios prekės akims “paganyti” ir “pasilepinti” 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Šilutės pirmajai gimnazijai sukako 103 metai

Ypatingas balandis Šilutės pirmajai gimnazijai: balandžio 16 d. vadinama šios mokyklos gimtadieniu. Tokia žinia gimnazijos interneto svetainėje pasidalino istorijos mokytoja Laima Toliušienė. 1918 m. balandžio 16 d. Princo Joachimo gatvėje (dabar – Lietuvininkų g. 20) savo veiklą pradėjo Šilokarčemos realinė gimnazija – licėjus. Mokytoja Laima Toliušienė rašo: „Turtingą istoriją turime: susikūrę Vokietijos imperijos laikais, suklestėjome Lietuvos Respublikos laikotarpiu, išgyvenome nacių, sovietų diktatūras, gimnazijos statusą susigrąžinome nepriklausomoje Lietuvoje. Šiandien mokomės gražiame gimnazijos pastate, pastatytame tarpukario Lietuvos Respublikos laikais (1930 m.).“ Jeigu

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Taip pat skaitykite